Archiwum Komunikatów 2014Archiwalne komunikaty i ogłoszenia...

Komunikat 29


Wzorem lat ubiegłych, w poszanowaniu tradycji zapraszamy wszystkich na klubowy opłatek. Wigilijne spotkanie motocyklistów i sympatyków odbędzie się w piątek 19 grudnia br. o godz. 19:00 w siedzibie 'Husarii' przy ul. Kołobrzeskiej.

Jak zwykle kilka okolicznościowych zdań skieruje do uczestników ks. Arnold Zimnicki, a następnie podzielimy się skromnym opłatkiem, by w ten sposób podkreślić atmosferę wspólnoty jednoczącej nas w szczególny, świąteczny czas. Do celebrowania tych chwil niech przyjdzie każdy komu miejsce, czas i ludzie pozwolą czuć się potrzebnym dla innych, bo przecież droga nie jest jedynym miejscem gdzie dajemy świadectwa koleżeństwa i przyjaźni.
11.12.2014

Komunikat 28


Na łamach naszego Forum ukazał się apel dotyczący wsparcia wyjątkowej publikacji o Pile. Jest to książka pt. "Piła na zdjęciach lotniczych 1914-1945" opracowana przez trójkę pasjonatów, którzy nie raz dali dowód przywiązania do miasta i jego spraw. Apel dotyczy pomocy przy wspólnym finansowaniu wydania publikacji w ramach projektu społecznego.

O wszelkich szczegółach dowiecie się z lektury wątku gdzie również umieszczona została dokładna instrukcja, jak można książkę zdobyć. Wspierając projekt przyczynimy się do lepszego poznania historii Piły, a także sami z imienia i nazwiska zostaniemy uhonorowani, jako mecenasi tego wydarzenia. Zachęcamy do lektury materiału i aktywnego wsparcia!
07.12.2014

Komunikat 27


Szóstego grudnia, w sobotę o godz. 17:00 zaplanowaliśmy wieczór andrzejkowo-mikołajkowy w naszym Klubie. Spodziewamy się licznej obecności Kolegów nie tylko z własnego grona, co jest dużym zaszczytem ale również wyzwaniem. Proponujemy organizację kulinarną na zasadzie samozaopatrzenia, czyli co kto lubi przynosi ze sobą. Żeby ustrzec się przed monotonią stołów, na jutro czyli piątek 28 listopada prosimy o niezawodne przybycie wszystkich Husarzy, żebyśmy precyzyjnie mogli zaplanować grudniowy wieczór. Będzie to przedostatnie oficjalne spotkanie w bieżącym roku i byłoby miło spędzić je w radosnej atmosferze, a zarazem przy pełnym składzie osobowym!
27.11.2014

Komunikat 26


Otrzymaliśmy sympatyczne zaproszenie na 14 jubileusz Burning Few MC czyli dawnej formacji Płonace Wały z Krajenki, jakby ktoś nie wiedział.

Robert Łobodziński szerzej znany, jako 'Pilot' razem z kompanią gościć będą wszystkich przyjaciół i sympatyków na wspólnym świętowaniu. Impreza urodzinowa odbędzie się w Sanatorium przy ul. Dworcowej w Krajence dn. 15 listopada od godz. 18:00. Obiekt 'Sanatorium' dla niewtajemniczonych to siedziba krajeńskich bikerów ulokowana w wieży ciśnień tuż przy dworcu kolejowym.
14.11.2014

Komunikat 25


Informujemy kolegów Husarzy, że w najbliższą sobotę 11.10.2014 o godz. 17:00 zaplanowaliśmy w naszym Klubie przy ul. Kołobrzeskiej rozpoczęcie sezonu jesienno-zimowego. To okazja do spotkania po intensywnie spędzonym lecie, pogawędzenia przy kielichu i zakąsce, jak również prezentacji efektów podjętych podróży - tych dalszych i tych bliższych.

Tak więc, starym zwyczajem przygotujcie na weekend coś smacznego do jedzenia, jakieś butelczyny z okowitą i przybywajcie wieczorem do Klubu, gdzie czekać będą inni złaknieni doborowego towarzystwa. Nie trzeba zanadto przypominać, lecz gdyby ktoś miał zamiar przyjechać własnym pojazdem to lepiej porzućcie taką opcję. Dobrze byłoby opłacić przy okazji zaległe składki, więc weźcie ze sobą nieco gotówki na wszelki wypadek, gdyby kol. Skarbnik między toastami coś o tym bąknął.
06.10.2014

Komunikat 24


Nasz kolega Tomek Kołodziejczyk; tak samo motocyklista, jak cyklista i kajakarz organizuje II Wielodyscyplinowe Zawody Drużynowe "kiloPYR" czyli na sportowo po ziemniaka! Wspólnie z Tomaszem Graczem, współpracując z Ośrodkiem Wypoczynkowym "Piaszczyste", Wypożyczalnią Kajaków "Majkajak" Piła oraz Zakładami Mięsnymi H. Stokłosy zapraszają 5 października 2014 (niedziela) do powszechnego udziału w imprezie!

Celem imprezy jest popularyzacja aktywności fizycznej oraz współzawodnictwo na zasadach zabawy, poznawanie innych pasji, rozwijanie własnych ambicji oraz stworzenie szansy zwycięstwa, integracja mieszkańców Piły, powiatu pilskiego oraz powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Uczestnicy to 7 drużyn po 2 zawodników (kobieta i mężczyzna), którzy wnoszą wpisowe od każdego zawodnika w wys. 8,00 PLN płatne do 22.09.2014 r. u Organizatorów. Warunkiem zgłoszenia drużyny jest dokonanie opłaty wpisowej. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń.

