Archiwum Komunikatów 2011Archiwalne komunikaty i ogłoszenia...

Komunikat 45

Nie obce są nam wszelkiego rodzaju krotochwile, dlatego zapraszamy brać motocyklową ze szczególnym uwzględnieniem kolegów husarzy do odbycia parady noworocznej! Spotkamy się na stacji paliw Rondo w Pile przy al. Wojska Polskiego/Mickiewicza w noworoczną niedzielę o godz. 12:00 czyli w samo południe. Wiele grup ma swoje obyczaje związane z pierwszym dniem roku: taplają się w przeręblach, wchodzą na kominy lub, co gorsza do nich wchodzą. Możemy i my zrobić to po swojemu tym bardziej, że za oknem pogoda jest sprzyjająca, byśmy godnie powitali. Im nas będzie więcej, tym lepiej; spotkajmy się w Nowy Rok i pokażmy pilanom, że nasze maszyny nie poszły spać, niczym susły!
30.12.2011

Komunikat 44

Ze względu na wcześniejsze, osobiste zawiadomienie wielu zainteresowanych potwierdzamy niedzielne spotkanie przy opłatku i zapraszamy do wspólnego stołu!
17.12.2011

Komunikat 43

W przyszłą niedzielę 18.12. o godz. 16:00 w naszej siedzibie przy al. Niepodległości w Pile planujemy zorganizować kolejną, tradycyjną Wigilię motocyklistów i wszystkich, którym bliskie jest dobro nadchodzących świąt. Prosimy członków Klubu o obecność na czwartkowym spotkaniu, kiedy ustalimy co, kto i jak. Ostateczny komunikat opublikujemy w tym miejscu w czwartek wieczorem, lecz już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wspólnym spędzeniem kilkudziesięciu minut pod znakiem łamanego opłatka.
11.12.2011

Komunikat 42

Nasz serdeczny przyjaciel motocyklista Przemek 'Mecenas' Piotrowski z bydgoskiej 'Dragonii' przysłał dramatyczny apel:

Witaj! Piszę do Ciebie z prośbą o przekazanie dalej do naszych przyjaciół prośby o oddanie krwi 0Rh- dla chorej matki mojej koleżanki, która nie może być zoperowana z powodu jej braku. Jest to rzadka krew i koleżanka oddała już dwa razy sama popadając w anemię, więc prosi o pomoc wszystkich ludzi o wielkim sercu. Osoby chętne pomóc proszę o kontakt z Wojciechem Gill tel. 605196297!

Nic tu nie można dodać, a jeśli ktoś po przeczytaniu zechce przyjść z pomocą, to prosimy o bezzwłoczny kontakt pod wskazany numer.
04.12.2011

Komunikat 41

Koledzy ze krajeńskiej formacji Explorers vel Voyager zaprosili nas serdecznie na wieczór z muzyką "dżemową" w najbliższą sobotę 10 grudnia o godz. 18:12. Wstęp wolny i nie obciążony żadnymi daninami lub akcyzą. Więcej informacji znaleźć można na www.explorers.com.pl
Nie bardzo wiemy, co rozumieć pod słowem "dżemowy", bo jak wiadomo bywa dżem z Biedronki albo "jam session" lecz znając fantazję gospodarzy z pewnością nikt nie wyjedzie zawiedziony.
03.12.2011

Komunikat 40

Zanim dopędzą nas obowiązki domowe związane ze zbliżającymi się świętami, mamy przed sobą Andrzejki. Prosimy wszystkich husarzy z Klubu o obecność w najbliższy czwartek 1 grudnia, żebyśmy mogli ustalić szczegóły spotkania andrzejkowego na następny piątek 2.12. Ponieważ spotkanie będzie miało charakter składkowy dobrze byłoby już wcześniej przygotować conieco, żeby na stole nie pojawiło się np. 10 półmisków z bigosem. Z tego powodu prosimy o liczne przybycie wraz z gotowymi propozycjami.
24.11.2011

Komunikat 39

Informujemy Kolegów szturmujących telefony Organizatorów, że dla Husarii jest zarezerwowany wieloosobowy stolik na imprezę Ride To Live w Tequili! :-)

Dla przypomnienia należy się informacja, że to już w najbliższą sobotę 12.11. o godz. 19:00 i głównym punktem będzie wsparcie leczenia małego Krzysia, który też bardzo chciałby zostać motocyklistą...
09.11.2011

Komunikat 38

Marcin Ciemiński w imieniu Pilskiej Grupy Motocyklowej Ride To Live zaprosił Husarię w dn. 12.11. (sobota) do pubu Tequila w Pile na imprezę podsumowującą tegoroczny sezon. Impreza odbywać się będzie w atmosferze kultowego filmu 'Motór'. W programie typowo zlotowy klimat, 'spoko' (cyt. Marcyś) muza i wiele niespodzianek!

Kliknij!

Wjazd na imprezę jest płatny w wysokości min. 2,00 PLN od osoby (można więcej). Cała kasa przeznaczona jest na leczenie siedmioletniego Krzysia - i choćby z tego powodu obecność obowiązkowa.
Obecność na imprezie potwierdziło już kilka klubów z regionu, więc zapowiada się fajna integracja. Każdy klub, sekcja itp., który potwierdzi Organizatorom swoją obecność i dokona rezerwacji (bezpłatnej) miejsc do 8 listopada, otrzyma 1 metr piwa gratis od Pilskiej Grupy Motocyklowej RIDE TO LIVE.
Tu można przeczytać więcej...
30.10.2011

Komunikat 37

Wyjazdowe spotkanie integracyjne jest dopięte na ostatni guzik. Koledzy, którzy pojadą samochodami oraz ich pasażerowie proszeni są o obecność o godz. 17:00 w dniu jutrzejszym, czyli piątek 28.11. na stacji paliw Rondo na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Mickiewicza przy wylocie na Szydłowo.
27.10.2011

Komunikat 36

Mamy nadzieję, że jest to ostatnia ze smutnych wiadomości, jakie obiegły ostatnio naszą kompanię. Śmierć Ojca Tomka Kołodziejczyka napełniła grono Husarzy po raz kolejny smutkiem i współczuciem. Daliśmy temu wyraz przekazując kondolencje wraz z deklaracją każdej, szeroko pojętej pomocy i wsparcia w tych trudnych chwilach. Śmierć każdej bliskiej osoby wymaga od otoczenia taktownego wsparcia i sądzimy, że Tomasz lżej zniesie ból mając świadomość naszej obecności w obliczu cierpienia...
26.10.2011

