Archiwum Komunikatów 2013Archiwalne komunikaty i ogłoszenia...

Komunikat 43

Przełamanie wigilijnym opłatkiem weszło do grona motocyklistów Husarii, jako element klubowej tradycji. Jak co roku i tym razem z wielką przyjemnością wymienimy serdeczne życzenia ze wszystkimi, którzy zechcą tego wieczora wspólnie spędzić kilka uroczystych chwil. Opłatkowe spotkanie odbędzie się w niedzielę 22 grudnia o godz. 16:00 pod dachem naszego Klubu przy ul. Kołobrzeskiej.

Serdecznie zapraszamy motocyklistów, przyjaciół i sympatyków, jak również wszystkich z którymi splotły się nasze drogi. To otwarte spotkanie i mamy nadzieję na radośnie spędzony czas i spełnienie dobrych życzeń, jakie przy tej okazji zostaną wypowiedziane lub choćby pomyślane.
15.12,2013

Komunikat 42

Pod koniec bieżącego tygodnia spotykamy się w Klubie na opóźnionych Andrzejkach. Może i dobrze się składa, że impreza odbędzie się niemal w Mikołaja, co wróży moc zaskakujących prezentów. Niemniej, żeby dopełnić wcześniej podjętych starań ogłaszamy powszechną mobilizację na najbliższy czwartek 5 grudnia, gdyż trzeba porobić nieco porządków. Zarząd z zadowoleniem przyjmie każdą inicjatywę tego dnia i odpowiednio nagrodzi odpowiedzialne postawy w dzień imprezy. Prócz tego, że znaczna część wiktu została już zlecona do wykonania, niech każdy zabierze symbolicznie z domu coś dobrego przygotowanego własnoręcznie lub przez małżonkę/partnerkę. Jeśli chodzi o napoje, to mamy pewne niedobory spowodowane 'wypożyczeniem' klubowych zapasów, które nie zostały dotychczas zwrócone. W związku z tym zalecamy zaopatrzenie własne w ilościach odpowiednich do możliwości.
02.12.2013

Komunikat 41

Duch organizatora przeniknął Sławka Przydatka, który zbiera zespół do rozgrywek w piłkę nożną Husaria kontra reszta świata. Niewiele jest jeszcze wiadomo, lecz nasz kolega prosi za pośrednictwem niniejszego komunikatu o ewentualne zgłoszenia i czeka na telefony chętnych do zabawy. Telefon do Sławka 502665628 i niech nikt nie lekceważy sobie takiej inicjatywy, bo aktywność Klubu pochodzi od jego członków, a nie od Zarządu!
29.10.2013

Komunikat 40

Nasz przyjaciel Daniel Karczewski z Szydłowa organizuje paradę, która będzie towarzyszyła orszakowi ślubnemu jutro tj. w sobotę 26 października. Za naszym pośrednictwem Daniel zwraca się do tych motocyklistów, którzy mając nieco wolnego czasu w ten pogodny dzień zechcą wyjść naprzeciw jego prośbie i współuczestniczyć w wydarzeniu.

Zbiórka chętnych w sobotę 26.10. o godz. 14:30 przed kościołem św. Antoniego w Pile. Po ślubie ok. godz. 15:00 cała kawalkada pojedzie do Szydłowa, a rozwiązanie parady nastąpi na parkingu przy tamtejszym kościele. Zarówno Daniel, jak i my będziemy wdzięczni za każdy motocykl wraz z kierowcą, jaki pojawi się na starcie.
25.10.2013

Komunikat 39

Informujemy, że w najbliższą niedzielę odbędą się I Wielodyscyplinowe Zawody Drużynowe "kiloPYR" czyli na sportowo po ziemniaka! Organizatorami są Tomasz Kołodziejczyk oraz Tomasz Gracz przy współpracy MOSiR Piła, Geo Park Linowy Piła, Zakładów Mięsnych Henryka Stokłosy Śmiłowo i Wypożyczalni Kajaków "Majkajak" Piła. Zawody odbędą się 20 października 2013 (niedziela) od godziny 10:00. Celem jest popularyzacja aktywności fizycznej oraz współzawodnictwo na zasadach zabawy, poznawanie innych pasji, rozwijanie własnych ambicji oraz stworzenie szansy zwycięstwa w kręgu integracji mieszkańców Piły, powiatu pilskiego oraz powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Uczestniczyć będzie 5 drużyn: Rowerowa Sekcja Turystyczna z Czarnkowa, Dwa Kółka z Trzcianki, Rowerzyści z Piły, Kajakarze z Piły i Motocykliści z Piły. Każda drużyna składa się z 8 zawodników (zawodnik może wystąpić tylko w jednej konkurencji). Wpisowe od każdego zawodnika wynosi 4 zł, płatne do 14.10.2013 r. u organizatorów. Rozpoczęcie zawodów i start pierwszej konkurencji nastąpi o godzinie 10:00 przy fontannie w Parku na Wyspie w Pile. Motocyklistów będzie reprezentował m.in. Artur Golasa nasz zawodnik z Husarii!

Program składa się z 7 konkurencji rozgrywanych na zasadzie sztafety:
1. jazda rowerem ścieżka rowerowa z wyspy do Gościńca Rębajło (ok. 6 km)
2. bieg do plaży na O.T.W. Płotki (ok. 4 km)
3. pływanie w jeziorze od pomostu do pomostu (ok. 20 m)
4. sprint do Geo Parku Linowego na terenie Geovity (ok. 1 km)
5. Park Linowy (12 przeszkód)
6. jazda rowerem drogą leśną do bunkra przy jeziorze Jeleniowe i powrót na plażę O.T.W. Płotki (ok. 3 km)
7. pływanie kajakiem dwuosobowym (ok. 1 km) do mety

Uczestnicy każdej konkurencji są zobowiązani do przybycia we własnym zakresie na miejsce startu swojej dyscypliny. Na każdym punkcie zmiany będzie znajdował się sędzia. Większość konkurencji odbędzie się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Płotki i w jego pobliżu.

