Archiwum Komunikatów 2009Archiwalne komunikaty i ogłoszenia...

Komunikat 47

Biorąc za przykład swawole, jakich dopuszczaliśmy się z początkiem bieżącego roku na lodowisku zorganizowanym na jeziorze Piaszczyste w Pile, ogłaszamy apel do wszystkich zainteresowanych o pilne przygotowanie sprzętu na podobną zabawę w roku przyszłym. Dla mniej świadomych informacja dodatkowa, że to już za kilka dni!
Przypominamy, że niezbędne do tego celu są przede wszystkim łyżwy i kije hokejowe. Być może tym razem uda się przeprowadzić poważne rozgrywki o przechodni Złoty Krążek Skarbnika, który nie trafił w poprzedniej edycji do rąk swojego zdobywcy. Jeździmy coraz droższymi motocyklami (niektórzy mają nam to za złe), co jednak nie jest powodem dla demonstracyjnego pogrążania się w ubóstwie i kręcenia krążkiem po lodzie w cywilnych buciorach, kijami sporządzonymi z przypadkiem znalezionych lub obłamanych konarów. Dalej więc Koledzy i Koleżanki biegusiem na Allegro i eBay kupować wypasiony sprzęt adekwatny do klasy (i ceny) Waszych maszyn. Spotkanie wyznaczone jest na lodowym placu boju i wówczas okaże się, kto lepszy!
22.12.2009

Komunikat 46

Ustaliliśmy wzorem ubiegłych lat, że wspólne spotkanie opłatkowe motocyklistów, ich rodzin, przyjaciół i sympatyków oraz wszystkich, którzy zechcą wziąć w nim udział odbędzie się w niedzielę 20 grudnia o godz. 17:00 w Szkole Salezjanów przy ul. Libelta w Pile - wejście główne.
Taka forma wigilii nie wymaga zbyt wielu słów, gdyż jest tradycyjnym gestem jednoczącym przy łamanym opłatku wszystkich, którym zależy na okazaniu serca w ten szczególny sposób, w przeddzień rodzinnych wigilii i oczekiwanych najbardziej ze wszystkich świąt Bożego Narodzenia.
Zapraszamy więc tych, którym na sercu leży spokój, dobro i przyjaźń. Miejsce przy skromnym stole, wśród życzliwych ludzi znajdzie każdy gość...
13.12.2008

Komunikat 45

Motocykliści, którzy zadeklarowali swój udział w tegorocznych Mikołajkach spotkają się w niedzielę 6.12. w naszym Klubie przy al. Niepodległości o godz. 11:00. Okolicznościowe mundurki są już przygotowane. Spotkanie jest aktualne, o ile nie wystąpią opady deszczu lub inne czynniki uniemożliwią wyjazd!
05.12.2009

Komunikat 44

Od prawie zawsze wszyscy, którzy w Niego wierzą świętują, albo sami stają się świętymi Mikołajami. Nie inaczej będzie najbliższej niedzieli 6 grudnia 2009! Planujemy trochę poświrować w służbowych mundurkach zwieńczonych czerwonymi czapami, więc kto ma ochotę poswawolić z nami, tego zapraszamy do mikołajkowej zabawy w Pile i okolicach. A swój udział zapowiedziała już conajmniej jedna Śnieżynka!
Szczęśliwie złożyło się, że tego dnia nasi przyjaciele spod znaku dwóch kółek pod wodzą znanego pilskiego cyklisty Janka Balcerzaka również mają podobne, czyli niecne zamiary. Może razem z nimi? Sfera pomysłów i planów na niedzielę jest zatem otwarta, a na chętnych czekamy pod nr tlf. 502616990 cobyśmy mogli się jakoś zmówić i wspólnie coś przedsięwziąć. Wszystko jest w powijakach i ostateczna forma naszego wystąpienia wyklaruje się około soboty, albo nawet w niedzielny poranek podczas pierwszej kawy i kawałka maślanego rogalika...
30.11.2009

Komunikat 43

Na piątkowy wieczór 20 listopada organizujemy w siedzibie Klubu tradycyjne, aczkolwiek nieco wcześniejsze 'andrzejki'. Będzie to kolejna okazja do wspólnego spotkania po sezonie na podsumowanie tegorocznych wydarzeń klubowych i nie tylko... Przewidujemy skromny, ciepły poczęstunek oraz coś słodkiego do kawy. Obejrzymy m.in. premierową wersję filmu nakręconego podczas rajdu Jesienny 2009, a w przypadku dotkliwego chłodu na zewnątrz zapewnimy rozgrzewkę w turnieju tenisa stołowego. Wstępnie przyjęliśmy, że impreza rozpocznie się o godz. 18:00, lecz zanim to nastąpi prosimy husarzy dobrej woli o przybycie w przeddzień, czyli czwartek 19.11. o zwykłej porze, by w ramach tygodniowego spotkania zaprowadzć niezbędne porządki dla przyjemnej atmosfery dnia następnego. Zapraszamy także naszych wiernych sympatyków, którzy na codzień towarzyszą Husarii we wspólnych przedsięwzięciach!
17.11.2009

Komunikat 42

W uzupełnieniu do poprzedniego Komunikatu nr 41 informujemy chętnych, że zbiórka motocyklistów do wyjazdu na rozpoczęcie Sezonu Jednopromilowego w Krajence odbędzie się w sobotę 14 listopada o godz. 16:00 na stacji paliw BP przy al. Powstańców Wlkp w Pile. Impreza toczyć się będzie wokół siedziby Płonących Wałów, a swój udział zapowiedziały wszystkie okoliczne formacje oraz wielu niezrzeszonych. Decyzja jest jedna - jedziemy i to motocyklami!
13.11.2009

Komunikat 41

Nasi krajeńscy przyjaciele z Płonących Wałów zaprosili nas w dn. 14.11. na otwarcie Sezonu Jednopromilowego do siedziby Klubu w Krajence. Nie znamy póki co szczegółów, lecz biorąc pod uwagę niekonwencjonalne pomysły tej kompanii, już teraz wietrzymy atrakcyjną imprezę. O jej szczegółach, szczególnie zaś dokładnym czasie oraz miejscu ewentualnej zbiórki Husarii powiadomimy niezwłocznie po podjętych ustaleniach. Jedno jest pewne, że nie powinniśmy tego dnia przespać i Krajenka musi zaznać naszej obecności!
07.11.2009

Komunikat 40

Wzorem poprzedniego sezonu, także tego roku rozpoczęliśmy zajęcia na sali gimnastycznej Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego. Nasze 60 minut zajęć będzie miało miejsce w środy w godz. 20:00 - 21:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Kolegów, którzy za łyk zdrowia zapłacą jedyne 5,00 PLN od osoby. Można przyprowadzić ze sobą osoby bliskie!
18.10.2009

Komunikat 39

Widmo nadchodzącej zimy zobligowało nas do większej troski o zdrowie husarzy. Zbieramy zamówienia na bluzy typu dresowego z kapturem, czarne z białym nadrukiem Husaria, większym na plecach i mniejszym po lewej stronie z przodu czyli dokładnie takie same, jakich używamy dotychczas. Będą uszyte z podobnie dobrego i trwałego materiału w cenie ok. 50,00 PLN za 1 sztukę (co może się zmienić). Dostępne są następujące rozmiary:

S - na wzrost. ok. 158 do 162 cm
M - ok. 164 - 168 cm
L - ok. 170 - 174 cm
XL - ok. 176 - 180 cm
XXL - ok. 182 - 186 cm

Chętni proszeni są o informacje do Mariana lub Wojtka, przy czym prosimy o jednoczesne wpłacanie pieniędzy odpowiednio do ilości zamówionych sztuk. Ewentualne różnice wolimy zwrócić później, niż biegać za złotówką lub dwiema. Sugerujemy zakup 2 lub nawet więcej bluz dla siebie lub bliskich, bo sprawdziliśmy ich dobrą, praktyczną jakość i estetykę.

Pan Andrzej Górski, właściciel pilskiej firmy motocyklowej Motosprzęt wyszedł z propozycją dla motocyklistów, którzy mają problem z zimowaniem maszyn. Otóż za symboliczne 50 groszy (0,50 PLN) na dobę oferuje przechowanie pojazdów w pomieszczniach firmy na al. Poznańskiej przez sezon zimowy. Zgodnie z informacją uzyskaną od Pawła Stafiniaka temu celowi będzie służyła odpowiednio duża powierzchnia pod dachem, sucha i ze stałą temperaturą. Obiekt posiada zabezpieczenia mechaniczne oraz stały monitoring przemysłowy z dozorcą w godzinach nocnych. Chętni proszeni są o kontakt osobisty w Pile na al. Poznańskiej 191 lub telefoniczny na nr tel. 0 (67) 215-59-15, 0 (67) 215-59-03.
Z naszej strony przyjmujemy propozycję z satysfakcją, podkreślając konsekwentną działalność właściciela Motosprzętu. Firma porządkuje w szeroko rozumiany sposób pilskie środowisko wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników jednośladów z ojcowską troską i wyczuciem. Poznawszy nieco losy Andrzeja Górskiego i jego Ojca mamy przekonanie, iż podobnymi akcentami wypełnia on swoje życiowe oraz zawodowe aspiracje handlowca i motocyklisty zarazem!
14.10.2009

Komunikat 38

Mamy już szczegółowy plan na uroczyste zakończenie sezonu organizowane przez Kolegów z budzyńskiego Sokoła w sobotę 3 października br.!