Komunikat 35

Pan Andrzej Górski, właściciel pilskiej firmy motocyklowej Motosprzęt tradycyjnie wyszedł z propozycją dla motocyklistów, którzy mają problem z zimowaniem maszyn. Otóż za symboliczną złotówkę (1,00 PLN) na dobę oferuje przechowanie pojazdów w pomieszczniach firmy na al. Poznańskiej przez sezon zimowy. Zgodnie z informacją uzyskaną od Pawła Stafiniaka temu celowi będzie służyła odpowiednio duża powierzchnia pod dachem, sucha i ze stałą temperaturą. Obiekt posiada zabezpieczenia mechaniczne oraz stały monitoring przemysłowy z dozorcą w godzinach nocnych. Chętni proszeni są o kontakt osobisty w Pile na al. Poznańskiej 191 lub telefoniczny nr tel. 67-2155915, 67-2155903.
18.10.2011

Komunikat 34

Z powodu śmierci Matki naszego kolegi prezesa Mariana Jędrzejaszka łączymy się z nim i całą rodziną w bólu po stracie bliskiej osoby wyrażając jednocześnie głębokie współczucie wobec Jego cierpienia. Pogrzeb odbędzie się w Chodzieży w środę 19.10.2011 i poprzedzi go msza św. odprawiona w chodzieskim kościele pw. św. Floriana (na Rynku) o godz 11:00. W ceremonii będziemy uczestniczyć w miarę możliwości, a z pewnością pojedzie Jurek Kozera zapraszając do wspólnej podróży jego samochodem. Dla ustalenia wyjazdu prosimy telefonować do Jurka odpowiednio wcześnie.
17.10.2011

Komunikat 33

Na dzisiejszym spotkaniu ustaliliśmy termin i miejsce spotkania integracyjnego członków Klubu! Odbędzie się ono w dniach 28-29.10.2011 w zajeździe niedaleko Piły i, jak zwykle poświęcone będzie podsumowaniu mijającego sezonu w miłej atmosferze przy obficie zastawionym stole.
Koledzy, którzy zdecydują się na uczestnictwo proszeni są o zgłoszenie telefoniczne lub osobiste do Jurka Kozery lub Wojtka Skowrońskiego w nieprzekraczalnym terminie do następnej soboty 22.10.2011. Zaopatrzenie stołu zostanie pokryte z kasy klubowej, natomiast koszty noclegu ze śniadaniem w wysokości 60,00 PLN każdy pokrywa na własną rękę. Wśród atrakcji, przede wszystkim kulinarnych przewidziany jest świeżo co upolowany dzik, który pojawi się na stole serwowany przez Piotrka Maksymowicza. O całej reszcie dowiedzą się wszyscy, którzy zjawią się na miejscu spotkania. Dojazd indywidualny i raczej samochodami, więc prosimy o wcześniejsze uzgodnienie, żeby pojechało tyle samochodów, ile trzeba.
13.10.2011

Komunikat 32

Robert Łobodziński "Pilot" z Płonących Wałów zarezerwował duży stolik dla motocyklistów na akustyczny koncert Golden Live w Krajence, w najbliższy piątek 14.10. Kto jest chętny na wyjazd, niech zgłosi się do Krajeńskiego Ośrodka Kultury 501215728 lub "Pilota" 505901875 najlepiej jutro tzn. we czwartek do południa! Cena biletu 10,00 PLN - sprawa pilna dla zainteresowanych!
12.10.2011

Komunikat 31

Zapraszamy Kolegów na najbliższe czwartkowe spotkanie w Klubie 13.10. Zostanie omówiona propozycja jesiennego wyjazdu oficjalnie kończącego sezon 2011. Celem imprezy będzie tym razem miejscowość położona niedaleko od Piły, a sam pobyt z opcją noclegu. Szczegóły na spotkaniu, jak również dla ciekawych możliwość wysłuchania z ust uczestników relacji o wyprawie do Maroka!
08.10.2011

Komunikat 30

Zbyszek Galus z grupką kolegów organizują wypad w Bieszczady. Co prawda, informacja zatoczyła już krąg wśród zainteresowanych, lecz jeśli ktoś chciałby dołączyć do kompanii to jeszcze dzisiaj prosimy skontaktować się telefonicznie ze Zbyszkiem. Wyjazd planowany jest na jutro tj. czwartek 22.09. o godz. 6:00, więc czasu nie zostało zbyt wiele.
21.09.2011

Komunikat 29

Pilska Grupa Motocyklowa czyli Ride To Live zaprasza w sobotę 3.09.2011 na kolejny piknik w ramach Dni Otwartych firmy Motosprzęt połączonych z promocją marki Zipp w salonie na al. Poznańskiej w Pile. Uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z bezpłatnych jazd testowych motocyklami Zipp. Wystarczy okazać prawo jazdy kategorii A i dowód osobisty, a gospodarze użyczą motocykle wraz z niezbędnym wyposażeniem. Na gości czekać też będą stoiska gastronomiczne oraz szereg konkursów dla dużych i małych miłośników jednośladów. Wśród tych, którzy wypełnią kupony konkursowe zostanie rozlosowana atrakcyjna nagroda główna - skuter Zipp!

Kliknij!