Na zakończenie zawodów organizatorzy zapewniają wszystkim startującym wspólne biesiadowanie z pieczonym ziemniakiem i kiełbaską przy ognisku, które będzie rozpalone przez cały czas trwania imprezy. Uczestnicy zawodów biorą udział w konkurencjach na własną odpowiedzialność. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane przez uczestników zawodów. Końcową ocenę i kwestie sporne rozstrzyga tylko i wyłącznie organizator zawodów. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych zawody mogą zostać przełożone na inny termin - decyzję podejmuje organizator. Kontakt: Tomasz K. 507 000 137; Tomasz G. 691 590 470
17.10.2013

Komunikat 39

W sobotę 19 października organizujemy husarskie spotkanie w Klubie. Tematem przewodnim będzie organizacja tradycyjnej imprezy andrzejkowej, ale przy okazji pogadamy o sprawach bieżących w miłej atmosferze rozpalonego piecyka. Żeby nie siedzieć o 'suchym pysku' przewidziane są napoje zimne, gorące i jeszcze bardziej gorące oraz coś do przegryzienia. Należy zabrać jedynie własne 'cztery litery' i zawieźć je pod znany adres. To wszystko, choć i tak może nie wystarczyć dla zapewnienia frekwencji odpowiedniej do stanu osobowego Klubu, bo ostatnio coś mało nas się pojawia...
14.10.2013

Komunikat 38

Nasz przyjaciel Robert 'Pilot' Łobodziński od krajeńskich 'Płonących Wałów' w przesłanej korespondencji poinformował o imprezie, jaką przygotowują na okoliczność 13 rocznicy powstania Klubu!

Rocznicowa zabawa przewidziana jest na sobotę 12 października 2013 od godziny 17:00 w klubhauzie przy ul. Dworcowej w Krajence. Zgodnie z treścią korespondencji udział zapowiedziały już wszystkie wielkopolskie formacje motocyklowe, co jest godne zważywszy na wysoką rangę oraz prestiż środowiskowy Płonących Wałów. Tymczasem dołączamy się do okolicznościowych życzeń zapewniając, że Husarii nie powinno tego dnia w Krajence zabraknąć!
06.10.2013

Komunikat 37

* * *


* * *

Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że w Anglii zginął motocyklista, pilanin Krzysztof Wróbel. W atmosferze tego tragicznego zdarzenia, do środowiska pilskich bikerów zwrócił się Tomasz - brat Zmarłego:

Motocykliści potrzebuję Waszej pomocy!

Nigdy nie sądziłem, że będę musiał prosić o coś takiego, a jednak...
Mój Brat zginął na motorze w niedzielę (29.09.) w Anglii. Motor był Jego największą pasją od dzieciństwa. Przez ostatnie lata miał tylko pracę, żonę, córkę i motor - sam na obczyźnie. Motor dawał Mu szczęście. Jednak to, co kochał zabrało Go do grobu. Pogrzeb odbędzie się w Pile i chciałbym, żeby dźwięk motocykli towarzyszył Mu w jego ostatniej drodze. I tu właśnie potrzebna jest Wasza pomoc.

Chciałbym wiedzieć czy jest ktoś, kto mógłby zająć się zorganizowaniem jakiejś grupy motocyklistów, która w dniu pogrzebu podjechałaby pod cmentarz i przez minutę narobiła niezłego hałasu. Z tą jedną osobą byłbym w stałym kontakcie, a ta osoba przekazywałaby je pozostałym chcącym wziąć w tym udział. Niestety, nie wiadomo jeszcze, jaka będzie data pogrzebu. Mój Brat kochał motory i na pewno życzyłby sobie takiego ostatniego pożegnania. Pomóżcie Mu pożegnać się ze swoją pasją - niech spoczywa w pokoju!

Już wiadomo, że pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 7.10.2013. Msza w kościele św. Jana Bosko (ul. Dembowskiego) odbędzie się o godz. 13:00, a ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Komunalnym w Pile o godz. 14:00. Marcin Ciemiński z RideToLive zaproponował spotkanie motocyklistów chętnych do udziału w pogrzebie jednego z nas na parkingu w pilskim Motosprzęcie przy. al. Poznańskiej o godz. 13, a potem wyjazd w zwartej grupie ok. godz. 13:30. Wjazd na cmentarz jest uzgodniony z administracją, a sam pobyt motocyklistów bez żadnego palenia gum i innych popisów. Po ceremonii wspólny, dyskretny wyjazd i bezpieczny powrót do domów. Tomasz liczy na naszą pomoc i nie możemy go zawieść!
04.10.2013

Komunikat 36

W najbliższy piątek 27 września o godz. 18:00 mobilizacja do jesiennych porządków w Klubie. Oczywiście obecność wszystkich członków jest obowiązkowa, a na koniec ciężkiego dnia pracy przewidziano płukanie przesuszonych gardeł. Odmowa uczestnictwa w powszechnym ruszeniu na rzecz naszego stowarzyszenia będzie równoznaczna z przyjęciem karniaków na cały zimowy okres. Wyjaśnienie pojęć użytych w niniejszym zawiadomieniu zleca się Mirkowi Kalinowskiemu!
24.09.2013

Komunikat 35

Właśnie dziś, w sobotę 21 września odbywa się drugi 'Rajd w ciemno'! Kto był w zeszłym roku, ten zna jego uroki. Dla pozostałych słowo 'rajd' może kojarzyć się z wyścigiem, rywalizacją, grą na czas. W tej zabawie organizatorzy chcą pokazać, że każdy bez względu na wiek i zamiłowania może wziąć w niej udział i wcale nie sprawność czy tempo zdecydują o wygranej!

Już po raz drugi 'Rajd w ciemno' rusza na trasę. To impreza, w której uczestnicy mają za zadanie dotarcie do mety za pomocą wskazówek/map/itinerów rozwiązując po drodze jak najwięcej punktowanych zadań. Tych, którzy wspólnie z piechurami i cyklistami uczestniczyli w zeszłym roku organizatorzy zapewniamy, że i tym razem nie zawiodą, a uczestnikom, którzy zagoszczą po raz pierwszy gwarantują, że nie będą mogli doczekać się trzeciej edycji. Start na parkingu przy Urzędzie Gminy Złotów, ul. Leśna 7 w Złotowie. Meta w niezwykle interesującym i urokliwym miejscu, posiadającym swoją historię. Można tam trafić podążając za wskazówkami przygotowanymi przez organizatorów.

Frekwencja w pierwszej edycji rajdu ułatwiła pozyskanie większej liczby sponsorów i zdobycie jeszcze większej ilości cennych nagród, które zostaną rozdane wśród uczestników.
21.09.2013

Komunikat 34

Przemek, jeden z forowiczów o nicku maniak przekazał nam miłe zaproszenie na IV już edycję Rajdu Lecha, który odbędzie się 14 września 2013. Jak napisał: "Dla wszystkich oczekujących odwołanego Włóczykija 2013 będzie to alternatywa i równie wspaniała zabawa. Rajd nie ominie jednych z najciekawszych miejsc naszego regionu - regionu na którym rozgrywana była Zgniła Pyra. Do zobaczenia w Sielinku 14 września, szczegóły na plakacie!"

Udzielamy pełnej rekomendacji dla imprezy i organizatorów, gdyż nieraz gościliśmy w tamtych stronach i wiemy jaka jest jakość ich pracy. Wszystkim, którzy pojadą do Sielinka i wezmą udział w Rajdzie Lecha już teraz serdecznie zazdrościmy i oczekiwać będziemy relacji z jego przebiegu.
09.09.2013

Komunikat 33

Norbert Duczmal "Intruz" prezydent Ignis-Ardens MC Poland z Krotoszyna zaprasza na V rocznicę klubu oraz zakończenie sezonu 2013, które odbędą się 21.09.2013.

