Archiwum Komunikatów 2012Archiwalne komunikaty i ogłoszenia...

Komunikat 45

Ruszyła kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem zbierającej pieniądze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.
Pierwszym, który dał sygnał do działania był Tomek Tojza zamieszczając informację o swojej aukcji na naszym Forum. Jak wiedzą uczestnicy Włóczykijów, nasz kolega należy do elitarnej grupy motocyklistów zdobywającym niemal rok w rok najcenniejsze trofeum tego rajdu, czyli Włóczytłoki.

Na zgłoszonej przez siebie aukcji wystawił dwa pierwsze Włóczytłoki z lat 2010 i 2012. Są do zdobycia drogą licytacji i jak sam zaznaczył, że godne to i sprawiedliwe byłoby powiesić trofea w naszej nowej siedzibie. W obrazku jest link do aukcji i więcej pisać nie trzeba. Wylicytowana kwota z pewnością trafi we właściwe ręce!
30.12.2012

Komunikat 44

Dorocznym zwyczajem zapraszamy wszystkich motocyklistów, członków Husarii i osoby z poza Klubu, przyjaciół, sympatyków i tych zupełnie z daleka na wspólny opłatek. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 23.12.2012 o godz. 15:00 w naszej nowej siedzibie. Jeśli kto nie wie, gdzie to jest, niech dzwoni po kolegach. To nie będzie nic nadzwyczajnego prócz serdecznych kilku chwil w atmosferze świątecznych i noworocznych życzeń.
Gorąco zapraszamy!
16.12.2012

Komunikat 43

W zakładce 'O nas' umieszczono link do tymczasowej zakładki 'Projekty dokumentów stowarzyszenia'. Będą one widoczne na komputerach z zainstalowaną aplikacją Acrobat Reader do przeglądania plików w formacie *.pdf

Prosimy członków Husarii o zapoznanie się z treścią dokumentów, gdyż ich znajomość będzie niezbędna dla prawidłowego toku zebrania założycielskiego, które odbędzie się w terminie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania w piątek 14.12.2012.

Zwracamy się do wszystkich Kolegów z uregulowanymi zobowiązaniami wobec Klubu o bezwzględną obecność na zebraniu, które będzie decydujące o dalszych losach pilskiej 'Husarii' pod warunkiem odpowiedzialnego potraktowania powinności członkowskich. Osoby, które dotychczas zalegały z opłaceniem składek proszone są o kontakt ze skarbnikiem do dnia Nadzwyczajnego Walnego Zebrania!
12.12.2012

Komunikat 42

W zakładce 'O nas' opublikowano propozycję nowego Statutu Klubu. Członków Husarii prosimy o zapoznanie się z dokumentem, którego treść będzie poddana pod głosowanie w trakcie zbliżajacego się Nadzwyczajnego Walnego Zebrania.
06.12.2012

Komunikat 41

Zarząd podjął decyzję o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zebrania członków, które odbędzie się w piątek 14.12.2012 o godz. 18:00 w nowej siedzibie Klubu. Porzadek Zebrania obejmuje rozwiązanie Klubu na podstawie §17 ust.1 pkt.d i ust.2 oraz §29 Regulaminu. Obecność członków obowiązkowa!
30.11.2012

Komunikat 40

Zapraszamy członków Klubu na jutrzejsze spotkanie, w piątek 30.11.2012 o godz. 18:00 do nowej siedziby. Obowiązkowa obecność wydaje się oczywista, a poza tym chcemy omówić imprezę andrzejkową w przyszłym tygodniu i podzielić kwestie zaopatrzenia stołu, gdyż sprawdzonym wzorem poprzednich hulanek każdy przyniesie ze sobą, co przygotuje.

Jak na razie poważniejsze roboty zostały zakończone, jest fachowo podłączony kominek i podgrzewacz bieżącej wody, działa instalacja elektryczna oraz uporządkowane zostały pomieszczenia oraz teren wokół budynku. W dniu jutrzejszym zostaną ustawione dwa duże, nowiutkie stoły z ławami, które ufundował i osobiście wyciosał z litego drewna Józek Narel. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie niezbędne prace wykonano nie szczędząc sił, ani środków również spoza naszego klubowego budżetu grupą, która akurat miała więcej wolnego czasu. Niemniej, jest jeszcze sporo do zrobienia, bo zawsze coś się znajdzie tym bardziej, że mamy własny obiekt i możemy gospodarzyć na swoim.
29.11.2012

Komunikat 39

Co prawda, nie będzie to stricte motocyklowy 'pchli targ' na wzór tego u Płonących w Krajence, lecz z pewnością warto wybrać się do Trzcianki w niedzielę 18.11.2012.

Być może znajdziecie tam, od lat poszukiwany detal do składanego właśnie weterana, a może coś przydatnego w podróżach podczas kolejnego sezonu motocyklowego. Niewykluczone, że będzie to zarazem okazja do spotkania zaprzyjaźnionych motocyklistów z Trzcianki i okolic, bo przecież dla prawdziwych bikerów sezon nigdy się nie kończy!
13.11.2012

Komunikat 38

Zostaliśmy zaproszeni w sobotę 17.11.2012 do Krajenki na urodziny Płonących Wałów! To niezwykła impreza świadcząca o ogromnej integracji grupy twardzieli, którzy są ze sobą na dobre i złe przez 12 długich lat!

Przez sześć lat, od kiedy Husaria znalazła się w gronie lokalnych kompanii motocyklowych nasze kontakty były wyśmienite. Dowodzi tego nasza obecność podczas większości projektów realizowanych przez krajeńskich motocyklistów, jak choćby sztandarowe Płonące Party. Nie od rzeczy będzie przypomnieć współpracę podczas organizowania Włóczykija 2010 i dobre, wspólne zabawy podczas pikników Husarii, inauguracji i zakończeń sezonów motocyklowych oraz wielu innych. Spędziliśmy w atmosferze wzajemnego szacunku i życzliwości szmat czasu i obecność na takiej uroczystości wydaje się jednakowo godna, jak obowiązkowa.

