Archiwum Aktualności 2015Archiwalne wydarzenia z naszej działalności...

21.12.2015
Uroczystość opłatkowa w gronie motocyklistów Husarii oraz ich przyjaciół i sympatyków choć skromna, to odbyła się zgodnie z zapowiedzią. Z uwagą wysłuchaliśmy krótkiego kazania wygłoszonego przez ks. Arnolda Zimnickiego, a potem już przełamaliśmy się opłatkiem jak tradycja nakazuje.

W cieple rozpalonego pieca nikomu nie było śpieszno, choć to dzień powszedni i domowe przygotowania do Świąt idą pełną parą. Posnuliśmy nieco planów na przyszły sezon, a Franek Paprota opowiedział ciekawe szczegóły na temat budowy silników motocyklowych. Łącząc tradycję z pasją udało się zachować miły nastrój nadchodzącej Wigilii i złożyć sobie serdeczne życzenia.

Jednocześnie w imieniu Skarbnika przypominamy Kolegom, którzy dotąd nie opłacili składek członkowskich, o ich niezwłoczne uregulowanie!

19.12.2015
W siedzibie krajeńskich motocyklistów z kompanii Explorers odbyło się pierwsze 'Slajdowisko' - ciekawe spotkanie połaczone z pokazem fotografii autorstwa tych, którzy odbyli i udokumentowali podróże i teraz zechcieli się pochwalić wrażeniami. Pomimo chłodu panującej na zewnątrz kapryśnej zimy, wewnątrz z każdą minutą robiło sie coraz cieplej za sprawą buzującego kominka oraz przygotowanego poczęstunku. Naszym zdaniem najlepiej smakowała gorąca zupa gulaszowa, doskonale podtrzymująca w stanie gotowości zarówno ducha, jak również ciała!

Swoje przygody opowiedziało siedmiu prelegentów, a słuchacze mogli zapoznać się m.in. z opowieściami z Polski, Chorwacji, Skandynawii oraz Stanów Zjednoczonych. Husarię reprezentował Wojtek Skowroński w aktywnej kompanii Rafała Brody z Asią i Tymka Durczaka, którzy w czasie minionych sezonów motocyklowych okazali się niezastąpionymi towarzyszami licznych wycieczek. Tematem naszej opowieści były wszystkie trzy części założenia 'Projekt Blücher' łącznie z uzupełnieniami.

Spotkanie było ze wszech miar owocne, a szczególnie dla wartości integracyjnych nie zapominając wszakże o głównym przesłaniu czyli pokazach zdjęć, które ilustrowały szeroki zakres i tematykę podejmowanych wypraw. Kolegom z Krajenki słusznie należą się podziękowania za niby oczywistą, lecz w gruncie rzeczy pionierską inicjatywę odmiennego spojrzenia na nasze pasje!

27.11.2015
Zgodnie z planami, w bieżacy piątek 27 listopada odbyła się w Klubie huczna impreza andrzejkowa. Wzięli w niej udział ci, którzy chcieli spotkać się nie tylko po to, żeby uczcić nielicznych Andrzejów w naszym gronie, lecz przede wszystkim wykorzystać okazję do spotkania w liczniejszym gronie, niż zazwyczaj w ciagu jesiennych tygodni.

23.08.2015
Powrócili do Polski uczestnicy wyjazdu do Rumunii. Szczegóły w linku Rumunia dostępnym ze strony głównej.

12.08.2015
Wystartowała wyprawa do Rumunii! Szczegóły w linku Rumunia dostępnym ze strony głównej.

13.06.2015
Przy pięknej pogodzie i okolicznościach oszałamiającej, czerwcowej przyrody odbyła się tegoroczna edycja Rajdu Motocykli Zabytkowych 'Stare Skrzydło'. To cykliczna impreza przygotowana przez kolegów z kompanii 'Old Wings' w Osieku k. Wyrzyska. Start do kilkugodzinnej wycieczki po malowniczych okolicach Krajny i Doliny Noteci miał miejsce przy przystani wędkarskiej nad Notecią skąd uczestnicy ruszyli w nieznane mając za przewodnika jedynie skromną mapkę, która musiała wystarczyć aż do ukrytej mety. W szranki stanęło niemal 50 załóg zgrupowanych w klasie pojazdów zabytkowych oraz klasie otwartej dla pozostałych motocykli.