W programie m.in.
15:00  powitanie
15:15  pierwszy koncert
16:00  konkurs 1 i 2
16:25  drugi koncert
17:25  konkurs 3
17:35  losowanie głównej nagrody skutera ZIPP
17:55  podsumowanie imprezy i podziękowanie uczestnikom

Dla dzieci zostanie przeprowadzony rysunkowy konkurs plastyczny z wernisażem prac małych artystów w salonie Motosprzęt do końca września! Na scenie zagrają dla Was laureaci plebiscytu na najbardziej motocyklowy zespół Moto-Kapela 2011 czyli Kodeina i Ojcowie
24.08.2011

Komunikat 28

Piotrek Maksymowicz zaprasza na bieżący weekend 27/28.08.2011 do Tuczna. Szczegóły wyjazdu zostaną podane w czwartek podczas spotkania klubowego i niezwłocznie opublikowane w tym miejscu. Niemniej zgłoszenia do udziału należy zadeklarować, jak najwcześniej dla sprawnej organizacji imprezy.
23.08.2011

Komunikat 27

Nasz nowy sympatyk Sławek wystąpił z propozycją wyjazdu w najbliższy weekend 20/21.08. do Ustki. Będzie tam odbywał się zlot motocyklistów, którego jedna z atrakcji to parada z pochodniami. Wyjazd zadeklarowała już bliżej nieznana grupa pilskich motocyklistów, a dla nas jest możliwość rezerwacji noclegów w domkach campingowych mieszczących 6 osób. Cena wynajmu całego domku zlokalizowanego gdzieś w Ustce to 200,00 PLN. Chętni do wspólnego wyjazdu i uczestnictwa w szalonej imprezie proszeni są o deklarację na czwartkowym spotkaniu w Klubie. Przepraszamy za skromną informację lecz napisaliśmy tyle, ile nam przekazano. Propozycja wydaje się być kusząca!
16.08.2011

Komunikat 26

Pilski motocyklista Jarek Krystofiak, który jest jednym z animatorów wydarzenia zaprosił na Wielki Finał Realnej Akcji w piątek 29.07.2011 na pilskiej Wyspie. W programie m.in. prezentacja prac wykonanych przez wolontariuszy z Australii, Białorusi, USA, Kanady, Niemiec, Francji i Polski. Usłyszymy także koncerty zespołów Writing on The Wall z USA oraz polskiego Exodus 15. Atrakcje extra to bezpłatne konsultacje lekarzy chiropraktyków z USA, zjazd motorów (czyli my), pojazdy militarne i coś na ząb czyli gratisowe grochówka i kiełbaski z grilla.

Realna Akcja to inicjatywa kilkadzięciu osób z wymienionych krajów, które przyjadą do Piły w ostatnim tygodniu lipca. Za swój pobyt zapłacą sami, a na dodatek zabiorą się za porządkowanie naszego miasta. Realną Akcję, już po raz czwarty zainicjowała warszawska fundacja Realna Nadzieja. Poprzednie edycje odbywały się w Tomaszowie Mazowieckim, Sandomierzu i w Łodzi. W Pile młodzież rozpocznie prace 24 lipca, a w ramach zajęć będą m.in. odnawiać mieszkania czterech rodzin, które wskaże MOPS. W planach mają także odnowienie placu zabaw przy ul. Kazimierza Wielkiego na Zielonej Dolinie, a jeśli wystarczy czasu posprzątają Wyspę i Park Miejski, pomalują ławki, altanę i mostki.

W działaniach na rzecz miasta może wziąć udział każdy. Wystarczy mieć ukończone 16 lat. Należy wypełnić deklarację dostępną na stronie Centrum Wolontariatu. Akcji patronuje prezydent Piły Piotr Głowski. W poniedziałek 25 lipca weźmie on udział w rozpoczęciu inicjatywy w internacie przy ul. Dąbrowskiego, a także uda się z wizytą do jednego z remontowanych mieszkań. Dzień później odwiedzi wolontariuszy na Zielonej Dolinie. Będą pracować przy placu zabaw. W środę 27 lipca w tym miejscu, przy placu zabaw odbędzie się mini koncert zespołu Writing On The Wall o godz. 17.30 - warto posłuchać.

W piątek o godz. 17:00 rozpocznie się Wielki Finał Realnej Akcji, czyli wspomniany Piknik Rodzinny na Wyspie. W trakcie, o godz. 19:00 Prezydent oficjalnie podziękuje w imieniu naszego miasta wolontariuszom Realnej Akcji. W programie, prócz wyżej opisanych także rodzinne grillowanie, prezentacja prac wolontariuszy (foto, video), promocja organizacji biorących udział w Akcji i wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. To dodatkowa informacja za Fundacją Realna Nadzieja.

Rola motocyklistów sprowadziłaby się do uatrakcyjnienia zabawy na Wyspie, o co prosi Jarek. Problemem są prawdopodobne plany wakacyjno-urlopowe, które skierowały część pilskich motocyklistów w podróże dalekie i bliskie. Niemniej liczymy na udział tych, którzy w mieście pozostali i zechcą wziąć udział w Akcji. Zbiórka motocyklistów odbędzie się w piątek 29.07. o godz. 17:00 na parkingu pomiędzy restauracją Młyn, a d. Berpilem (gdzie zwykle Motoserce, Motomarzanna), a miejsce wyznaczone dla naszego pobytu wskaże organizator imprezy.
18.07.2011

Komunikat 25

Impreza z udziałem starych motocykli oraz innych pojazdów szykuje się w najbliższą sobotę w Wieleniu. Jak można wyczytać z informacji zamieszczonej w dzienniknowy.pl
V Spotkania Pojazdów Starych i Zabytkowych na Ziemi Noteckiej odbędzie się 23 lipca na korcie miejskim w Wieleniu, podczas Dni Wielenia 2011. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w imprezie wszystkich posiadaczy starych aut czy motocykli z powiatu wieleńskiego, choć W Spotkaniu wezmą również udział miłośnicy jedno- i dwuśladów z różnych stron Polski.

Zbiórka pojazdów odbędzie się w sobotę 23.07 o godzinie 16:30 przy barze "U Bikera" (Wieleń, ul. Jana Pawła II). Stamtąd korowód przejedzie ulicami na kort miejski. Więcej...
18.07.2011

Komunikat 24

W weekend 8-10.07. naprawdę warto odwiedzić Głowaczewo i okolice Pensjonatu nad Piławą, gdzie odbędzie się pierwsze Motoparty nad Piławą. To autorski projekt grupy Ridetolive z Piły, która debiut w postaci Motomarzanny ma już za sobą, lecz bieżące wydarzenie będzie pionierskim jeśli chodzi o klimat i program.