Norbert regularnie przesyła nam swoje informacje o wydarzeniach w południowej części wielkopolski i śle zaproszenia, a szczegóły bieżącej imprezy znajdziecie na stronie www.ignis-ardens.pl
08.09.2013

Komunikat 32

Łukasz Czuszke, menadżer BMW Smorawiński z Poznania poinformował, że na koniec sezonu firma organizuje dla wszystkich chętnych jazdy testowe motocyklami BMW. Tym razem w terminie od 13 do 15.09.2013 motocykliści będą mieli do dyspozycji następujące modele: K1600GT, F800GT, R1200GS ADV, R1200GS, F800GS ADV, F800GS, F700GS, R1200R, F800R i prawdopodobnie K1300R lub K1300S. Jazdy odbywać się będą w godz. 10:00 - 18:00

Jeśli ktokolwiek ma ochotę zapoznać się bliżej z którymś z powyższych modeli, to Łukasz prosi o maila lub zgłoszenie przez formularz zgłoszeniowy na stronie poznańskiego dealera BMW.
04.09.2013

Komunikat 31

Przekazujemy komunikat nadzwyczajny, jako uzupełnienie do poprzedniej informacji o trzeciej części 'Projektu Blücher'. Z powodu urazu nogi Wojtek Skowroński jest skazany na gips przez co najmniej 4 tygodnie, co przekreśla wspólny wyjazd w umówionym terminie. Wcześniejsza diagnoza dotyczyła jedynie stanu zapalnego stopy, lecz weryfikacja u specjalisty potwierdziła najczarniejsze domysły! Krótsze dni oraz nadchodząca jesień z typową pogodą i niższymi temperaturami zakończą niebawem bieżący sezon dłuższych wycieczek, więc podróż na Dolny Śląsk nastąpi dopiero w przyszłym roku.

Może to i dobrze się składa, bo cały wrzesień trwają w krobielowickim pałacu wesela z poprawinami, więc nocleg był rezerwowany w pobliskiej Sobótce, a to już nie jest to samo. Szczególnie mam na myśli mrożące krew w żyłach opowiadania o spotkaniach ze zjawami nawiedzającymi pałac i okolice. Nie jest wykluczone, że dzieje się tak za przyczyną zbezczeszczenia szczątków marszałka, jego żony i córki przez czerwonoarmistów i powojennych mieszkańców Krobielowic. Zjawiska paranormalne potwierdził kustosz muzeum oraz przypadkowo napotkane osoby. Tak więc, nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło i przyszłoroczny wyjazd będzie już z pewnością wypełniony wrażeniami do końca!
04.09.2013

Komunikat 30

Czas zakończyć turystyczno-historyczny 'Projekt Blücher'!
W bieżącą sobotę nadchodzącego weekendu 7/8 września pojedziemy na południe, gdzie celem będzie miejscowość Krobielowice pod Wrocławiem. Tam dzielny wojak, którego ślady tropimy od początku wakacji posiadał piękny pałac w samym sercu rozległego i malowniczego majątku. Po trudach kolorowego życia, otoczony szacunkiem oraz podziwem rodaków zmarł we własnym łożu i został pochowany w pobliskim mauzoleum. Szczęściem pałac, jak również miejsce spoczynku Blüchera ocalały pomimo zawieruchy ostatniej wojny i rozliczania przeszłości przez nowych mieszkańców. Będziemy mogli zatem poznać ich walory niemal takimi, jak przed wiekami. Dwudniowy wyjazd upłynie na podróży i odwiedzaniu innych ciekawych miejsc niekoniecznie związanych z postacią marszałka.

Pierwszego dnia po zakwaterowaniu w Sobótce znajdziemy czas na podziwianie Jawora, który zapisał się na liście UNESCO zabytkowym Kościołem Pokoju. Podobny obiekt znajdziemy w pobliskiej Świdnicy, do której udamy się w miarę czasu i chęci.

Następnego dnia pojedziemy prosto do pałacu w Krobielowicach, gdzie czekał będzie miejscowy kustosz i przewodnik po pałacowych wnętrzach. Odwiedzimy mauzoleum, które znajduje się dosłownie kilometr od pałacu i do dziś jest chętnie odwiedzane przez turystów. Przed laty odbywały się tam uroczystości patriotyczne oraz pikniki, więc i my urządzimy na polanie okolonej dostojnymi dębami krótki popas z posiłkiem w plenerze o ile pozwoli pogoda, której prognozy są bardzo obiecujące!

Skład grupy motocyklistów jest ustalony od dawna, lecz otwarta formuła wyjazdu obejmuje także wszystkich, którzy zechcą dzielić przyjemności i trudy wspólnej podróży. Ewentualne pytania dotyczące uczestnictwa należy kierować do Wojtka Skowrońskiego, tel. 502616990 najpóźniej do czwartku włącznie ze względu na konieczne rezerwacje. Spotkanie przed wyjazdem w sobotę 7 września do godz. 8:00 na parkingu firmy Motosprzęt przy al. Poznańskiej w Pile. Serdecznie zapraszamy!
03.09.2013

Komunikat 29

W najbliższą sobotę 31 sierpnia w godz. 11:00 - 18:00, na terenie jednostki wojskowej w Mirosławcu odbędzie się Festyn Lotniczy. To cykliczna impreza ciesząca się od lat dużym zainteresowaniem odwiedzających dzięki swojej formule otwartej na wszystkich gości. Jako Husaria uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu kilka razy i zawsze z dużym zadowoleniem odjeżdżaliśmy znakomicie ugoszczeni i zabawieni nawet, kiedy pogoda płatała niezłe figle. Tam po prostu nie można się nudzić i dodatkowo jest okazja do spotkań z innymi motocyklistami nie mówiąc już o uroczych dziewczynach i przystojnych lotnikach skorych do nawiązywania znajomości.

Powinna to być w miarę możliwości wspólna wycieczka jak największej grupy motocyklistów, żebyśmy dali interesujący pokaz gościom Festynu oraz samym organizatorom. Zbieramy się w sobotę do godz. 12:00 w siedzibie Klubu przy ul. Kołobrzeskiej w domku spadochroniarzy na pilskim lotnisku i stamtąd w południe ruszymy przez Wałcz do Mirosławca.