Trasa przejazdu ujawniała na każdym kilometrze kolejne niespodzianki przygotowane przez Organizatorów. Były to przede wszystkim wybrane zabytki, jak również miejsca o wysokich walorach krajobrazowych lub widokowych. Trudność przejazdu komplikowały liczne zadania do wykonania oraz kilka tzw. Punktów Kontroli Przejazdu zamaskowanych naturalnie występującymi obiektami, jak krzyże przydrożne czy zagubione w zieleni stare przystanki komunikacji publicznej. Możemy być dumni z walorów turystycznych naszego regionu - aczkolwiek nielicznie występują, jako dobrze wyeksponowane i właściwie utrzymane to jednak w każdym przypadku stanowią niebagatelną propozycję dla turystów czy też osób aktywnie spędzających wolny czas. Dała się zauważyć serdeczna ciekawość lokalnych społeczności życzliwie zaintrygowanych obecnością motocyklistów, skłonnych zarazem do nawiązywania bliższych kontaktów.

Finał przejazdu był miłą niespodzianką dla wszystkich, którzy dotarli na skromną plażę jeziora w Kunowie wybranego jako miejsce podsumowania Rajdu. Wobec zebranych uczestników komandoria imprezy w osobach prezesa Rafała Sadowskiego i niezmordowanego Stasia Szdżuija ogłosiła wyniki w kilku kategoriach, w tym wybrano najstarszy oraz najciekawszy motocykl imprezy. Zanim podano oficjalne wyniki, Organizatorzy przekazali w niezwykle serdeczny sposób podziękowania dla wszystkich podmiotów i osób aktywnie wspierających ideę propagowania regionu niezmiennie akcentowaną przez motocyklistów od lat. Należy podkreślić perfekcyjną organizację samego przejazdu, jak również przygotowanie aprowizacji dla uczestników, którzy cały upalny dzień spędzili w siodłach, koncentrując się na bezpiecznej jeździe przy pokonaniu zaprojektowanych trudności. Dość powiedzieć, że pora odjazdu dla każdego była trudną chwilą pożegnania z kolorowymi impresjami oraz starymi, bądź świeżo poznanymi towarzyszami wspólnej zabawy.

06.06.2015
Godnie odprowadziliśmy naszego Kolegę w ostatnią drogę. Zanim wyjechaliśmy, przed Klubem zebrała się okazała grupa motocyklistów również spoza Husarii i każdy opatrzył swoją maszynę czarną wstążeczką kiru oraz tego samego koloru paskiem na reflektorach. Jurek Kozera poprowadził kolumnę statecznym tempem przez miasto pod wejście do kościoła, gdzie rozpoczęła się właśnie msza pogrzebowa. Po jej zakończeniu w identycznym składzie udaliśmy się na cmentarz, by w asyście kompanii honorowej WP towarzyszyć przy złożeniu urny z prochami Zmarłego na wieczny spoczynek.

Trudno było uwierzyć, że to ostatnie pożegnanie z naszym Kolegą! Na poduszeczkach żołnierze prezentowali portret, wojskową czapkę pułkownika oraz odznaczenia. Była krótka przemowa oraz ważne dla rodziny, krzepiące słowa kapłana. Gdzieś obok zabrzmiała trąbka, zagrzmiał potrójny salut i już było po wszystkim... Jarek Grochowski położył naszą wiązankę, której szarfa ze słowem 'Koledzy...' długo była widoczna wśród wielu innych. Po ceremonii zostaliśmy serdecznie zaproszeni przez panią Frank do wspólnego stołu z żałobnikami, gdzie znalazł się czas na osobistą rozmowę. Niebawem w tym miejscu opublikujemy wspomnienie o Marianie, który jako pierwszy od założenia Husarii odszedł z naszego grona.

30.05.2015
W ostatnią sobotę maja odwiedziliśmy na trzech motocyklach m.in. ogród dendrologiczny w Przelewicach niedalego Starogardu Szczecińskiego. To miejsce, o którym była mowa w propozycji wyjazdu ogłoszonym na Forum, gdzie również zamieszczono relację z tej udanej wycieczki.