Dziesiątka zuchów podjęła się wyzwania, by w miejscu kultowego Bluesa nad Piławą zorganizować coś, co być może da początek nieszablonowym spotkaniom motocyklistów i to o zasięgu ponadregionalnym. Aspiracje grupy nie są bynajmniej wyolbrzymione, a o sukcesie decydować będzie przede wszystkim frekwencja uczestników. Dlatego zachęcamy i gorąco namawiamy, żebyście odpuscili sobie inne plany i przyjechali sprawdzić, co będzie się działo wokół amfiteatru pod dębem!
07.07.2011

Komunikat 23

W piątek 1.07. kolejne urodziny Franka Paproty! Jak zwykle nasz Jubilat zaprosił motocyklistów na skromne przyjęcie urodzinowe, tym razem w jednej z jastrowskich restauracji. Szczegóły poznają Koledzy zdecydowani wziąć udział we wspólnym wyjeździe do Jastrowia, którego początkiem będzie spotkanie w Klubie o godz. 17:00. Komu nie po drodze będzie przyjazd do Piły, ten zatrzyma się i poczeka na pozostałych w samym Jastrowiu na parkingu przy tzw. Trójkącie o godz. 18:00 skąd zostaniemy poprowadzeni prosto pod lokal przez wnuka Pawła.
29.06.2011

Komunikat 22

Koledzy, takie komunikaty nigdy nie powinny mieć miejsca, a ten zamieszczamy ze szczególnym żalem!
Dzisiaj w Pile, kilka minut po dziewiętnastej na Alei Wojska Polskiego na wysokości skrzyżowania z ulicą Hutniczą, doszło do groźnego wypadku z udziałem motocykla pilskiej drogówki. W czasie jazdy miało miejsce zderzenie z Oplem Corsą i w jego wyniku policjant uderzył w słup.
Nie potwierdziły się pierwsze informacje, że do zdarzenia doszło w czasie pościgu. Funkcjonariusz drogówki odniósł ciężkie obrażenia. Z miejsca wypadku został zabrany do szpitala, ale lekarzom nie udało się uratować jego życia. Robert Grabiński miał 31 lat...

Znaliśmy Go wszyscy, bo wielokrotnie pomagał podczas przejazdów grup motocyklowych przez miasto razem z pozostałymi policjantami na motocyklach. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy oraz bardzo tolerancyjny wychodził z inicjatywą wobec przedsięwzięć i oczekiwań związanych z zabezpieczeniem naszych imprez.
Na nowych maszynach zobaczyliśmy ich poraz pierwszy na Motosercu 2011 i gratulowaliśmy normalnego sprzętu dla ciężkiej pracy. Cieszyliśmy się razem z nimi stąd bez kozery trzeba podkreślić, że wzbudzają zasłużony szacunek i respekt. Teraz jednego z nich zabrakło i choć życie nie znosi próżni, to jesteśmy pewni, że niejednemu z nas będzie 'naszego' policjanta brakowało. Hehhhh, szkoda tego istnienia...

Msza żałobna zostanie odprawiona w pilskim kościele św. Antoniego w czwartek 30.06. o godz. 11:00, a godzinę później, w południe odbędzie się pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym w Pile. Koledzy, którzy zechcą towarzyszyć Zmarłemu w ostatniej drodze proszeni są o wystąpienie w klubowych strojach. O formule naszego uczestnictwa wszyscy zainteresowani zostaną powiadomieni w tym miejscu lub telefonicznie.
26.06.2011

Komunikat 21

Włóczykij 2011 już za dwa dni w najbliższą sobotę 25 czerwca!
Zapraszamy mecenasów, życzliwych motocyklistów, sympatyków i turystów wszelkiej maści na start, który odbędzie się na Płotkach w godz. 9:00 - 10:00 oraz kogo będzie ciekawiło zakończenie na finał w Próchnowie k. Margonina tegoż samego dnia wieczorem. Nasz Rajd jest imprezą organizowaną przez przyjaciół dla przyjaciół, co wielokrotnie powtarzamy i dajemy odczuć swoim zaangażowaniem. Nie jest ważne, kto bierze w nim udział, a kto musi pracować lub pozostać z rodziną w tym czasie lub zmierzyć się z innymi obowiązkami. To nasza wspólna impreza, gdzie zgromadzona energia ma przynieść kolejne decyzje na przyszły rok. Więc, kto chce i umie się z nami podzielić radością tworzenia czegoś, co jest dobre niech się nie waha!
Z olbrzymią satysfakcją informujemy, że patronat nad Włóczykijem rozpostarły organa lokalnej administracji samorządowej, serwisy grupy Allegro czyli OtoMoto i MotoAllegro, a także pozyskaliśmy przychylność osób prywatnych oraz instytucji co w efekcie stworzyło życzliwy klimat dla przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że ta cała pozytywna siła zostanie dobrze spożytkowana nie tylko podczas trwania Rajdu, ale także długo potem.
23.06.2011

Komunikat 20

Janusz Chołody znany gołaniecki biker zaprasza wszystkich chętnych motocyklistów na Piknik Motocyklowo-Strażacki w niedzielę 19.06. w Gołańczy. Zbiórka u Janusza pod domem w Gołańczy na ul. Lipowej 4 o godz. 17:00. Gospodarz zapowiedział szereg atrakcji oraz suty poczęstunek, więc spragnieni i głodni będą zadowoleni, a maszynom przyda się popołudniowy wypad!
17.06.2011

Komunikat 19

Nadciąga atrakcyjny i pracowity weekend, a jego początkiem będzie jutrzejsze spotkanie klubowe i liczymy na dużą frekwencję członków. Bez wątpienia chcemy definitywnie zakończyć te sprawy, które m.in. niepokoiły kolegów w związku ze zdarzeniem podczas ostatniej, grupowej wycieczki nad morze. Mamy nadzieję na dojrzałe postawy, które pozwolą wyciągnąć wnioski i z nową energią określą krąg naszych turystycznych zamierzeń.