Prócz członków Klubu, którzy powinni zjawić się na zbiórce w pełnym stanie, zapraszamy wszystkich chętnych motocyklistów do wspólnego wyjazdu. Jeśli komuś nie pasuje start spod siedziby na lotnisku w Pile, to wyjedziemy starą drogą z lotniska (MP pani do towarzystwa Szakiry) i będziemy przejeżdżać przez Starą Łubiankę obok stacji paliw skąd zgarniemy czekających, potem przez Wałcz obok parkingu hurtowni elektrycznej tuż przed torami kolejowymi i zaraz za nimi obok nowego parkingu nad jeziorem. Więc okazji do połączenia sił nie zabraknie, do czego serdecznie namawiamy.
29.08.2013

Komunikat 28

Z żalem zawiadamiamy naszych sympatyków, że Włóczykij 2013 jednak nie odbędzie się!
To najnowsza i zarazem ostateczna wiadomość o imprezie, która z roku na rok zyskiwała swoich amatorów. Jest nam przykro, że zawiedliśmy po kilku miesiącach oczekiwań, lecz nie da się zrobić tego projektu bez odpowiednich zasobów, a przede wszystkim woli i energii. Nie oznacza to zarzucenia Włóczykija, przełożonego prawdopodobnie do przyszłego roku.

W zamian miłośnicy podobnych imprez mogli zmierzyć się z trasą i niespodziankami zaprojektowanymi przez kolegów z 'Old Wings' podczas tegorocznego rajdu 'Stare skrzydło'. My sami także zrealizowaliśmy inne, alternatywne wycieczki, jak choćby 'Pamięć i wstyd' oraz w założeniu trzyczęściowy 'Projekt Blücher', którego finał odbędzie się w pierwszej dekadzie września br. Nam - organizatorom, a przede wszystkim starszemu Wojtkowi jest bardzo źle, że daliśmy ciała i całą winę przypisujemy problemom, jakie stanęły na drodze do integracji naszych działań. Być może zajdzie potrzeba zreorganizowania zespołu, przegrupowania lub uzupełnienia o 'świeżą krew', lecz pochylimy się nad tym w przyszłym sezonie. Póki co prosimy śledzić informacje poświęcone innym, równie interesującym propozycjom wspólnego spędzenia czasu w siodłach naszych maszyn!
22.08.2013

Komunikat 27

Do wiadomości husarzy podajemy, że najbliższy piątek 23.08. jest dniem klubowego spotkania składkowego. To jakby pierwsze podsumowanie bieżącego sezonu ze wspomnieniami odbytych wojaży, grillem i... łezką w oku. Niech każdy zabierze ze sobą to, co lubi do zjedzenia i wypicia, razem z nieodłącznym dobrym humorem. Początek o godzinie 18:00!
21.08.2013

Komunikat 26

W sobotę i niedzielę odpowiednio 10/11 sierpnia odbedzie się wycieczka w ramach drugiej części 'Projektu Blücher'. Tym razem poświęcona będzie karierze wojskowej pruskiego marszałka, który po ponownym wstąpieniu w szeregi wojsk króla Fryderyka II rozpoczął szlak bojowy zakończony zwycięską bitwą pod Waterloo. Wespół z księciem Wellingtonem pokonał cesarza Napoleona Bonaparte przybijając ostateczny gwóźdź do trumny walecznego Francuza.

W ramach wycieczki odwiedzimy wieś Radowo Wielkie, gdzie Blücher gospodarzył na własnym majątku w ówczesnym Groß Raddow pokornie oczekując zmiany decyzji Fryderyka Wielkiego, który odsunął go od służby wojskowej. Los sprzyjał przyszłemu marszałkowi, ponieważ drogę do kariery wojskowej otworzył mu kolejny pruski władca Fryderyk II po śmierci swojego poprzednika. Służba na frontach wielu batalii była przerywana obowiązkami garnizonowymi m.in. w okolicach Stargardu Szczecińskiego i Słupska. W związku z tym pojedziemy także do Trzebiatowa, gdzie Blücher stacjonował ze swoim sztabem oraz do Miastka - miejsca kolejnego kwaterunku oraz wiecznego spoczynku pierwszej żony Karoliny Amalii von Mehling. Niedaleko stąd, pomiędzy pięknymi jeziorami lobeliowymi znajduje się ogromny głaz poświęcony pamięci naszego bohatera i nie omieszkamy go odnaleźć. Warunki uczestnictwa opisano na Forum w dziale o wycieczkach. Zapraszamy do udziału!
07.08.2013

Komunikat 25

Minęła już połowa roku i sezon samochodowo-motocyklowy w pełni. Zarówno kierowcy samochodów, jak motocykliści oraz piesi zdołali oswoić się nawzajem z obecnością pojazdów na drogach, stąd liczba tragicznych w skutkach zdarzeń powinna być pod kontrolą, choć statystyki mówią coś zupełnie innego. Niezależnie od innych problemów wzmożonego ruchu na naszych drogach, obecne są w nim zwierzęta, a ich migracja w środowisku jest intensywna szczególnie w okresie wiosennym i u schyłku lata. W połączeniu z nasilonym ruchem drogowym zwiększa to zagrożenie kolizjami ze skutkami tragicznymi zarówno dla 'braci mniejszych', jak samych kierowców i ich pojazdów.

Kliknij, aby powiekszyć

To są żywe stworzenia i cierpią nie inaczej od nas, lecz w dosłownym i przenośnym zderzeniu z cywilizacją nie mają większych szans. Ich życie, a także możliwe cierpienie wynikające ze skutków potrącenia często zależy od kierowców i ich zachowań na drodze. Dlatego apelujemy o rozważną jazdę z uwzględnieniem wysokiego ryzyka pojawienia się zwierząt zwłaszcza w obszarach leśnych, choć również na zurbanizowanych terenach miast i wsi. Takie niebezpieczeństwo występuje przede wszystkim w pobliżu ogródków działkowych, parków i terenów zielonych, jak również przy naturalnych miejscach pobierania wody przez zwierzęta. Pamiętajmy, że one także chcą żyć i mają określoną funkcję w środowisku człowieka oraz decydują o jakości naszego życia. Obecność zwierząt wśród nas jest naturalna, a ochrona ich życia to imperatyw każdego z nas!
18.07.2013

Komunikat 24

Od Roberta Łobodzińskiego 'Pilota' przyszło zaproszenie na 14 Płonące Party w Nowym Dworze k. Złotowa, które odbędzie się w drugi weekend miesiąca, od 9 do 11 sierpnia.

To już drugi raz kultowa impreza motocyklistów z Krajenki odbywać się będzie w nowym miejscu, a uczestnicy zdążyli przywyknąć do innych warunków. To dowodzi, że nie lokalizacja, ale klimat imprezy jest tu najważniejszy. Tworzą go ludzie począwszy od Organizatorów - prawdziwych zapaleńców, na uczestnikach i odwiedzających skończywszy.
05.07.2013

Komunikat 23

Jak każdego roku, nasz kolega Franek Paprota obchodzi w dniu 1 lipca kolejną rocznicę urodzin. Tym razem jest to niebagatelny jubileusz 80-lecia!

Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni na uroczystość do restauracji w Podgajach, gdzie w naszym gronie dostojny Jubilat zapragnął fetować swoje święto. Będzie miało miejsce nieco wcześniej, niż wynika z kalendarza, bo w niedzielę 30 czerwca, a początek zaplanowano na godz. 16:00. Zbiórka do wyjazdu pod Klubem tego samego dnia o godz. 15:00 i prosimy między sobą uzgadniać, kto czym pojedzie. Szczegóły wyjazdu zostaną dopięte podczas piątkowego spotkania w Klubie, jednak dla sprawnego przejazdu lepiej niektóre sprawy załatwić nieco wcześniej. Prezent jest już przygotowany, lecz mile widziane będą okolicznościowe przemówienia i uprzejmości pod adresem Jubilata. Obecność obowiązkowa i można zabrać ze sobą drugie połowy, jeśli chcą koniecznie wam towarzyszyć!
25.06.2013

Komunikat 22

W najbliższą sobotę rano rusza 'Projekt Blücher' autorstwa Wojtka Skowrońskiego. To cykl kilku wycieczek turystycznych po kraju, w ramach programu przybliżania wybitnych postaci historycznych i miejsc związanych z ich pobytem na obecnych terenach Polski. Bieżąca wyprawa jest pierwszą, która w założeniu rzuci światło na postać pruskiego feldmarszałka Gebharda Leberecht Blücher von Wahlstatt. To jeden z wybitnych dowódców tamtych czasów - ten, który pokonał Napoleona Bonaparte! Brał udział w niezliczonych bitwach, w tym rozstrzygającej pod Waterloo. Jego życie to kolorowa biografia żołnierza, ale także ziemianina, męża i ojca. W pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, aż po środkowe Pomorze można odnaleźć ślady, jakie pozostawił.

W ramach sobotniego wyjazdu odwiedzimy wieś Stare Dzierżążno (niem. Gresonse) w pow. złotowskim, gdzie Blücher dzierżawił majątek w latach 1773-1780. Na starym cmentarzu ewangelicko-augsburskim, założonym w II poł. XVIII w. spoczywa dwójka dzieci marszałka Blüchera z pierwszego małżeństwa. Marmurowy pomnik, z którego do dziś został tylko cokół, ufundował w 1863 r. książę Karol Hohenzollern, ówczesny właściciel dóbr złotowskich.

Jeżeli czas pozwoli, to zmienimy kierunek wycieczki i nawiedzimy inne miejsce godne zwiedzenia, jaką jest zespół umocnień w okolicach Radolinka, część tzw. Linia Blüchera. Jakkolwiek nie odegrała większej roli podczas ostatniej wojny, to jednak Niemcy nie omieszkali jej nadać dumnego imienia pruskiego dowódcy. Wycieczka jest z definicji projektem historycznym i prócz zgłębiania arkanów wiedzy o przeszłości nie niesie żadnych innych przesłanek, w tym apoteozy niemieckiego militaryzmu. Historia powinna być jedna, tak samo pisana dla Polaków, jak i Niemców o innych nacjach nie wspominając. To wspólne dziedzictwo i patrząc w przyszłość, nie powinniśmy zaniedbywać poznawania skomplikowanej przeszłości.

Zbiórka w Pile na parkingu salonu Fiata przy ul. Siemiradzkiego (wylot na Trzciankę i Szpital Specjalistyczny) w sobotę 22.06. o godz. 9:00. Niestety, prognozy pogody nie są optymistyczne i meteorolodzy przewidują burze. Jeśli tak właśnie będzie, czyli deszczowo, wietrznie lub po prostu niepewnie, to przełożymy wycieczkę na inny termin. Jednak bez względu na okoliczności, Wojtek przyjedzie na miejsce coby rozproszyć jakiekolwiek wątpliwości związane z wyjazdem.

Na wycieczkę radzimy zabrać prowiant i napoje, jednak tym razem nie będzie poczęstunku po drodze poza normalnymi przerwami. Uczestnictwo jest bezpłatne!
20.06.2013

Komunikat 21

Zaproszenia na dwie kolejne imprezy motocyklowe otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych formacji. I tak chronologicznie pierwsze dotyczy 7 Motopikniku organizowanego przez bikerów zrzeszonych w LOK Wielichowo, na który zaprasza Waldemar Rogoziński 'Waldy' z Wielichowa. Impreza odbędzie się już 15 czerwca, a o szczegółach czytajcie na plakacie!

Na następną jedyną i niepowtarzalną imprezę w dniach 28-30 czerwca, łączącą w sobie Otwarty Zlot Motocyklowy oraz Mistrzostwa Polski w Stuncie 'Stunt Open' Krotoszyn 2013 dla motocyklistów i quadów zaprasza Norbert Duczmal 'Intruz' z Ignis-Ardens MC Poland.

Zgodnie z obietnicami 'Intruza' będzie dużo atrakcji i niespodzianek. O szczegółach dowiecie się z plakatu lub na stronach www.ignis-ardens.pl albo www.stunt-open.pl
12.06.2012

Komunikat 20

W najbliższą sobotę 15.06.2013 weźmiemy udział w wyjątkowej paradzie ślubnej Damiana i Eweliny. Prośba o motocyklową eskortę Młodej Pary została wystosowana do nas już zeszłego roku i Ewelina nie odpuściła do końca!

Prosimy kolegów, którzy pojadą w paradzie o obecność na zbiórce w sobotę o godz. 14:45 na parkingu McDonalds w Pile. Stamtąd pojedziemy do baru Gringo po Pana Młodego i zawieziemy do kościoła na Podlasie. Po ceremonii odprowadzimy Młodych do domu weselnego i... będzie 'po ptokach'! Na zakończenie, czemu dobrze służyłoby odstawienie motocykli do garaży, spotkamy się wieczorem w Klubie na rytualnym podsumowaniu dnia i snuciu planów dotyczących kolejnych weekendów :-)

Jako strój obowiązujący podczas parady przyjęliśmy ciemne spodnie i białe koszule z krótkim rękawem. Motocykle powinny być wypucowane i błyszczące, niczym łyse glace! Taka oprawa wydaje się niezbędna dla zaakcentowania rangi uroczystości oraz szacunku wobec eskortowanych osób i siebie samych. Niezależnie od osobistych kontaktów Prezesa z motocyklistami w/s udziału, wszyscy chętni proszeni są o zgłaszanie swojej obecności na paradzie telefonicznie do Mariana Jędrzejaszka. Czas zbiórki przy McDonalds jest ścisły i nie ma w tym przypadku żadnej tolerancji! Oczywiście, można przyjechać nieco wcześniej, lecz spóźnieni i nieodpowiednio przygotowani nie wezmą udziału w imprezie!
11.06.2013

Komunikat 19

Niewiele brakowało, a przoczylibyśmy najważniejszą w galaktyce, lipcową imprezę motocyklową ;-)
Oczywiście to żart, gdyż nic i nikt nie przyćmi blasku 'Motoparty nad Piławą' w Głowaczewie! Do udziału zaprosił nas i wszystkich motocyklistów komitet organizacyjny R2L z Marcysiem na czele.