Żeby nie powtarzać - w wyjeździe wzięli udział Wojtek Skowroński, Rafał Bartoś i nasz sympatyk Zbyszek Rokosa spoza Husarii. Pomimo długiego i pogodnego dnia nie udało się odwiedzić klasztoru pocysterskiego w Bierzwniku, co jednak nie wpłynęło na pozostałe punkty programu imprezy. Po prostu, było tyle atrakcji w samym ogrodzie i podczas wizyty w Korytowie, że na nic innego nie starczyło już czasu!

16.05.2015
Przy pięknej, słonecznej pogodzie mogliśmy zażywać efektów koleżeńskiego spotkania podczas dzisiejszej imprezy na pilskim lotnisku. Międzynarodowy Zlot Dwupłatowców dał okazję do podziwiania aparatów powietrznych zarówno na ziemii, jak w powietrzu. Jednocześnie mogliśmy zadośćuczynić zaproszeniu do odbywających się równolegle targów, a właściwie autoprezentacji kilkunastu organizacji pozarządowych. Wreszcie, jako zasadniczy aspekt wydarzeń, spędziliśmy kilka godzin we własnym, motocyklowym gronie ciesząc się z okazji do beztroskiego pikniku na trawie.

Zaproszenie do udziału w atrakcjach przyjęło kilku Husarzy, jak również motocyklistów przybyłych w grupie prowadzonej przez Sławka Grochowskiego. W czas zbiórki poprzedzającej wjazd na lotnisko, przed Klubem pozowało do fotografii 26 osób licząc razem z fotografującymi. W trakcie samej imprezy liczba uczestników ciągle się zmieniała za sprawą kolejnych przybyszy, ale cały czas stanowiliśmy zwartą i atrakcyjną grupę dla publiczności odwiedzającej pokazy. Po ich zakończeniu Prezes zaprosił wszystkich motocyklistów na wieczornego grilla, który trwał do nocy będąc zarazem efektownym podsumowaniem całego dnia. Dziękujemy Koleżankom i Kolegom za liczne przybycie i dobrą, wspólną zabawę. To był przyjemnie i dobrze spędzony czas!

07.05.2015
Odbyło się sprawozdawcze Walne Zebranie poświęcone podsumowaniu działalności Klubu za rok 2014 oraz planom stowarzyszenia w bieżącym sezonie 2015. Szczegółowa relacja zostanie opublikowana w formie dokumentu na podstronie 'O nas', lecz uprzedzając ten fakt informujemy o najbardziej istotnych sprawach, jakie były przedmiotem obrad.

Podjęta została inicjatywa zbiorczego zamówienia klubowych koszulek oraz kurtek typu softshell. Stosowne materiały wraz z zamówieniem zostały przekazane do wykonawcy, a pilotażowa dostawa będzie miała finał w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. Zwrócono się do wszystkich obecnych na Zebraniu członków o wzrost aktywności poprzez zaangażowanie w projektowanie i realizację autorskich wycieczek lub podróży. Na koniec Zarząd wyszedł z propozycją zmiany terminu dotychczasowych spotkań klubowych, który został przesunięty z piątku na czwartek. Tak więc cotygodniowe, oficjalne spotkania beda odbywać się w każdy czwartek od godz. 19:00.

30.04.2015
Dziesiejszy wieczór w obejściu Klubu należał do Sławka Przydatka, który z dwojgiem znajomych zajmował się wiosennymi porządkami na zapleczu budynku. Nasz skromny kolega nie pozwolił na zrobienie choćby jednej fotografii, gdyż jego praca, co sam podkreślił, nie jest niczym nadzwyczajnym.

Mimo wszystko należy się Sławkowi podziękowanie za spontaniczną i kolejny raz podjętą inicjatywę na rzecz całej grupy. Statut i papiery są dokumentami formalnie potwierdzającymi istnienie stowarzyszenia, lecz faktyczną treść zawartą w tych ramach stanowi właśnie aktywność, jakiej bezinteresowny przykład dał jeden z nas!

26.04.2015
Pierwszy klubowy, a zarazem rodzinno-towarzyski wyjazd na dwa dni - 25 i 26 kwietnia w okolice Barlinka udał się dzięki dobrej pogodzie i znakomitym nastrojom w grupie, jaką tworzyli Artur, Tomek, Rafał i Wojtek z trzema Ewami! Od wyjazdu z Piły, aż do samego powrotu do domów czas był ściśle wypełniony różnymi atrakcjami i spotkaniami z ciekawymi ludźmi.