Rozpoczęcie zawodów i start do pierwszej konkurencji nastąpi o godzinie 11:00 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Piaszczyste" w Pile. Przed przystąpieniem do zawodów nastąpi losowanie numerów drużyn, które będą oznaczały kolejność startu w pierwszej konkurencji.

Program zawodów składa się z 4 poszczególnych konkurencji na zasadzie sztafety:
1. Zdjęcie opony i dętki z koła rowerowego, przełożenie opony przez siebie (każdy członek drużyny) i powtórne założenie opony i dętki na felgę. Zadanie wykonuje cała drużyna, a do dyspozycji będą dwie "łyżki".
2. Bieg wokół jeziora Piaszczyste (kobieta) około 1,5 km.
3. Pływanie kajakiem dwuosobowym (drużyna) około 1 km. Obowiązkiem każdego uczestnika zawodów jest płynięcie w kamizelce ratunkowej.
4. Strącenie trzech kubków za pomocą kasztanów. Drużyna otrzyma 5 kasztanów, a kubki będą opisane numerami drużyn. Za każdy niestrącony kubek zawodnik (mężczyzna) ma do pokonania karną rundę liczącą ok. 100 metrów biegu.

Drużyna kończy zawody przebiegając przez linię mety. Zawody wygrywa drużyna, która wykona wszystkie konkurencje w jak najkrótszym czasie. Na każdym punkcie zmiany będzie znajdował się sędzia.

Wszystkie konkurencje odbędą się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Piaszczyste" i w jego pobliżu. Na zakończenie zawodów Organizatorzy zapewniają wszystkim startującym wspólne biesiadowanie przy ognisku z pieczonym ziemniakiem i kiełbaską. Ognisko będzie rozpalone przez cały czas trwania imprezy. Podczas trwania imprezy będzie czynny bar w którym będzie można kupić ciepłe lub zimne napoje. Uczestnicy zawodów biorą udział w konkurencjach na własną odpowiedzialność.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane przez uczestników zawodów. Końcową ocenę i kwestie sporne rozstrzyga tylko i wyłącznie organizator zawodów. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych zawody mogą zostać przełożone na inny termin - decyzję podejmuje Organizator.

Kontakt: Tomasz K. 507 000 137; Tomasz G. 691 590 470

To tyle oficjalny komunikat, a my ze swojej strony polecamy udział w zabawie. Zeszłoroczna edycja była wymagająca, a jednak zgromadziła znaczną kompanię uczestników wspartą kilkutysięczną(!) rzeszą kibiców i obserwatorów. Jeśli przesadziliśmy z opisem, to z powodu emocji. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy do każdej aktywności ruchowej, niezbędnej dla przygotowania pod nowy sezon motocyklowy 2015!
18.09.2014

Komunikat 23


W bieżącą sobotę 30 sierpnia o godz. 8:00 na parkingu stacji paliw Shell przy al. Powstańców Wlkp. w Pile zbierają się motocykliści chętni na wyjazd do Ustki. Pobyt do niedzieli organizowany jest przez Sławka Przydatka, a kolumnę poprowadzi Sławek Grochowski. Jeśli są jeszcze chętni do tej imprezy, to warto byłoby potwierdzić obecność pod tel. 502665628. Na obecną chwilę udział zadeklarowało 20 motocyklistów, co jest godne pochwały za przyczyną względnie dużej frekwencji!

Tego samego dnia 30 sierpnia, w godz. 11:00 - 18:00 odbędzie się doroczny piknik lotniczy w Mirosławcu. Wzorem ubiegłych lat, od dowódcy 12. Komendy Lotniska pana ppłk. Bogdana Ziółkowskiego otrzymaliśmy stosowne zaproszenie o poniższej treści:

"W dniu 30-08-2014 roku na terenie lotniska Mirosławiec, organizujemy dla kadry jednostki i ich rodzin, mieszkańców Mirosławca i okolic oraz wszystkich sympatyków lotnictwa festyn lotniczy pod nazwą "Weekend pod Lotniczym Niebem". Podczas festynu planujemy zaprezentować gościom szereg atrakcji. Klub Turystyki Motocyklowej "Husaria" z pewnością byłby jedną z nich w związku z tym chcielibyśmy przy tej okazji zaprosić Państwa do udziału w w/w przedsięwzięciu, udział w festynie jest nieodpłatny."

Wspominając poprzednie wyjazdy oraz zawsze serdeczne przyjęcie, jak również osobę b. dowódcy ś.p. płk. Jerzego Piłata, zachęcamy do wspólnego wypadu tych, którzy jeszcze nie wiedzą co zrobić w ostatni wakacyjny weekend. Z atrakcji wymienionych w zaproszeniu przewidziano m.in.: pokazy dynamiczne w powietrzu samolotów MiG-29 i Su-22 (godz. 12:00!), pokazy statyczne samolotów, pokazy statyczne śmigłowców Sił Powietrznych Polski i USA, pokazy sprzętu i uzbrojenia 8 Pułku Przeciwlotniczego z Koszalina, pokazy służb mundurowych (policja, grupa antyterrorystyczna, straż pożarna), wystawę modeli samochodów salonów samochodowych, obecność Klubu Turystyki Motocyklowej "Husaria" oraz występy artystyczne i rozrywkowe.

Udział motocyklistów ujęty w programie imprezy nie został przez nas potwierdzony ze względu na trwający okres wakacyjny i związane z nim wyjazdy rodzinne. Nie stoi to na przeszkodzie, by spotkanie z lotnikami doszło do skutku, do czego zachęcamy każdego - indywidualnie i grupowo bez względu na przynależność klubową. Zbiórka uczestników nastąpi o godz. 10:30 przed klubem Husarii na pilskim lotnisku.
26.08.2014

Komunikat 22


Po raz piętnasty, niegdysiejsze 'Płonące Wały', a dzisiaj Burning Few MC zapraszają na cykliczną imprezę, znaną pod nazwą Płonące Party gdzie, słowami Gospodarzy - najważniejsze jest doborowe towarzystwo.