Szczegóły wyjazdu zostaną przedstawione lada dzień oraz opublikowane w niniejszym dziale, jak również drogą wiadomości SMS do każdego z Kolegów.
11.11.2012

Komunikat 37

Pilski PTTK wespół z Pilską Spółdzielnią Mieszkaniową L-W, Nadleśnictwem Kaczory i Urzędem Miasta w Pile organizują imprezę turystyczną pod nazwą Piknik Marciński, który odbędzie się 11 listopada (niedziela) w Kalinie. W jej ramach organizatorzy proponują kilkugodzinny spacer pięknym listopadowym lasem, dobrą zabawę przy ognisku, pieczenie kiełbasek, a także poczęstunek kawą lub herbatą oraz oczywiście tradycyjnym rogalem marcińskim. W programie przewidziano konkurs na jesienny, ekologiczny stroik (który należy przygotować w czasie wędrówki ze znalezionych materiałów do oceny na mecie), slalom sportowo-rekreacyjny przygotowany przez TKKF, poszukiwania skarbu 'ukrytego' przez przodownika imprez na orientację (InO) Zygmunta Jelińskiego. Do udziału zapraszają piechurów, cyklistów, kajakarzy i turystów zmotoryzowanych indywidualnie i drużynowo. Mile widziane będą biało-czerwone rozetki przypięte do ubrania.

No cóż, jest to impreza podobna do tej z okazji Dnia Ojca i śmiało możemy wziąć w niej udział. Zaprojektujemy niedługą trasę ok. 80 km z podkreśleniem wątku niepodległościowego i... dzida! O ile, oczywiście dopisze pogoda, choć podobno to kwestia odpowiedniego ubrania. Należność z tytułu uczestnictwa dla członków Husarii pokryjemy ze składek członkowskich, a motocykliści spoza Husarii zapłacą na miejscu zbiórki. Oczywiście zapraszamy każdego, kto ma ochotę na krótką wycieczkę solo, z rodziną lub znajomymi.

Żeby jednak nie było; zgłoszenie grupy musimy dokonać do środy w południe, więc prosimy o jasne deklaracje najpóźniej do godz. 10:00 tego samego dnia tel. 502616990!
05.11.2012

Komunikat 36

Rzadko zamieszczamy na naszej stronie informacje dotyczące zdarzeń spoza kręgu naszych zainteresowań wypełniających świat motocyklistów. Tym razem robimy wyjątek dla słusznej sprawy.

To prawda, że jedna zapałka nikogo nie ogrzeje lecz może ocieplić nasze serca tak samo skutecznie, jak symboliczne pudełko z zapałkami. Cel projektu został opisany na plakacie, a nam wypada zaapelować do wszystkich motocyklistów o kupno takiej gorejącej cegiełki! Jesteśmy przekonani o szlachetnych intencjach Organizatorów tej akcji, nie mówiąc jak pomysłowo została zaaranżowana. Kupujcie zapałki i nie żałujcie miedziaków na ogień, jaki można za ich pomocą rozniecić!
26.10.2012

Komunikat 35

Rozpoczęła się jesień, co prawda póki co ciepła, lecz warto już teraz pomyśleć o przezimowaniu motocykli. Nie każdy z nas posiada odpowiednie warunki do przechowania swojej maszyny, dlatego firma Motosprzęt kolejny raz wyszła z propozycją dla motocyklistów, którzy mają z tym problem.

Za symboliczną złotówkę (1,00 PLN) na dobę Motosprzęt oferuje przechowanie pojazdów w pomieszczniach firmy na al. Poznańskiej przez sezon zimowy. Temu celowi będzie służyła odpowiednio duża powierzchnia pod dachem, sucha i ze stałą temperaturą. Obiekt posiada zabezpieczenia mechaniczne oraz stały monitoring przemysłowy z dozorcą w godzinach nocnych. Chętni proszeni są o kontakt osobisty w Pile na al. Poznańskiej 191 lub telefoniczny nr tel. 672155915, 672155903.
15.10.2012

Komunikat 34

Przywróciliśmy funkcję przeglądania zdjęć w Galerii za pomocą przycisków 'Poprzedni', 'Zamknij' i 'Następny'. Od ostatniej modyfikacji w części zbiorów nie działało to poprawnie, utrudniając dostęp głównie do zasobów 2008 i 2009 oraz częściowo 2010. Teraz działa już normalnie, więc zapraszamy szczególnie do wspomnień z lat ubiegłych!

Po analizie potrzeb oraz kilku rozmowach z kolegami zainteresowanymi utrzymaniem Forum podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu tego działu. Nie ukrywamy, że powodem zaniechania były wątpliwości prowadzenia i finansowania usługi dla pięciu, no może sześciu osób z całej setki zarejestrowanych. Lecz jedna z ostatnich rozmów z forowiczem-obserwatorem przekonała nas, że niekiedy 'warto' znaczy więcej, niż 'opłaca się'...