12:30 - zbiórka i powitanie na parkingu przy stacji benzynowej "Tomex" w Budzyniu i przejazd na rynek do Chodzieży
13:30 - msza święta, którą odprawi ksiądz Tomek. Ofiara zebrana podczas mszy zostanie wzorem ubiegłego roku przekazana w całości na mikołajkowe upominki dla dzieci z zaprzyjaźnionych domów opieki.
14:00 - 15:00 przejazd drogami i ulicami miast w okolicy
15:00 - zakończenie parady w Zbyszewicach, gdzie będzie czekać poczęstunek ciepłym posiłkiem, muzyka i zabawa.

W Pile motocykliści zbiorą się na parkingu Baru nad Zalewem o godz. 11:30, żeby pojechać do Budzynia. Alternatywą jest wyjazd o godz. 12:00 wprost na chodzieski rynek, ale to termin na "ostatni gwizdek"!
01.10.2009

Komunikat 37

Potwierdzamy gotowość przyjęcia uczestników na miejscu startu do rajdu Jesienny 2009, czyli parkingu OTW Piła-Piaszczyste w sobotę od godz. 9:00! Rejestracja oraz zaopatrywanie motocyklistów w materiały rajdowe trwać będzie do godz. 10:30 poczym prolog imprezy na Piaszczystym zostanie zamknięty. Zwracamy się z prośbą do wszystkich o punktualne przybycie oraz zaopatrzenie w dobry nastrój, albowiem pogoda została już zaklepana!

Na sobotę 3 października budzyńskie Sokoły zapowiedziały zakończenie sezonu, które tradycyjnie będzie celebrowane licznie i z pompą. Nasz kolega Jacek Łada przekazał informację, że szczegóły zastaną podane na stronie internetowej SM Sokół, a my zwyczajowo powielimy je na naszych łamach!
25.09.2009

Komunikat 36

Nadchodząca niedziela 20.09. przyniesie nam wyjazd do Szydłowa na międzynarodowe zawody siłaczy Strongman +40. Początek imprezy przewidziano na godz. 15:00 i dobrze byłoby znaleźć się w tym czasie na miejscu. Zbiórka wszystkich chętnych motocyklistów o godz. 14:15 na parkingu Baru nad Zalewem w Pile. Serdecznie zapraszamy kierowców jednośladów bez względu na wiek, kolor skóry i wyznanie zafascynowanych tężyzną fizyczną i umiejętnościami Dzika Noteckiego oraz jego kolegów. Wjazd dla motocyklistów będzie wolny!

Zainteresowanych udziałem w Rajdzie na orientację Jesienny 2009 informujemy, że rejestracja motocyklistów trwa nieprzerwanie i zakończy się w czwartek 24.09. o północy. Niemniej o godz. 12:00 w środę 16.09. przestajemy rezerwować koszulki dla uczestników. Osoby zarejestrowane do tego czasu, które podały rozmiar mają zapewnionego t-shirta ze ściśle limitowanej serii wykonanej specjalnie na okoliczność Rajdu. Pozostali zarejestrowani wejdą w posiadanie tej cennej pamiątki zgodnie z podanym rozmiarem w kolejności chronologicznej faktu wpisania się na listę uczestników do wyczerpania nakładu. Niezarejestrowani mogą liczyć na pozostałe sztuki, a przewidziane programem gadżety i materiały rajdowe otrzymają, oczywiscie wszyscy!
15.09.2009

Komunikat 35

Wyjazd nad morze jest już zaklepany! Miejscem docelowym dwudniowej, integracyjnej wycieczki Husarii będą jednak Dąbki, a nie Międzyzdroje. Wyjazd nastąpi w najbliższą sobotę 12.09. o godz. 10:00 z parkingu Baru nad Zalewem. Koledzy, którzy wyjadą później ustalą czas i miejsce między sobą. Niemniej prosimy wszystkich chętnych o potwierdzenie telefoniczne u Mariana albo Wojtka, oraz osobiście do piątku wieczorem. Dla pozostałych dotychczas niezdecydowanych informacja, że miejscem pobytu w Dąbkach będzie ośrodek Delfin. Nie zapomnijcie badejek do pływania, ponieważ ekskluzywny, aczkolwiek za niewielkie pieniądze nocleg mamy w obiekcie typu SPA wyposażonym m.in. w basen. Napoje wyskokowe, drinki i wszelkie zachcianki - w cenie! (przystępnej). Pogoda zapowiada się niezła, więc zachęcamy serdecznie do udziału w imprezie. Dodatkowa atrakcja ekskursji to nocny połów diabła morskiego - ryby, która wzbudza coraz większe zainteresowanie bałtyckich wędkarzy. Sprzęt, przynęty i zanęty zapewnione!
09.09.2009

Komunikat 34

Wyjazd do Mirosławca na Festyn 12 Bazy Lotniczej odbędzie się, jak podano wcześniej w sobotę 5.09. z parkingu Baru nad Zalewem w Pile o godz. 12:00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy i prosimy o wcześniejsze przybycie na zbiórkę. W drodze na lotnisko zatrzymamy się ok. 12:30 w Wałczu przed przejazdem kolejowym od strony Piły na parkingu hurtowni po lewej stronie drogi, aby połączyć z wałeckimi i okolicznymi Kolegami. Jesteśmy oczekiwani w Mirosławcu przez organizatorów Festynu Lotniczego oraz kadrę i żołnierzy wraz z rodzinami, co potwierdziły rozmowy telefoniczne z Zarządem Klubu. Wyjazd jest oczywiście otwarty dla wszystkich motocyklistów i dobrze byłoby, żebyśmy pokazali się zwartą grupą, choćby ze względu na porządek, o jaki poprosił logistyk Bazy. Poproszono nas także o powstrzymanie się od indywidualnych przejazdów po płycie i terenach około lotniska np. z przypadkowymi pasażerami z powodu przewidywanej, licznej publiczności. Stąd zalecenie Zarządu o uszanowanie praw gospodarzy i respektowanie ich poleceń porządkowych.

Pan Grzegorz Peksa, znany dla części z nas siłacz i jednocześnie krajan, zaprosił motocyklistów na międzynarodowe zawody pn. Strongman +40 organizowane w Szydłowie, w niedzielę 20.09. Inspiracją dla naszego współudziału w widowiskowych zmaganiach byłoby zapewne połączenie występów mocarzy z potęgą zawartą w stalowych cielskach motocykli, a przynajmniej tak to sobie malowniczo wyobrażamy :-)
Szczegóły wyjazdu oraz uczestnictwa zostaną podane w późniejszym komunikacie.
03.09.2009

Komunikat 33

Najbliższe plany przedstawiają się całkiem interesująco, gdyż od jutra do niedzieli, czyli w dn. 28-30.08. Złocieniec opanują motocykliści wszelkiej maści w ramach dorocznego zlotu nad jeziorem Siecino. Nie przewidujemy, co prawda zbiorowego udziału niemniej zachęcamy Kolegów do wyjazdu, najlepiej spontanicznie utworzoną grupą. Kontakt między sobą nawiązujcie osobiście lub telefonicznie, a z dzisiejszych rozmów w Klubie wynika, że amatorów tej imprezy nie zabraknie.

Kolejny weekend rezerwujemy na wyjazd do Mirosławca, gdzie w sobotę 5.09. odbędzie się cykliczny już Festyn Lotniczy w obiektach 12 Bazy Lotniczej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że lada godzina przyjdzie zaproszenie dla Husarii lecz, jak zwykle będziemy z radością witać naszych sympatyków, którzy zechcą wspólnie udać się z nami i zabawić na gościnnej płycie mirosławieckiego lotniska. Zbiórka w Pile na parkingu Baru nad Zalewem, skąd przez Wałcz udamy się do Mirosławca. Godzina wyjazdu nie została jeszcze ustalona, ale przewidujemy start w godz. 11:00 - 13:00. Dokładny czas zbiórki ogłosimy w osobnym komunikacie.

W połowie przyszłego miesiąca tj. 12-13.09. zaplanowaliśmy dwudniowy wyjazd integracyjny Husarii nad morze do Dąbek. Szczegóły są jeszcze dogrywane, lecz zainteresowanych prosimy o rezerwację soboty i niedzieli oraz sporządzenie odpowiednio umotywowanych wniosków dla rodzin, by w przeddzień nie było problemów z pozwoleniem na weekend poza domem.