To dobry prognostyk na otwarty dopiero co sezon, bo prócz zadowolenia uczestników każda taka podróż jest zachętą dla pozostałych kolegów. Idea organizowania wyjazdów przez każdego z klubowiczów pozwoliłaby na realizację celów statutowych Klubu, a zarazem sprzyjałaby zacieśnieniu relacji zarówno koleżeńskich, jak rodzinnych podczas wspólnie spędzanego czasu. Miłym potwierdzeniem dobrych relacji zaciągniętych z Piłą przez osobę spoza regionu jest obecność Rafała Brody ze Szczecinka, który towarzyszy naszym projektom od kilku lat znajdując we wspólnych wyjazdach spełnienie motocyklowych i koleżeńskich aspiracji.

24.04.2015
Na apel Zarządu odpowiedziało kilku kolegów, którzy zjawili się dzisiejszego popołudnia w siedzibie Klubu. Wśród obecnych byli Rafał Bartoś, Andrzej Bujas, Paweł Dahlke, Zbyszek Galus, Marian Jędrzejaszek, Jurek Kozera, Maciej Pakiet, Arnold Zimnicki i Wojtek Skowroński. Jak zapowiedziano wcześniej, został ustalony na dzień 7 maja br. termin Walnego Zebrania Sprawozdawczego za rok 2014. Poruszono także kilka spraw organizacyjnych, które znajdą finał podczas jego obrad. Ze spraw, jakie można już teraz przedstawić, prawdopodobnie ulegnie zmianie dzień regularnych spotkań przesunięty z piątku na czwartek ze względu na łatwość planowania wyjazdów weekendowych.

12.04.2015
Drugi termin pilskiej Moto Marzanny trafił w dziesiątkę z pogodą, więc jedyny czynnik tak mocno wpływający na aktywność motocyklistów okazał się tego dnia niezwykle sprzyjający. Słoneczna i ciepła aura zgromadziła na placu Staszica mrowie uczestników spragnionych pierwszego, równie radosnego dnia nowego sezonu motocyklowego. Moto Marzanna sympatycznie wpisała się w kalendarz pilskich imprez za sprawą Marcysia i Basi Ciemińskich, których zabrakło jednak na ostatniej imprezie.

Jednak Organizatorzy wywodzący się - a jakże - z RideToLive stanęli na wysokości zadania i tegoroczna Marzanna motocyklistów ponownie okazała niezwykle udaną. Jedyne czego zauważyliśmy wyraźny deficyt, to same... Marzanny, które latoś mało obrodziły. Tak więc do Gwdy z mostu przy restauracji Molino została zrzucona jedynie jedna kukła, co jednak nie odebrało temu aktowi ani grama z symboliki pożegnania zimy i jednoczesnego radosnego powitania wiosny.

Jako Husaria mieliśmy tego dnia udział szczególny, gdyż na zaproszenie Wojtka Skowrońskiego zjawili się w Pile trzej wielkopolanie na motocyklach Aprilia Caponord, czyli takich samych jakim jeździ zapraszający. Po imprezie poszerzyliśmy grono uczestników skromnego spotkania w Klubie na lotnisku o kilkoro motocyklistów z Krajna Motors Team w Łobżenicy. Przy rozpalonym piecyku spędziliśmy nieco czasu i nawet było czym zadowolić apetyty zaostrzone pogodą i kilkoma godzinami imprezy. Wieczór pogonił wszystkich do domów, dokąd dotarli szczęśliwie i z pewnością zadowoleni miłym akcentem na koniec. W naszej Galerii dostępna jest obszerna relacja fotograficzna z tego dnia.

02.04.2015
Wzięliśmy udział w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu zorganizowanym przez pilskie środowisko zrzeszające oraz wspierające rodziny z dziećmi autystycznymi. Schorzenie dotyka m/w 1 osobę na 100 innych w populacji i przybiera różne formy od lekkich do bardzo ciężkich, wymagających często opieki w zamkniętych jednostkach specjalistycznych. Rodziny chorych muszą radzić sobie najczęściej same i dlatego organizują się w grupy wsparcia szukając zrozumenia i tolerancji w społeczeństwie. Pilski Dzień Autyzmu poświęcony został szerzeniu wiedzy oraz społecznej świadomości o problemach osób dotkniętych chorobą.