Nigdy, a przynajmniej publicznie nie narzekaliśmy na frekwencję tym bardziej, że nawet ogólnopolskie Forum Motocyklistów nie grzeszy nadmiarem zainteresowania w dziale Piła. Niemniej każdy projekt bierze się z idei, przekonania o sensie i energii płynącej z realizacji. Ta ostatnia, to przede wszystkim sprzężenie zwrotne z forowiczami - głównie tymi, którzy przyjadą na imprezę, wspólnie pogadają i pożartują, a na sam koniec jeszcze po ludzku podziękują i powiedzą: 'Cześć, fajnie było. Do zobaczenia wkrótce!' Forum jest również spotkaniem tyle, że wirtualnym...
13.10.2012

Komunikat 33

Sygnalizujemy jedynie imprezę u motocyklistów z formacji Sfora 05 w Drawnie. W dniach 28-30.09.2012 na terenie stanicy wodnej w Drawnie odbędzie się lokalne zakończenie sezonu motocyklowego.

Jak dotąd nigdy nie jeździliśmy w tamte zakątki, więc może warto sprawdzić co dzieje się za opłotkami u naszych zachodniopomorskich sąsiadów?
11.09.2012

Komunikat 32

Otrzymaliśmy informacje o dwóch kolejnych imprezach w światku motocyklowym.

W bieżącą sobotę 15.09.2012 od godz. 15:00 na dziedzińcu firmy w Pile przy al. Poznańskiej 191 odbędzie się piknik towarzyszący Dniom Otwartym w salonie Motosprzętu. Impreza adresowana jest do wszystkich mieszkańców regionu, a Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Wśród wszystkich uczestników imprezy, którzy wypełnią kupony konkursowe zostanie rozlosowana nagroda główna - skuter firmy ZIPP. Odbędą się także koncerty zespołów Stonnard i Ojcowie.

Nie zabraknie stoisk gastronomicznych (dla pierwszych 100 osób bon na grilla gratis!) oraz szeregu konkursów dla dużych i małych miłośników jednośladów. Dodatkową atrakcją będzie pokaz testu stroju motocyklowego, polegającego na przeciąganiu kaskadera ubranego w strój motocyklowy za pojazdem.
Uczestnicy będą mogli również skorzystać z bezpłatnych jazd testowych skuterami firmy ZIPP oraz motocyklami firmy Junak (NK650 oraz M16), wystarczy okazać prawo jazdy kategorii A i dowód osobisty, a gospodarze użyczą motocykli wraz z niezbędnym wyposażeniem.
Szczegóły imprezy www.motosprzet.pl

Następnym wydarzeniem będzie 'Rajd w ciemno' przygotowany przez Urząd Gminy w Złotowie, przy współudziale Explorersów z Krajenki. Zaproszeniem są objęci wszyscy aktywnie spędzający wolny czas w podziale na grupy motocykliści, rowerzyści i nordic walking z niezależną trasą dla każdej grupy. Otwarta formuła imprezy wypełniona różnymi zadaniami na trasie sprawi, że rywalizacja stanie się ciekawa, a szanse będą wyrównane dla wszystkich uczestników.

Podstawą do końcowej klasyfikacji uczestnika, będzie wypełniona karta z zadaniami otrzymana na starcie. Czas przejścia/przejazdu jest bez znaczenia! Na trasie przewidziane są tez dodatkowo punktowane zadania, dlatego warto mieć oczy szeroko otwarte. Na mecie na każdego będzie czekał ciepły posiłek!
Szczegóły imprezy www.explorers.com.pl

Plan imprezy:
9:00-10:00 zbiórka, rejestracja i przekazanie materiałów rajdowych uczestnikom
10:00-11:00 wypuszczanie zawodników wszystkich grup na trasę rajdu
11:00-17:00 przejście/przejazd trasą na podstawie otrzymanych mapek/itinerów
17:00-18:00 przyjęcie uczestników na mecie, poczęstunek, dodatkowe konkurencje sprawnościowe
18:00-18:30 podsumowanie rajdu, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
18:30 wspólne biesiadowanie przy ognisku i koncertach do białego rana

Wszyscy, którzy wybiorą pakiet 'Wypasiony Krajniak' mają zagwarantowany nocleg w zbiorczym pomieszczeniu z innymi użytkownikami rajdu. Dlatego warto zabrać ze sobą materac/matę i śpiwór. Gwarantujemy wyżywienie w formie smacznej obiadokolacji i pożywnego śniadania na kolejny dzień. 'Rajd w ciemno' ma na celu promocję walorów turystycznych i historycznych Gminy Złotów, promowanie bezpiecznego poruszania się po drogach i szacunku do wszystkich ich użytkowników.
10.09.2012

Komunikat 31

To potwierdzona informacja, bo klamka zapadła! W piątek 7 września 2012 o godz. 16:00 w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Wyszynach odbędzie się ślub Adasia Kubackiego i Marty Sell. Wszystkich chętnych zapraszamy na paradę ślubną ze stacji paliw Tomex w Budzyniu o godz. 15:00. Z Piły wystartujemy pół godziny wcześniej, natomiast miejsce zbiórki podamy lada dzień. Mimo zwykłego dnia roboczego liczymy na znaczną frekwencję!
01.09.2012

Komunikat 30

Z powodu wymówienia sali w LOK, będącej dotychczas miejscem klubowych spotkań prosimy Kolegów o pomoc przy wywiezieniu naszego wyposażenia. Jurek Kozera podstawi jutro tj. w piątek 31.08. transport, do którego zapakujemy wszystkie rzeczy. Dla sprawnej przeprowadzki niezbędna jest pomoc w postaci każdej pary rąk! Zbiórka na miejscu o godz. 17:00 i jeśli wszystko załatwimy sprawnie, to nie trzeba będzie poświęcać zbyt wiele czasu. Obecność Kolegów, którzy są w stanie przyjechać - obowiązkowa!