To już trzecia edycja zlotu w magicznym miejscu, które przed laty wyszukał i nadał obecny wymiar nieodżałowany Andrzej Brzeski. Po serii spotkań muzycznych pod nazwą 'Blues nad Piławą' oraz innych ambitnych projektach aspirujących do rangi wydarzeń kulturalno-muzycznych, nastał czas wypełniony odmiennym rodzajem muzyki. W amfiteatralnej dolinie zamkniętej łagodnym zakolem rzeki dzieją się rzeczy, które można nazwać sukcesją po Andrzeju, choć bez wątpienia w oryginalnym, motocyklowym sznycie kreślonym przez ludzi o śmiałych ambicjach!

Jeśli na plakacie reklamującym Motoparty przeczytacie, że zlot jest inny niż wszystkie to będzie prawda, cała prawda i tylko prawda. Ale nie wierzcie słowom, tylko przyjedźcie do Głowaczewa przekonać się o tym na własne oczy i uszy! Motoparty już niebawem, bo w dniach 5-7 lipca, a o szczegółach czytajcie na stronie Ride To Live.
05.06.2013

Komunikat 18

To prawdziwy 'wysyp' imprez motocyklowych lub 'okołomotocyklowych' w ościennych gminach! Na Parafiadę do Łobżenicy zaprasza nas Piotr Orzeł z tamtejszej formacji Krajna Motors Team w imieniu księdza Bartka, organizatora i motocyklisty.

Parafiada w Łobżenicy wpisała się już na stałe w motocyklowy kalendarz. Nie jest to typowy zlot, a raczej spotkanie mieszkańców połączone z wieloma atrakcjami, których możemy być istotnym elementem. Zazwyczaj jesteśmy serdecznie witani podczas takich okazji i przyjmowani z dużym zainteresowaniem. Tak więc, komu będzie w niedzielę 16 czerwca po drodze do Łobżenicy, to jesteśmy pewni dobrze spędzonego czasu w towarzystwie przyjaciół z KMT i ich pięknych dziewcząt!
04.06.2013

Komunikat 17

Mamy dla zainteresowanych dwie złe informacje o naszych imprezach. Adam Kubacki zmienił bieżące plany i zrezygnował z wyjazdu na Krym z powodów osobistych. W czerwcu nie odbędzie się także Włóczykij, którego organizacja w tym terminie okazała się niemożliwa. Nie jest wykluczone, że wzorem poprzedniego roku przeprowadzimy rajd na początku września.

Cóż, nie sprzyja nam entuzjazm lat ubiegłych, lecz zrobimy wszystko dla kontynuacji tej imprezy, gdyż zabawa podczas przygotowań i sam przebieg dostarczały wszystkim wiele radości. Nie możemy 'odwalić' byle czego i po prostu zrobić Włóczykija 'na kolanie', gdyż zanegowalibyśmy jego ideę. Chcemy zapewnić, że projekt nie umarł i ciągle pracujemy nad jego doskonalszą formą. Niech będzie pociechą Stare Skrzydło, które odbędzie się za sprawką kolegów z Osieka już za dwa tygodnie. Uchylając na własne ryzyko rąbka tajemnicy, możemy zdradzić, że przygotowania są zakończone i na uczestników czekać będzie moc wrażeń. Przekonacie się sami, biorąc udział w oryginalnym i energetyzującym przedsięwzięciu turystycznym z akcją w Dolinie Noteci i na Krajnie!

Na otarcie łez, ale bez żadnego kompromisu w jakości przygotowanych projektów, zaproponujemy niebawem dwie ekscytujące wycieczki w ramach poznawania kultury i historii zachodniej i północnej części naszego kraju. Będą to historyczno-poznawcze imprezy śladami dwóch wielkich postaci, jakie zmieniły w XIX w. dzieje Europy!
02.06.2013

Komunikat 16

Już za dwa tygodnie, a dokładnie 15 czerwca, odbędzie się kolejna edycja Rajdu motocykli zabytkowych 'Stare Skrzydło', jako flagowa impreza turystyczna naszych przyjaciół z 'Old Wings' w Osieku n. Notecią.

W imieniu Organizatorów, ale również nas samych serdecznie zapraszamy do udziału w świetnej zabawie. Od prezesa 'Old Wings' uzyskaliśmy potwierdzenie, że lista uczestników będzie otwarta do ostatnich chwil przed startem. Dwa tygodnie temu odbyło się w Osieku specjalne posiedzenie komitetu organizacyjnego, co świadczy o randze imprezy objętej patronatem Zarządu i wszystkich członków. Jest również świadectwem odpowiedzialnej roboty wszystkich zaangażowanych w przygotowania. Godne podkreślenia jest poświęcenie Stasia Szdżuija, który uległ kontuzji i mimo czasowej niesprawności wypełni swoje zobowiązania od początku do końca! Tak więc nie wahajcie się i nie patrzcie na pogodę, gdyż w skali entuzjazmu towarzyszącego każdym planom motocyklowym, kapryśna aura może także sprzymierzeńcem dla uczestników i atrakcyjnym elementem spędzonego czasu!
01.06.2013

Komunikat 15

Zostaliśmy zaproszeni przez p. Krzysztofa Meszyńskiego, znanego animatora lokalnych wydarzeń w Ujściu i okolicach, do udziału w siódmej edycji festiwalu "Country nad Notecią" w sobotę dn. 8.06.2013. Piknik poprowadzi nie pierwszy już raz, znany 'trójkowy' prezenter Korneliusz Pacuda.

Zaproszenie skierowano na naszą pocztę, lecz dotyczy tak samo członków Husarii oraz sympatyków Klubu, jak i wszystkich zainteresowanych motocyklistów. Zapraszający gwarantuję dobrą zabawę, a niebiosa czuwać mają nad dobrą pogodą. Zbiórka tradycyjnie przy sklepie spożywczym "U Żanety" w Ujściu, przy ul. Wojska Polskiego (kierunek do Ośrodka Zdrowia) o godz. 14:30
25.05.2013

Komunikat 14

Serdecznie zapraszamy do udziału w jednodniowej wycieczce po okolicy, czyli ogólnie powiatach pilskim, złotowskim i chodzieskim na trasie około 120 km. Tym razem nie będzie żadnych odcinków terenowych tzn. szutrów i piachu, tylko asfalty i bezpieczne drogi utwardzone.