Tymczasem w sobotni ranek 11.06. zbierzemy się o godz. 7:45 przy Klubie i ok. 8:00 weźmiemy udział w paradzie stanowiącej część ogólnopolskiego konkursu instruktorów ruchu drogowego, który odbywać się będzie w Pile. Prosimy kolegów o liczne uczestnictwo w myśl powiedzenia, że kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje! Zresztą nie od rzeczy będzie wczesna pobudka, gdyż tego dnia w Ujściu odbędzie się V Country nad Notecią, które poprowadzi znany z radiowej trójki miłośnik dobrej muzyki Korneliusz Pacuda. Zostaliśmy zaproszeni do aktywnego udziału przez animatora tej imprezy Krzysztofa Meszyńskiego, który liczy na obecność Husarii i klimat wwieziony na naszych maszynach. Zbiórka zgodnie z wcześniejszymi informacjami podobnie jak w roku ubiegłym tj. przy sklepie spożywczym (w stronę Ośrodka Zdrowia) o godz. 15:45 na ul. Wojska Polskiego w Ujściu. Tegoroczna impreza odbędzie się na stadionie piłkarskim Unii Ujście, a o szczegółach naszego udziału porozmawiamy na jutrzejszym spotkaniu.

Również nasi przyjaciele z budzyńskiego Sokoła mają od jutra przez całe cztery dni do niedzieli swój Piknik Militarny w Sypniewie k. Margonina. Jak zapowiadaliśmy wcześniej poprzez link na stronie głównej szykują się niemałe atrakcje, a pewność powodzenia całego projektu jest autoryzowana przez Jacka Ładę i Marka Promińskiego z kompanią. Być może uda się ładnie powiązać Piknik w Sypniewie z Country w Ujściu i w ciągu jednego dnia nasycić się wizytami u przyjaciół.

Jakby tego nie było dość, z Łobżenicy od Krajna Motors Team otrzymaliśmy informację o kolejnym Pikniku Parafialnym! Piotr Orzeł serdecznie zaprasza w imieniu ks. Bartka na Parafiadę. Planuje wjazd motocyklistów na godz. 17:00, więc zbiórka na pl. Zwycięstwa tj. drugi 'ryneczek' ok. godz. 16:40. Z pozdrowieniami i nadzieją spotkania...

Prócz powyższych propozycji został wyartykułowany pomysł wspólnej wycieczki np. nad morze, lecz jego realizacja mocno zależy od pogody oraz zainteresowania potencjalnych uczestników, co powinno się częściowo okazać na jutrzejszym spotkaniu. Tak więc wszystkie drogi prowadzą przez Klub, gdzie w czwartek zapadna decyzje wobec najbliższych dni.
08.06.2011

Komunikat 18

Przemek Bujas ściągnął do Piły tegoroczną edycję naklejek "Motocykle są wszędzie". Naklejki dla klubów, w tym dla Husarii, Sokoła, Old Wings, Płonących wałów i Krajna Motors Team rozprowadzimy we własnym zakresie wprost do zainteresowanych. Natomiast w sklepie Yamahy w Pile na ul. Bydgoskiej oraz w Motosprzęcie na al. Poznańskiej dostępne będą pojedyncze egzemplarze dla zainteresowanych motocyklistów. Oczywiście całośc nakładu jest bezpłatna, bo zakup został dokonany w skali województwa ze środków pozyskanych od darczyńców.
01.06.2011

Komunikat 17

Prawdopodobnie imprezy w Pile zatrzymają wielu z nas na miejscu, jednak dla amatorów lotnictwa mamy alternatywę w postaci Majówki Lotniczej w Mirosławcu!

Jak można dowiedzieć się z treści plakatu, impreza potrwa od 11:00 do 18:00, a więc cel jest do osiągnięcia nawet ad hoc, bez wcześniejszych ustaleń. Jednak dla porządku, jeśli ktoś poważnie pomyśli o wyjeździe, to prosimy o wysłanie sms do naszego centrum rozgłoszeniowego, a Jacek Kwiatkowski powieli go dla wszystkich z podaniem miejsca i czasu zbiórki. Oczywiście, poza tym zachęcamy do indywidualnych wyjazdów dzisiejszego dnia do Mirosławca!
28.05.2011

Komunikat 16

Zwracamy się do wszystkich Kolegów o obowiązkową obecność na jutrzejszym spotkaniu klubowym w czwartek 19.05. Będziemy 'dopinać' poszczególne zakresy działań, żeby Piknik dał przykład dobrej organizacji. Większość prac została wykonana, lecz trzeba to wszystko zreferować i złożyć przed godziną '0'

Przypominamy o terminowej wpłacie składek członkowskich, które powinny zostać uiszczone w wysokości połowy składki rocznej niezwłocznie, a całość lub druga połowa w nieprzekraczalnym terminie do 30.06. br. Brak wpłaty po tym czasie wywoła skutek w postaci skreślenia z listy członków Klubu.
18.05.2011

Komunikat 15

Wystartował Włóczykij 2011!
Informacja oraz rejestracja za pomocą formularza elektronicznego dostępna jest już w zakładce na stronie głównej. Prosimy dokładnie przeczytać materiał o imprezie ze szczególnym uwzględnieniem rodzaju danych potrzebnych do rejestracji. Tu bezwzględnie wymagane jest podanie personaliów, a ich treść będzie ujawniona osobom trzecim w niewielkim zakresie. Całość pozostanie do wiadomości Organizatorów na potrzeby logistyczne Rajdu i dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników.
16.05.2011

Komunikat 14

Wzorem lat ubiegłych, jak zwykle wiosną zapraszamy na 5 Piknik Motocyklowy, który odbędzie się w ośrodku wypoczynkowym MOSiR Piła-Płotki w dniach 21-22.05. Patronat nad imprezą objął prezydent Piły p. Piotr Głowski, a szeroko rozumianego wsparcia udzielił Pilski Dom Kultury. Sponsorem strategicznym jest przedsiębiorstwo Poszukiwania Nafty i Gazu Nafta Sp. z o.o. w Pile.
Program Pikniku przedstawia się następująco:
sobota 21.05.
14:00 - zbiórka motocyklistów na parkingu Baru nad Zalewem Koszyckim
14:30 - start do parady przez miasto
15:00 - krótki postój i prezentacja motocykli na Placu Staszica
15:30 - koniec postoju i dalsza część parady
16:00 - początek imprezy nad jeziorem Płotki
niedziela 22.05.
  9:00 - wspólne śniadanie
10:00 - msza św. polowa
Wśród atrakcji przewidzianych na czas Pikniku przewidzieliśmy szereg zabaw i konkursów z cennymi nagrodami. Całość przy muzyce rocka i bluesa, choć nie zabraknie lżejszych taktów granych przez kapelę Johny Coyota oraz towarzyszących wykonawców, którzy zechcieli wystapić przed motocyklistami. Dla zgłodniałych, jak zwykle jedzonko do syta własnego wyrobu oraz browar. Każdemu uczestnikowi przypadnie także okazjonalny drobiazg z limitowanej serii dedykowanej tylko dla tej imprezy. To wszystko za jedyne 20,00 PLN wjazdowego, a dla bardziej wymagających dostępna będzie gastronomia w dopiero co otwartych punktach na terenie Ośrodka.