W sobotę 26.09. odbędzie się, a przynajmniej jest duża szansa na przeprowadzenie tego dnia kolejnego motocyklowego rajdu na orientację "Jesienny 2009", którego trasa pobiegnie spod Piły do Tuczna. Jeśli wszystkie, niezbędne warunki organizacyjne zostaną spełnione rajd będzie wiódł przez ok. 150 km drogami Pojezierza Wałeckiego i Drawieńskiego Parku Narodowego. Jego finisz przewidujemy w okolicach Tuczna z możliwym noclegiem z soboty na niedzielę. Zakwaterowanie uczestników zostało przewidziane na obiekcie z zapleczem socjalnym i sanitarnym. Chętni proszeni są o dokonywanie zapisów poprzez formularz rejestracyjny na stronie z opisem Rajdu.
27.08.2009

Komunikat 32

Brak pomysłów na spędzenie weekendu w siodle może wypełnić wyjazd do Kłębowca na zaproszenie Rady Sołeckiej, Stowarzyszenia Sportowego oraz Koła Gospodyń Wiejskich, którzy oczekują motocyklistów 22.08. od godz. 16:00 w parku na "Wiejskim Festynie Dożynkowym"! Zaproszenie wystosowała w imieniu wspomnianych organizacji Przewodnicząca Rady Sołeckiej p. Wioletta Podolak. Jeżeli ktoś ma ochotę na ten wyjazd i współudział w zabawie prosimy o przyjazd na parking Baru nad Zalewem w Pile w sobotę 22.08. o godz. 16:00. Podczas przejazdu przez Wałcz spotkamy się z miejscowymi uczestnikami oczekującymi o godz. 16:30 na parkingu hurtowni elektrycznej, po lewej stronie drogi nr 10, tuż przed samym przejazdem kolejowym w pobliżu Kolegium Nauczycielskiego. Ze względu na różnorodne plany sobotnio-niedzielne naszych motocyklistów udział w Festynie ma charakter ogólny i nie został ujęty w harmonogramie wycieczek po okolicy.

Podczas bieżącego weekendu czołówka historyczna Husarii odbędzie dwudniowy wyjazd do Chwarszczan k. Kostrzyna n/Odrą w celu zwiedzenia pozostałości pobytu templariuszy na terenach północno-zachodniej Polski. Wycieczka wpisana jest w program turystycznej eksploracji zabytków podobnie, jak majowa wyprawa szlakiem klasztorów i obiektów pocysterskich zachodniej części naszego kraju. Ich wspólną cechą jest ciekawa trasa wytyczona kilku- lub co najwyżej kilkunastokilometrowymi odcinkami między poszczególnymi punktami wycieczki i nader częstymi postojami na ich penetrację i poznawanie historii zwiedzanych okolic.
W celu ustalenia liczebności grupy prosimy przed podjęciem decyzji o bezwzględny kontakt z Wojtkiem Skowrońskim tel. 502616990. Wyjazd nastąpi w sobotę 22.08. w godzinach porannych między 8:00 - 9:00.
20.08.2009

Komunikat 31

W sobotę 15.08. organizujemy wyjazd do Samborska k. Jastrowia, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez panią Sołtys na Festyn Wiejski. Zbiórka chętnych motocyklistów nastąpi o godz. 15:30 na parkingu Baru nad Zalewem w Pile. Przed Jastrowiem na parkingu zaraz za 'trójkątem' czyli skrzyżowaniem dróg z Piły i Wałcza do Gdańska poczekamy około 16:00 - 16:15 na ewentualne posiłki i razem ruszymy do Samborska. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów, a zapowiadają się atrakcje z kulinarnymi włącznie na podobieństwo znanych niektórym motocyklistom z Włóczykija. Jakby nie było, zaproszenie od lokalnej społeczności jest niezwykle gorące i nietaktem byłoby je zignorować tym bardziej, że nasza zeszłoroczna wizyta nie doszła do skutku z przyczyn od nas niezależnych.
13.08.2009

Komunikat 30

Jeżeli jakieś weekendowe niedobitki chcą jechać dziś (sobota 8.08.) na zlot do Debrzna, to informujemy, że zbiórka chętnych odbędzie się o godz. 11:00 na parkingu stacji paliw BP w Pile przy al. Powstańców Wlkp. Dla niezdecydowanych amatorów epilogu Płonącego Party to ostatni dzwonek na wyjazd w grupie tym bardziej, że na miejscu bawi od czwartku doborowa kompania członków i sympatyków Husarii, nie licząc wielu innych kolegów i przyjaciół motocyklistów. Trzeba jednak uwzględnić w planach cenę wjazdu, która wynosi 50 PLN wliczając blachę, koszulkę i kawałek martwej świni - o ile nie została jeszcze w całości skonsumowana!
08.08.2009

Komunikat 29

W sobotę 1 sierpnia o godz. 17:00 zbiórka na stacji paliw Rondo przy al. Wojska Polskiego w Pile (wyjazd na Gorzów) dla wszystkich motocyklistów, którzy zdecydowali się lub w ostatniej chwili zechcą wziąć udział w paradzie ślubnej w Tucznie.
Kilka miesięcy wcześniej zostaliśmy poproszeni przez Józka Narela do uczestnictwa w ceremonii, która odbędzie się w miejscowym kosciele nieopodal zamku o godz 18:45. Chcielibyśmy wesprzeć naszego przyjaciela siłami pozostałymi w czas urlopów i dodatkowo zubożeni ekipami, jakie wyjechały do Włoch lub lada dzień wyjadą do Austrii. Uczestnictwo każdego motocyklisty, także spoza Husarii jest mile widziane i zapraszamy wszystkich w sobotę na miejsce zbiórki. Nasz gospodarz zapewnił o gorącym poczęstunku oraz asyście równie gorących panien!
29.07.2009

Komunikat 28

Zbiórka chętnych na wyjazd do Gołańczy, gdzie odbędzie się lokalny piknik z inspiracji OSP, jak zwykle na parkingu Baru nad Zalewem w niedzielę 19.07. o godz. 14:30.
W Chodzieży na rynku będziemy o 15.00 gdzie połączymy się z ewentualną grupą chodzieską i pojedziemy razem.

Ze względu na wyjazd do Toskanii dwóch kolegów Arnolda Zimnickiego i Mariana Jędrzejaszka oraz przedłużający się pobyt w szpitalu Wojtka Skowrońskiego wszelkie sprawy klubowe prosimy uzgadniać z Arturem Golasą.
17.07.2009

Komunikat 27

Wyjazd na Dni Tuczna połączony z pobytem w mieście i noclegiem u Józka Narela nastąpi już w piątek 10.07. o godz. 17:00 ze stacji paliw przy rondzie Mickiewicza/Wojska Polskiego w Pile (wylot na Szydłowo-Gorzów). Oczywiście możliwe jest dołączenie do ekipy w godzinach późniejszych, a nawet dnia następnego, jak też wyjazd w piątek o wcześniejszej godzinie - tu jednak po kontakcie z Józkiem. W związku z deklaracją opierunku w domku rekreacyjnym Rafała Bartosia oraz pod namiotami u Józka, nie możemy ocenić ilu kolegów i gdzie zdecyduje się spędzić noc 10/11.07. Jest to o tyle istotne, że planujemy wieczornego grilla, który przygotuje nam Józek na swojej działce. Tamteż zostanie przygotowany teren pod namioty oraz ustawiona kabina ToyToy, więc wszystko przemawia za integracją w tym miejscu. Jednak sytuacja może się zmieniać dynamicznie, czego nieraz doświadczyliśmy, więc wybór miejsca - szczególnie noclegu jest dobrowolny. Jeśli idzie o grilla, to proszę Kolegów o zabezpieczenie niezbędnej ilości jedzenia i picia dla siebie, a ewentualne braki :-) uzupełnimy na miejscu. Ze strony gospodarza mamy zapewnione napoje, jak kawa i herbata oraz serdeczną gościnę, a całą (niewielką) resztę musimy wziąć ze sobą.

Po ustaleniach w Klubie zmieniło się miejsce spotkania przed wyjazdem w Pile, jak opisano wyżej. Grupa wyjeżdżająca w piątek spotka się o godz. 17:00, natomiast ekipa sobotnia w tym samym miejscu o godz. 13:30 i wszyscy dojeżdżamy na działkę Józka. Traficie tam wjeżdżając od strony Piła/Człopa, po lewej miniecie zamek i zaraz potem kościół. Dalej będzie zakręt drogi głównej w prawo 90 stopni, ale odbijecie na zakręcie w lewo i jadąc prosto w kierunku lasu traficie na figurkę przy ogrodzeniu. To właśnie działka Józka i na niej nasze namioty. Nie zapomnijcie prowiantu dla siebie i ulubionych 'ziółek na trawienie'!