Mamy ogromną satysfakcję z czasu spędzonego w gronie dzieci, ich rodziców i organizatorów. Każdy z nas dał coś od siebie, choć największą sympatią dzieci cieszył się Sławek Grochowski obdzielający dzieci rozbrajającycm uśmiechem. Wydarzenie miało miejsce w galerii handlowej VIVO przy dworcu PKP, a motocykliści w osobach Mirka Kalinowskiego, Jurka Kozery, Sławka Grochowskiego, Sławka 'Czopera' Wolszlegera i Wojtka Skowrońskiego wnieśli wśród innych zaproszonych grup własny wkład dla jego promocji. Niebawem ukaże się obszerna galeria zdjęć z tego wieczoru.

29.03.2015
Doroczne święcenie maszyn pilskich motocyklistów odbyło się tradycyjnie w Palmową Niedzielę, czyli 29 marca. Kapryśna pogoda tego dnia nie narzuciła jednak uczestnikom szczególnych obciążeń i wszyscy chętni mogli spokojnie dotrzeć na miejsce swoimi maszynami.

Frekwencja podczas mszy świętej odprawionej przez dwóch księży, w tym ks. Arnolda Zimnickiego nie była zbyt wielka, ale słowa skierowane przez kapłanów nie trafiały w próżnię dzięki grupie, jaka od lat w ten sposób rozpoczyna sezon motocyklowy. Padły słowa zachęcające do odpowiedzialnej jazdy, jak również skłaniające do refleksji nad tymi, którzy odeszli na 'niebieski szlak'. Marian Jędrzejaszek - prezes Husarii zachęcił zebranych do wspólnego uczestnictwa w imprezach, jakie niebawem staną się faktem za sprawą nie tylko kolegów naszej formacji. Wojtek Skowroński wstępnie ogłosił reaktywację kolejnego Włóczykija, czyli jednodniowego rajdu na orientację.

Po mszy świętej część uczestników udała się na pilskie lotnisko do siedziby Klubu, gdzie przygotowaliśmy skromny poczęstunek dla gości. W Galerii plik zdjęć z ceremonii i atrakcji tego dnia.

19.03.2015
Mogłoby się wydawać, że wspaniała impreza kolegów z łobżenickiego Krajna Motors Team, na której gościliśmy imponującą liczbą (prawie) 700 motocykli na 700 lecie Łobżenicy zakończyła tą część aktywności ekipy Piotra Orła na drodze do laurów przodującego animatora działań na rzecz lokalnej społeczności. Otóż z przyjemnością donosimy o niewyczerpanej energii stowarzyszenia wybijającego się w tej dziedzinie na pierwszy plan w naszym regionie.

Z inicjatywy Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP z Leszna odbyła się w Poznaniu finałowa gala konkursu "Działania Godne Uwagi" oraz towarzysząca konferencja pn. "Przyszłość i inspiracje dla III sektora w Wielkopolsce". PISOP to skrót od pierwszych liter - celów stowarzyszenia: Poradnictwo, Informacje, Szkolenia Organizacji Pozarządowych. 'Trzeci sektor' oznacza ogół organizacji pozarządowych skupionych wokół działań pro publico bono.

Jest nam niezwykle miło zamieścić informację, że jednym ze zwycięzców konkursu z naszego regionu został KMT z Łobżenicy za działanie "Adaptacja dawnego hangaru kajakowego na stanicę turystyczną". Łobżeniczanie zdobyli również w ramach tego samego konkursu nagrodę internautów, co dodatkowo wyróżniło ich spośród pozostałych!

Od początku zeszłego roku, aż po czerwcową imprezę regularnie zamieszczaliśmy wiadomości z frontu prac, jakie wykonywali motocykliści KMT w uroczym zakątku Łobżenicy. Mieliśmy też zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w dwudniowej fecie podczas oficjalnego otwarcia stanicy, co zostało udokumentowane okolicznościową galerią zdjęć na naszej stronie.

