Archiwum Komunikatów 2010Archiwalne komunikaty i ogłoszenia...

Komunikat 42

Do Bożego Narodzenia jeszcze daleko, lecz już dziś ogłaszamy tradycyjną Wigilię wszystkich motocyklistów! Zapraszamy każdego, komu nieobca jest życzliwość, serdeczność i pojednanie na wieczór opłatkowy organizowany przez Husarię w niedzielę 19.12. o godz. 17:00 w zespole szkół salezjańskich przy ul. Dembowskiego/Libelta w Pile - gdzie zwykle odbywa się święcenie motocykli.

Skromne spotkanie i modlitwa w intencji radosnych świątecznych uniesień niech będą impulsem do licznego przybycia w gościnne, salezjańskie progi. Ze swojej strony deklarujemy wigilijny nastrój, opłatek i prosty poczęstunek. Jeszcze raz podkreślamy, że zaproszenie kierujemy do wszystkich i niekoniecznie zmotoryzowanych, którym bliskość znajomych, kolegów i przyjaciół w ten szczególny czas nie jest obojętna. Po prostu spotkajmy się w dobrej atmosferze najważniejszego z polskich świąt!
23.11.2010

Komunikat 41

Informujemy kolegów że klubowe spotkanie andrzejkowe odbędzie się w sobotę, 20 listopada od godz. 18:00. Miejscem spotkania będzie jak zwykle Klub przy Alei Niepodległości w Pile. Szczegóły uczestnictwa i zaopatrzenia przekażą Artur Golasa i Jerzy Kozera. Zapraszamy wszystkie koleżanki i kolegów do wspólnej zabawy.
08.11.2010

Komunikat 40

Już niebawem, bo 13.11.2010 nasi przyjaciele z Płonących Wałów w Krajence będą obchodzili 10 lecie powstania formacji. To godna okoliczność i Husarii nie może zabraknąć podczas fetowania jubileuszu.

Szczegółowy program jest zamieszczony w powyższym linku, a wszelkie dodatkowe informacje będziemy zamieszczać w miarę ich pozyskiwania.
21.10.2010

Komunikat 39

Przypominamy Kolegom o piątkowym 22.10.2010 terminie nieformalnego spotkania klubowego. Szczegóły zostały omówione i przedłożone ogółowi w zeszłym tygodniu, a nieobecni i nieświadomi proszeni są o kontakt z Zarządem dla uzyskania dokładnych wskazówek co do miejsca i czasu.
18.10.2010

Komunikat 38

W piątek 15.10. na pilskim stadionie Polonii odbędą się zawody żużlowe. Na tą okoliczność zaproszono Husarię do współudziału w celebrze rozpoczęcia rywalizacji, która ma polegać na wjechaniu na płytę stadionu naszymi motocyklami mając zawodników na siedzeniu pasażera. W tym celu ogłaszamy mobilizację 20 chętnych motocyklistów, najlepiej właścicieli cięższych maszyn do tego zadania! Parada odbędzie się przed publicznością w świetle reflektorów i prawdopodobnie zostanie zarejestrowana przez kamery lokalnej telewizji TV Asta. Bez wątpienia to pierwszorzędna okazja do dobrej zabawy i lansu na koszt organizatora zawodów. Chętni proszeni są o zgłoszenie telefoniczne 601778138 lub 502616990. Spotkanie przed wyjazdem na stadion odbędzie się pod Klubem o godz. 17:00. Udział w paradzie ma oficjalne poparcie Zarządu naszego Klubu, a nawet zalecenie gremialnego uczestnictwa!
10.10.2010

Komunikat 37

W następny czwartek 7.10. odbędzie się pierwsze przed zimą porządkowanie Klubu przy al. Niepodległości w Pile. Bezwzględnym obowiązkiem każdego husarza jest stawienie się tego dnia do pracy na rzecz ogółu. Nieobecność usprawiedliwona będzie jedynie ważnymi względami ujawnionymi wobec Zarządu. Prócz generalnych porządków dokonamy przeglądu mebli i wyposażenia eliminując rzeczy nieprzydatne. Początek prac o godz. 16:30, a jeśli komu nie będzie pasowało może zjawić się w dowolnym czasie jednak nie później, jak do godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym dobro Klubu leży na sercu!
30.09.2010

Komunikat 36

Wyjazd na imprezę 'Amazonek' do Wałcza, ze względu na bieżącą pogodę i jutrzejsze prognozy wisi pod znakiem zapytania. Jeżeli jednak warunki atmosferyczne będą sprzyjające czyli bez opadów to spotkanie chętnych nastąpi o godz. 12:30 na parkingu Baru nad Zalewem w Pile. Wszelkie zapytania oraz informacje dostępne pod tel. 502616990.
27.09.2010

Komunikat 35

Myślę, że husarze nie będą mieli za złe miejsca, w jakim zamieszczono niniejszą informację, jednak jej ranga jest bardzo wysoka! Trybol się żeni! Dzisiaj tj. w sobotę 25.09.2010 nasz przyjaciel od trzcianeckich Jawersów bierze w Ujściu ślub! Ceremonia odbędzie się o godz. 16:00 w jedynym ujskim kościele. Fajnie byłoby podkreślić naszą sympatię do niezwykle koleżeńskiego człowieka i zarazem kolorowego motocyklisty obecnością jego kolegów i przyjaciół w miejscu ceremonii. Nie mi zapraszać, ale nie mogłem nie podzielić się dobrą wieścią. Gdyby ktokolwiek jechał, to proszę o rozsądny postój, gdyż pod kościołem nie ma zbyt wiele miejsca. Z pewnoscią wystarczy dla nowożeńców i orszaku ślubnego, lecz my powinniśmy zaparkować gdzieś w okolicy, coby nie robić zbytniego zamieszania. Pojedźmy jak najwiekszą grupą, a przedtem zbierzmy się np. o godz. 15:30 na parkingu leśnego baru na rogatkach Piły przy wyjeździe na Poznań.
Jakby nie było - Trybol, serdecznie życzymy Tobie i wybrance wiele szczęścia na tej niełatwej drodze. Żarty i wolność się kończą i teraz musisz popracować nad przekonaniem żony do Twoich pasji. Wszystkiego najlepszego!
25.09.2010