W bieżącym miesiącu, ale nie dłużej, jak do 31.07. będą przyjmowane składki członkowskie za II półrocze 2009 od Kolegów, którzy dotychczas dokonali wpłaty jedynie za I półrocze. Monity przypominające o składce będą publikowane jedynie przez ten miesiąc i dlatego zwracamy się o niezwłoczne dokonanie wpłat u Skarbnika lub drogą przelewu na rachunek bankowy. Chcemy w ten sposób uniknąć upokarzających i wielokrotnie powtarzanych próśb o wypełnienie obowiązku statutowego przez świadomych i dorosłych członków Klubu. Informacje o należnościach oraz numerze konta dla dokonania wpłaty dostępne są u Skarbnika.

Wyjazd do Polanowa koordynuje Jacek Kwiatkowski i ten kierunek wyjazdu na weekend prosimy ustalać za pośrednictwem Forum.
08.07.2009

Komunikat 26

W sobotę 27.06. zostaliśmy zaproszeni przez Organizatorów do tworzenia 'klimatu' podczas promocji piwa z Browaru Czarnkowskiego. Impreza odbędzie się w Pile przy sklepie IBI Piotr i Paweł na al. Powstańców Wielkopolskich. Ewentualna zbiórka chętnych motocyklistów z Husarii na parkingu Baru nad Zalewem w Pile o godz. 11:30. Czas trwania naszego pobytu to jedna godzina od 12:00 do 13:00
Powyższe już nieaktualne - nasz udział w promocji pod IBI został anulowany z powodu wyjazdu grupy do Darłowa na Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. Ta grupa zbierze się w sobotę 27.06. o godz. 9:00 na parkingu Baru nad Zalewem i wyruszy po krótkim oczekiwaniu na chętnych, którzy chcą się wspólnie zabrać na niepowtarzalną imprezę. Część motocyklistów będzie zapewne wracała tego samego dnia, jednak pozostali zanocują pod namiotami do niedzieli. Resztę informacji znajdziecie na Forum w dziale Podróże, wycieczki, rajdy, zloty.

Nasz przyjaciel i serdeczny kolega, współzałożyciel Husarii czyli Franek Paprota obchodzi 1 lipca swoje 76 urodziny. Zostaliśmy zaproszeni na urodzinowe przyjęcie tegoż dnia w godzinach popołudniowych. Kto z husarzy ma ochotę osobiście złożyć życzenia, niech czuje się uczestnikiem tego niezwykłego wieczoru wśród zieleni przydomowego ogrodu Jubilata w Jastrowiu. Zbiórka motocyklistów w środę 1.07. o godz. 17:00 na parkingu Baru nad Zalewem, w zależności od pogody motorami lub samochodami. Co najważniejsze - nie ma wymówek! Koledzy z Wałcza dołączą do nas o godz. 17:45 na parkingu tzw. trójkącie przy wjeździe do Jastrowia

Wyjazd motocyklistów na Dni Tuczna, które odbędą się w dniach 10-11.07. został już przesądzony. Zapraszamy chętnych na zbiórkę w piątek 10.07. o godz. 17:00 na parking Baru nad Zalewem, skąd wyruszymy do Tuczna. Został przewidziany nocleg na działce Józka Narela pod namiotami. Kto podejmie wolną i nieprzymuszoną decyzję o wspólnym spędzeniu czasu na atrakcjach przygotowanych przez tuczynian, niech zabiera namiot ze śpiworem i przyjeżdża na miejsce zbiórki. Zapowiada się nielicha impreza!
25.06.2009

Komunikat 25

Zwolniło się jedno miejsce w składzie wyprawy do Toskanii. Kto jest chętny dołączyć do grupy, jaka tam pojedzie prosimy nawiązać kontakt z Marianem Jędrzejaszkiem nr tel. 601778138.
18.06.2009
Dodano 23.06.2009:
Treść komunikatu jest już nieaktualna. Zwolnione miejsce zostało obsadzone!

Komunikat 24

Na jutrzejsze spotkanie klubowe, czyli w czwartek 18.06. zostaną przywiezione chorągiewki motocyklowe ze znakami Husarii. Cena 1 sztuki to 15,00 PLN i będą do nabycia u Leszka Graczykowskiego na miejscu. Ponadto prosimy Kolegów, którzy mają jakieś nieuregulowane zobowiązania wobec Klubu o przybycie i kontakt ze Skarbnikiem.
17.06.2009

Komunikat 23

Jak wynika z treści zaproszenia zamieszczonego w naszej Księdze Gości, w sobotę 13.06. w Kcyni odbędzie się Piknik Parafialny. Spotkanie z Kcyńskimi Aniołami ma nastąpić na rynku w Kcyni o godz. 16:00 i nietaktem byłoby, gdyby Husaria tam się nie zjawiła. Propozycja na ten dzień jest taka, że zbieramy się o godz. 15:00 na parkingu Baru nad Zalewem w Pile, żeby wspólnie wybrać się do naszych kolegów. Impreza została potwierdzona przez Karola Boruckiego, który tym razem dotrze do celu wprost z Nakła.

Spływ kajakowy rzeką Piławą odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w niedzielę 14.06. o godz. 11:00. Zbiórka zapisanych motocyklistów o godz. 10:00 na parkingu Baru nad Zalewem skąd dojedziemy do bezpiecznego miejsca parkowania. Stamtąd zostaniemy przewiezieni wraz z kajakami i wyposażeniem do miejsca wodowania i ruszymy w dół rzeki. Czas trwania samego spływu to ok. 4-5 godz. zależnie od okoliczności na wodzie. Po drodze wystąpi jedno miejsce, gdzie na długości ok. 30 m. konieczne będzie przeniesienie kajaków lądem. Poza tym trasa jest bardzo malownicza i urozmaicona na rzece, która przybiera odcinkami charakter górskiego potoku. Niemniej jest wygodna i ciekawa, a dla dla nowicjuszy bezpieczna. Każdy z uczestników będzie zaopatrzony w osobisty kapok, lecz prócz tego prosimy zabrać miękkie, wodoodporne obuwie sportowe, jak np. sandały lub trampki, ciepłą odzież wraz z minimalną zmianą na wypadek zmoknięcia w szczelnej torbie, czapkę oraz nieprzemakalną lekką kurtkę. Osoby ze skłonnościami do odcisków na dłoniach powinny zabrać rękawiczki bezpalcowe typu rowerowego. Jedzenie i picie z wykluczeniem napojów alkoholowych, w ilości niezbędnej dla posilenia się na wodzie. Na zakończenie spływu przewidziany jest obiad w pobliżu miejsca parkowania naszych maszyn. Koniec imprezy nastąpi m/w o godz. 18:00. Wynajęcie kajaków zostanie opłacone z funduszy Klubu, natomiast obiad w cenie 20-30 PLN od osoby. Bezzwzględnie proszę potwierdzić uczestnictwo zapisanych dotychczas osób tel. 502616990 nie później, jak do piątku 12.06.

Dodano 13.06.2009
Udział w jutrzejszym spływie potwierdziło 9 osób, wobec czego lista jest zamknięta. Popłynie 10 kajaków, w tym dwa z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i porządek spływu. Lista uczestników dostępna jest na Forum po zalogowaniu się użytkownika grupy Husaria na subforum Klubu.
09.06.2009

Komunikat 22

Rajd Włóczykij 2009 odbędzie się w sobotę 6.06. bez zmian. Od godz. 9:00 motocykliści będą przyjmowani w punkcie rejestracji na parkingu wewnętrznym OTW Piła-Płotki. Po odebraniu pakietu dokumentacji rajdowej zawierającej m.in. itiner czyli mapkę trasy oraz arkusz zadań można będzie wyruszyć w drogę. Obowiązuje odprawa przy bramie, gdzie zostaną sprawdzone wpisy na arkuszu zawierające imię i nazwisko oraz nr rejestracyjny pojazdu. Od tej chwili motocyklista będzie musiał radzić sobie sam, posługując się itinerem i biorąc koniec języka za przewodnika. Całość dowolnie wybranej trasy liczy ok. 150 km i zawierać będzie 14 oznaczonych na mapie zadań do wykonania i dodatkowo 3 tzw. Punkty Kontroli Przejazdu. Dwa z nich będą wyraźnie oznaczone na itinerze i wymagane będzie potwierdzenie obecności na arkuszu zadań u osoby na PKP, natomiast jeden pozostanie zakonspirowany. Obecność na tym punkcie będzie rejestrowana jedynie optycznie ale, jak wszystkie wliczona do ogólnej punktacji. Powrót na metę przewidziany jest około godz. 15:00 - 16:00 i na miejscu będzie czekał gorący posiłek oraz napoje. Zakończenie rajdu i wyłonienie zwycięzców w kilku kategoriach odbędzie się około godz. 17:00 - 18:00. Prosimy pamiętać o bezpiecznej i kulturalnej jeździe i wzajemnej życzliwości oraz uprzejmości wobec siebie i napotkanych osób. W przypadku potrzeby udzielenia pomocy na trasie rajdowiczom lub innym uczestnikom ruchu drogowego nie wahajmy się poświęcić sił i czasu na solidarny gest. Czas przejazdu nie jest mierzony, więc będzie go dość na obserwacje i poznawanie miejsc oraz ludzi. Ponieważ do minimum zredukowaliśmy liczbę osób z Husarii i spoza Klubu zaangażowanych w przygotowania, więc uczestnictwo wszystkich pozostałych członków jest dozwolone i bardzo pożądane. Tak samo sprawa ma się z kolegami od Płonących Wałów, którzy będą udzielali nam wsparcia, lecz reszta Kolegów jest bardzo mile widziana na starcie. Życzymy wszystkim udanej imprezy i niezapomnanych wrażeń z bezpiecznej i spokojnej trasy. Szerokości!
02.06.2009