Jak zawsze krajeńscy przyjaciele zapewniają niepowtarzalną atmosferę i dobrą zabawę do rana.
31.07.2014

Komunikat 21


Druga połowa lipca sypnęła wieloma zaproszeniami, jakie skierowano na skrzynkę pocztową Husarii. Jednym z nich jest propozycja od Marty Budzik, która reprezentuje Stowarzyszenie Grupa Rozpoznawalni. Stowarzyszenie składające się z niezależnych animatorów kultury i miłośników dobrej muzyki, jest grupą przyjaciół skrzykniętą wokół idei organizacji dobrych imprez z bezpłatnym wstępem. Od 8 lat zarażają swoimi pomysłami sponsorów, społeczników, media i urzędników - wszystkich, którzy chcą działać, a nie tylko narzekać na skostniałe instytucje kultury.

Dzięki ludziom dobrej woli i muzycznej wrażliwości przygotowaliśmy dotychczas sporo projektów. Obok tych największych, plenerowych (z udziałem Urszuli, Lombardu, Norbiego, Kabaretu Rak) jesteśmy też organizatorem już 7 edycji imprezy ROCKOWE ANDRZEJKI - ROCK FESTIVAL (zagrali u nas: Onyx, Turbo, Acid Drinekrs, TSA, KAT & Roman Kostrzewski, Hunter, SATORI, ARMIA oraz blisko 100 zespołów konkursowych i zaproszonych gości). Podczas tegorocznego lata po raz pierwszy zapraszamy na Fire Blues Festival, czyli ...ogień, którego nie można ugasić!

Nasz Festival to przeszło 6 godzin dobrego, starego bluesa w uroczych plenerach podpoznańskiego Kostrzyna. Zagrają dla nas przyjaciele Stowarzyszenia Grupa Rozpoznawalni, laureaci uznanych festiwali bluesowych oraz gwiazdy brytyjskiej sceny. Usłyszymy FORSAL, After Day, HIGHWAY, JAW RAW, DR.BLUES & SOUL REVISION oraz jako headliner`a tegorocznej edycji Gerry Jablonski Electric Band.

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Was do wsparcia swoją zmotoryzowaną obecnością naszego Festiwalu. Wielkość placu, na którym organizowany jest Festival pozwoli nam nie tylko umieścić na nim scenę wraz z licznymi miejscami siedzącymi, ale również zaprezentować motory przybyłych gości. W zamian za przybycie zapewniamy kilka godzin dobrego muzycznego brzmienia i dobrą zabawę! Startujemy o 14:00!
30.07.2014

Komunikat 20


Nasz kolega, motocyklista Piotr Żurek znany jako 'Pieczara', ucierpiał na motocyklu w wypadku spowodowanym przez kierowcę samochodu. Potrzebna jest krew ARh+, ale można oddać każdą inną grupę i dlatego apelujemy do wszystkich którzy mogą, oddajcie krew dla 'Pieczary'! Dar serca należy opatrzeć adnotacją: Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, Oddział Intensywnej Opieki Medycznej z dopiskiem Piotr Żurek.

Punkty krwiodawstwa w okolicy:
Piła, ul. Rydygiera 1
czynny: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
rejestracja: 7:30-10:30; środa rejestracja 12:00-16:00
tel. 67-2106495, 67-2106492

Chodzież, ul. Żeromskiego 29
czynny: wtorek, czwartek, piątek (od 4.08 czynny także w poniedziałek)
rejestracja: 7:00-9:00
tel. 67-2820570 w. 723

Czarnków, ul. Kościuszki 91
czynny: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
rejestracja: 7:00-11:00
tel. 67-3528135

Krew można oddawać we wszystkich punktach krwiodawstwa w całej Polsce. Liczymy na Wasze wielkie serce i prawdziwe, a nie tylko deklarowane motocyklowe braterstwo. Dodatkowo apelujemy o rozwagę i ostrożność w czerpaniu radości z jazdy motocyklem. Trudno przewidzieć wszystkie niebezpieczne sytuacje, które mogą nam zgotować nieodpowiedzialni użytkownicy ruchu drogowego, musimy zatem uważać i starać się tłumic wszelkie zapędy do niebezpiecznej jazdy.
24.07.2014

Komunikat 19


Na podstronie "O nas", wśród przyjaciół Husarii zamieszczono link do portalu Geoexplorer. To miejsce, które powinien odwiedzić każdy turysta przed wyjazdem na Dolny Śląsk, ale nie tylko! Przeczytacie tam wiele ciekawych informacji oraz wskazówek, gdzie i jak szukać obiektów szczególnie interesujących, których nie znajdziecie w jakimkolwiek innym przewodniku. No, prócz naszych skromnych publikacji - rzecz jasna :-)
22.07.2014

Komunikat 18


Ride To Live zaprasza na Motoparty nad Piławą 2014. Jak piszą sami organizatorzy, 'największe wydarzenie roku' odbędzie się tradycyjnie w Głowaczewie k. Wałcza w dniach 4-6 lipca 2014.

W deklaracji imprezy możemy przeczytać ponadto:
Wyobraziliśmy sobie zlot, jako miejsce gdzie można spotkać lub zabrać znajomych. Miejsce pełne życzliwości i braterstwa jakie towarzyszyło motocyklistom na zlotach dwadzieścia lat temu. Zlot w którym uczestnicy traktowani są jak goście, nie ma podziałów i wygradzających foliowych taśm, a ceny dopasowane są do każdej kieszeni. Marzymy o imprezie gdzie program nie ogranicza się do kilku standardowych pozycji, lecz jest ciekawy i zróżnicowany, jak nasze motocykle. Pragniemy się tam z Wami spotkać.