Komunikat 34

Na życzenie Irka Rajewskiego przekazujemy informację o inicjatywie, której efektem będzie impreza w Wałczu we wtorek 28.09.2010 o godz 13:00. Tego dnia główną ulicą spod Urzędu Miasta do Wałeckiego Ośrodka Kultury przejdzie korowód uczestniczek marszu tzw. Amazonek czyli kobiet, które chcą zamanifestować swoją determinację w walce z chorobą zbierającą niekiedy ponure żniwo. To mogą być nasze siostry, żony i matki - jednym słowem ktoś bliski, komu bardzo zależy na poczuciu jedności z otoczeniem w niełatwych chwilach, ale także wspólnej radości kiedy bywa dobrze.
W szlachetnym odruchu nasz wałecki kolega zaproponował współudział w tym wydarzeniu, a to dlatego, by nabrało ono jeszcze wyraźniejszego oddźwięku poprzez uczestnictwo motocyklistów. Wiele racji przemawia, byśmy znaleźli się wśród osób oczekujących od społeczeństwa wiedzy na temat ich cierpienia i zrozumienia dla niełatwych czasami problemów. To sprawy, którym nie możemy odmówić wsparcia, choć z pozoru niewiele łączy je z naszą motocyklową pasją. Nie zapominajmy jednak, że to one - siostry, żony i matki czekają na nas, kiedy wyjeźdżamy na szlak i cieszą się z naszych szczęśliwych powrotów. Zróbmy coś tak drobnego, by podziękować za obecność i tolerancję wobec pustki, jakiej im niekiedy nie szczędzimy. Pojedźmy do Wałcza!
Na zgłoszenia będziemy oczekiwać wszystkich chętnych nie tylko z Husarii pod tel. 502616990 i pamiętajcie, że to nie chodzi tylko o Amazonki z sąsiedniego powiatu czy województwa...
19.09.2010

Komunikat 33

Ponownie informujemy o zaplanowanym wyjeździe integracyjnym w bieżący weekend do Ustki. Startujemy w sobotę 18.09. o godz. 10:00 z parkingu Baru nad Zalewem w Pile. Powrót następnego dnia, czyli w niedzielę w godzinach wieczornych. Szczegółowe informacje u Artura lub Mariana.
16.09.2010

Komunikat 32

Firma Motosprzęt w Pile przygotowała prawdziwą gratkę dla wielbicieli prawdziwego bluesa, a także wszystkich fanów pojazdów jednośladowych od małych skuterów po wielkie choppery i superszybkie motocykle sportowe.
Firma Motosprzęt - salon motocykli Zipp pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych do swojej siedziby przy Alei Poznańskiej 191 w Pile na koncert "Blues w Motosprzęcie".
Impreza odbędzie się w sobotę 11 września od godziny 13:00, a wystąpią m.in.: Johny Coyote oraz Band of The Year.

Przybliżony plan imprezy:
1. Start - godzina 13:00
2. Występ zespołu Band Of The Year - godzina 13:30
3. W godzinach od 13:30 do 17:00 muzyka mechaniczna oraz supporty zespołów bluesowych
4. Godzina 17:00 - gwiazda wieczoru zespół Johnny Coyote
5. Koniec imprezy w godzinach wieczornych

Na miejscu, oprócz muzyki będzie również możliwość zjedzenia czegoś na ciepło. Wstęp wolny!
04.09.2010

Komunikat 31

W dwa weekendowe dni, czyli sobotę i niedzielę 18-19.09. organizujemy wyjazd integracyjny do Ustki. Mamy tam zaprzyjaźnionego rezydenta, więc dojdzie dodatkowa przyjemność z husarskiego pobytu nad morzem. Koszty organizacyjne, to 30,00 PLN za nocleg w godziwych warunkach, natomiast cała reszta będzie wynikiem spontanicznego podejścia do zwyczajowego, wspólnego oglądania meczów polskiej reprezentacji siatkarek przy skromnej butelczynie lokalnego piwa. Chętni proszeni są o kontakt z Arturem Golasą lub Marianem Jędrzejaszkiem odpowiedzialnymi za logistykę spotkania. Wyjazd nastąpi w sobotę około godz. 10:00 z parkingu Baru nad Zalewem w Pile. Niezdecydowani, którzy podejmą decyzję w ostatniej chwili mogą dojechać na miejsce zbiórki pozostawiając kwestie finansowe na później. Spóźnialskim wybaczymy nawet opieszały dojazd do Ustki - im nas będzie więcej, tym zabawa przyjemniejsza i wrażeń dużo!
03.09.2010

Komunikat 30

Gołaniecki trajkowiec Janusz Hołody, znany nie tylko z sumiastych wąsów, ale także dużej aktywności na niwie motocyklowej i częsty gość naszych imprez zaangażował się w organizację Pikniku Wiejskiego w Tarnowie k. Rogoźna. Na zaproszenie pani Sołtys w sobotę 28.08.2010 do Tarnowa przyjadą motocykliści zwołani przez Janusza m.in. z Budzynia i Chodzieży. Identyczne zaproszenie do udziału wystosowano dla naszej formacji i wszystkich pilskich motocyklistów. Można je potraktować, jako pretekst do jednego z ostatnich w sezonie wspólnego spotkania w miłych okolicznościach. Zbiórka na parkingu jedynego baru w Tarnowie wspomnianego dnia o godz. 15:15.

Michał Bilski - nasz wieleński przyjaciel zaprosza motocyklistów na remake wiosennego spotkania, które z powodu żałoby narodowej nie wypełniło w całości swoich ram. Tym razem zapowiada się wielka motocyklowa feta w sobotę 11.09.2010 na Stadionie Miejskim w Wieleniu od godz. 15:00. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy i potwierdzamy kumulacje cennych nagród, które czekają już od kwietnia na szczęśliwców! Wjazd to symboliczne 10,00 PLN, za co każdy otrzyma ciepły posiłek i szansę na wygraną w losowaniu! W programie m.in.
- parada motocyklowa po Wieleniu
- impreza taneczna przy Stadionie Miejskim
- konkurencje z nagrodami
- pokazy straży pożarnej
- Laser show
- po północy losowanie nagrody głównej loterii
24.08.2010

Komunikat 29

Bieżąca weryfikacja opłacania składek członkowskich wskazała na opieszałość i zaległości niektórych Kolegów. Ostatnimi laty podobne sytuacje również się zdarzały i zazwyczaj Skarbnik podejmował próby kontaktu z zainteresowanymi usiłując dociec przyczyn osłabienia integracji z Klubem. Ponieważ z reguły były one banalne i wynikały najczęściej ze świadomego zaniechania, toteż nie ma większego sensu prowadzić takich inicjatyw. Zwracamy się więc tą drogą do Kolegów, którzy nie widzą celu w przynależności do Klubu o odpowiedzialny kontakt z Zarządem lub wprost z osobą Skarbnika. Dla obydwu stron będzie to korzystna wiedza o zamierzeniach w stosunku do naszego stowarzyszenia i siebie nawzajem. Członkostwo w Husarii jest dobrowolne co nie oznacza, że dowolne i chaotyczne gdyż Regulamin określa jego zasady, w tym prawa oraz obowiązki klubowiczów. Innymi słowy prosimy o uregulowanie spraw formalnych wynikających z przyjętych zobowiązań w terminie odwrotnym. W każdym przypadku kres klubowej działalności nie musi oznaczać końca przyjaźni lub koleżeństwa. Również sytuacja odwrotna, a więc renesans uczuć może być konstruktywnym przełomem w biografii każdego z nas. W tym duchu chcemy regulować i otrzymywać nasze wzajemne stosunki.
Niniejszy monit nie jest również apelem o uzupełnienie klubowej kasy, gdyż nie narzekamy na jej zasoby, a we wszystkim chodzi o zwykłą odpowiedzialność. Smutne stanie się, kiedy brak reakcji ze strony zainteresowanych będzie skutkował zastosowaniem rozwiązań wynikających z zapisów Statutu. Niemniej trzeba wyraźnie podkreślić, że Husaria nie jest miejscem przymusowego zaciągu, jak również nie jest praktykowane zatrzymywanie w jej szeregach kogokolwiek wbrew woli.
22.08.2010