Serdecznie gratulujemy laurów wszystkim motocyklistom zaangażowanym w powstałe dzieło, a szczególnie tym, którzy nie licząc przepracowanych godzin kreują rzetelny wizerunek motocyklistów w oczach opini publicznej, jako grupy aktywnie wspierającej lokalne społeczności. Trzeba dodać, że bez osobnika alfa zarówno ta, jak wiele innych inicjatyw nie doczekałaby się znakomitego finału. Brawo KMT, brawo Piotr!
Więcej na Faktach Pilskich oraz Nasze miasto. Piła

11.03.2015
Ogromnym sukcesem zakończył się minioną sobotę festyn charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie Adasia Undro. W ramach wydarzenia ponad 260 osób wzięło udział w "Biegu dla Adasia". Ich celem było wybieganie tylu kilometrów, ile dzieli Piłę od Londynu, gdzie leczony jest obecnie chłopiec. Uczestnicy przebiegli łącznie 1524,64 km wspólnie docierając tym samym do wirtualnie wytyczonego miasta nad Tamizą. Jak powiedziała po biegu pomysłodawczyni i organizatorka biegu Justyna Jasoń, zebrano łącznie 4252,88 zł oraz 1 funt.

Łacznie podczas całego festynu zebrano prawie 23000 złotych! Mieli w tym udział także motocykliści, którzy na apel Wiesia Pawłowskiego zjawili się w ekipie liczącej 10 maszyn. Husarię skromnie reprezentowali Wiesiek oraz Sławek Przydatek. Justyna (Luna) dziękuje wszystkim za wsparcie imprezy dla Adasia i zapewnia, że motocykle były nieocenioną atrakcją. Specjalne podziękowania zostały skierowane na ręce Romka Sendala za wyśmienite pączki, jakimi poczęstowano uczestników tego niezwykłego wydarzenia.

30.01.2015
Z ciekawą propozycją dla amatorów jednośladów, a w szczególności posiadaczy prawa jazdy kat. B, wyszła doskonale znana na pilskim rynku motocyklowym firma 'Motosprzęt'. Nie czekając na schyłek zimy jej właściciel wykonał sympatyczny gest pod adresem motocyklistów zarówno tych, którzy zamierzają dopiero rozpocząć przygodę z wymarzonym pojazdem, jak również wahających się przed dokonaniem wyboru.

O szczegółach można przeczytać w treści ogłoszenia, lecz najprościej będzie odwiedzić sklep przy al. Poznańskiej i na miejscu zapoznać z ofertą. Tamteż można dokładnie obejrzeć nie tylko promowane motocykle, ale również inne z bieżącej ekspozycji. Z naszego punktu widzenia, znacząco poprawiła się jakość maszyn sygnowanych marką Junak czy Romet i zakup tych jednośladów nie musi być efektem ekonomicznej desperacji. Wystarczy poznać opinie przeciętnego użytkownika, choćby te zamieszczane na forach czy portalach poświęconych technice jednośladów, żeby poważnie rozpatrzeć kupno nowej maszyny zamiast ryzyka związanego z nabyciem kilkunastoletniej 'miny' podłożonej przez nieuczciwego sprzedawcę.

Serdecznie zachęcamy Was do pisania własnych doświadczeń z eksploatacji jednośladów wymienionych marek, do czego m.in. służy odpowiedni dział w naszym Forum dla korzyści tych, którzy posiadają takie maszyny lub za chwilę będą ich właścicielami!

20.01.2015
Pomimo godnego powitania Nowego Roku i życzeń pomyślności, szczęścia, zdrowia etc. nie wszyscy mieli farta na progu 2015. Jak widzimy na załączonym obrazku fatum dotknęło Andrzeja Bujasa, który połamał się w połowie stycznia na stoku w Zieleńcu. Niefortunna próba pokonania zlodowaciałej muldy zakończyła się upadkiem z niewypiętą nartą i poważnym złamaniem kości podudzia.

Prognoza około dwuletniego wyłączenia nogi z aktywności nie jest dla naszego kolegi przyjemna, ale nie stracił animuszu, co widać po uśmiechu na twarzy. Serdecznie pozdrawia z wysokości tapczanu, gdzie spędzi około dwóch miesięcy zanim stanie na obie kończyny. Niestety, po wyleczeniu złamania lekarze nie zalecają forsowania osłabionej nogi, w tym korzystania z motocykla. Przekazujemy Andrzejowi wyrazy otuchy w adaptacji do niepożądanego stanu i życzenia szybkiego powrotu do pełnego zdrowia.