Organizatorem jest Wojtek Skowroński, więc jak w banku będą akcenty historyczno-krajoznawcze oparte na wybranych miejscach Krajny i Doliny Noteci. Na takiej kanwie została opracowana trasa, której odcinki nie powinny być obce np. uczestnikom Włóczykijów, lecz dla każdego całość będzie czymś zupełnie nowym.

Zbiórka w Pile na stacji paliw BP przy al. Powstańców Wielkopolskich, w sobotę 18.05. o godz. 9:00. W przypadku złej pogody, czyli np. deszczu lub załamania temperatury wycieczka zostanie przełożona na inny termin. Jednak niezależnie od warunków, organizator będzie na miejscu bez względu na okoliczności. Na wycieczkę radzimy zabrać prowiant i napoje, jednak nie jest wykluczony skromny poczęstunek pod wygodnym dachem gdzieś w połowie drogi. Uczestnictwo jest bezpłatne.
11.05.2013

Komunikat 13

Od naszego przyjaciela Romana Białka z Obornik Wielkopolskich otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w pikniku na rozpoczęcie sezonu tamtejszej braci motocyklowej.

Impreza rozpocznie się zbiórką przy stacji paliw Shell w niedzielę 12 maja w południe, a następnie o godz. 13:00 kolumna motocykli ruszy w paradę ulicami miasta. Finał znajdzie miejsce w Obornickim Centrum Kultury, gdzie przewidziano dalszy ciąg atrakcji. Zaproszenie, co jest oczywiste, dotyczy wszystkich chętnych!
07.05.2013

Komunikat 12

Msza święta za motocyklistów oraz poświęcenie maszyn odbędzie się w parafii pw.św. Jana Bosko w Pile przy ul. Libelta w sobotę 11.05.2013 o godz. 11:00. Zbiórka do parady przez miasto na parkingu Baru nad Zalewem o godz. 10:30. Zapraszamy wszystkich motocyklistów, którym po drodze jest kolejny sezon z błogosławieństwem Bożym za pasem. Podczas mszy świętej wspomnimy także tych z naszego grona, którzy odeszli na zawsze...

Dla klubowiczów plan po ceremonii jest taki, że kompania husarska wyruszy do Tuczna przez Trzciankę i Wołowe Lasy, coby po drodze popatrzeć na eksplodującą wiosnę. Na miejscu zajedziemy do karczmy, gdzie przed dwoma laty mieliśmy spotkanie integracyjne. Tam wypijemy kawę i zintegrujemy się tym razem z tuczniańskimi włościankami - ale tylko przez moment!

Nie tracąc czasu ruszymy z powrotem do naszej siedziby w Pile, na poczęstunek organizowany środkami Klubu. Niech każdy chętny przywiezie coś do picia, co lubi najbardziej, lecz już własnym sumptem. Będzie to i godne i sprawiedliwe! Motocykle najlepiej odprowadzić do garaży, bo impreza może się przedłużyć ze względu na tematykę rozmów. Mamy nadzieję, że po długim weekendzie frekwencja będzie zadowalająca i powodów do wspólnego spędzenia czasu nie zabraknie!
23.04.2013

Komunikat 11

Już za kilka dni, w sobotę 20 kwietnia rusza w Krajence kolejny Pchli Targ pod siedzibą Płonących Wałów!

Kto nigdy nic nie sprzedał z wolnej ręki, kto nie miał okazji potargować się o przysłowiową pietruszkę albo z niezrozumiałych powodów zaniechał spotkania z kumplami podczas nieoficjalnego rozpoczęcia sezonu na Motomarzannie, ten ma ostatnią szansę naprostować swoje ścieżki pobłogosławiony przez Pilota z ekipą. Chwalmy więc pasję motocyklową ruszając dupska z zasiedziałych kanap. Wyciągnijmy co tam w komórkach, szafach, na strychach i jedźmy handlować do Krajenki!
13.04.2013

Komunikat 10

Nasz klubowy kolega Adam Kubacki jest organizatorem tegorocznego wyjazdu na Krym, który potrwa około 8 dni w terminie od 8.06. do 16.06. Wyznaczony czas nie ulegnie zmianom ze względu na rezerwację urlopów uczestników wyjazdu tj. Adasia i drugiego motocyklisty z Bydgoszczy. Trasa i miejsca noclegów będą dopiero uzgadniane w zależności od tego, ile osób będzie chętnych i jaka duża grupa pojedzie.

Gdzieś na Krymie (Foto archiwum)

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt bezpośrednio z Adamem tel. 605822538 lub adam@komfort.net.pl
Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjazdu i mamy nadzieję, że ktoś jeszcze dołączy do inicjatywnej dwójki motocyklistów. Zaproszenie jest otwarte dla każdego, kto będzie miał ochotę dołączyć bez względu na przynależność klubową!
31.03.2013

Komunikat 9

Z tych samych powodów, jak RtL także my, aczkolwiek z żalem odwołujemy mszę św. za motocyklistów i święcenie motocykli, które miały odbyć się w 'lany poniedziałek' 1 kwietnia. Nie jest to wczesny 'prima aprilis', a kolejny termin podamy w następnym komunikacie, już po ustabilizowaniu bardziej odpowiedniej pogody.
24.03.2013

Komunikat 8

Jak nas poinformowało Ride to Live, ze względu na warunki atmosferyczne przełożona zostaje Motomarzanna! I tak następnym terminem jest 7 kwietnia o godz. 12:00 w tym samym miejscu, czyli na Płotkach.

Do końca wierzyliśmy, że pospolite ruszenie motocyklistów przegoni uciążliwą zimę, ale ta trzyma się mocno. Za to, jak już odpuści, to na dobre!
19.03.2013

Komunikat 7

Przyszło i nam ogłosić o terminie cyklicznego zdarzenia, niemniej oczekiwanego przez motocyklistów, jak Motomarzanna. W porozumieniu z księdzem Jerzym Workiem, proboszczem parafii pw. św. Jana Bosko w Pile przy ul. Libelta ogłaszamy mszę świętą w intencji pomyślnego sezonu motocyklowego połączoną ze święceniem motocykli. Ceremonia odbędzie się, jak zwykle w kaplicy parafii w 'lany poniedziałek' 1 kwietnia o godzinie 14:00.

Serdecznie zapraszamy każdego, komu bliskie jest wsparcie wynikające z przynależności do wspólnoty oraz jednocząca modlitwa za szczęśliwe powroty i wyjazdy każdego z nas, naszych rodzin, przyjaciół i bliskich. To również okazja do spotkania przed sezonem motocyklowym, jako forma przygotowania do rychłych wyjazdów czemu sprzyja nadchodząca wiosna.
07.03.2013

Komunikat 6

Piąta edycja pilskiej Motomarzanny 2013 nabrała na tyle dojrzałych barw, że nasi przyjaciele z Ride to Live zdecydowali ogłosić wszem i wobec o terminie imprezy. Zgodnie z informacją na stronie formacji RtL pilscy motocykliści, sympatycy i przyjaciele pożegnają zimę na Płotkach w niedzielę 24 marca, w samo południe!