Komunikat 28

W sobotę i niedzielę 7/8.08.2010 w Tucznie organizujemy weekendowy pobyt integracyjny nad wodą. Koledzy, ktorzy nie zachwycają się klimatami Debrzna w tym samym czasie lub nie mają innych planów mogą wziąć udział w imprezie pod czujnym okiem Józka i Artura. Wyjazd w sobotę o godz. 12:00 z parkingu Baru nad Zalewem tak, abyśmy spotkali się o 13:00 u Józka. Potem przejazd na pole namiotowe przy dzikiej plaży, gdzie rozbijemy namioty. Do naszej dyspozycji będzie motorówka z podpinaną dętką i nartami wodnymi, a koszty to zrzutka na paliwo i conieco dla sternika. Do tego grill z karkóweczką i kiełbaskami w ramach tej samej zrzutki no i każdy zabiera 'paliwko' według własnego uznania. W wieczornym programie zapisano obserwację gwiazd odbijających się w tafli jeziora czyli 'ogień', jak zawsze na tłoki;-)
Chętni proszeni są o potwierdzenie obecności u Artura Golasy, aby można było przygotować odpowiednią ilość zaopatrzenia. Sam animator trafi na miejsce z prosto z pracy, więc grupa pojedzie z przewodnikiem wybranym spontanicznie podczas zbiórki na parkingu.
04.08.2010

Komunikat 27

To było 66 lat temu w Warszawie... Zatrzymaj się tam, gdzie będziesz punktualnie o 17:00 na jedną minutę. Jesteśmy to Im winni...
01.08.2010

Komunikat 26

Rozwija się wizja wyprawy do Chorwacji z namaszczenia Jacka Kwiatkowskiego. Jak ustalono wyjazd do Chorwacji zaplanowany jest na 1.09.2010, a powrót po ok. 10 dniach do ustalenia. Na chwilę obecną zadeklarowały wyjazd 3 osoby: Jacek Kwiatkowski, Maciej Pakiet i Jacek Sokołowski. Nie wprowadzamy ograniczenia ilości osób biorących udział w wyjeździe. Wiadoma sprawa, że nie pojedziemy w kolumnie 10 motocykli, ale zawsze możemy wspólnie przemyśleć podział na grupy. Jak w większości naszych przedsięwzięć nie ma spraw niemożliwych do rozwiązania. Wszelkie szczegóły wyjazdu zostaną uzgodnione wspólnie w najbliższym okresie podczas spotkania chętnych. Wyjazd będzie miał charakter wyłącznie turystyczny i rekreacyjny i nie zamierzamy bić żadnych rekordów prędkości jazdy non stop. Wszystko, co wydarzy się w tym czasie ma przynieść uczestnikom maksimum relaksu i jak najwięcej dobrych wrażeń z pobytu za granicą. Stąd też do wyjazdu zapraszamy osoby, które są członkami Klubu Husaria lub też osoby bliskie i zaprzyjaźnionych sympatyków. Nie pobieramy żadnego wpisowego albo zaliczek, jak również nie rezerwujemy noclegów. Na pewno awaryjnie zabieramy wyposażenie do noclegu pod namiotami, gdyż wycieczka będzie miała charakter spontaniczny. Ogólny zarys trasy i miejsc wartych odwiedzenia zostanie podany wkrótce do wiadomości. Z doświadczenia swojego wiemy, że szczegółowe plany zawodzą i lepiej być miło zaskoczonym, niż rozczarowanym. W tym wyjeździe nie będziemy działać na siłę i niczego robić na przymus. Kwestię kosztów będziemy mogli podać po wstępnym ustaleniu planu podróży.
30.07.2010

Komunikat 25

Opublikowano w zakładce o Włóczykiju 2010 szczegółowy Regulamin konkursu fotograficznego, którego proste zasady regulujące obiektywny finał wraz z oceną zamieszczany w linku powyżej.
Zwracamy się z gorącym apelem o szerokie uczestnictwo poprzez nadsyłanie zdjęć już wykonanych podczas Rajdu, jak również tych wykonanych do końca trwania Konkursu na zasadach opisanych w Regulaminie.
Nie będziemy podkreślali roli takiego przedsięwzięcia wobec emocjonalnej strony uczestnictwa, jak również dla bieżącej historii tworzonej naszym wspólnym wysiłkiem. To bezprecedensowe wydarzenie, którego ślady mają szansę zapisać się na dłużej w społecznej świadomości regionu. Dlatego nalegamy, by uwzględnić aspekt dokumentacyjny nie tylko pod kątem samego uczestnictwa, jazdy i koleżeńskiego spotkania lecz również, jako rodzaj refleksji wobec milczącego otoczenia, które zabiega o świadectwo uznania lub choćby wspomnienie... Prosimy - przysyłajcie zdjęcia!
16.07.2010

Komunikat 24

Józek Narel zaproponował weekendowy pobyt w Tucznie, a pogoda na sobotę i niedzielę sprzyja...
Chętni do wspólnego wyjazdu znajdą więcej szczegółów na Forum, gdzie trwa wymiana informacji odnośnie składu i czasu wyjazdu. Wahającym się jesteśmy winni przekonanie pochodzące z doświadczenia, że czas spędzony u Józka jest zawsze atrakcyjny i pozostawia po sobie niedosyt. Dodatkową cechą bieżącej propozycji są Dni Tuczna, fetowane gorąco przez mieszkańców tego uroczego miasteczka, bogatego nie tylko w okoliczne zabytki lecz także pełne nadobnych włościanek. W epilogu ma wystąpić podobno kapela Dżem. Entuzjastów takiej formy spędzenia czasu serdecznie zapraszamy!
9.07.2010