Niespodzianką nobilitującą Piknik wobec społeczeństwa będzie zapewne osobisty udział p. prezydenta Piły Piotra Głowskiego poprzedzony wspólną jazdą, na prowadzonym przez siebie motocyklu. Bez grama polityki czy wymuszonych postaw, jako że p. Prezydent jest zapalonym motocyklistą i jednoślady nie są dla niego niczym nowym, aczkolwiek z braku czasu przejażdżka, jak ta planowana będzie zapewne miłym akcentem w urzędniczym życiorysie.
09.05.2011

Komunikat 13

Od kolegów z budzyńskiego Sokoła otrzymaliśmy zaproszenie na letnią edycję Spotkania Miłośników Pojazdów Militarnych. Impreza odbędzie się w dn. 9-12.06. w Sypniewie k. Margonina na terenie Ośrodka Jeździecko-Tenisowego Hotelu Sypniewo.

Organizator zapewnia w trakcie zlotu:
- bezpłatny wstęp
- bezpłatne uczestnictwo w manewrach zlotowych
- na terenie ujeżdżalni krytej bazę parkingową dla motocykli i innych pojazdów uzgodnionych z organizatorem
- teren do manewrów o powierzchni ok. 10 ha
- miłą i gorącą atmosferę
Szczegółowe informacje zawiera strona internetowa www.sokolbudzyn.nazwa.pl
08.05.2011

Komunikat 12

W poniedziałek 02.05. kolejny raz obchodzić będziemy nowe Święto Flagi. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni przez Organizatorów do prezentacji barw narodowych na naszych motocyklach i poświęcenie kilkudziesięciu minut podczas uroczystości. Sama impreza rozpocznie się na pilskiej Wyspie o godz. 16:00, lecz będziemy mile witani wjeżdżając z flagami o godz. 16:30.

Wobec tego proponujemy zbiórkę dla wszystkich chętnych na parkingu Baru nad Zalewem (to nie jest Bar Bieszczadzki) o godz. 16:00 skąd po uformowaniu kolumny pojedziemy na Wyspę i tam zaprezentujemy naszą sympatię tak do samego Święta, jak inicjatywy jego pilskich animatorów. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy, a jedynym warunkiem udziału jest obecność bieli i czerwieni na każdej maszynie!
27.04.2011

Komunikat 11

Są już znane szczegóły 'lanego poniedziałku' 25.04. nad jeziorem Płotki!
Tego dnia w samo południe o godz. 12:00 płetwonurkowie zejdą do wody, by skonsumować tradycyjne jajeczko. Następnie odbędzie się podwodne poszukiwanie zatopionych złotych jaj, a kiedy zostaną wydobyte ok. 13:00 wokół ogniska rozpocznie się integracja z widzami oraz gośćmi z daleka i bliska. Płetwonurkowie z "Rafy" serdecznie zapraszają do udziału w tym sympatycznym wydarzeniu, a my mamy nadzieję na liczne uczestnictwo motocyklistów tym bardziej, że przygotowano dla nas specjalne miejsca!
20.04.2011

Komunikat 10

Szykują się kolejne rozpoczęcia sezonu i tak w sobotę 30.04. mamy zaproszenie na inaugurację od motocyklistów Old Wings z Osieka. Zgodnie z zapowiedziami impreza rozpocznie się zbiórką uczestników na rynku w Wyrzysku o godz. 13:00. Więcej informacji zamieszczą sami organizatorzy, a adres www do Old Wings znajduje się w linku na naszej stronie głównej lub zakładce 'O nas'.

Zaledwie tydzień później też w sobotę 07.05. mocnym wejściem zaznaczą swoją obecność członkowie Krajna Motors Team z Łobżenicy, którzy zaprosili motocyklistów na godz. 13:00. Choć na razie nie wiemy, w którym łobżenickim kościele zabrzmią dzwony do inauguracyjnej mszy, to jednak ufamy, że KMT powiadomi wszystkich na czas i wskaże miejsce zbiórki. Można się jedynie domyślać, że finisz nastąpi w znanej z roku ubiegłego 'Zulitówce'. Tak, jak w poprzednim przypadku kierujemy zainteresowanych na stronę internetową KMT z linkami j.w.

W drugiej połowie maja, a dokładnie 21/22.05. w Smolarni k. Trzcianki odbędzie się "Majówka z Jawers Team"
Jawersi na stronie internetowej zapowiadają ujawnienie szczegółów na początek maja, więc bądźcie czujni i wypatrujcie nowinek, które w natłoku imprez mogą się nam zagubić. Dlatego zerkajcie często do internetu, a namiary znajdziecie np. na naszej stronie, jak opisaliśmy wyżej.Niestety, z powodów od nas niezależnych związanych z wynajęciem obiektu, zostaliśmy zmuszeni zorganizować nasz piknik w tym samym terminie. Ale wszystko jest do ogarnięcia, więc jesteśmy dobrej myśli co do powodzenia obu imprez.

Wreszcie ostatnia propozycja, choć najbliższa w czasie, to udział w 'lanym poniedziałku' przygotowanym na drugi dzień świąt wielkanocnych 25.04. przez płetwonurków z pilskiego klubu "Rafa". To nasi klubowi koledzy działający podobnie, jak my w Lidze Obrony Kraju zaprosili nad jezioro Płotki w Pile czyli tam, gdzie odbywają się nasze pikniki motocyklowe. Jak na razie program tej niecodziennej integracji ludzi-żab z motocyklistami owiany jest tajemnicą, jednak poznamy szczegóły już w bieżący czwartek i podamy w tym miejscu do wiadomości. Ponieważ impreza była grubo wcześniej dopinana przez kolegów na poziomie Zarządu, więc udział w niej traktujemy honorowo, jako kamyczek do obecności w LOK i element dobrej, wspólnej zabawy ludzi z pasją! Tu także gorąco namawiamy do uczestnictwa i serdecznie zapraszamy na świąteczny spacer w las nad jezioro!