Adam Kubacki zdecydował o wstąpieniu w związek małżeński z Martą Sell! To długo wyczekiwana decyzja i zostaliśmy zaproszeni na tradycyjny polter, gdzie Adaś ma zamiar pożegnać stan kawalerski. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 31.08. w Zbyszewicach, natomiast motocykliści zbiorą się przed wspólnym wyjazdem o godz. 17:00 na stacji paliw BP w Pile przy al. Powstańców Wlkp. Oczekujemy dużego zainteresowania i obecności wielu Kolegów!
30.08.2012

Komunikat 29

Prosimy wszystkich członków Klubu o pilne przybycie jutro tj. w czwartek 30.08.2012 o zwykłej porze do siedziby przy al. Niepodległości w Pile. Powodem spotkania są sprawy organizacyjne i niezbędna jest obecność każdego motocyklisty. Podobny komunikat został w dniu dzisiejszym rozesłany jako sms.
29.08.2012

Komunikat 28

Sławek Przydatek organizuje w następny weekend 25-26.08. piknik dla Husarii w Ustce. Obecni na poprzednim wyjeździe wiedzą, że lokalizacja jest przednia z zapewnieniem wszelkich wygód, a wyjeżdżający pierwszy raz z pewnościa nie pożałują. Pośród dwudniowych atrakcji będzie motocyklowe pożegnanie lata, parada z pochodniami i nudny wieczór zaplanowany na... pranie ubrań ;-)

Chętni proszeni są o zgłoszenia do Mariana, Artura lub do kogokolwiek z Zarządu i jednoczesne potwierdzenie u Sławka. Pytania prosimy zgłaszać również do Wojtka 502616990. Długoterminowa prognoza wskazuje na dobrą pogodę w tym czasie, a nam przyda się przewietrzyć zanim skrępują nas obowiązki choćby te na początek roku szkolnego. Tak więc, mamy ostatnią wakacyjną szansę na klubowe spotkanie w plenerze!
13.08.2012

Komunikat 27

Ledwie skończyło się Motoparty w Głowaczewie, a już trzeba pomyśleć o Płonącym Party kolegów z Krajenki! Termin w dn. 10-12.08.2012 nie jest zbyt odległy i prosty do zapamiętania.

Impreza od bieżącego roku została przeniesiona znad uroczego jeziora Żuczek w Debrznie do Nowego Dworu k. Złotowa. Wszelkie informacje o programie Party oraz dojeździe zamieszczone są na stronie Organizatora. Samego zlotu raczej nie trzeba reklamować, bo to klasa sama w sobie pośród wielu imprez tego typu.
19.07.2012

Komunikat 26

Od Norberta 'Intruza' Duczmala pełniącego funkcję Presidenta FG Ignis-Ardens nadeszło zaproszenie na niniejszą imprezę motocyklową:

Przez trzy dni od 10-12.08.2012 w Krotoszynie motocykliści amatorzy będą mogli wykazać się podczas I Mistrzostw Polski w Stuncie. Można pojechać i wziąć udział z marszu, jako zawodnik lub biernie popatrzeć na widowisko. Serdeczne zaproszenie nie pozostawia cienia wątpliwości, że będziemy mile widzianymi gośćmi!
10.07.2012

Komunikat 25

W najbliższą niedzielę 1.07. nasz kolega Franek Paprota obchodzić będzie 79 urodziny! To piękny jubileusz i nie powinno zabraknąć na skromnej uroczystości nikogo, komu drogie są przyjaźń, koleżeństwo i tradycja. Franek zaprosił nas do Wałcza, gdzie na jeziorze miejskim 'zaparkował' swój jacht i tam właśnie spotkamy się przy symbolicznej lampce szampana około godz. 18:00. Zbiórka na parkingu Baru nad Zalewem w Pile o godz. 17:15, a wyjazd kwadrans później, żeby z dostojnym bulgotem silników zawitać na czas przy Frankowej keji! Wszyscy Koledzy zostaniecie poinformowani informacją SMS o wyjeździe, więc prosimy o liczną obecność bez usprawiedliwień np. 'nie wiedziałem' tym bardziej, że na czwartkowym spotkaniu mówiliśmy o naszych zamiarach!
29.06.2012

Komunikat 24

W nawiązaniu do treści zaproszenia od Bractwa Rowerowego zamieszczonego w bieżących aktualnościach informujemy wszystkich chętnych, że weźmiemy udział w Manewrach Turystycznych z okazji Dnia Ojca!

Tak naprawdę będzie to niedługa wycieczka motocyklowa po okolicy opracowana przez naszych animatorów, z finałem w Kalinie. W tym samym miejscu spotkają się tatusiowie na rowerach, kajakach, pieszo oraz na czterech kółkach. Ponieważ intencja Manewrów związana jest niepodzielnie z Dniem Ojca rozumie się, że ma to być czas wspólnie spędzony z dziećmi, tak więc koniecznie zabierzcie swoje pociechy dla integracji w rodzinie oraz między pilskimi turystami różnej maści. Do imprezy wniesiemy prócz obecności także własną nagrodę ufundowaną przez Klub, jako trofeum do jednej z licznych konkurencji przygotowywanych przez Organizatorów.