17.01.2015
Jest już nowa lokalizacja sklepu i serwisu motocyklowego Pilmotor Yamaha!

Zbyszek Galus, właściciel firmy Pilmotor i autoryzowany przedstawiciel koncernu Yamaha zmienił siedzibę, która obecnie mieści się przy ul. Składowej w Pile. Poniżej skalowalna mapka Google obrazująca położenie i dojazd do nowej lokalizacji odległej zaledwie kilkaset metrów od poprzedniego miejsca przy ul. Bydgoskiej.


Nowy budynek jest położony u zbiegu ulic Wawelskiej i Składowej, w pobliżu znanych przedsiębiorstw Auto Pabich oraz Intercars. Obiekt jest doskonale widoczny z każdego kierunku i posiada wygodny oraz bezpieczny parking dla klientów.

Profil działalności pozostał bez zmian i w dalszym ciągu Pilmotor świadczy usługi serwisowe na wysokim poziomie dla motocykli Yamaha, jak również jednośladów innych marek. Prowadzi także sprzedaż części zamiennych, materiałów eksploatacyjnych, wyposażenia, odzieży i akcesoriów motocyklowych. Placówka czynna jest jak dotychczas - od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00 i soboty w godz. 9:00-14:00.

Pozytywne wrażenie robi duża powierzchnia sprzedażna, gdzie wystawione są przede wszystkim motocykle, odzież oraz kaski, a także akcesoria motocyklowe. Personel ma doskonały kontakt z klientami poprzez centralnie umieszczone stanowsko obsługi zarządzane z reguły przez Michała.

Kupujący mogą w komfortowych warunkach dokonać wyboru towaru, jak również skorzystać z dyskretnej przymierzalni odzieży.

Na ogólnodostępnych regałach znajduje się wszystko, czego potrzebować może każdy motocyklista, by wyjść ze sklepu zaopatrzonym 'od stóp do głów'. Bogata ekspozycja obejmuje odzież w szerokiej gamie rozmiarowej występującej w odmianach dla obu płci, jak również dla dzieci. Szczególnie godna polecenia jest kolekcja Yamahy w modnym wzornictwie i dużym wyborze przedsezonowym.Nie brakuje kasków motocyklowych i specjalistycznych butów w pełnej rozmiarówce począwszy od modeli budżetowych, a skończywszy na drogich modelach dla wymagających nabywców.

Niemniej każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli nie na regałach to przy pomocy Michała lub samego właściciela na zamówienie w ciągu rekordowo krótkiego czasu. Współpraca z wieloma renomowanymi dostawcami oraz siecią kurierów zapewnia dostarczenie zamówionych towarów 'od ręki'.

W oddzielonej od sklepu części serwisowej władzę sprawują mechanicy, czyli Grzegorz ze Zbyszkiem. Warsztat posiada pełne wyposażenie w niezbędne narzędzia do serwisu, w tym zaawansowanych napraw całych motocykli lub ich części składowych.

Odpowiednio doświetlony i przestronny zapewnia właściwą jakość obsługi, a poprzez wydajną wentylację, także bezpieczeństwo pracowników. Komunikacja dla części sklepowej oraz warsztatowej jest zupełnie niezależna i przekłada się na dodatkową wygodę klientów sklepu, oddzielonych od uciążliwości prac mechanicznych.

Właściciel urzęduje przy osobnym stanowisku, co skłania do kontaktu podczas oczekiwania np. na załatwienie zakupów czy finalizację usługi warsztatowej. Sam także jest motocyklistą, więc z pewnością pomoże uzyskać wszelkich informacji w szerokim zakresie tematów powiązanych z prowadzoną działalnością. Ze względu na osobiste zainteresowania turystyką można go także zająć wątkami dotyczącymi podróży i wycieczek motocyklowych.

Poza tym wszystkim p. Zbyszek serdecznie zaprasza do odwiedzin nowego miejsca działalności, gdzie warto przyjechać ale też nie ma przymusu czegokolwiek nabyć. Czasem wystarczy wizyta i osobisty kontakt po to, żeby później wrócić z wyraźnie określonymi potrzebami. Nie zawiedzie się nikt, kto Pilmotor odwiedzi choćby dla zasięgnięcia porady lub wyjaśnień na temat własnego jednośladu lub motocykli w ogóle.
 
     
© Wszelkie prawa zastrzeżone Husaria 2008
Stowarzyszenie KTM Husaria Piła