Komunikat 23

W czwartek 1.07. Franek Paprota świętuje dostojne 77 urodziny. W przekonaniu, że znajdą się koledzy-motocykliści, którzy wyruszą do Jastrowia, by wieczorem złożyć Jubilatowi życzenia ogłaszamy, że zbiórka i wyjazd chętnych nastąpi o godz. 17:00 spod Klubu przy al. Niepodległości w Pile. Następnie na tzw. 'trójkącie' w Jastrowiu poczekamy na ekipę z Wałcza, żeby pojawić się na znanym podwórku nie później, jak o godz. 18:00. Cały ten plan ma szanse powodzenia, jeśli uda się potwierdzić przyjazd bezpośrednio u Franka. Na dzień dzisiejszy jego telefon nie odpowiada, jednak zapowiedź wyjazdu jest jak najbardziej zasadna, coby każdy ułożył sobie ten wieczór w domu, pracy lub rodzinie.
Jakiś czas później...
Udało się skontaktować z Frankiem i wyjazd jest potwierdzony, choć zapewne zwróciliście uwagę na zmianę godzin. Te podane wyżej są obowiązujące

W piątek 02.07. o godz. 15:00 w USC przy ul. Paderewskiego w Chodzieży odbędzie się ślub Jacka Łady i Małgosi Muszyńskiej. Wcześniej, bo ok. 14:00 spod domu Młodej Pary w Klotyldzinie wyjedzie kolumna samochodowo-motocyklowa udając się w kierunku Chodzieży. Po ceremonii zostaliśmy zaproszeni na weselisko do hotelu Pietrak w Wągrowcu, gdzie czekać będzie nas wiele atrakcji w uroczym miejscu nad jeziorem. Zbiórka wyjeżdżających kolegów na parkingu baru leśnego w Pile, przy al. Poznańskiej przed rogatkami na wylocie z miasta w piątek o godz. 13:00. Pojedziemy do Klotyldzina i po uformowaniu kolumny razem z Młodymi do Chodzieży. Rezerwujcie sobie czas, szukajcie zmienników i takie sprawy...

Aha, jeszcze jedno - dobrze byłoby ubrać białe koszule i muszki ew. krawaty. Niecodziennie się zdarza ślub motocyklistów, a więc nasz wygląd powinien być adekwatny do okoliczności tzn. zaj....cie uroczysty! To wcale nie żart, a zalecenie klubowe!
28.06.2010

Komunikat 22

W jednym z wałeckich kościołów odbędzie się jutro, czyli sobotę 26.06. ceremonia ślubna jednego z naszych kolegów Marka Szapniewskiego. Na prośbę Zenka Siewierskiego zwracamy się z apelem o przybycie do tych kolegów, którzy z różnych powodów oleją Włóczykija 2010 lub nie wezmą udziału w żadnej z planowanych tego dnia imprez w regionie. Zbiórka motocyklistów planowana jest o godz. 13:50 na parkingu stacji paliw Preem tuż przed wlotem do Wałcza od strony Piły. Na miejscu będzie czekał Zenek i poprowadzi grupę do kościoła i dalej na paradę ślubną.
25.06.2010

Komunikat 21

Przypominamy Kolegom i całej braci motocyklistów, że legenda wielkopolskich bikerów Jacek Łada i jego wybranka Małgosia Muszyńska biorą ślub za tydzień 2.07. Wcześniej jednak, bo w piątek 25 czerwca o godz. 18:00 w Hotelu Sypniewo odbędzie się tzw. polter, na który zaproszenie mają wszyscy życzliwi Młodej Parze motocykliści i motocyklistki. Zbiórka na wyjazd odbędzie się tegoż dnia o godz. 17:00 na parkingu Baru Leśnego przy al. Poznańskiej w Pile, tuż za rogatkami miasta w kierunku Poznania. Chętnych do wyjazdu i udziału w uroczystości zapraszamy!
24.06.2010

Komunikat 20

W sobotę 12.06. w Wałczu odbędzie się ślub naszego sympatyka, który jest jednocześnie autorem i wykonawcą chorągiewek motocyklowych z grafiką Husarii. Przyłączając się do Zenka Siewierskiego prosimy o możliwie liczną asystę podczas tej uroczystości. Ceremonia odbędzie się w kościele p.w. św. Antoniego w centrum Wałcza o godz. 14:00 i zbiórka jest pod samym kościołem. Zapraszamy wszystkich chętnych, a wyjazd z Piły o godz. 13:30 z parkingu Baru nad Zalewem. Zenek - animator pomysłu będzie czekał na miejscu!
10.06.2010

Komunikat 19

Na zaproszenie p. Radosława Odronia pełniącego funkcję dyrektora Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Pile spełnimy jutro, czyli w czwartek 27.05. marzenie jego podopiecznych w wieku od kilku do kilkunastu lat o spotkaniu z motocyklistami i ich maszynami! Nie do nas należał wybór czasu, który podobnie do pogody może być dobry, albo bardzo dobry na wyjazd i dlatego wizyta w obiekcie MOSiR na Płotkach, gdzie dzieci będą nas oczekiwały została zaplanowana na godz. 14:30.
Zbiórka chętnych do wspólnego wyjazdu nastąpi o godz. 14:00 na parkingu restauracji McDonalds w Pile. Prosimy o Waszą życzliwość i możliwie liczną obecność, gdyż takie spotkanie ma głęboki sens. Potwierdził to p. Radosław wielokrotnie kontaktując się w tej sprawie, co akcentuje jeszcze mocniej zasadność i cel naszego potencjalnego zaangażowania.
26.05.2010

Komunikat 18

W najbliższą sobotę 29.05. nasi budzyńscy przyjaciele z Sokoła organizują rozpoczęcie sezonu.
Ma się rozumieć, że obecność Husarii podczas tego przedsięwzięcia jest obowiązkowa i powinna przysporzyć uczestnikom satysfakcji oraz samych przyjemności.
Program według informacji uzyskanych u źródła przedstawia się następująco:

15:00 zbiórka na parkingu przy stacji benzynowej "Lotos" w Budzyniu.
15:30 parada ulicami Budzynia i przejazd na rynek w Chodzieży.
16:30 msza świętą w intencji motocyklistów i ich rodzin (ofiara zebrana w podczas mszy św. w kościele i na rynku, wzorem lat ubiegłych w całości będzie przeznaczona na mikołajkowe upominki dla dzieci z zaprzyjaźnionych domów dziecka).
17:00 parada ulicami Chodzieży do Margonina i dalej do Zbyszewic na "małe co nieco".

Zbiórka Husarii oraz motocyklistów chętnych do wspólnej podróży z Piły odbędzie się w sobotę o godz. 14:00 na parkingu Baru nad Zalewem skąd wyruszymy najpóźniej 14:15 przez Chodzież w kierunku Budzynia.

*

Kolejna informacja, która już dziś jest komunikowana, to zaproszenie do udziału w ślubie Jacka Łady, któremu powierzy swoją rekę Małgosia Muszyńska.