Jeżeli tradycyjna formuła zlotu motocyklowego zaczyna powoli Was nużyć, szukacie imprezy, która w dzień kipi atrakcjami, a w nocy można spokojnie spać to zapraszamy na Motoparty nad Piławą. Będzie to już czwarte spotkanie w malowniczej scenerii rzeki Piławy, a wjego trakcie jak zwykle tylko najlepsza muzyka, najsmaczniejsze jedzenie i super zabawa w motocyklowo rodzinnej atmosferze. Zapraszamy już 4 lipca i otwieramy bramy od godz. 15:00!

Na stronie Ride To Live znajdziecie więcej informacji
29.06.2014

Komunikat 17


W niedzielę 29 czerwca, na pilskiej Wyspie odbędą się II Regaty Smoczych Łodzi. To kolejna edycja widowiskowej imprezy, dla której Gwda jest naturalnym środowiskiem i zarazem miejscem ciekawej rywalizacji pomiędzy dużymi grupami zawodników. W zmaganiach weźmie udział także osada 'Motocyklistów' składająca się z husarzy, jak również bikerów z Piły, Chojnic oraz Szczecinka. Warunkiem dopuszczenia osady do rozgrywek był parytet z udziałem kobiet zasilających zespół co najmniej sześcioma wioślarkami. Regaty poprzedzi sobotni trening, który rozpocznie się 28 czerwca o godz. 14:00.

Zapraszamy wszystkich sympatyków motocykli, bo zapowiada się niezłe widowisko oraz prawdziwa walka amatorów, którzy nie zostali jeszcze skażeni zawodowstwem. Wyścigi rozpoczną się w niedzielę o godz. 11:00 i jako pierwsi staną na linii startu załogi PWSZ i Ars Medical walczący w repasażach o wejście do grupy ośmiu osad biorących udział w zmaganiach. W dalszej kolejności rozegrane zostaną ćwierćfinały, których zwycięzcy zmierzą się w biegach półfinałowych. One z kolei wprowadzą dwie osady do finałowej rozgrywki o puchar prezydenta miasta Piły. Obecność zarówno braci motocyklowej, jak również naszych sympatyków o licznych rodzinach nie wspominając, jest co najmniej pożądana!
21.06.2014

Komunikat 16


gazeta.pl napisał(a):

Spadł na niego fragment samolotu. Spojrzał w górę, to uratowało mu życie!
11 godzin lekarze "składali" Maćka, przypadkową ofiarę kolizji szybowców w Pile. Tytanowe płyty, śruby, by odtworzyć nos, scalić szczękę, żuchwę, kości policzkowe. Maciek żyje!

Ofiara podniebnej kolizji szybowców w Pile, o której głośno było w całej Polsce, to Maciek, nasz kolega z drukarni Agory w Pile. Odłamek szybowca uszkodził mu twarz i czaszkę. Przeszedł już dwie ciężkie operacje w uniwersyteckim szpitalu im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu. - To cud, że żyje - mówią lekarze.

Gest wiktorii
Leży na łóżku, twarz oplatają mu rurki i bandaże. Nie może mówić, nie może się uśmiechać, ale unosi w górę rękę i pokazuje mi gest wiktorii.

Na początku czerwca w Pile - dzień po dniu - wydarzyły się dwa wypadki szybowcowe. Zderzyły się w sumie cztery szybowce. Podczas jednej z kolizji zginął jeden z pilotów, a fragmenty kadłuba ciężko raniły przechodnia. Ranny to Maciej Długaszewicz, 41-letni maszynista ekspedycji, nasz kolega z drukarni Agory w Pile. W niedzielę 1 czerwca szedł do pracy na drugą zmianę. Basia, żona Maćka, była w tym czasie z dziećmi kilkaset metrów dalej, na pikniku charytatywnym: - Usłyszałam sygnał karetki, ale w życiu nie przypuszczałam, że ta karetka jedzie ratować Maćka.

Maciek - zawsze uśmiechnięty, dowcipny, lubiany - nigdy nie spóźniał się do pracy. - Wiedziałem od razu, że coś się stało - mówi Artur Kamiński, jego szef.

Najpierw Maćka ratują lekarze ze szpitala w Pile. Na oddziale intensywnej terapii wprowadzają go przy pomocy leków w stan sztucznej śpiączki. Po dwóch dniach trafia do kliniki laryngologii uniwersyteckiego szpitala przy Przybyszewskiego w Poznaniu. Pracuje tu jeden z najlepszych w Polsce zespołów chirurgów rekonstrukcyjnych. Zbierają się laryngolodzy, neurochirurdzy, chirurdzy twarzowo-szczękowi, anestezjolodzy. Lekarze uznają, że Maciek najpierw musi przejść zabieg ratowania zmiażdżonej krtani. Oddycha przez rurkę intubacyjną, która tłoczy powietrze z respiratora do płuc. Ale u części pacjentów po kilku dniach rurka powoduje obrzęk, niedokrwienie i w konsekwencji zwężenie lub zarośnięcie krtani. Chorzy potem nie mogą mówić, nie mogą sami jeść.

Kilka godzin operacji
W czasie zabiegu pojawiają się jednak problemy. Okazuje się, że Maciek ma przerwaną oponę mózgowo-rdzeniową, z której wycieka płyn, który chroni tkankę nerwową mózgu przed zakażeniem. Neurochirurdzy sklejają oponę specjalnym klejem do tkanek. Trwa to kilka godzin.

Potem - przez kolejne kilka godzin - chirurdzy rekonstruują zmiażdżone kości twarzy i czaszki. Maciek tuż przed uderzeniem odruchowo podniósł lekko głowę do góry. - To prawdopodobnie uratowało mu życie, bo kości twarzy zamortyzowały uderzenie i odłamek nie uszkodził mu mózgu - opowiada prof. Małgorzata Wierzbicka z kliniki laryngologii, która operowała Maćka. Gdyby fragment szybowca uderzył go w potylicę, zginąłby na miejscu.