Komunikat 21

W sobotę 6 czerwca o godz. 9:00 startuje Włóczykij 2009! Jak wcześniej informowalismy jest to jednodniowy, motocyklowy rajd na orientację po północnej wielkopolsce. Impreza jest otwarta dla wszystkich właścicieli i kierowców jednośladów. Miejscem rozpoczęcia będzie parking OTW na Płotkach pod Piłą. Trasa rajdu o długości ok. 150 km jest dostosowana dla każdego jednośladu bez podziału na asfaltową lub szutrową. Wszelkie informacje dostępne są w linku Włóczykij 2009 razem z formularzem rejestracyjnym, którego wypełnienie ułatwi przygotowanie zaplecza rajdowego. Serdecznie zapraszamy do udziału, a za symboliczną kwotę 20,00 PLN zapewniamy gadżety rajdowe, dobrą zabawę, wiele atrakcji, zmęczenie, posiłek i napoje oraz trofea dla najlepszych!
27.05.2009

Komunikat 20

Jak co roku zostaliśmy zaproszeni na 24 maja do udziału w VI Powiatowym Dniu Godności Osoby Niepełnosprawnej w Kaczorach. Nasza rola sprowadzi się do obecności na boisku wśród innych zaproszonych i prezentujących się grup artystycznych, muzycznych i sportowych. Jesteśmy przekonani, iż husarze gotowi będą na szlachetną prezentację swojego sprzętu i siebie samych, nie wykluczając rzeczowych informacji, instrukcji i porad serwowanych publiczności - Gospodarzom i Gościom pikniku. Na imprezie przedstawią się m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowe Domy Społeczne z całego powiatu, chór Sonet z Kaczor, Zespół Wokalny z DPS Falmierowo, Chór z DPS Chlebno, młodzi tancerze SP 7 w Pile, sekcja judo SP w Kaczorach, skrzypek Miłosz Ludwikowski SM w Pile, Orkiestra Dęta GOK w Kaczorach i inni. Przekażcie informację wszystkim, że zbiórka do wyjazdu odbędzie się w niedzielę 24.05. na parkingu Baru nad Zalewem w Pile o godz. 13:00. Obecność wszystkich mocno pożądana!
12.05.2009

Komunikat 19

Fakt naszego husarskiego Pikniku Motocyklowego jest oczywisty i znany już wszystkim. Jednak dla porządku rzeczy przypominamy, że w najbliższą sobotę i niedzielę 16-17 maja na terenie MOSiR Piła-Płotki odbędzie się trzecia edycja imprezy, jaką przygotowaliśmy dla siebie i naszych Gości. Rozpoczniemy zbiórką motocyklistów na parkingu Baru nad Zalewem w Pile o godz. 14:00, poczym ruszymy na paradę ulicami miasta. Została wytyczona fragmentem drogi nr 10 -> al. Powstańców Wlkp -> Rondo Solidarności (obok rest. Młyn) -> al. Jana Pawła II -> Rondo Jana Pawła II (obok hotelu Rodło) -> al. Wojska Polskiego -> ul. Okrzei -> ul. Towarowa -> rondo J. Piłsudskiego (obok PKP) -> ul. 14 Lutego -> Plac Staszica -> ul. Konopnickiej -> ul. 11 Listopada -> rondo Solidarności (obok Mc'Donalds) -> al. Powstańców Wielkopolskich -> ul. Kossaka -> wylot na Zelgniewo -> Ośrodek Płotki.
Na Placu Staszica na pół godziny zatrzymamy się, by pokazać nasze maszyny i wziąć udział w kilku konkursach. Na terenie Ośrodka będzie czekał posiłek oraz muzyka i wesoła zabawa do późna. Kto zechce, może przenocować i zostać z nami do niedzielnego przedpołudnia, kiedy ok. godz. 9:00 wypijemy poranną kawę i o godz. 10:00 weźmiemy udział w mszy św. polowej celebrowanej przez naszego przyjaciela ks. Arnolda Zimnickiego pod gołym niebem. Wstęp na imprezę jest otwarty, poczęstunek dla zaproszonych gości gratis, a dla pozostałych pasza i piwo w atrakcyjnych cenach. Szczegóły w linku na stronie głównej. Zapraszamy!
12.05.2009

Komunikat 18

Najbliższa sobota 9.05. to spotkanie motocyklistów na inauguracji sezonu SM Sokół z Budzynia. Program imprezy jest dostępny w linku na stronie głównej, natomiast Husaria dostosuje się do niego z drobną poprawką
Spotkamy się w Pile, na parkingu Baru nad Zalewem o godz. 13:00 i kwadrans później wyruszymy do Chodzieży. Niestety, ze względu na pracujących tego dnia Kolegów podobnie, jak na rozpoczęcie sezonu Old Wings, wyjedziemy nieco później i dlatego nie pojawimy się na stacji paliw 'Tomex' w Budzyniu. W Chodzieży poczekamy na zasadniczą grupę, która na godz. 14:00 dojedzie pod kościół na chodzieskim rynku. Pozostała część dnia odbędzie się zgodnie z planem Organizatorów.

Kolejne zaproszenie dla husarzy wystosował Mariusz Ochryniak, który otworzył nową restaurację Stajnia o klimacie 'motoryzacyjnym'. Lokal położony jest w Pile na ul. Glinianej 1, w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Motylewska i Przemysłowa. W piątek 15.05. o godz. 20:00 odbędzie się tam dwugodzinny koncert zespołu Nasty Ladies w klimacie motocyklowym. Po koncercie imprezę poprowadzi czołowy DJ Krzysztof Belak, także w podobnym nastroju. Wstęp od pary to 30,00 PLN. Dla członków Husarii oraz ich partnerów wstęp wolny oraz po piwie gratis. W trakcie imprezy prezentacja motocykla Big Dog!

Na niedzielę 14.06. wstępnie zaplanowaliśmy spływ kajakowy rzeką Piławą. Ogólnie ujmując udamy się w okolice Wałcza, gdzie na ogrodzonym parkingu zostawimy motory, a sami zostaniemy dowiezieni na początek spływu. Tam w pełnej osadzie dwumiejscowych kajaków, przy sprzyjającej pogodzie odwiedzimy tzw. Kamień Papieski nad jez. Krępsko, a następnie damy ponieść się spokojnemu nurtowi pięknej rzeki, która odcinkami przybiera charakter górskiego potoku. Całość kilkugodzinnej trasy jest bezpieczna i niezwykle urokliwa, a jednocześnie dość łatwa z jedną przenoską. Uczestnicy posiadać będą indywidualne kapoki, o porządek na wodzie dbać będzie doświadczony turysta-kajakarz z pomocnikiem. Po ok. 4 godzinach dobijemy do miejsca zakończenia (tam, gdzie wcześniej zostawiliśmy motocykle) i usiądziemy do gorącego posiłku. Pomimo odległego terminu, prosimy chętnych husarzy o dokonanie zapisu u Wojtka Skowrońskiego lub Mariana Jędrzejaszka, gdyż ilość załóg ze względów praktycznych jest ograniczona. Zapisów prosimy dokonywać w parach, czyli po dwie osoby - najlepiej rodzina lub bliscy, gdyż chcielibyśmy wycieczce nadać rodzinny charakter. Jak napisano na początku, jest to zupełnie wstępna przymiarka i coś może się losowo zmienić. Szczegóły organizacyjne zostaną ogłoszone po 'zaklepaniu' spływu.
07.05.2009

Komunikat 17

Na dzisiejszym rozpoczęciu sezonu motocyklowego u Old Wings w Osieku oficjalnie ogłosiliśmy o Pikniku Motocyklowym oraz Rajdzie na orientację Włóczykij. Trzeci Piknik Motocyklowy odbędzie się w Pile nad jeziorem Płotki, w ośrodku MOSiR w sobotę i niedzielę 16 i 17 maja. Trwają jeszcze uzgodnienia organizacyjne, lecz już teraz wiadomo, że w sobotę po zbiórce motocyklistów nawiedzimy miasto, poczym zajedziemy na teren ośrodka nad jeziorem. Tam, jak zwykle poczęstunek, muza na platformie do wieczora, konkursy i zwykłe pogaduchy do późnej nocy. W niedzielę rano usiądziemy do wspólnego śniadania, a następnie chętni wezmą udział w mszy św. polowej motocyklistów celebrowanej przez ks. Arnolda Zimnickiego. Imprezę zakończymy w samo południe i nasze trzecie, piknikowe spotkanie przejdzie do historii. Rezerwujcie więc termin na odwiedziny w Pile!