Ceremonia odbędzie się w piątek 2.07. o godz. 15:00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chodzieży, przy ul. Paderewskiego. To ważne wydarzenie w kręgu naszej społeczności motocyklowej, więc nie wypada już pisać o jego wysokiej randze. Młoda Para wystosowała dla Husarii powyższe zaproszenie, które zostało przez nich osobiście złożone na ręce Zarządu Klubu. Dotyczy ono samego ślubu, jak również weselnego poczęstunku przy ogromnym stole, do którego zasiądą wszyscy dobrze życzący Młodej Parze. Trzeba przypomnieć, że pierwsze oficjalne informacje Jacek z Małgosią przekazali podczas naszego Walnego Zebrania w marcu br. Już wówczas, aczkolwiek nieformalnie zostaliśmy zaszczyceni zaproszeniem do gremialnego udziału w jednym z najważniejszych, a z pewnością najbardziej hucznym wydarzeniu ich życia.
Tydzień wcześniej, czyli 25.06. w Hotelu Sypniewo będzie miał miejsce tzw. 'polter' i także tego dnia mamy zapewnienie o naszej oczekiwanej obecności dla wsparcia młodych, a szczególnie Jacka przed następującym kilka dni później zadekretowaniem obrączek na ich, wartych siebie dłoniach...
Szczegóły wyjazdów ogłosimy poźniej, tuż przed terminami uroczystości.
25.05.2010

Komunikat 17

Informujemy, że tegoroczna edycja motocyklowego rajdu na orientację Włóczykij 2010 odbędzie się 26.06.
Wcześniejszy termin 12.06. nie mógł zostać dotrzymany ze względu na problemy organizacyjne. Jesteśmy jednak przekonani, że drobna zmiana nie będzie miała wpływu na rajdowe atrakcje, a być może uda nam się optymalnie trafić na dobrą pogodę. Już niebawem na naszej stronie, wzorem ubiegłego roku dostępne będą obszerne informacje oraz formularz rejestracyjny.
Nastawcie się na kolejną przygodę i spotkanie z ciekawostkami Krajny!
18.05.2010

Komunikat 16

Plany czwartej edycji Pikniku Motocyklowego Husarii w sobotę 15.05. zostały już zamknięte, a trasa parady wstępnie wytyczona w następujący sposób:
Bar nad Zalewem Koszyckim -> obwodnica nr 10 -> al. Powstańców Wielkopolskich -> Rondo Solidarności (obok rest. Młyn) -> al. Jana Pawła II -> Rondo Jana Pawła II (obok hotelu Rodło) -> al. Wojska Polskiego -> ul. Okrzei -> ul. Towarowa -> rondo J. Piłsudskiego (obok PKP) -> ul. 14 Lutego -> Plac Staszica -> ul. Konopnickiej -> ul. 11 Listopada -> rondo Solidarności (obok Mc'Donalds) ->ul. Bydgoska-> ul. Podchorążych -> ul. Kossaka -> wylot na Zelgniewo -> Ośrodek Płotki.

Program pikniku:
14:00 - zbiórka motocyklistów na parkingu Baru nad Zalewem Koszyckim
14:30 - start do parady przez miasto
15:00 - krótki postój i prezentacja motocykli na Placu Staszica
15:30 - koniec postoju i dalsza część parady
16:00 - początek imprezy nad jeziorem Płotki

Jak zapowiadaliśmy wcześniej w Aktualnościach z dn. 22.04.2010 zostały ustalone zasady uczestnictwa, zgodnie z którymi zaprzyjaźnione formacje motocyklowe otrzymają pulę talonów na gratisową 'michę' niezwykłej jakości i w szerokim asortymencie. Przewidzieliśmy porządną kiełbasę gospodarskiego wyrobu, bigos, grochówkę i kaszankę, a do tego wyborne pieczywo. W pobliżu stanie dystrybutor przedniego piwa lanego z kija za symboliczny grosz. Bluesowo kołysać będzie Johnny Coyote Band, a później aż do północy klimatyczna muza z głośników. Wstęp na teren obiektu jest wolny od opłat, jednak uczestnictwo w biesiadzie i swawolach będzie kosztowało 15,00 PLN, czyli tyle co nic! W zamian przypadnie jednakowy dla wszystkich asortyment poczęstunku i okolicznościowa pamiątka oraz szereg zabawnych konkurencji z bogatymi nagrodami, o zbytkach do białego rana nie wspominając. Została zapewniona możliwość noclegów w domkach campingowych na Ośrodku, a chętni proszeni są o dokonanie rezerwacji telefonicznej (067) 212-42-56 lub (67) 213-27-83. Dla turystów z krwi i kości jest pole biwakowe do rozbicia namiotów. Na miejscu pełen węzeł sanitarny z dostępem do bieżącej wody.
W niedzielny poranek 16.05. przewidzieliśmy samoobsługowe, lecz gorące śniadanie z aromatyczną kawą. Tuż przed południem, w tym samym miejscu o godz. 10:00 nasz duchowy opiekun ks. Arnold Zimnicki odprawi mszę św. polową. Do uczestnictwa zapraszamy nie tylko motocyklistów, ale także rodziny, bliskich i przyjaciół - jednym słowem każdego, kto zechce wspólnie z nami uczestniczyć w tej niezwykłej ceremonii pod gołym niebem.

Dla porządku i spokojnego sumienia należy nadmienić, że wszyscy biorący udział w Pikniku robią to na własną odpowiedzialność, a szczególnie wobec możliwych szkód i nieszczęśliwych wypadków. Dotyczy to jednakowo osób dorosłych w świetle prawa, jak niepełnoletnich za zgodą rodziców lub opiekunów.
06.05.2010
Inne media: Dziennik Nowy, Fakty Pilskie, 7dni-pila

Komunikat 15

Wyjazd na imprezę Strong Man do Równopola (wieś między Kaczorami i Rzadkowem) w dn. 1.05. o godz. 14:30. Propozycją miejsca zbiórki motocyklistów jest parking autobusowy McDonalds w Pile. Ponieważ start zmagań w Równopolu wyznaczono na 15:00, więc pół godziny wystarczy dla dojazdu na miejsce. Chętni niech telefonicznie uzgadniają wyjazd między sobą.
Podobnie jest z zawodami siłaczy w Szydłowie, ale dwa dni później 3.05. o tej samej godzinie. Wyjazd również o 14:30 po zbiórce na stacji paliw w Pile przy rondzie al. Wojska Polskiego i ul. Mickiewicza. Forma uzgodnienia wspólnej podróży, jak wyżej.
Zbiórki nie dotyczą oczywiście motocyklistów, jacy dotrą indywidualnie na miejsce zawodów. Jednak w grupie zaprezentujemy się efektowniej i sprawnie zajmiemy przeznaczone nam miejsce.
30.04.2010

Komunikat 14

W najbliższą sobotę 24.04. odbędą się dwie imprezy organizowane przez zaprzyjaźnione formacje. I tak, już od godz. 9:00 do popołudnia Płonące Wały oczekują aktywności uczestników podczas spotkania o słodkiej nazwie Motograty 2010!. Chętni mogą dotrzeć na miejsce indywidualnie lub grupowo pod wieżę Płonących w Krajence praktycznie przez cały dzień.