Zbiórka grupy motocyklowej w sobotę 23.06.2012 o godz. 12:00 na parkingu stacji paliw BP przy al. Powstańców Wielkopolskich w Pile, a wyjazd kwadrans później. Finisz zgodnie z programem Bractwa Rowerowego dokona się o godz. 15:00 w Kalinie przy Smoku, gdzie przewidziane jest wiele rodzinnych atrakcji w postaci konkursów i zabaw. Jesteśmy przekonani, że warto wziąć udział w takiej formie rekreacji pokazując się zorganizowaną kompanią na wzór innych turystów, którymi przecież jesteśmy! Serdecznie zapraszamy każdego, kto czuje podobnie i zechce zabawić się razem z wszystkimi!
21.06.2012

Komunikat 23

Mirek Kalinowski zbiera ekipę chętnych na wyjazd do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Leżenicy. W tym celu, wspólnie z innymi kolegami, a szczególnie Józkiem Narelem i Jurkiem Kozerą zgromadzili drobne upominki i w piątek 22.06. ruszają motocyklami w odwiedziny o godz. 13:30. Zbiórka motocyklistów w Pile, na parkingu Stacji Paliw 'Rondo' przy skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Mickiewicza (wyjazd na Gorzów-Szydłowo), a jeśli trzeba osobistego kontaktu prosimy telefonować do Mirka nr 606342299. Dla przypomnienia dodać trzeba, że nasze kontakty z placówkami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i innych tego typu trwają nie od dziś i pieczołowicie przechowujemy w klubowym archiwum dowody wdzięczności okazywanej przez podopiecznych oraz personel tych placówek.
19.06.2012

Komunikat 22

Już najwyższy czas zapełnić szpalty wieściami o sztandarowej imprezie, do której nie trzeba nikogo przekonywać, choć zaledwie raczkuje w historii naszej Galaktyki! Pilska Grupa Motocyklowa 'Ride To Live' zaprasza wszystkich motocyklistów żądnych niebanalnej atmosfery, kultowej muzyki i niepospolitego jadła do Głowaczewa na drugie 'Motoparty nad Piławą' w dniach 13-15.07.2012

Jak zapewnia Marcin 'Marcyś' Ciemiński, nadczłowiek dzierżący poza palmą przywództwa PGM 'Ride To Live' również kierownicę swojego HD, podczas trzech dni pełnych emocji nie zabraknie uczestnikom niczego, prócz snu! Będą koncerty, wystawy, warsztaty, spotkania i wiele niespodzianek w tym również wata cukrowa. Tak więc szykujcie się, bo to impreza dla wymagających przy ograniczonej ilości miejsc. Przełóżcie swoje zaręczyny, śluby i rozwody oraz wycieczki na Madagaskar dla wyjątkowych chwil, latoś bez szansy na powtórkę, oczywiście prócz naszego Włóczykija! Więcej szczegółów poznacie odwiedzając stronę internetową Organizatora lub portal motocyklistów scigacz.pl.
18.06.2012

Komunikat 21

Nasz sympatyk i animator kultury Krzysztof Meszyński w imieniu własnym, Urzędu Miasta i Gminy Ujście, Ujskiego Domu Kultury, firmy Auto-Handel Szulc, TV Asta oraz Asta-Net serdecznie zaprasza wszystkich motocyklistów, a szczególnie członków klubu motocyklowego Husaria do ponownego udziału w paradzie motocyklowej podczas 'VI Country nad Notecią' w Ujściu, w sobotę 09.06 2012 o godz. 14:45.

Tegoroczna impreza odbędzie się na stadionie piłkarskim 'Unii Ujście' przy salonie Toyoty. Zbiórka podobnie, jak w roku ubiegłym przy sklepie spożywczym na ul. Wojska Polskiego w Ujściu (w stronę Ośrodka Zdrowia) o godz. 14:30.
30.05.2012

Komunikat 20

Informujemy, że został ustalony porządek wcześniej ogłoszonego udziału motocyklistów w imprezie towarzyszącej zawodom balonowym na pilskim lotnisku. Zapraszamy wszystkich chętnych w sobotę 26.05. na parking Baru nad Zalewem w Pile, gdzie o godz. 16:00 odbędzie się zbiórka przed paradą przez miasto. Wyjedziemy kawalkadą ok. 16:30 wprost na lotnisko, gdzie staniemy w eksponowanym miejscu zawodów. Obecnośc każdego uczestnika, jak najbardziej pożądana tym bardziej, że wydarzenie, jakiemu będziemy towarzyszyli jest nietuzinkowe i pogoda ma tego dnia być również wyśmienita. Przygotujcie więc maszyny i przybywajcie!
24.05.2012

Komunikat 19

Niniejszym ogłaszamy, co nastąpi niebawem w Łobżenicy u naszych przyjaciół z Krajna Motors Team! Jak co roku kapelan Bartosz 'Bartas' Wojtaszek serdecznie zaprasza na festyn parafialny 2.06. od godz. 14:00 do 20:00.

Będzie to impreza z racji 870 lecia parafii, zakończona koncertem Arki Noego o godz. 17:00, a po nim licytacja i losowanie nagród z loterii. Uroczysty wjazd na festyn braci motocyklistów o godz. 14:30, a wcześniej spotykamy się około 14:15 na parkingu przy sanktuarium w Górce Klasztornej.
24.05.2012

Komunikat 18

Trwają zapisy do drugiej edycji Nadnoteckiego Rajdu Motocykli Zabytkowych 'Stare Skrzydło', który wystartuje 9 czerwca. Jak poprzednio organizatorem jest zaprzyjaźniona formacja Old Wings z Osieka, a uczestnicy Rajdu będą mogli poznać zazwyczaj mało eksponowane, lecz niezwykle atrakcyjne zakątki Doliny Noteci. Ze względu na charakter pojazdów biorących udział w Rajdzie, nie będzie to morderczy wyścig z czasem i pokonywanie własnych słabości, lecz raczej lekka, integracyjna wycieczka motocyklistów w stylu retro.

Nie oznacza to, że poza jednośladami zabytkowymi nikt inny nie będzie mógł brać udziału w imprezie, która zeszłego roku tak bardzo spodobała się uczestnikom. Za pozwoleniem Stasia Szdżuija, animatora Starego Skrzydła gorąco namawiamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kategorii 'open' przewidzianej dla motocykli młodszych wiekiem!
23.05.2012

Komunikat 17

Co prawda impreza u Jawersów z Trzcianki trwa od dzisiaj, ale kto chce może zabawić się w doskonałych klimatach startując jutro, czyli w sobotę, a nawet w niedzielę!