Półdziesiątek lat organizacji tej popularnej imprezy to już niemal tradycja, żeby nie powiedzieć cała tradycja! Ale nie zapeszając zadowolimy się skromniejszą narracją, choć jesteśmy przekonani o sukcesie, na jaki jest skazana. Po kilku miesiącach motocyklowego niebytu przerywanego jedynie nerwowymi atakami nielicznych desperatów na pokryte śniegiem i lodem drogi, wreszcie jest sygnał do oficjalnego wyjazdu z bananem na twarzy! Sądząc po ostatnich latach, jest duża szansa na ciepłą i słoneczną pogodę, czego serdecznie życzymy marcysiowej kompanii!
05.03.2013

Komunikat 5

Otrzymaliśmy od Roberta 'Pilota' Łobodzińskiego z Płonących Wałów zaproszenie do kolejnego Eintopftreffen, które rozpocznie się 8.02. Nikomu, kto choć raz wziął udział w tym wspaniałym festynie przyjaciół połączonych wspólną pasją nie trzeba zachwalać wariackiego pomysłu na motocyklowy zlot w środku zimy. Tym zaś, którzy jeszcze klimatu imprezy nie zakosztowali serdecznie polecamy wyjazd bez względu na pogodę!

Trzeba podkreślić, że pomimo spontaniczego charakteru spotkanie ma zorganizowany przebieg i jego organizacja może służyć za model dla innych tego typu projektów. Z własnych doświadczeń zaręczamy, że świetnej zabawy będzie w bród i pomimo niesprzyjającej (póki co) aury nikt nie zmarznie, ani nie zazna głodu i pragnienia. Niektórym w latach ubiegłych było na tyle ciepło pomimo trzaskającego mrozu, że ryzykowali kwadranse snu poza namiotami lub ziemiankami i nic nikomu się nie stało. Wręcz przeciwnie - nabrali większej ochoty na kolejny raz!
02.02.2013

Komunikat 4

Z satysfakcją informujemy, że nasi motocykliści zagrali pilski finał WOŚP licytując m.in. w aukcji dwóch Włóczytłoków, która osiągnęła pułap 232,81 PLN! Taką kwotę zapłacił zwycięzca przekazując pieniądze na szczytny cel ochrony zdrowia dzieci i godnej opieki seniorów. Kim jest szlachetna osoba dowiemy się w najbliższy piątek 18.01.2013 o godz. 18:00. Na spontanicznie zorganizowane spotkanie w Klubie zostali zaproszeni zarówno animator aukcji Tomek Tojza, jak również jej tajemniczy zwycięzca ukrywający się pod nickiem Hugo12...

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych niecodziennych okolicznościach i zapewniamy, że nikomu nie zabraknie gorącego kubka herbaty czy kawy, a nawet kawałka okolicznościowego ciasta nie mówiąc o gorrrącej atmosferze towarzyszącej odkrywaniu tajemnicy. Uczestnicy aukcji, którzy licytowali Włóczytłoki będą mieli niepowtarzalną okazję do konfrontacji emocji ze zwycięskim rywalem i pogratulowania najlepszemu.

* * *

Z wyprzedzeniem zawiadamiamy, że sprawdzonym wzorem poprzednich składkowych imprez za tydzień, w sobotę 26.01.2013 od godz. 18:00 w Klubie organizujemy noworoczne spotkanie towarzyskie. Uczestnicy proszeni są o przygotowanie własnym sumptem potraw i wszelkiego poczęstunku, co zapewni właściwą dekorację stołów. Rozumiemy przez to również okowitę w ilościach godnych dla każdego uczestnika. Na wszystkich czekać będzie nagrzany kominek i serdeczna atmosfera nowego, ale dobrze już poznanego wnętrza!
16.01.2013

Komunikat 3

Uczestnicy jesiennego Włóczykija 2009 zapewne pamiętają Jego postać z wizyty w zabytkowym kościele. My mamy więcej wspomnień ze spotkań z tym nietuzinkowym człowiekiem, także entuzjastą motocykli i przyjacielem motocyklistów. Ze smutkiem zawiadamiamy, że 8 stycznia o godzinie 2:15 w chodzieskim szpitalu zmarł ksiądz Józef Słowik, wieloletni proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

Pogrzeb śp. ks. prałata Józefa Słowika odbędzie się w piątek, 11 stycznia w Skrzatuszu. Uroczysta msza pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11:00 w kościele parafialnym.
09.01.2013

Komunikat 2

Z ogólnopolskiego 'Forum Motocyklistów' przesłał nam apel jego administrator Dominik Szymański:

Koleżanki i Koledzy!

Nasz wspólny przyjaciel RAFIZACISZE potrzebuje PILNIE krwi najlepiej 0 Rh"+". Niemniej, każda grupa krwi przekazana na dane Rafała zostanie wymieniona na jemu potrzebną. Sprawa związana jest z bardzo poważną chorbą, a nie z wypadkiem.

Wszyscy chętni do oddania (w dowolnym miejscu Polski) proszeni są o podanie następujących danych w centrum krwiodawstwa:
Rafał Kucharski
Instytut Hematologii i Transfuzjologii
ul. Indiri Ghandi 14
Warszawa

Pamiętajcie, że imię i nazwisko jest najważniejsze.
W imieniu całej rodziny Rafiego z góry dziękujemy za pomoc.

W wątku tego samego Forum, na PW do KRACHOLA, można także zgłaszać chęć oddania szpiku kostnego, a ten niebawem również będzie potrzebny. Co tu dużo mówić i prosić...
06.01.2013

Komunikat 1

Jak wspomniano w ubiegłorocznym komunikacie o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy AD 2013 trwa licytacja Włóczytłoków ofiarowanych przez Tomka Tojzę. W obecnej chwili zmagania angażują 6 osób, które zażarcie walczą o najcenniejsze trofeum w kategorii pamiątek motocyklowych wystawionych w intencji ratowania życia najmłodszych i godnej opieki medycznej dla seniorów.

Do końca został jeszcze dobry tydzień, lecz zróbmy wszystko dla pozyskania obydwu pamiątek po kultowej, turystycznej imprezie Husarii. Jedyną drogą jest licytacja coby, jak zaznaczył inicjator aukcji, godnie powiesić trofea na klubowej ścianie. W obrazku jest link do aukcji i więcej pisać nie trzeba. Wylicytowana kwota z pewnością trafi we właściwe ręce!
01.01.2013
   
 
     
© Wszelkie prawa zastrzeżone Husaria 2008
Stowarzyszenie KTM 'Husaria' Piła