Przeczytaj więcej o Pikniku! Przeczytaj więcej o Włóczykiju 2009!

Kolejną naszą imprezą będzie debiut w rajdach na orientację północnej wielkopolski. Biorąc dobry przykład ze Zgniłej Pyry oraz wzorce organizacyjne z rajdów Mustang corocznie organizowanych przed laty w Pile, chcemy pokazać najciekawsze miejsca Krajny i Doliny Noteci. Przygotowania trwały od zeszłego roku i zrobiliśmy co się dało dla atrakcyjnego wypoczynku w siodłach. Szereg zagadek i zaskakujących konkurencji przyprawi 150 kilometrową trasę o smak zabawy i zdrowej rywalizacji między uczestnikami. W organizację zaangażowały się również sąsiednie formacje motocyklistów i wspólnym wysiłkiem chcemy pokazać nasze dobre strony lokalnym społecznościom. Zbiórka i start do Włóczykija 2009 przed południem i meta po kilku godzinach jazdy na parkingu MOSiR Piła - Płotki, czyli w tym samym miejscu, gdzie majowy Piknik. Szczegóły oraz warunki uczestnictwa już wkrótce!
25.04.2009

Komunikat 16

Wyjazd na rozpoczęcie sezonu przygotowane przez Old Wings z Osieka organizujemy jakby na dwie raty. Motocykliści, którzy chcą rozpocząć imprezę już od Wyrzyska spotykają się w sobotę 25.04. o godz. 11:00 w Pile na parkingu Baru nad Zalewem. Stąd ruszą na wyrzyski rynek, gdzie zbiórkę wyznaczono o godz. 12:00. Z Wyrzyska kawalkada pojedzie o godz. 13:00 do Kcyni, by wziąć udział w mszy św. celebrowanej w tut. kościele zaplanowanej na godz. 14:00. W drugim rzucie chętni do późniejszego wyjazdu, w tym 'rdzeń' Husarii zbiorą się również nad pilskim Zalewem o godz. 13:00, skąd udadzą się wprost do Kcyni pod kościół i dalej już w/g scenariusza organizatorów. Wszystkich, którzy chcą się dołączyć do którejkolwiek grupy serdecznie zapraszamy!

W niedzielę 26.04. grupa husarzy jedzie do Zalesia k. Buku, by wziąć udział w Rajdzie Zgniłej Pyry. Organizatorzy przewidzieli start w godzinach 9:00 - 11:00, lecz podczas zeszłorocznej imprezy doświadczyliśmy, że im wcześniej tym lepiej. Dlatego wyruszymy z Piły o 7:00 z parkingu Baru Leśnego przy ul. Poznańskiej tuż przed rogatkami, po prawej stronie drogi nr 11. Spotkamy się z pozostałymi w Ujściu na os. Górnym koło przystanku PKS o 7:10, a w Czarnkowie na rynku pod kościołem o 7:30 i dalej pojedziemy całą grupą. Nasza ekipa zapowiada się całkiem licznie, bo zadeklarowali wyjazd dwa Wojtki, Arek, Jacek, Maciej, Marek i Rafał, nie licząc dwóch lub trzech kolegów spoza Klubu. Jeśli ktoś chce się przyłączyć w ostatniej chwili, to jak najbardziej. Nie zapomnijcie poprosić żony o kilka złotych na drogę, zabrać termosów z kawą, kanapek i jaj na twardo, jak na Husarię przystało!

Pozostała, osierocona część Husarii zbierze się tego samego dnia, czyli w niedzielę o godz. 9:30 również na parkingu Baru nad Zalewem, by poczuć morską bryzę i posmakować sushi z flądry prosto z kutra. Grupa wyruszy pod dowództwem Arnolda Zimnickiego w kierunku na północ przez Wałcz, skąd zabierze tamtejszych husarzy. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!
Uwaga dla wszystkich uczestników wymienionych wycieczek, także alternatywnych - zabierzcie aparaty fotograficzne, gdyż dla części z nas będzie to debiut na nowych maszynach. A to trzeba uwiecznić!
22.04.2009

Komunikat 15

W czwartek 16.04. organizujemy mega-sprzątanie Klubu w LOK na al. Niepodległości. Będziemy na miejscu już od godz. 17:00 wraz z niezbędnymi środkami czystości i zapraszamy każdego husarza, któremu miła jest nasza siedziba. Zabierzcie jedynie ubrania robocze i to jest wszystko, czego prócz zapału oczekujemy! Niniejszy komunikat gdzieś się nam zagubił, choć jego treść była zapowiedziana grubo wcześniej. Dla porządku został jednak wklejony, bo może być kiedyś potrzebny specom z IPN :-)
14.04.2009

Komunikat 14

Ogłoszony zeszłego roku konkurs p.n. "Odtwarzamy historię pilskiego motocyklizmu!" na materiały archiwalne w tym zdjęcia, wycinki prasowe i wszelkie pamiątki odnoszące się do motocyklizmu naszego regionu doczekał się finału. Na apel odpowiedziała, jako jedyna pani Małgorzata Szczerba z Piły dostarczając odnalezione materiały. Przesyłka zawierała cztery zeskanowane fotografie obrazujące motocyklowy kontekst życia mieszkańców pilskiego. Brak szczegółów odnośnie dostarczonych zdjęć nie wyklucza ich z przyjętych reguł konkursowych. Tak więc zwycięzczyni została wyłoniona w sposób naturalny, co potwierdziła Komisja Konkursowa w składzie Paweł Kaczmarek i Wojciech Skowroński. Członkowie Komisji na najbliższym posiedzeniu Zarządu Klubu złożą propozycję uhonorowania laureatki konkursu nagrodą, która zgodnie z Regulaminem przypadła jednemu i jedynemu uczestnikowi. O rodzaju nagrody i terminie wręczenia poinformujemy zainteresowaną niebawem drogą poczty elektronicznej, a wszystkich pozostałych w Komunikatach.
07.04.2009

Komunikat 13

Po dzisiejszym spotkaniu zebrało się nieco informacji:
Harmonogram akcji Motoserce 2009, jak w poprzednim komunikacie czyli bez zmian. Prosimy tylko uczestników o zabranie ze sobą w sobotę 4 kwietnia kamizelek ostrzegawczych. Spod Klubu na terenie LOK, gdzie spotkamy się o godz. 11:00 pojedziemy na parking przy ul. Dąbrowskiego (między restauracją Młyn i budynkiem Berpilu) na wspólną zbiórkę wszystkich uczestników - motocyklistów o godz. 11:30
Parada przez miasto rozpocznie się o godz. 12:00 i przebiegnie trasą: ul. Dąbrowskiego (parking) - rondo Solidarności (obok rest. Młyn) - al. JPII - rondo JPII (obok hotelu Rodło) - al. Wojska Polskiego - ul. Okrzei - ul. Towarowa - rondo J. Piłsudskiego (obok PKP) - ul. 14 Lutego - pl. Staszica (krótki postój i pokazy motocyklowe) - ul. Konopnickiej - ul. 11 Listopada - rondo Solidarności (obok Mc'Donalds) - ul. Dąbrowskiego - wjazd na Wyspę.

Pamiętajcie o rozważnej i bezpiecznej jeździe w kolumnie. zachowajcie właściwe odstępy między pojazdami i miejsce w szyku całej grupy. Utrzymujcie podczas jazdy stałą prędkość kontrolując sytuację z przodu i z tyłu szczególnie podczas pokonywania skrzyżowań. Nad bezpieczeństwem i porządkiem przejazdu czuwać będą policjanci i Straż Miejska oraz motocykliści w żółtych kamizelkach. Zwracajcie uwagę na polecenia wszystkich osób wyznaczonych do zabezpieczenia trasy!