Przepraszamy Organizatorów i potencjalnych gości za zwłokę w opublikowaniu niniejszej informacji, lecz pomijając własną opieszałość wychodzimy z założenia, że nie wszystko co najważniejsze można wyczytać na stronie Husarii...
18.05.2012

Komunikat 16

W dniach 24-27.05. podobnie do lat ubiegłych obchodzone będą Dni Piły. W ramach uroczystości i wydarzeń Husaria będzie miała swoje 'pięć minut' dla zaprezentowania się pilskiej społeczności podczas zawodów balonowych.

Program zdarzeń, jak również terminy i miejsce spotkania oraz wyjazdu zostaną podane w późniejszym czasie. Niemniej już dzisiaj zawiadamiamy Kolegów i prosimy o zarezerwowanie czasu, gdyż balony swoją drogą, a my na zakończenie dnia pojedziemy na własne spotkanie integracyjne.
15.05.2012

Komunikat 15

Koledzy z Płonących Wałów w Krajence zapraszają motocyklistów w sobotę 12.05. na kolejny pchli targ staroci! Impreza rozpocznie się od godz. 12:00 przed siedzibą naszych przyjaciół, tuż obok dworca kolejowego.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa, a poniższe słowa niech będą zwiastunem dobrej zabawy:

"Jeśli podczas wiosennego poszukiwania swego motóra, w zagraconej komórce, udało się go wam w końcu znaleźć, a po jego wydobyciu dziwnym trafem drzwi nie chcą się domknąć. Najwyższy czas na wiosenną wyprzedaż! Pozbierajcie wszystko, co jest wam już zbędne a szkoda wam wyrzucić rzeczy dla was bezużyteczne. Spakujcie w jakiś worek czy coś tam i przybywajcie!"

Podczas pierwszej edycji 2010 uczestniczyliśmy w tym niecodziennym i przezabawnym wydarzeniu, a dobre wrażenia niech będą najlepszymi referencjami oryginalnych projektów krajeńskiej formacji.

* * *

Kolejnym wydarzeniem w regionie, wartym uwagi jest Trzeci Piknik Motocyklowy zaprzyjaźnionych bikerów z Obornik Wlkp. Nasi koledzy serdecznie zapraszają do udziału w ich imprezie, która po części będzie miała szlachetny wymiar charytatywny.

Jak można przeczytać na plakacie, Piknik odbędzie się w niedzielę 13.05. od godz. 12:00, a w programie m.in. parada przez miasto, konkurencje sprawnościowe oraz występ legendy polskiej estrady, czyli grupy Lombard!
10.05.2012

Komunikat 14

W dniu jutrzejszym, czyli piątek 27.04. Mirek Kalinowski zaprasza wszystkich kolegów na paradę ślubną swojego bratanka o godz. 17:00 pod kościół na Podlasiu w Pile.

Majowa wycieczka w Bieszczady została dopięta we wszystkich szczegółach. Wyruszy 14 motocykli, a zbiórka do wyjazdu w czwartek 3.05. o godz. 6:00 przy stacji paliw BP na al. Powstańców Wielkopolskich w Pile.
26.04.2012

Komunikat 13

Dzień Flagi, będąc świętem o charakterze narodowym coraz śmielej bywa fetowany przez rodaków, jako okazja do dumy z naszej tradycji i historii. Nie inaczej wśród motocyklistów, którzy niemal na codzień posługują się barwami narodowymi zdobiącymi stroje i motocykle.

Husaria zaprasza motocyklistów do udziału w tegorocznych obchodach, które odbędą się w środę 2.05. w naszym mieście. Chętni do parady przez Piłę, kończącej się na wyspie proszeni są do zbiórki na parkingu Baru nad Zalewem o godz. 16:30 skąd kwadrans później wyruszymy z łopotem flag i chorągiewek na pilską Wyspę, gdzie przewidziano dalszą część uroczystości. Kto będzie chciał tam zostać to, oczywiście nie ma żadnych przeciwskazań, a kto popędzi z nami gdzieś dalej, to tylko podkreśli integrację motocyklistów regionu w ten szczególny dzień. Serdecznie zapraszamy i spotkajmy się razem na Dniu Flagi 2012!
25.04.2012

Komunikat 12

Kolejne rozpoczęcie sezonu 2012 odbędzie się w Łobżenicy za sprawą 'Krajna Motors Team', którego motocykliści zapraszają w niedzielę 29.04. do kościoła w Łobżenicy na mszę świetą o godz. 13:00, a następnie do udziału w okolicznościowej imprezie.

Piotr Orzeł z KMT za naszym pośrednictwem zwraca się o liczną frekwencję i obiecuje doskonałą, wiosenną pogodę oraz szereg atrakcji, jak opisano na plakacie w tym występ kapeli Johny'ego Coyote.
Spotkanie motocyklistów o godz. 12:00 w Pile, na stacji paliw BP przy al. Powstańców Wlkp.
22.04.2012

Komunikat 11

W sobotę 21.04. motocykliści Old Wings z Wyrzyska organizują rozpoczęcie sezonu 2012. W Pile spotykamy się o godz. 12:00 na placu przed Klubem przy al. Niepodległości i razem pojedziemy na rynek w Wyrzysku, gdzie o godz. 13:00 rozpocznie się właściwa impreza. Komu nie będzie po drodze wystartować wspólnie z wszystkimi, może oczywiście dojechać na własną rękę prosto do Wyrzyska, bo i tak tam właśnie się spotkamy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wyjazdu tym bardziej, że ponoć pogoda ma bikerom sprzyjać...
19.04.2012

Komunikat 10

Nasz klubowy kolega Adam Kubacki weźmie udział w szkoleniu i doskonaleniu jazdy motocyklami typu enduro organizowanym przez Akademię Enduro.