Kości twarzy i czaszki są jednak niewiarygodnie zniszczone. W trzystopniowej skali - mają trzeci stopień uszkodzeń. Podczas zabiegu, który zaczął się o godz. 10 rano, a skończył o 21, lekarze wykorzystują tytanowe elementy, by odtworzyć nos, scalić szczękę, żuchwę, kości policzkowe. Na koniec wkładają Maćkowi w usta specjalną szynę, która ratuje chwiejące się zęby.

Po kilku dniach Maciek przechodzi jeszcze jeden zabieg - rekonstrukcji kości oczodołu. Wykonują go lekarze z kliniki chirurgii szczękowo-twarzowej. W sumie ratuje go kilkunastu lekarzy. W przyszłym tygodniu Maciek wróci do szpitala w Pile. Co dalej? Nie wiadomo, czy nie będzie musiał przejść kolejnej operacji krtani, co z lewym okiem, które zostało uszkodzone, czy konieczne będą kolejne operacje plastyczne twarzy. - To wszystko na razie niewiadoma. Przed pacjentem długa rehabilitacja - przyznaje dr Jacek Banaszewski, chirurg rekonstrukcyjny z poznańskiego szpitala.

Agora deklaruje pomoc w leczeniu i rehabilitacji Maćka. Trzymamy za niego kciuki. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi prokuratura w Pile.

Zamieściłem powyższy tekst niejako w formie apelu o wsparcie finansowe Maćka i jego Rodziny. Znam go osobiście, bo jesteśmy uczestnikami Forum dawnej Piły zarówno w wymiarze wirtualnym, jak rzeczywistym. Apeluję o pomoc, bo to jeden z nas! Mimo, że nie motocyklista, to podobnie zarażony bakcylem aktywności, więc jest tak samo, jak my zakręcony i normalny inaczej. Naszym obowiązkiem jest wspierać bliskich w skali, jaka jest do przyjęcia przez każdego darczyńcę - Wojtek Skowroński

Jako grono przyjaciół i kolegów bierzemy za drugich odpowiedzialność zgodnie ze szlachetnym wezwaniem 'jeden za wszystkich - wszyscy za jednego'! Dziś nieszczęście spotkało Macieja i oby na tym się skończyło, choć przyszłość każdego z nas jest niewiadoma. Lecz może się stać, że ktoś inny - Ty lub ja będziemy oczekiwać wsparcia ze strony pozostałych. Empatia i solidarność grupy ma to do siebie, że niewielkim wysiłkiem członków grupy możemy zdziałać wielką sprawę. Teraz kierujemy pomoc w stronę tego, którego wskazał los. Serdecznie dziękujemy za dowolną sumę, bo dosłownie każda złotówka ma w tym przypadku ogromną wartość. Liczymy na Was!

Dane do wykonania przelewu:
Paweł Czyżykowski
Matwiejewa 13/3, 64-920 Piła
Credit Agricole: 27 1940 1076 4511 1002 0000 0000
Tytułem: Maciej

23.06.2014

Komunikat 15

W bieżącą sobotę 14.06. motocykliści Old Wings z Osieka przeprowadzą czwartą już edycję popularnego rajdu na orientację dla oldtimerów pn. 'Stare Skrzydło'. Nie da się ukryć, że inspiracją imprezy był Włóczykij, jednak przyjaciele z Osieka rozwinęli pomysł wg. własnej koncepcji i osadzili w realiach Doliny Noteci. W ten sposób powstał oryginalny projekt wzbogacony żywiołowymi pomysłami Stasia Szdżuija, tak niezwykłymi, jak nazwisko ich autora.

Do realizacji wydarzenia angażują się wszyscy członkowie stowarzyszenia, co jest gwarantem murowanego sukcesu w formie znakomitej zabawy i dreszczyka emocji na trudniejszych terenowo odcinkach. Jeśli dodamy do tego ciekawostki z regionu rozsiane na kilkudziesięciokilometrowej trasie, to satysfakcji dla każdego uczestnika z pewnością nie zabraknie. Najbardziej emocjonujący jest jednak moment ogłoszenia wyników, który wyłoni takze tym razem najlepszych i najsprawniejszych choć nie o prędkość maszyn i moc silników tu chodzi. Ponieważ znamy z autopsji zarówno animatorów, jak i walory regionu, które staną się areną zmagań, to z pełną odpowiedzialnością polecamy każdemu 'Stare Skrzydło', jako sprawdzoną i przyjacielską imprezę rozgrywaną w klimacie fair-play! 09.06.2014

Komunikat 14

Motocykliści Husarii są umówieni na festyn w szkole salezjańskiej przy ul. Andersa w Pile o godz. 10:15. Zatem spotkamy się zorganizowaną grupą na stacji paliw Jet obok supermarketu Tesco przy ul. Bydgoskiej kwadrans wcześniej tzn. o godz. 10:00!

Na wyjazd do Łobżenicy zbieramy się przy Klubie na lotnisku o godz. 12:00 czyli w samo południe. Czekamy najdłużej kwadrans i wyjedziemy w składzie, jaki się pojawi. Z innymi grupami spotkamy się po drodze, lub na stacji paliw w Grabównie i do celu dotrzemy prawdopodobnie o jednym czasie.
06.06.2014

Komunikat 13

'Koniec wieńczy dzieło' - to powiedzenie można śmiało zacytować w odpowiedzi na zaproszenie, jakie do naszej formacji wystosował Piotr Orzeł z kompanią Krajna Motors Team w Łobżenicy. Jak już wielokrotnie donosiliśmy, w najbliższą sobotę 7 czerwca odbędzie się uroczyste otwarcie stanicy turystycznej, która jest siedzibą naszych łobżenickich przyjaciół.