Plan na niedzielę, a przede wszystkim święcenie motocykli, jak wyżej - również bez zmian. Zbiórka o godz. 13:30 na parkingu Baru nad Zalewem. Stamtąd do kościoła Salezjanów w Pile, gdzie o godz. 14:00 ks. Arnold Zimnicki odprawi mszę świętą oraz poświęci maszyny.
Ponieważ do dzisiaj nie nawiązano z nami kontaktu w/s udziału w niedzielnych zawodach żużlowych, ten punkt 'wyskakuje' z harmonogramu.
Wczorajsze zajęcia na sali gimnastycznej były ostatnimi w bieżącej serii. Do tematu wrócimy jesienią b.r. o ile będzie taka potrzeba.
W Wielkim Tygodniu rezygnujemy z animacji życia klubowego i planowanych wyjazdów.
Po Wielkanocy spotykamy się w Klubie LOK, w czwartek 16.04. na mega-sprzątaniu. Prosimy o przygotowanie ubrań roboczych, natomiast środki czystości będą zabezpieczone w odpowiedniej ilości i asortymencie. Prosimy jedynie o liczne przybycie!
02.04.2009

Komunikat 12

Jak mogliście przeczytać na stronie, a także słyszeć wcześniej o naszych ustaleniach, w sobotę 4.04. weźmiemy udział w ogólnopolskiej akcji Motoserce 2009 organizowanej prZez Kongres Klubów Motocyklowych. Jej harmonogram został zamieszczony w poprzednim Komunikacie i widoczny po kliknięciu obrazka z symbolem akcji lub "Więcej..."
Dla członków Husarii zbiórka nastąpi o godz. 11:00 pod Klubem przy LOK na al. Niepodległości. Razem, zwartą grupą udamy się na miejsce spotkania motocyklistów, skąd wspólnie z innymi uczestnikami wyjedziemy na miasto. Pilscy koordynatorzy, czyli koledzy z MC Road Runners North-West Side poprosili nas o ewentualną pomoc w zabezpieczeniu przejazdu, co zostało potwierdzone. Szczegółowy plan dnia w/g wspomnianego harmonogramu ustalimy z grupą, która wystąpi pod naszymi barwami.
Następnego dnia, w niedzielę 5.04. odbędzie się święcenie motocykli. Zbiórka motocyklistów przewidziana jest o godz. 13:30 na parkingu Baru nad Zalewem. Stamtąd razem z innymi ruszymy do kościoła Salezjanów pw. św. Jana Bosko przy ul. Libelta w Pile, gdzie o 14:00 nasz przyjaciel ks. Arnold Zimnicki odprawi mszę świętą oraz poświęci nasze maszyny u progu nowego sezonu. Będzie to zarazem jego symboliczne rozpoczęcie, w którym weźmiemy udział bez względu na pogodę. Do wspólnego uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którzy zechcą się spotkać w tych okolicznościach oraz mają taką potrzebę.
Dla informacji, ulica Libelta położona jest między ul. Siemiradzkiego (wyjazd na Trzciankę) na wysokości salonu Fiata i Lecznicy dla Zwierząt oraz Aleją Poznańską (wyjazd na Poznań) na wysokości salonu Peugeot i stacji paliw.
Tego samego dnia poproszono nas o drobny, lecz spektakularny akcent w kolejnej odsłonie sezonu żużlowego na stadionie przy ul. Bydgoskiej w Pile. Ponieważ ostateczne ustalenia nie zostały jeszcze poczynione, z oficjalnym komunikatem wstrzymamy się do czasu, gdy będzie wszystko wiadomo. Każdy z nas ma przecież swoje plany na ten, jakże atrakcyjnie i pracowicie zapowiadajacy się weekend.
I wreszcie długo oczekiwana zapowiedź powrotu ze spotkaniami do naszej siedziby w LOK przy al. Niepodległości w Pile. Od przyszłego tygodnia, czyli czwartku 2.04. wracamy na stare śmieci! Wzrost temperatury nie jest tymczasem znaczący, lecz nie będzie już przeszkodą dla wiosennych odwiedzin "na swoim".
26.03.2009

Komunikat 11

W sobotę 4 kwietnia na pilskiej Wyspie odbędzie się festyn, w którego ramach motocykliści oddawać będą krew dla dzieci pod hasłem: "Krew jest darem życia, podziel się nim!"
W tym celu lokalne stacje krwiodawstwa przyjmować będą wszystkich chętnych, a koordynacją zajmą się kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Na stronie motoserce.pl zamieszczono wszelkie niezbędne informacje dotyczące tej akcji, jak również szeroko pojętego krwiodawstwa. Także wskazówki, kto może oddać krew i jakie warunki dawca musi spełniać. Link do strony www.motoserce.pl zamieszczony jest na naszej Stronie Głównej pod bannerem z symbolem Motoserce 2009.

Przeczytaj więcej!

Planujemy klubowe uczestnictwo jak największej grupy Kolegów, którzy są zainteresowani udziałem w tej szlachetnej akcji. Szczegóły dotyczące Husarii podane zostaną niebawem w Komunikatach na naszej Stronie Głównej. Oczywiście - nie ma ograniczeń i każda chętna osoba może wesprzeć organizatorów przysłowiową kroplą swojej krwi. Gorąco apelujemy o liczny udział! Więcej...
24.03.2009

Komunikat 10

Nasza strona internetowa uległa generalnej przebudowie i zbieramy opinie dotyczące jej funkcjonalności. O ile prezentacja wszelkich bieżących zdarzeń raczej nie sprawi problemów, to nawigacja po Archiwum może wydawać się nieco złożona. Zostało ono zaprojektowane, jako oddzielny moduł połączony ze Stroną Główną dwoma odwołaniami - pozycją Powrót oraz kliknięciem obszaru głównego obrazka. Dołożono starań, by wszelkie odnośniki i linki były logicznie i wyraźnie opisane. Lecz ze względów praktycznych trudno było sprostać wszystkim okolicznościom, jakie mogą wystąpić w przypadku chaotycznego skakania po zakładkach. Zwracamy się zatem z prośbą o przesyłanie pocztą elektroniczną (poczta@husaria.pila.pl) uwag dotyczących Waszych problemów ze stroną. Każda taka informacja będzie niezwykle cenna i za wszystkie z góry dziękujemy!
Aha, żeby automatycznie wywołać zainstalowany na Waszych komputerach program pocztowy, wystarczy na stopce każdej ze stron kliknąć 'Napisz do nas'...
15.03.2009

Komunikat 9

Marcyś - nasz kolega z Forum Husarii i uczestnik Forum Motocyklistów zaproponował topienie Moto-Marzanny! Zainspirowani pomysłem informujemy, że rytuał odbędzie się w sobotę 21.03. w Pile na Wyspie ok. godz. 14:00 (zbiórka motocyklistów przy Barze nad Zalewem o godz. 13:00 - 13:30). Dopracowywane są przez pomysłodawcę szczególy, ale bądźcie przygotowani do aktywnego uczestnictwa. Wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na Stronie Głównej w bannerze Topienie Marzanny!

Zostały nakreślone dokładne ramy pierwszego pilskiego motocyklowego rajdu na orientację pod roboczą nazwą Wiosenny Włóczykij 2009! Nie chcąc zapeszyć możemy ujawnić źródło inspiracji, którą jest idea połączenia klamrą dwóch pereł naszego regionu - historycznej Krajny oraz urokliwej Doliny Noteci. Jesteśmy przekonani, że możliwe będzie przy tej okazji zintegrowanie wspólnego wysiłku i radości okolicznych formacji motocyklowych oraz pojedynczych motocyklistów. Rajd odbędzie się w ciągu jednego dnia, na początku czerwca bez względu na pogodę. Zainteresowanych prosimy o bieżącą lekturę Komunikatów oraz zapewniamy o gotowości udzielania wszelkich niezbędnych informacji.
10.03.2009

Komunikat 8

Odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Klubu poświęcone sprawom bieżącym oraz podsumowaniu Walnego Zebrania. Zarząd obradował w pełnym składzie poszerzonym o Jurka Kozerę i Romka Sendala. Został ostatecznie ustalony i zamknięty skład grupy wyjeżdżającej do Toskanii. Wyjazd nastąpi 24.07. i od następnego dnia Husaria będzie podziwiała tę piękną, historyczną krainę. Koniec pobytu ustalono na 1.08. natomiast powrót do kraju nastąpi 3.08.
Rozpoczęliśmy przygotowania do Pikniku Motocyklowego 2009. Wzorem roku ubiegłego odbędzie się na terenie MOSiR Płotki w dniach 16-17.05 i zbiegnie z obchodami Dni Piły. Wstępnie ustaliliśmy program imprezy, szczegóły aprowizacji i warunki uczestnictwa motocyklistów. Tempo przygotowań będzie przybierało w miarę upływu czasu, niemniej prace wstępne są w toku dzięki włączeniu do przygotowań Jurka i Romka.
Zarząd pozytywnie ocenił przebieg i wyniki walnego Zebrania, ze szczególnym zadowoleniem traktując frekwencję oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Dziękujemy wszystkim Kolegom za terminowe opłacenie składek członkowskich, co umożliwi zaangażowanie wspólnych środków do przygotowywanych imprez. Oprócz Pikniku pobieżnie omówiliśmy święcenie motocykli, jak zwykle u Arnolda w Kościele Salezjanów pw. św. Jana Bosko w Sobotę Palmową. Tematami ustaleń były m.in. 'mały' rajd na orientację, które odbędzie się na początku czerwca oraz późniejsze imprezy tzn. wrześniowy 'orientering' oraz wstępne ramy zakończenia tegorocznego sezonu.
Zarząd wyraził także pełną akceptację dla uchwały Walnego Zebrania podjętej w/s wykluczenia Jarosława Pawłowskiego. Zostanie on powiadomiony o decyzji wszystkich Kolegów i władz Klubu drogą poczty elektronicznej.
04.03.2009