I już zupełnie na koniec słówko o majowym pikniku motocyklowym Husarii, którego termin wyznaczyliśmy na 21/22 maja, a szczegóły zamieścimy lada dzień, więc prosimy o cierpliwość...
19.04.2011

Komunikat 9

Najbliższa sobota 16.04. zapowiada się bardzo atrakcyjnie gdyż czekają nas tego dnia dwie imprezy motocyklowe. Jedna z nich to 'Motoserce', której celu nie trzeba przypominać rozpocznie się dla Husarii zbiórką o godz. 11:00 pod Klubem na al. Niepodległości w Pile. Po krótkiej odprawie wyruszymy na parking obok dawnego Berpilu (tam była Motomarzanna), gdzie Organizatorzy przewidzieli zgrupowanie motocyklistów przed paradą przez miasto. Poprowadzą znaną już z lat wcześniejszych trasą, jak zwykle koledzy z Geronimo Motorbikes przerywając krótkim postojem na pl. Staszica. Następnie cała kolumna skieruje się w kierunku miejsca startu i dalej na Wyspę. Tutaj bedą miały miejsce kolejne atrakcje, zgodnie z programem tego dnia.

My natomiast ok. godz. 13:00, nie schodząc z maszyn pojedziemy bezpośrednio do Chodzieży gdzie dopadniemy inną grupę kierowaną przez motocyklistów z budzyńskiego Sokoła rozpoczynających tego samego dnia sezon motocyklowy. Potwierdziliśmy zaproszenie, więc nasz udział jest pożądany i raczej obowiązkowy. Planujemy dojechać na parking przy drodze nr 11 za cmentarzem i tam poczekać na nadjeżdżających z Budzynia i dalej pojechać pod ich przewodnictwem przez Chodzież do Zbyszewic. Na miejscu w obiekcie Ośrodka Wypoczynkowego zostanie odprawiona polowa msza święta, a następnie weźmiemy udział w części mniej oficjalnej. Nie będziemy ukrywać, że oczekujemy licznego uczestnictwa Husarzy zarówno na Motosercu, jak i Zbyszewicach!

Niedziela 17.04. jest dniem, kiedy Husaria wystąpi w roli gospodarzy dorocznego święcenia motocykli, jakie zorganizowaliśmy na progu sezonu, tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi. Tym razem zbiórka wszystkich chętnych motocyklistów nastąpi o godz. 13:00 na parkingu Baru nad Zalewem, gdzie poczekamy jakiś czas na przyjazd uczestników, poczym ok. 13:30 wyruszymy przez miasto do kościoła Salezjanów na ul. Dembowskiego, czyli tam gdzie zwykle.
Rozpoczęcie mszy świętej zostało zaplanowane na godz. 13:45 i prosimy Koleżanki i Kolegów obecnych na tej uroczystości o zajęcie miejsc wewnątrz kościoła, by jak najliczniej wziąć udział w Eucharystii. Taka jest prośba ks. Arnolda Zimnickiego i my równie gorąco przyłączamy się do tego apelu!
11.04.2011

Komunikat 8

Z powodu konserwacji oraz przebudowy tymczasowo nieczynne jest Forum. Ponowna aktywacja zasobów nastąpi m/w za 10 dni. W trakcie prac zapraszamy do Forum Motocyklistów z działem Piła. Za utrudnienia przepraszamy!
08.04.2011

Komunikat 7

Informujemy oficjalnie, że niebawem odbędzie się doroczne święcenie motocykli połączone z okolicznościową mszą świętą na rozpoczęcie sezonu 2011. Husaria zaprasza wszystkich motocyklistów i sympatyków jednośladów w niedzielę 17.04. o godz. 13:00 do zbiórki na parkingu Baru nad Zalewem w Pile, skąd wyruszymy na 13:45 do kościoła Salezjanów przy ul. Dembowskiego. Przez miasto przejedziemy statecznym szykiem tak, by nikogo nie zabrakło podczas odprawiania ceremonii i mamy nadzieję na dużą frekwencję oraz dobrą pogodę.

Jednocześnie kierujemy prośbę, wspartą apelem ks. Arnolda Zimnickiego o liczną obecność wewnątrz kościelnych murów, aby wzmocnić poczucie wspólnoty i dać wyraz powadze tych chwil, kiedy myśli motocyklistów niezależnie od światopoglądu kierują się ku nadziei bezpiecznych wypraw i podróży.
07.04.2011

Komunikat 6

Koledzy z Sekcji Motocyklowej 'Sokół' w Budzyniu zapraszają na rozpoczęcie sezonu, którego start wyznaczono w sobotę 16.04. na godz. 13:00 przy stacji benzynowej 'Lotos' w tej miejscowości. Szczególne zaproszenie skierowano dla naszej kompanii, więc honorem jest wziąć udział w imprezie. Zbiórka motocyklistów na wyjazd odbędzie się o godz. 12:00 na parkingu Baru nad Zalewem w Pile, a wspólny wyjazd kwadrans później.

Wielkimi krokami zbliża się także tegoroczne Motoserce! Decyzją Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych, akcja odbędzie się także w dniu 16.04. W Pile koordynatorem wydarzenia jest tradycyjnie Geronimo Motorbikes. Spróbujemy pogodzić obie imprezy odbywające się tego dnia, choć może to być karkołomne zadanie. Więcej szczegółów na stronie Motoserca...

Mamy także zaproszenie do udziału w lanym poniedziałku 25.04. na Płotkach organizowanym przez Klub Płetwonurków 'Rafa' zrzeszony podobnie, jak my w LOK. Szczegóły uczestnictwa podamy w najbliższym czasie, lecz już dziś zapowiadamy niezwykłą zabawę i niecodzienne wrażenia!
06.04.2011

Komunikat 5

W uzupełnieniu komunikatu rozesłanego przez SMS informujemy, że wyjazd na Motomarzannę w niedzielę 27.03. nastąpi o godz. 11:45 spod Klubu na al. Niepodległości w Pile. Wszystkich członków Klubu zainteresowanych wspólną paradą przez miasto prosimy o przybycie na miejsce zbiórki nieco przed czasem dla uformowania szyku i zabezpieczenia przejazdu.
26.03.2011

Komunikat 4

Niebawem pożegnamy zimę! Aby wszelkim formalnościom stało się zadość, lokalny obercelebrant zdarzenia czyli Marcin Ciemiński zaprasza wszystkich zainteresowanych powitaniem wiosny na tradycyjną już, trzecią Motomarzannę! Impreza rozpocznie się w niedzielę 27.03.2011 o godz. 12:00 w ośrodku MOSiR nad jez. Piaszczystym w Pile.