Wiecie sami, że doświadczeniem i umiejętnościami mało kto potrafi Adasiowi dorównać, a jednak nie rezygnuje z ciągłego ich doskonalenia. Jak na razie dokonał indywidualnego zgłoszenia, lecz serdecznie zaprasza do współudziału w tym wydarzeniu tym bardziej, że turystyka motocyklowa opiera się w coraz większym stopniu na różnych typach motocykli. Oznacza to, że nie tylko enduro jest typowym przedstawicielem środka lokomocji przeznaczonego do pokonywania różnych dróg. Jak zapewne poczytacie na stronie Organizatora, zakres szkolenia obejmuje uniwersalne zagadnienia bezpiecznego i sprawnego pokonywania motocyklowych szlaków. W imieniu Adama i za jego serdecznym zaproszeniem prosimy o ewentualny kontakt telefoniczny 605822538.
14.04.2012

Komunikat 9

Porządek obrad Walnego Zebrania członków Klubu został opublikowany w zakładce 'O nas' i jest dostępny również po kliknięciu w niniejszy odnośnik.
31.03.2012

Komunikat 8

Walne zebranie członków klubu Husaria odbędzie się w czwartek 12.04.2012 o godz. 19:00 w siedzibie Klubu przy al. Niepodległości w Pile. W przypadku braku wymaganej liczby obecnych, zebranie odbędzie się w tym samym miejscu i terminie o godz. 19:30.
Obecność wszystkich członków Husarii obowiązkowa, dlatego prosimy o wcześniejsze pozałatwianie własnych spraw i punktualne przybycie na obrady. Porządek obrad zostanie opublikowany w tym miejscu w najbliższym czasie. Z powodu obligatoryjnego podporządkowania Regulaminu Klubu do istotnych zasad statutowych, jakie obowiązują klub w strukturze LOK nie przewidujemy podczas bieżącego zebrania wyborów do władz Klubu. Członkowie obecni na Zebraniu zapoznają się z wykładnią niniejszej poprawki, co nie przesądza o zaniechaniu wyborów na innej drodze, o ile zajdzie taka potrzeba. Po ogłoszeniu Porządku Obrad każdy członek będzie mieć prawo do wniesienia zmian do jego treści na drodze przewidzianej Regulaminem.
22.03.2012

Komunikat 7

Doroczne, tradycyjne święcenie motocykli połączone z mszą świętą organizujemy 1.04.2012 w Niedzielę Palmową. Husaria zaprasza wszystkich motocyklistów i sympatyków jednośladów o godz. 13:30 do zbiórki na parkingu Baru nad Zalewem w Pile skąd wyruszymy, jak zwykle do kościoła Salezjanów przy ul. Dembowskiego na ceremonię w intencji motocyklistów i bezpiecznego sezonu 2012 o godz. 14:00.
Przez miasto przejedziemy statecznym szykiem tak, by nikogo nie zabrakło podczas odprawiania ceremonii i mamy nadzieję na dużą frekwencję oraz dobrą pogodę. Jednocześnie powtarzamy prośbę, wspartą apelem ks. Arnolda Zimnickiego o liczną obecność wewnątrz kościelnych murów, aby wzmocnić poczucie wspólnoty i dać wyraz powadze chwili.
22.03.2012

Komunikat 6

W sobotę 24.03.2012 czyli dzień przed Motomarzanną nasi koledzy z Jawers Team w Trzciance organizują pożegnanie zimy. Jawersowska Marzanna wystartuje spod trzcianeckiego Polmozbytu o godz. 16:00 z finałem u Górala w Smolarni. Zagra muzyka i zapłonie ognisko, a to znaczy, że można zabrać prosiaka do upieczenia. Uzupełnieniem będzie obiecana kiełbasa, coś słodkiego, kawa i herbata do tego. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej Organizatora, a wszystkich namawiamy do udziału, gdyż Jawersi to dzielni bikerzy i poważnie podchodzą do swoich imprez.
20.03.2012

Komunikat 5

Za pilską grupą Ridetolive informujemy o kolejnej Moto-Marzannie 2012, którą będziemy topić w niedzielę 25.03.2012. Główna część imprezy rozpoczynie się o godz. 12:00 w Ośrodku Wypoczynkowym 'Piła-Piaszczyste', a całość jak zwykle pełna śmiechu i niespodzianek. Zachęcamy wspólnie z Organizatorami do przygotowania waszych marzann i ciekawych przebrań!
Uwaga - atrakcyjna nagroda dla każdego przebranego motocyklisty, a głównym fantem będzie kask integralny NAXA ufundowany przez firmę 'Motosprzęt'! Moto-Marzanna to rodzinna zabawa motocyklowa kraszona maksymalną dawką humoru. Ta świetna zabawa w waszym towarzystwie sprawia, że impreza jest jedną z największych tego typu w Wielkopolsce.