Komunikat 7

Drugie Walne Zebranie członków Klubu odbyło się w zaplanowanym miejscu i czasie. Wzięło w nim udział 29 członków (24 zwykłych oraz 5 oczekujących), co zapewniło jego prawomocność. Powitania uczestników dokonał Wojciech Skowroński, a dalej Walne zdecydowało przekazać prowadzenie Zebrania na ręce Pawła Kaczmarka. Proponowany porządek obrad został uzupełniony o przyjęcie nowych członków spośród oczekujących. Odczytano sprawozdania Zarządu dotyczace działalności Klubu w 2008 r. oraz przedstawiono plany na sezon bieżący. Skarbnik poinformował zebranych o części finansowo-ksiegowej, a członek Komisji Rewizyjnej podsumował wnioski z kontroli Zarządu. Ten fragment znalazł swój epilog w dyskusji nad przedstawionymi sprawozdaniami, która zakończyła się przedstawieniem realizacji wniosków z ubiegłorocznego Walnego Zebrania. Część poświęconą wolnym głosom i wnioskom wypełniła dyskusja Kolegów na temat aspektów działania w odniesieniu do wydarzeń i osób. Jej kulminacyjnym punktem było przedstawienie efektów dochodzenia w sprawie obelżywych i oszczerczych wpisów dokonywanych na łamach mediów internetowych. Autorem szkodzącym dobremu imieniu Klubu okazał się Jarosław Pawłowski, którego wykluczenia zażądało wzburzone grono Kolegów. Wynikiem głosowania podjęta została przez Walne Zebranie uchwała o jego usunięciu z szeregów KMTM Husaria. Po przegłosowaniu pozostałych wniosków oraz wyczerpaniu porządku obrad Przewodniczący podziękował zebranym i zakończył Walne Zebranie. Bardziej szczegółowy protokół zostanie niebawem opublikowany w zakładce 'O nas'.
27.02.2009

Komunikat 6

Porządek obrad Walnego Zebrania Członków KMTM Husaria Piła w dn. 27.02.2009 o godz. 18:00. Miejscem obrad będzie lokal MOSiR Piła nad jeziorem Piaszczyste

1. Otwarcie obrad.
2. Wybór przewodniczącego Zebrania.
3. Wybór sekretarza Zebrania.
4. Przyjęcie porządku Zebrania.
5. Wybór Komisji Wnioskowej
6. Przedstawienie sprawozdania Zarządu z działalności Klubu w 2008 r. oraz planów na bieżący sezon 2009.
7. Przedstawienie sprawozdania Zarządu z działalności finansowo-księgowej.
8. Przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej.
9. Dyskusja nad sprawozdaniami oraz planami działalności Klubu.
10. Głosowanie nad przyjęciem projektu Regulaminu Walnego Zebrania
11. Wolne głosy i wnioski
12. Głosowanie nad przyjęciem wniosków
13. Zakończenie zebrania

Do czasu przyjęcia przedstawionego porządku obrad możliwe jest wnoszenie zmian, które mogą zostać przegłosowane przez Walne Zebranie.
Dojazd do Ośrodka od centrum Piły przez wiadukt kolejowy i dalej ul. Siemiradzkiego w kierunku Trzcianki obok salonów Fiata i Skody. Około 200 m. za drogą do Szpitala Specjalistycznego (cały czas kierunek Trzcianka), po prawej stronie oznakowany wjazd na teren ośrodka Piaszczyste.
13.02.2009

Komunikat 5

Płonące Wały z Krajenki organizują zimową imprezę pn. Eintopftreffen 2009 (pol. Spotkanie przy garze 2009). Z naszej strony Wojtek Kotlarski i Maciej Wichrzyński zagrzeją maszyny i będą czekać na chętnych do wspólnego wyjazdu w sobotę 7.02. o godz. 11:00 przy Barze nad Zalewem w Pile. W razie czego pojadą sami, ale każden chłop i każda baba z jajami powinni im tego dnia towarzyszyć. Czekamy więc w sobotę przed południem nad pilskim Zalewem! Bliższe informacje o imprezie w linku powyżej...
04.02.2009

Komunikat 4

W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu (nr 63) informujemy, że został ostatecznie potwierdzony termin Walnego Zebrania Członków KMTM Husaria - Piła. Odbędzie się w piątek 27.02.2009 o godz. 18:00 w lokalu MOSiR na terenie ośrodka Piaszczyste. Najwygodnieszy i prosty dojazd z centrum Piły na miejsce Zebrania prowadzi w kierunku na Trzciankę obok salonów Fiata i Skody. Trzy kilometry za miastem, po minięciu zjazdu do Szpitala Specjalistycznego, ok. dwustu metrów dalej ciągle w kierunku na Trzciankę, po prawej stronie drogi jest oznakowany zjazd do lasu na parking obiektu Piaszczyste.
Szczegółowy program zostanie przedstawiony w terminie późniejszym, lecz już teraz zwracamy uwagę na opłacenie składek członkowskich najpóźniej do dnia poprzedzającego Zebranie. Udział w nim jest ograniczony dla Kolegów, którzy poprzez opłacone składki potwierdzą swoje członkostwo na rok bieżący. Dotyczy to także członków oczekujących. Skarbnik przyjmuje wpłaty w środy podczas zajęć na sali gimnastycznej w Szkole Salezjańskiej oraz w czwartki podczas klubowych spotkań w Tequili. Po uzgodnieniu możliwa jest także wpłata na rachunek bankowy.
31.01.2009

Komunikat 3

Podczas ostatniego spotkania 3/6 Zarządu w dn. 22.01. zostało postanowione, że Walne Zebranie członków Klubu odbędzie się prawdopodobnie 26.02. Dokładna data zostanie potwierdzona po uzgodnieniu w pełnym składzie Zarządu tj. 28.01. Jednak niezależnie od wymienionych terminów zwracamy się o dokonanie wpłat składek członkowskich, conajmniej za I półrocze bieżącego roku. Jest to o tyle istotne, że uczestnictwo w Walnym Zebraniu dotyczy tylko i wyłącznie członków Klubu, a zgodnie ze Statutem są nimi osoby m.in. nie zalegające z płatnościami na rzecz organizacji. Stąd prośba, by Koledzy uiścili składki najpóźniej do dnia poprzedzającego Walne Zebranie.
Zapraszamy jednocześnie do zapoznania się z projektem Regulaminu Walnego Zebrania Członków opublikowanym w zakładce O nas. Dokument będzie przedmiotem dyskusji i głosowania, więc w interesie ogółu leży poznanie jego treści.
25.01.2009

Komunikat 2

Zawiadamiamy, ze Nowy Rok nie przyniósł, póki co, większych zmian organizacyjnych. Zajęcia sportowe na sali gimnastycznej u Salezjanów w środy od godz. 20:00 - 21:30, a spotkania klubowe w ustalonym miejscu i czasie, czyli klubie Tequila w czwartki o godz. 18:00. Niezależnie od tego fenomenalne zainteresowanie husarzy rekreacją na lodzie jest powodem, by spotkać się na jez. Piaszczyste także w najbliższą sobotę i niedzielę 10 i 11.01. o godz. 12:00. Niestety, nie będziemy mogli kupić obiecanych kijów hokejowych, stąd apel o przeszukanie domowych zakamarków i indywidualne zaopatrzenie w sprzęt. Jest coraz lepiej, gdyż przybywa łyżew na husarskich nogach, lecz 'szału nie ma'! Nie żałujcie dutków, szukajcie okazji do jego nabycia, bo nie znamy dnia, ni godziny kiedy przyjdzie korzystać z tego wyposażenia. Niech więc leży spokojnie w domu i czeka swojej pory.
04.01.2009

Komunikat 1

Ze względu na duże zainteresowanie klubowym spotkaniem na łyżwach proponujemy kolejne w sobotę 3 stycznia i niedzielę 4 stycznia również o godz. 12:00 w tym samym miejscu opisanym w poprzednim komunikacie nr 60. Prosimy jedynie o uzupełnienie i zabranie sprzętu choć, jak wykazała premiera na lodzie wystarczą śliskie buty wsparte dobrą wolą. Jednak, na wszelki wypadek przeszukajcie garaże, piwnice i strychy, żeby rozgrywki miały cywilizowaną oprawę. Wystarczy jeden rozegrany mecz, by zwycięska drużyna mogła pochwalić się atrakcyjnym trofeum. Zaopatrzenie w gorącego grzańca zapewnione!
01.01.2009
   
 
     
© Wszelkie prawa zastrzeżone Husaria 2008
Stowarzyszenie KTM 'Husaria' Piła