Po wielu miesiącach zmagań z papierami oraz materią, nad Łobżonką stanął piękny obiekt przeznaczony nie tylko dla motocyklistów, ale szeroko rozumianej braci turystycznej. To efekt ciężkiej pracy grupy zapaleńców, którzy nie odpuścili nawet na moment. Otwarcie stanicy będzie zarazem częścią uroczystości związanych z okrągłą rocznicą nadania miastu praw lokacyjnych, co Piotr Orzeł sprowadził do hasła "Siedemset motocykli na 700 lecie Łobżenicy"! Zadeklarowaliśmy wszelką pomoc, by rzucone hasło stało się rzeczywistością i ostatni raz apelujemy o liczną obecność braci motocyklowej. Program uroczystości wraz z czekającymi atrakcjami został opisany na plakacie, który wystarczy kliknąć dla poznania szczegółów. Jednym słowem - nie możemy zawieść!
02.06.2014

Komunikat 12

W sobotę 7 czerwca od godz. 10:00 odbywać się będzie festyn w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Pile przy ul. Andersa w obiektach dawnej WOSS. Dla uczestników i gości przewidziano szereg atrakcji, w tym pokaz motocykli. Zaproszenie dla husarzy wystosowały dzieci wraz z naszą koleżanką Marleną, więc nie możemy zawieść ich nadziei na obecność motocyklistów. Radość i dziecięce uśmiechy stanowią najwyższą wartość, a dla zaspokojenia potrzeb kulinarnych przygotowano wyborny smalec domowy i małosolne ogóreczki wraz z pyszną grochówką!

Powinniśmy zjawić się u dzieci o godz. 10:15, więc dołóżmy wszelkich starań, żeby przez godzinę dostarczyć im oczekiwanej radości. Mirek Kalinowski oczekuje na potwierdzenie obecności mając nadzieję, że siła Husarii objawi się gremialnym uczestnictwem podczas festynu. Jeśli coś zostało obiecane, to nie możemy sprawić dzieciakom przykrości. Uśmiech dziecka nie pojawia się znikąd i powinniśmy dbać, żeby długo pozostawał na ich twarzach!
02.06.2014

Komunikat 11

Zbieramy ekipę 25 osób z Piły oraz najbliższych okolic do rywalizacji w regatach Smoczych Łodzi, jakie odbędą się w Pile 29 czerwca br. Godnym jest zaakcentowanie, że pilscy motocykliści podejmują każde wyzwanie i poświęcają nie tylko honorowemu oddawaniu krwi i zaliczaniu bronków. Dlatego chętnie staną w szranki z najlepszymi w mieście! Organizator postawił jednak warunki, z których najważniejszym jest skład ekipy 22 wioślarzy, w tym minimum 6 kobiet i trzech rezerwowych. Nie są ważne rasa, wyznanie lub przynależność do czegokolwiek!

MOSiR, który zorganizuje regaty na Gwdzie zaplanowane na 29 czerwca uruchomił właśnie zapisy. Na zainteresowane załogi, liczące po 22 osoby (plus 3 rezerwowe) czeka dokładnie osiem miejsc. Jeśli zainteresowanie będzie większe, wówczas odbędzie się losowanie. Drużyny, które nie zmieszczą się w wyznaczonym limicie ośmiu załóg zostaną automatycznie zakwalifikowane do zawodów, które odbędą się 2 sierpnia na Płotkach przy okazji finału cyklu Plaża Open.

Nic więcej nie trzeba dodawać, prócz apelu o przemyślane zgłoszenia tylko i wyłącznie we własnym imieniu! Należy sobie zarezerwować również czas na dzień zawodów, który w przypadku pozytywnej kwalifikacji do regat rzecznych nastąpi 29 czerwca Jeśli jednak nie zakwalifikujemy się w tym terminie, to kolejny wypadnie na Płotkach w dniu 3 sierpnia.

Na zgłoszenia telefoniczne, pocztą elektroniczną, sms lub gołębiem pocztowym czekamy do niedzieli 1 czerwca i zamykamy listę. Czas goni, bo komplet dokumentów trzeba dostarczyć Organizatorom najpóźniej 2 czerwca! Nie pozwólmy, żeby nasze miejsce w panteonie zwyciezców zajął ktoś inny! Ratusz, prawdopodobnie celowo, nie dał wolnym osadom zbyt wiele szans na zorganizowanie się, bo jeden tydzień na zwołanie 25 chłopa (w tym dziewczyn też), to trochę mało, zważywszy ile trzeba się naprzekonywać, żeby w tym kraju cokolwiek zrobić, a szczegónie spontanicznie. Pokażmy, że dajemy radę i takie imprezy są nie tylko dla wybranych 'pod stołem' :-) Telefon do Wojtka 502616990 lub poczta@husaria.pila.pl
27.05.2014

Komunikat 10

Zgodnie z planami Wojtek Skowroński zaprasza na wiosenną wycieczkę na Kaszuby pt. 'Na kursie Bismarck'. To kolejna odsłona wcześniejszych części eksploracji turystycznych pn. 'Projekt Bismarck'. Bieżąca propozycja obejmuje wieś Kolczygłowy (niem. Alt Kolziglow) w pow. bytowskim, gdzie w tutejszym kościele póżniejszy kanclerz zjednoczonych Niemiec wziął ślub z córką arystokraty pomorskiego o nazwisku Johanna Friederike Charlotte Dorothea Eleonore von Puttkamer. Odwiedzimy także wieś Barnowiec (niem. Reinfeld) w poszukiwaniu pałacu będącego niegdyś własnością rodziny von Puttkamer oraz Gardomino (niem. Cardemin) siedziby wielkiej miłości Bismarcka czyli Marii von Thadden, która zamieszkała tu po małżeństwie z Moritzem von Blankenburgiem. Na koniec wpadniemy do Warcina (niem. Varzin), które było celem wcześniejszych części Projektu, żeby zobaczyć zmiany w dawnym pałacu Bismarcków oraz stan rodzinnego mauzoleum na wzgórzu Richtberg zwanym dziś Czarcią Górą.