Do Osieka k. Wyrzyska pojedziemy natomiast inaugurować sezon z tamtejszymi motocyklistami spod znaku Old Wings. Oficjalnie wszystko rozpocznie się o godz. 13:00 na rynku w Wyrzysku. Po przywitaniu gości (między 13:30 a 14:00) kawalkada ruszy na krótką (ok. 70 km) przejażdzkę z dwoma przystankami w Łobżenicy oraz Wysokiej. Po powrocie do Osieka podjęci zostaniemy poczęstunkiem przy ognisku nad rzeką Noteć w tradycyjnym miejscu nieopodal stanicy wędkarskiej.
Wyjazd grupy chętnych z Piły nastąpi o 12:30 z parkingu Baru nad Zalewem, lecz pozostali mogą dotrzeć indywidualnie na zbiórkę wprost do Wyrzyska lub inne miejsce zgodnie z przedstawionym harmonogramem.
20.04.2010

Komunikat 13

Godz. 10:30
W Smoleńsku, dokąd udawał się samolot prezydencki z polską delegacją na obchody zbrodni katyńskiej doszło do katastrofy lotniczej. Z miejsca zdarzenia dochodzą sprzeczne informacje dotyczące okoliczności i możliwych ofiar. Nie można jednak wykluczyć, że stanęliśmy w obliczu ogromnej tragedii...


Godz. 20:00
Marszałek Sejmu ogłosił tygodniową żałobę narodową po śmierci wszystkich 96 pasażerów i członków załogi, którzy zginęli w katastrofie. Wśród nich prezydent RP Lech Kaczyński z żoną Marią, osoby spośród najwyższych władz państwowych, znane postaci życia politycznego i publicznego, wojska, duchowieństwa oraz przedstawiciele Rodzin Katyńskich.

W tych okolicznościach Motoserce zostało przełożone na inny termin, a szczegóły zostaną podane za Organizatorami akcji.
10.04.2010

Komunikat 12

Chętni do wzięcia udziału w paradzie motocyklowej Motoserca w grupie Husarii spotkają się do godz. 11:30 pod Klubem na al. Niepodległości w Pile. Główna część imprezy rozpięta jest w godzinach 12:00 - 22:00, więc każdy niezależnie od obowiązków może znaleźć chwilkę czasu, żeby poprzeć akcję swoją obecnością i kwartą własnej krwi w dowolnie wybranym momencie. Nie sugerujemy niczego pozostawiając uczestnictwo sumieniu i potrzebie każdego z osobna...
Wszelkie niezbędne i wyczerpujące informacje dostępne są tutaj lub w linku pod bannerem Motoserca na stronie głównej
09.04.2010

Komunikat 11

W dowód uznania naszych kilkuletnich inicjatyw dla popularyzowania turystyki motocyklowej w wielkopolsce, niemiecka firma consultingowa operująca na rynku motoryzacyjnym Moto Investment GmbH z oddziałem w Poznaniu ufundowała nam nowiutki model Harley-Davidson V-Rod Nightrod Special VRSCDX 1250 ccm. Motocykl jest już w Pile i będzie eksponowany dziś przed Klubem. Jak pisze fundator doceniono organizację naszych Pikników Motocyklowych, wycieczek promujących Polskę za granicą oraz imprez w postaci konkursów i rajdów po wielkopolsce. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

To oczywiście była próba żartu prima aprilisowego! Chociaż, kto wie?
01.04.2010

Komunikat 10

Uprzedzając możliwe pytania i odpowiadając na już zadane informujemy, że Motoserce 2010 w Pile organizowane przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych jest jak najbardziej aktualne i odbędzie się w ogólnopolskim terminie 10 kwietnia. Wszystko zacznie się od zbiórki motocyklistów, jak w zeszłym roku na parkingu obok restauracji Młyn w Pile w dzień akcji od godz. 11:00 - 11:30. To ten sam parking wykorzystany przez Marcysia dla topienia zeszłotygodniowej Moto-Marzanny u stóp budynku Berpilu, tuż nad samą Gwdą. Wyjazd na paradę przez miasto nastąpi w samo południe z finałem na Wyspie.
Jeżeli chodzi o oddawanie krwi, to busy czekające przy ul. Wodnej (na parkingu) obok nadrzecznych bulwarów, naprzeciw wieżowca "Piła Wita" będą dowoziły krwiodawców do punktu w Szpitalu Specjalistycznym na ul. Rydygiera w Pile. Osoby, które z różnych powodów nie będą mogły spełnić szlachetnego aktu w wyznaczonym czasie i miejscu mogą indywidualnie odwiedzić punkt krwiodawstwa w Szpitalu i powołując się na akcję oddać krew bez zbędnych ceregieli tydzień przed i jeszcze tydzień po Motosercu.
Całość akcji w Pile wraz z częścią rozrywkową na Wyspie zabezpiecza Road Runners MC Poland Oddział North-West Side. Organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników zarówno krwiodawców, jak i gości oraz widzów ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Tym ostatnim z pewnością przyda się dobry przykład bezinteresownej i honorowej postawy starszych.
Na łamach Faktów Pilskich ukazała się informacja o niniejszej akcji przypisana klubowi Husaria. Jest to oczywisty błąd, który powstał nie z naszej winy, prawdopodobnie podczas bezkrytycznego przedruku. Niemniej przepraszamy zainteresowanych uzupełniając powyższy komunikat o jednoznaczne zapisy.
Wszelkie autoryzowane wieści o imprezie najlepiej czerpać ze źródła, a jest nim m.in. strona główna akcji Motoserce tutaj...
27.03.2010

Komunikat 9

Podczas inauguracyjnego spotkania w nowym składzie, Zarząd Klubu ukonstytuował się następująco:
Marian Jędrzejaszek - prezes
Artur Golasa - wiceprezes
Jerzy Kozera - wiceprezes
Wojciech Skowroński - skarbnik, sekretarz
Roman Sendal - członek Zarządu
Arnold Zimnicki - członek Zarządu

Podjęliśmy pierwsze decyzje związane z imprezami firmowanymi przez Klub odnośnie następujących kwestii:

1. Msza św. połączona ze święceniem motocykli odbędzie się zgodnie z wcześniejszym komunikatem.
2. Piknik motocyklowy zaplanowano na sobotę 15.05. po części również w niedzielę dnia następnego 16.05. w gościnnych plenerach pilskiego MOSiR nad jeziorem Płotki. Szczegóły zostaną podane niebawem, choć już teraz można zapowiedzieć sympatyczne spotkanie przyjaciół, kolegów i znajomych dotkniętych wspólną pasją, dobrą muzę, oryginalne konkurencje z nagrodami oraz wyborny poczęstunek, który jak dotychczas będzie gratisowy dla zaprzyjaźnionych formacji oraz za symbolicznym i drobnym wjazdowym dla pozostałych motocyklistów.
3. Kolejny rajd na orientację Włóczykij 2010 zintegruje amatorów kwalifikowanej turystyki motocyklowej prawdopodobnie w dniach 12-13.06. prowadząc ich doliną Noteci oraz po północnej wielkopolsce pod hasłem "Żelaznym Szlakiem". O szczegółach poinformujemy w terminie późniejszym lub przez Wojtka Skowrońskiego tel. 502616990.
4. Wyprawa na Krym wystartuje między 16-20.06. i w przeciągu 2 tygodni (w tym m/w połowa samej jazdy) uczestnicy zwiedzą miejscowości pięknego i wciąż atrakcyjnego półwyspu, a w drodze powrotnej - być może - zatrzymają się, by poznać uroki Odessy. Ze względu na limitowaną obsadę preferowani będą członkowie Klubu, a wszelkie informacje można uzyskać od Jurka Kozery tel. 600884684.
5. Przełom sierpnia i września to termin wypadu na Chorwację, lecz w tym przypadku trudno już dziś pisać o szczegółach, które podamy na początku wakacji, a wszelkie informacje można zasięgnąć u Mariana Jędrzejaszka tel. 601778138.
6. Nie jest wykluczony, a właściwie bardzo prawdopodobny rajd na orientację Jesienny 2010, choć tak naprawdę jego wizja powstanie nie wcześniej, jak w czerwcu i o wszystkim powiadomimy chętnych we właściwym czasie. Jeśli dojdzie do jego organizacji, to trasa imprezy poprowadzi motocyklistów w drugiej dekadzie września, po powrocie z Chorwacji. Podobnie do Włóczykija informacje będą dostępne także telefonicznie u Wojtka Skowrońskiego
7. Ze względu na złożoność przygotowań wyjazdu do Casablanki w Maroku (tak, tak - to Afryka!) planowanego na sezon 2011, już dziś awizujemy niezwykłą przygodę. Będzie to wyjazd rozpisany na trzy tygodnie, a w jego ramach przemierzymy kawał Europy z turystycznym naciskiem na Francję, Hiszpanię, Portugalię i oczywiście samo Maroko z celem naszej podróży. Dla znawców kina Casablanka to miejsce akcji kultowego filmu w reż. Michaela Curtiza z charyzmatycznymi Humphrey'em Bogartem i Ingrid Bergman w rolach głównych.

Poza tymi, ambitnymi i sztandarowymi rzec można imprezami zapraszamy do udziału we wspólnych wyjazdach, jakie zorganizujemy w sezonie mniej lub bardziej spontanicznie na różną skalę. O wszystkim będziemy pisali na naszej stronie, więc prosimy o śledzenie bieżących komunikatów i wpisów na Forum Husarii, gdzie znajdziecie m.in. propozycje nowych konkursów o zacięciu historyczno-krajoznawczym z nagrodami oraz pomysły indywidualnych kolegów rodzące się dosłownie "z godziny na godzinę". Na pewno będziemy dążyć do integracji z zaprzyjaźnionymi formacjami motocyklowych regionu oraz lokalnymi społecznościami m.in. osób niepełnosprawnych i samorządów.
Gorąco zachęcamy każdego motocyklistę do dzielenia się pomysłami eskapad oraz imprez, które nabierają sensu wówczas, gdy można podzielić wspólny czas, towarzystwo i pasję niezależnie od wieku, rodzaju motocykla i zainteresowań. Temu służy przede wszystkim nasze Forum, gdzie znajdziecie wygodne miejsce do prezentacji Waszych pomysłów, a przykładem niech będą choćby Marcyś i Batman!

Poza tym podjęliśmy próbę określenia kilku naprawdę bardzo podstawowych reguł sprawnego i bezpiecznego przemieszczania się podczas jazdy, przede wszystkim w grupach i kolumnach do czego Walne Zebranie zobowiązało Zarząd. Po oszlifowaniu, a na pewno przed pełnym sezonem zapoznamy Kolegów z owocem naszego wysiłku umysłowego. Niemniej już teraz sygnalizujemy problem, który został potraktowany poważnie z oczywistym pierwszeństwem.
24.03.2010

Komunikat 8

Ponawiamy komunikat o tradycyjnej inicjatywie Husarii skierowanej do wszystkich motocyklistów. Najbliższej niedzieli zwanej Palmową Niedzielą w dn. 28 marca o godz. 14:00 w kościele Salezjanów przy ul. Dembowskiego/Libelta w Pile odbędzie się uroczysta msza święta połączona ze święceniem maszyn w intencji jednakowej liczby naszych powrotów i wyjazdów. Wcześniej motocykliści i wszyscy chętni spotkają się na parkingu Baru nad Zalewem w Pile od godz. 13:00, a wspólny wyjazd pod kościół nastąpi o godz. 13:30.
Serdecznie zapraszamy!
23.03.2009

Komunikat 7

Jutro, w niedzielę 21 marca czyli pierwszego dnia wiosny topimy marzannę na imprezie organizowanej przez Marcina Ciemińskiego. W informacji można wyczytać, że premiowany będzie najliczniejszy klub więc zróbmy wszystko, zmobilizujmy się z rodzinami, bliskimi i przyjaciółmi dla licznej frekwencji. Mniej chodzi o taką czy inną nagrodę, bo musimy być świadomi Marcysiowego wysiłku, podejmowanego dla... nas! Nawet najbardziej atrakcyjna i szczytna impreza nie da satysfakcji uczestnikom i organizatorom, jeśli nie dopisze publiczność i dlatego apelujemy o przybycie wszystkich, którym zima dopiekła i tradycyjnym obrzędem chcą przyśpieszyć jej odejście. Nie trzeba dodawać, że szykuje się dobra zabawa przy pogodzie, która na taką okazję może być dobra lub bardzo dobra! Więc nie narzekajmy na klimat, niech marzanny czekają na swój jutrzejszy występ, a nawet jeśli kto nie ma to zupełnie nie przeszkodzi w swawolach. W imieniu Marcina jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
20.03.2010