Szczegółowe informacje i plan zajęć tego dnia poznacie ze spotu Organizatora umieszczonego na stronie biuletynu informacyjnego Ride to Live. Będzie to już trzecie spotkanie w klimatach mijającej zimy, kiedy wreszcie słońce łaskawiej zacznie sprzyjać naszym motocyklowym planom.
Przyjedźcie więc wszyscy i bawmy się tego dnia do syta!
11.03.2011

Komunikat 3

Zebranie Zarządu zaowocowało podjęciem decyzji o ustaleniu terminu Walnego Zebrania członków Klubu. Odbędzie się w czwartek 17.03.2011 o godz. 17:00 w siedzibie Klubu w obiekcie LOK przy al. Niepodległości w Pile. Obecność wszystkich Kolegów jest obowiązkowa i niezbędna dla podjęcia uchwał w sprawach tyczących bieżącej działalności. Serdecznie zapraszamy do jedynego w trakcie roku spotkania, kiedy mamy okazję widzieć się w tak szerokim gronie. Porządek obrad Walnego Zebrania został zamieszczony w zakładce 'O nas'.

Zarząd rozpatrywał także inne sprawy, w tym projekty najbliższych imprez motocyklowych inspirowanych przez Husarię, I tak wstępnie założono termin święcenia motocykli na 17.04.2011 z mszą, jak zwykle w kaplicy Salezjanów przy ul. Dembowskiego. Spotkanie motocyklistów nastąpi wcześniej, o godz. 13:00 na parkingu Baru nad Zalewem skąd przez miasto pojedziemy na miejsce święcenia.

Piknik motocyklowy, jako doroczna impreza integracyjna motocyklistów naszego regionu i nie tylko, zostanie przeprowadzona tradycyjnie w maju na terenie obiektów MOSiR Piła - Płotki. Turystyczny rajd motocyklowy Włóczykij 2011 został zaplanowany na czerwiec, a szczegóły poszczególnych zdarzeń zostaną opublikowane we właściwym czasie.

Już teraz zapraszamy do uczestnictwa gdyż, jak sami wiecie z lat poprzednich gwarantujemy dobrą, przyjacielską atmosferę podczas spotkań choć niekoniecznie równie wspaniałą pogodę. Niemniej zaplanowane wydarzenia odbędą się bez względu na aurę, choć będziemy zabiegać o przychylność u wszystkich możliwych instancji. No, chyba że pogoda ulegnie gwałtownemu załamaniu i wówczas zadziałają siły wyższe, jednak nie będziemy zapeszać licząc na dobre konotacje Husarii.
27.02.2011

Komunikat 2

Zostaliśmy zaproszeni na niepowtarzalny występ znanej kapeli Johny Koyote w pilskim Browarze! Mamy przekonanie, że będzie to doskonała okazja do spotkania po długim okresie zimowego zastoju, który z definicji narzucił okresową ospałość trudną do przezwyciężenia nawet takim energetycznym imprezom, jak Eintopftreffen w Krajence! Tym razem mały, a czasem większy browarek do taktów naszego ulubionego bluesmana rzuci wyzwanie najmniej sympatycznej porze roku i szerzej otworzy drzwi do wiosny...
Koncert odbędzie się w środę 16 lutego o godz. 19:00 i jeszcze raz, serdecznie zapraszamy. Dla członków Husarii jedno piwo gratis na koszt Prezesa!
10.02.2011

Komunikat 1

W zeszłym tygodniu dotarło do nas zaproszenie od przyjaciół z budzyńskiego Sokoła na Pierwsze zimowe spotkanie miłośników pojazdów militarnych w Sypniewie koło Margonina. Impreza odbędzie się od 11-13 lutego br. i poniżej przedstawiamy jej program.

Piątek
15:00 Oficjalne otwarcie i przywitanie przybyłych uczestników.

Sobota
10:00 Prezentacja pojazdów i załóg przybyłych na Zlot
11:00-12:00 Przejazd przez okoliczne miejscowości kolumny pojazdów militarnych
13:00-15:00 Organizacja przejażdżek dla zwiedzających

17:00 Koncert zespołu KOKA
19:00 Wytypowanie najsilniejszej grupy militarnej, najlepszego pojazdu
19:00 Ognisko dla uczestników i biesiadowanie do białego rana
W ciągu dnia organizowane będą liczne konkursy:
- konkursy strzeleckie, siłowe (siłowanie się pojazdów, przeciąganie liny)
- mistrzostwa w pchnięciu kulą
- rzut oszczepem 'łom'

Niedziela
12:00 Pożegnanie uczestników i uroczysty wpis do Księgi Pamiątkowej.

Na spotkaniu będzie można skosztować wykwintnej kuchni wojskowej (grochówki, bigosu, chleba ze smalcem). Będzie można pośpiewać przy ognisku ulubione melodie wojskowe.
Hotel Sypniewo zapewnia (odpłatnie) nocleg oraz wyżywienie tel. 67-2847-091
Szczegóły na stronie Organizatora w Komunikatach, do których nie ma bezpośredniego linku i trzeba skorzystać z nawigacji po zakładkach...


Tradycyjnie już, kolejny raz w historii świata i okolic, w Krajence organizowane jest długo oczekiwane Eintopftreffen 2011! Płonące Wały informują zainteresowanych za naszym pośrednictwem, że trzeci z cyklu zimowy zlot motocyklowy odbędzie się w pierwszy weekend czyli 5-6 lutego 2011!
Szczegóły na stronie Organizatora.
21.01.2011
   
 
     
© Wszelkie prawa zastrzeżone Husaria 2008
Stowarzyszenie KTM 'Husaria' Piła