Zapraszamy chętnych, a jednodniowy wyjazd odbędzie się w sobotę 26.04.2014. Zbiórka o godz. 9:00 na parkingu salonu motocyklowego Motosprzęt przy al. Poznańskiej na wylocie do Poznania.
18.04.2014

Komunikat 9

Doroczne, tradycyjne święcenie motocykli połączone z mszą świętą organizujemy 13.04.2014 czyli w Niedzielę Palmową. Husaria zaprasza wszystkich motocyklistów i sympatyków jednośladów o godz. 14:00 do kościoła Salezjanów przy ul. Dembowskiego w Pile na ceremonię w intencji bezpiecznego sezonu 2014.

Tym razem spotykamy się pod samym kościołem przy kaplicy, gdzie zwykle odbywają się nasze uroczystości. Zaproszenie dotyczy wszystkich chętnych i niekoniecznie posiadaczy jednośladów. Gorąco powitamy każdego, kto wspólnie z innymi zechce doznać duchowego wsparcia w modlitwie i refleksji. Mszę celebrować będzie ks. Arnold Zimnicki. Serdecznie zapraszamy i prosimy o nieco wcześniejsze przybycie, jako że msza św. rozpocznie się o podanej godzinie!
11.04.2014

Komunikat 8

W trakcie piątkowego spotkania 21.03. zostało ustalone, że do wyjazdu na Motomarzannę 2014 w niedzielę 23.03. spotykamy się pod Klubem o godz. 10:30. Początek imprezy jest na Placu Staszica od godz. 11:00, a więc pora na zbiórkę jest odpowiednia. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozpocząć sezon od dobrze przygotowanej i sympatycznej imprezy o charakterze rodzinnym! Po zakończeniu oficjalnej imprezy ok. godz. 14:30-15:00 zorganizujemy w Klubie towarzyskiego grilla z kiełbaskami i przekąskami.
21.03.2014

Komunikat 7

Zarząd zaprasza członków na cotygodniowe spotkanie w najbliższy piątek 21.03. o godz. 19:00 w siedzibie Klubu. Choć zdarzenie z pozoru nie będzie inne od pozostałych, to jednak jego intencją stały się głównie imieniny dwójki naszych kolegów. Swoją obecność w charakterze solenizantów zapowiedzieli Zbyszek Galus i Józek Narel, a dodatkową atrakcją będzie obecność kolegi Skarbnika zbierającego bieżące składki członkowskie. Zaplecze gastronomiczne zostanie zabezpieczone przede wszystkim 'bigosem Mariana' oraz niewyczerpanymi zapasami napojów, w tym zimnych, gorących i wyskokowych. Niemniej mile widziane będą wszelkie przejawy aprowizacyjnej twórczości własnej, bo zwyczaj wspólnego oceniania niektórych talentów kulinarnych motocyklistów Husarii lub ich żon bądź portnerek powoli przechodzi do dobrej tradycji!
18.03.2014

Komunikat 6

Oficjalny początek sezonu motocyklowego w Pile i okolicach coraz bliżej. Zapewnił o tym Marcyś z Ride To Live zapraszając na kolejną edycję Motomarzanny! Gdziekolwiek nie nadstawimy ucha, to wszyscy zawirusowani pytają czy coś wiadomo i kiedy? Dziś możemy śmiało odpowiedzieć, że już wiemy!

Na odpowiedzialność Organizatorów podajemy plan tej sympatycznej i oczekiwanej imprezy:

11:00 Zbiórka uczestników na Placu Stanisława Staszica
12:00 Rozpoczęcie imprezy, przywitanie uczestników
12:00 Inauguracja kampanii 'Bezpieczni Motocykliści'
12:00-14:00 Konkursy i igraszki dla motocyklistów
13:45 Przypomnienie uczestnikom zasad bezpiecznej jazdy w paradzie
14:00 Formowanie parady i wyjazd z placu na topienie marzanny w rzece

Parada prowadzić będzie przez miasto na most obok restauracji MOLINO (czyli tam gdzie przed rokiem)
14:15 Topienie marzanny w Gwdzie
14:30 Podziękowanie uczestnikom i zakończenie imprezy

Przy okazji niejako warto zapoznać się z projektem 'Bezpieczni Motocykliści', którego szlachetna idea ma trafić do wszystkich kierowców na wspólnych przecież drogach! Szczegóły poznacie na stronie internetowej Ride To Live
11.03.2014

Komunikat 5

Husaria budzi się z zimowego snu! W niedzielę 9 marca jedziemy 'na rybkę' do Darłowa i będzie to pierwszy grupowy wyjazd tego sezonu, który rozpoczął się równie nagle co niespodziewanie. Zbiórka chętnych do wyjazdu na stacji paliw 'Rondo' w Pile na wylocie w kierunku Szydłowa o godz. 10:00. Nie zapomnijcie jednak o ciepłych gaciach!
07.03.2014

Komunikat 4

Szaleństwa karnawałowych i jednocześnie klubowych imprez końca nie widać! Z inicjatywy Zarządu Klubu w sobotę 15 lutego organizujemy spotkanie towarzyskie, którego celem będzie koleżeńska integracja przy suto zastawionym stole. Termin wydaje się nie pozostawać w konflikcie z obchodzonymi tu i ówdzie walentynkami, więc dla opieszałych nie znajdzie się żaden pretekst dla pozostawienia reszty kompanii w nieutulonym żalu.