Komunikat 6

Wstępnie ustaliliśmy, że święcenie motocykli będzie miało miejsce w palmową niedzielę 28.03. w Pile u Salezjanów na ul. Dembowskiego, czyli w kościele ks. Arnolda Zimnickiego. Podamy niebawem dokładny czas i program uroczystości, lecz już teraz możemy określić jej porę m/w na południe.
19.03.2009

Komunikat 5

Porządek obrad Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Członków Klubu Miłośników Turystyki Motocyklowej LOK "Husaria" - Piła w dn. 19.03.2010 r. o godz. 18:00. Miejscem zebrania będzie restauracja Rydwan w Pile na ul. Żeromskiego w obiektach stadionu na Osiedlu Górnym

1. Otwarcie obrad.
2. Wybór przewodniczącego Zebrania.
3. Wybór sekretarza Zebrania.
4. Przyjęcie porządku Zebrania.
5. Przyjęcie nowych członków Klubu
6. Wybór Komisji Wnioskowej i Komisji Skrutacyjnej
7. Przedstawienie sprawozdania Zarządu z działalności Klubu w 2009 r. oraz planów na bieżący sezon 2010
8. Przedstawienie sprawozdania Zarządu z działalności finansowo-księgowej w roku 2009
9. Przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej za rok 2009
10. Dyskusja nad sprawozdaniami oraz planami działalności Klubu w roku 2010
11. Wybory Zarządu Klubu i Komisji Rewizyjnej
12. Wolne głosy i wnioski
13. Głosowanie nad przyjęciem wniosków
14. Zakończenie zebrania

Brak quorum czyli wymaganej liczby członków w pierwszym terminie rozpoczęcia zebrania spowoduje jego ponowienie w tym samym miejscu i dniu o godz. 18:30 bez względu na liczbę obecnych.
Do czasu przyjęcia przedstawionego porządku obrad możliwe jest wnoszenie zmian, które mogą zostać przegłosowane przez Walne Zebranie.
05.03.2010

Poniżej plan dojazdu - niebieska linia od skrzyżowania ul. Mickiewicza/Żeromskiego (punkt A) do restauracji Rydwan (punkt B). Wjazd za bramą główną stadionu MOSiR przy ul. Żeromskiego. W obiekcie hotelowo-restauracyjnym na I piętro. Parking dla aut pod wejściem do hotelu/restauracji objęty jest dozorem TV i bezpośrednim.Komunikat 4

Marcin Ciemiński - nasz zmotoryzowany przyjaciel znany także, jako Marcyś kolejny raz zorganizował topienie moto-marzanny! Zaproszeni, z braku innego wyboru zostaliśmy jego wspólnikami stąd wszem i wobec informujemy, że zbiórka motocyklistów zaopatrzonych w artefakty zimy odbędzie się pierwszego dnia wiosny w niedzielę 21.03. na parkingu firmy 'Motosprzęt' w Pile przy al. Poznańskiej 191 o godz. 12:00.
Stąd wyruszymy do parady przez miasto tak, by ok. 13:30 przyjechać nad Gwdę w okolice mostu obok restauracji 'Młyn' przy Rondzie Solidarności. Tam również jest parking, więc nie będzie problemu z pozostawieniem motocykli lub samochodów. Z wieści pochodzących od samego animatora wiemy, że mile widziane będą pociechy w szerokim zakresie wiekowym i wręcz całe rodziny! Szczegóły imprezy zostały już opracowane, więc bądźcie przygotowani do aktywnego uczestnictwa. Wskazane jest przywiezienie ze sobą marzanny wykonanej z materiałów ekologicznych, która bez problemu ulegnie destrukcji w płomieniach ognia i wodnych odmętach rzeki bez pozostawiania w środowisku szkodliwych efektów rozkładu! Wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na Stronie Głównej w bannerze o topienie marzanny!
04.03.2010


Komunikat 3

Nasze Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbędzie się w piątek 19.03. o godz. 18:00 w sali restauracji Rydwan w Pile na ul. Żeromskiego tj. w obiektach stadionu na Osiedlu Górnym.
Porządek zebrania zawierać będzie m.in. sprawozdania Zarządu z ubiegłorocznej działalności, głosowanie nad absolutorium dla dotychczasowego i wybory nowego Zarządu oraz wybór Komisji Rewizyjnej. Podyskutujemy o sprawozdaniach i planach działalności na nowy sezon oraz przyjmiemy nowych członków. Klub zapewnia skromny posiłek, a osoby odpowiedzialne za przygotowanie i prowadzenie, sprawny przebieg zebrania. Szczegółowy porządek zamieszczony zostanie niebawem.
20.02.2010

Komunikat 2

W czwartek 18.02. o godz. 18:00 w Klubie przy LOK na al. Niepodległości w Pile odbędzie się cotygodniowe spotkanie członków Husarii. O ile zazwyczaj obecność podczas czwartkowych posiedzeń była spontaniczna, to tym razem prosimy o możliwie liczne przybycie, gdyż omówimy kilka istotnych spraw przed Walnym Zebraniem. Będzie także okazja do opłacenia bieżących składek i wypłakania skarg, wniosków lub żali o ile takie się uzbierały. Oczywistym jest, że Zarząd pojawi się w komplecie!
16.02.2010

Komunikat 1

W sobotę 6 lutego Płonące Wały organizują drugi zimowy zlot Eintopftreffen 2010. Jego miejscem będzie kawał leśnej łąki w pobliżu Krajenki. Nasze przygotowania objęły także wyjazd na tę niepowtarzalną imprezę i chętni zbiorą się w sobotnie przedpołudnie w godz. 11:00 - 11:30 na stacji paliw BP w Pile przy al. Powstańców Wlkp. Wyjazd nastąpi o 11:30 tak, byśmy dotarli na miejsce dokładnie w południe. Ponieważ zimowa aura pozwoli wyjechać na trasę motocyklami jedynie szczególnym twardzielom, organizatorzy przewidzieli udział dla 'zapuszkowanych'. Jednym z nich jest Marcyś Ciemiński, który zadeklarował wyjazd ze stacji BP o godz. 15:00 i chętni mogą odbyć razem z nim wspólną podróż w późniejszym terminie.
Niezależnie od czasu i rodzaju pojazdu impreza zapowiada się świetnie, dojazd leśną drogą jest odśnieżony i nawet zorganizowano coś w rodzaju parkingu. Potwierdził to Maciej Wichrzyński po dzisiejszym rekonesansie w terenie. Tak więc ze strony Płonących Wałów wszystko jest dopięte na ostatni guzik i powodzenie zlotu zależy tylko od frekwencji, bo pogoda będzie bardzo dobra. Dla porządku prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie Organizatora i do zobaczenia na miejscu!
05.02.2010
   
 
     
© Wszelkie prawa zastrzeżone Husaria 2008
Stowarzyszenie KTM 'Husaria' Piła