Orientacyjny plan:
(obowiązujący do czasu rozpoczęcia Moto-Marzanny 2012)
11:30 - Zbiórka motocyklistów w OW 'Piła-Piaszczyste'
12:00 - Powitanie motocyklistów
12:30 - Konkurs nr 1
12:50 - Konkurs nr 2
13:10 - Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy strój, przebranie
13:25 - Konkurs nr 3
13:45 - Konkurs nr 4
14:00 - Wręczenie nagrody za najliczniejszy klub
14:10 - Wyjazd na paradę
14:30 - Topienie marzanny na pilskiej wyspie
14:40 - Podziękowanie i zakończenie

W imieniu i za zgodą Ridetolive serdecznie zapraszamy!
11.03.2012

Komunikat 4

Informujemy o ciekawej inicjatywie, jaką podzielił się z nami Marcin Ciemiński z Ridetolive. Doświadczeni motocykliści oraz firmy ProMotor, AdV Factory korzystając z bazy, jaką zapewnia 'Motosprzęt' w Pile zapraszają na Warsztaty praktyczno-mechaniczne przeznaczone 'dla wszystkich, którzy planują dłuższą podróż, a przeraża ich wymiana gumy i mają obawy by zbliżyć się z kluczem do motocykla. Dla tych co wydaje im się, że wiedzą, ale wstydzą się zapytać. Dla tych którzy widzieli, jak się to robi, ale nie robili tego sami'. Organizatorzy warsztatów podzielą się również doświadczeniem z wypraw do miejsc, które chcecie odwiedzić.

kliknij na obrazek!

Zajęcia będą miały charakter dwudniowych wykładów połączonych z ćwiczeniami praktycznymi. Celem szkolenia jest osiągnięcie przez jego uczestników praktycznych umiejętności; organizatorom zależy, by każdy potrafił TO zrobić, a nie tylko wiedział jak się TO robi. Poza szkoleniem mechanicznym będzie omawianych i poruszanych również wiele zagadnień związanych z turystyką motocyklową.Pamiętajmy, że dobrej i praktycznej wiedzy nigdy dość!
10.03.2012

Komunikat 3

Jakiś czas temu otrzymaliśmy informację, która zmroziła krew w żyłach i wywołała panikę w husarskich szeregach! Nic tego nie zapowiadało, ale tradycji wbrew przesądom zadośćuczyniono i w Krajence rozpocznie się w sobotę 4.02.2012 kultowe Eintopftreffen 2012!

Wbrew nazwie, nie jest to jakieś tam spotkanie przy garnku zupy, ale impreza dla prawdziwych bikerów obcujących na codzień z przeciwnościami losu i podobnie do Chucka Norrisa wykonujących wszystkie pompki, w dodatku na śniegu przy siarczystym mrozie.

Ponadto (choć nie wiedzieć dlaczego Robert 'Pilot' Łobodziński jeszcze na to nie wpadł) Eintopftreffen jest pierwszym wyraźnym sygnałem, zaraz po noworocznych paradach Husarii do rozpoczęcia kolejnego sezonu motocyklowego. O szczegółach imprezy można dowiedzieć się na stronie Płonących Wałów więc planujcie, a chyżo, bo to już za dwa dni! Nie trzeba dodawać, ale ciepłe gacie nie będą potrzebne ze względu na spodziewaną 'gorrrącą' atmosferę!
02.02.2012

Komunikat 2

Zima wróciła na dobre, a ekstremalnie niskie temperatury skłaniają do szczególnej troski o nasze pojazdy. Komunikat o podobnej treści zamieściliśmy jesienią ub.r. lecz z powodów, jak wyżej ponawiamy informację o inicjatywie pana Andrzeja Górskiego, właściciela pilskiej firmy motocyklowej Motosprzęt skierowanej do motocyklistów, którzy mają problem z zimowaniem maszyn.

Za symboliczną złotówkę (1,00 PLN) na dobę Motosprzęt oferuje przechowanie pojazdów w pomieszczniach firmy na al. Poznańskiej przez sezon zimowy. Zgodnie z informacją uzyskaną od Pawła Stafiniaka temu celowi będzie służyła odpowiednio duża powierzchnia pod dachem, sucha i ze stałą temperaturą. Obiekt posiada zabezpieczenia mechaniczne oraz stały monitoring przemysłowy z dozorcą w godzinach nocnych. Chętni proszeni są o kontakt osobisty w Pile na al. Poznańskiej 191 lub telefoniczny nr tel. 672155915, 672155903. 01.02.2012

Komunikat 1

Pan Tadeusz Walewski, prezes Zarządu Rejonowego LOK w Pile zwrócił się do społeczności motocyklistów, a szczególnie Husarii występującej pod znakiem tej organizacji o przekazanie 1% z naszych podatków na zaszczytny cel szkoleń i organizacji czasu wolnego młodzieży w zakresie dyscyplin, którym Liga patronuje od wielu lat.

LOK posiada status organizacji pożytku publicznego (OPP) posługując się KRS 0000086818, co umożliwia przekazywanie naszych pieniędzy na jej rzecz, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów ponieważ podatki tak, czy siak musimy zapłacić. Symboliczny jeden procent jest fakultatywną operacją kierującą część naszych zobowiązań na wskazany cel.

Czynność przekazania pieniędzy sprowadza się podczas wypełniania PIT 37 do zadeklarowania w części H pozycji 124, gdzie wpisujemy nazwę OPP czyli Liga Obrony Kraju, w następnej pozycji 125 podajemy numer KRS 0000086818, a w pozycji 126 wnioskowaną kwotę, nie wyższą od 1% od podanej w pozycji 120, czyli należnego podatku.
W części I można, ale nie trzeba podać informacje dodatkowe, jak w pozycji 127 nasze imię i nazwisko ew. miejsce zamieszkania. W pozycji 128 określamy przeznaczenie "Na cele statutowe Ligi Obrony Kraju" i w pozycji 129 zaznaczamy kwadrat oznaczający zgodę na dokonanie odpisu. I to wszystko, a pieniądze i tak do nas wrócą poprzez różnorakie formy działalności macierzystej organizacji. Tyle tylko, że będzie LOK będzie miała szersze możliwości finansowe, by wspierać także nas - motocyklistów!
31.01.2012
   
 
     
© Wszelkie prawa zastrzeżone Husaria 2008
Stowarzyszenie KTM 'Husaria' Piła