Szczególnie gorąco zapowiadają się lutowe urodziny kilku naszych kolegów. Nie wymieniając nazwisk, jubileusz x-lecia w bieżącym miesiącu obchodzić będą Marian, Jurek, Roman, Rafał, Sławek i Józek. Jest pewnym, że koledzy swój honor mają i odpowiednio przygotują się do pełnienia nadzwyczajnych obowiązków! Co do tego, nie ma nawet cienia wątpliwości :-) Szacowne grono patronów spotkania zasili jedyny, ale wyjątkowy solenizant Arnold obchodzący w tym miesiącu imieniny! Siedmiu mecenasów jednego spotkania razem z wielebnym - oj będzie się działo!
02.02.2014

Komunikat 3

U łobżenickich przyjaciół z Krajna Motors Team szykuje się nie lada uroczystość. Po prostu poczytajcie, co przysłał nam Piotr Orzeł:

Siedemset motocykli na 700 lecie!

Rok 2014 to piąty, jubileuszowy rok istnienia i działalności Krajna Motors Team na polu propagowania motocyklizmu. W ubiegłym roku podjęliśmy się wręcz heroicznego zadania, adaptacji istniejącej rudery nad rzeką w prawdziwą stanicę dla turystów, nie tylko zmotoryzowanych, ale to właśnie z myślą o nich, naszych znajomych i przyjaciołach, walczymy z biurokracją i przeciwnościami technicznymi. Pierwsze efekty już są, budynek jest całkowicie zamknięty i trwają dość intensywne prace wewnętrzne. W związku z naszym jubileuszem chcemy oddać do użytku Stanicę Turystyczną Krajna Motors Team właśnie 7 czerwca tego roku, a ponieważ wiemy iż styczeń to czas na tworzenie własnych planów kalendarzowych już dziś Was zapraszamy i prosimy - wpiszcie datę 7 czerwca 2014 w Wasze kalendarze i przybywajcie do nas. Dokładną godzinową rozpiskę jazdy podamy z miesięcznym wyprzedzeniem, ale naszym otwarciem wpisujemy się w obchody 700 lecia nadania praw miejskich Łobżenicy i w związku z tym fajnie by było, jak by nas przyjechało minimum 700 sprzęta. Na dzień dzisiejszy wiemy, że zagrają nam przynajmniej trzy zespoły, wśród nich wystąpi Wielka Łódź z Dr. Bluesem K. Rybarczykiem, pozostałe dwie to niespodzianka, ale nie będziecie żałować. Dlatego mamy do Was gorącą prośbę, mówcie o tym wszędzie i wszystkim i pomóżcie nam zrealizować otwarcie Stanicy pod hasłem: 700 motocykli na 700 - lecie Łobżenicy.

Poniżej przedstawiamy ramowy program całorocznych uroczystości i czekać będziemy na szczegółowy plan na konkretny dzień i niezwłocznie również go przedstawimy! Trzeba kliknąć na miniaturki, żeby powiększyć.Przyłączamy się do apelu i głośno trąbimy, aby sprężyć siły do wystawienia tego dnia tyle maszyn, ile trzeba będzie dla godnej oprawy święta miasta i ludzi. Pokażmy urbi et orbi, że potrafimy być solidarni, kiedy koledzy nas potrzebują!
21.01.2014

Komunikat 2

W przyszły piątek 17.01.2014 w Klubie organizujemy dla członków uroczystą inaugurację Nowego Roku. Wszystko, co niezbędne dla stworzenia właściwej atmosfery zostało już przygotowane, niemniej zachęcamy do zabrania ze sobą co smaczniejszych kąsków mogących nadać stołowi bardziej atrakcyjny charakter.

Początek spotkania o godz. 19:00 i najlepiej dojechać wynajętą furmanką lub zlecić zaprzyjaźnionemu wozakowi przywiezienie i odbiór po imprezie. Tak będzie bezpieczniej, co nabrało szczególnego znaczenia po ostatnich wypadkach spowodowanych przez 'trzeźwych inaczej'. Serdecznie zapraszamy kolegów Husarzy pilskich i liczymy na duże zainteresowanie wstępem do nowego sezonu!
11.01.2014

Komunikat 1

Marcyś Ciemiński przysłał nam oto takie zaproszenie:

Motocykliści zagrają na ratunek!

W imieniu Pilskiej Grupy Motocyklowej "RIDE TO LIVE" serdecznie zapraszam w niedziele 12 stycznia na Motocyklową Orkiestrę Świątecznej Pomocy do Piły. Zbieramy kasę na dzieciaki i starszaki !!!

W tym roku finał odbywa się pod hasłem Na ratunek, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Zagramy głośno i z przytupem nie zabraknie ciekawych licytacji i niespodzianek. Muzycznie uprzyjemni nam czas zespół GazBand z Poznania oraz zespół The Drinkers z Bydgoszczy. Spotykamy się w Pubie Tequila w Pile. (plac Staszica 1 - z tyłu budynku)

To będzie świetna okazja, żeby się spotkać, porozmawiać, a jednocześnie wesprzeć potrzebujących. Jeżeli posiadacie jakieś ciekawe fanty, które uzupełnią nasze licytacje dajcie znać na naszą pocztę elektroniczną: ridetolive@vp.pl. Pozdrawiam i do zobaczenia!
Marcyś


Okazja do wspólnego grania już za kilka dni i gorąco zachęcamy do udziału. To tak niewiele, a naszym zaangażowaniem możemy zrobić dużo więcej!
08.01.2014
   
 
     
© Wszelkie prawa zastrzeżone Husaria 2008
Stowarzyszenie KTM 'Husaria' Piła