Archiwum Komunikatów 2015Archiwalne komunikaty i ogłoszenia...

Komunikat 25

Tradycyjnie, już niemal od 10 lat zapraszamy husarzy, przyjaciół, sympatyków jak również wszystkich chętnych do złożenia wzajemnych życzeń wigilijnych. Skromna uroczystość odbędzie się w naszym Klubie w poniedziałek 21.12.2015 o godzinie 19:00. Będzie nam niezwykle przyjemnie przywitać każdego gościa, a przełamany opłatek niech stanie się symbolem nie tylko świątecznej radości, lecz również koleżeństwa i przyjaźni wśród motocyklistów!
15.12.2016

Komunikat 24

Z niezwykle ciekawą i atrakcyjną inicjatywą wystąpili nasi koledzy z krajeńskiej kompanii VP Explorers. Zamiast opisywać przytaczamy tekst skierowany, jaki przyszedł z pocztą elektroniczną na adres Husarii:

Witajcie koledzy,
Zapraszamy serdecznie w sobotę 19.12.2015 (godz. 19:00) do naszego Clubhouse'u na opowiastki o odbytych podróżach motocyklowych w minionym sezonie, więcej szczegółów na naszej stronie internetowej. Idea tego wydarzenia jest taka, aby usłyszeć jak najwięcej historii, dlatego zachęcamy do przedstawienia swoich podróży. Będziemy mieli komputer i rzutnik, więc wystarczy zabrać trochę fotek, 15-20 minut opowiastki i dobry humor - nie organizujemy konkursu na najlepsze przedstawienie :) Dajcie proszę znać, gdybyście chcieli przedstawić jakąś historię. Pozdrawiam i mam nadzieję - do zobaczenia!
Dawid - VP Explorers.


No cóż, pozadrościć tylko inicjatywy do przeprowadzenia mało skomplikowanego, lecz niezwykle integrującego spotkania ogniskującego się na pasjach każdego turysty, a motocyklowego w szczególności. Szkoda, że tylko Explorersi mają warunki i wspomnienia, tia...
12.12.2015

Komunikat 23

Po długim zastoju w informacyjnej misji tego portalu z dużą przyjemnością zapowiadamy pierwszą, posezonową imprezę integracyjną w andrzejkowych klimatach. Przygotujcie więc to, co lubicie zjeść oraz wypić i jednocześnie podzielić się z kolegami, nie zapominając o właściwej formie przekazu do małżonki lub przyjaciółki. Wszystko to będzie niezbędne w najbliższy piątek 27 listopada, a początek imprezy został wyznaczony na godz. 18:00 w klubie Husarii na ul. Kołobrzeskiej (teren lotniska).

Dodatkową atrakcją wieczoru będzie udział bohaterów ostatnich zmagań w Regatach Smoczych Łodzi w osadzie motocyklistów. Serdecznie zapraszamy wszystkich wioślarzy o wioślarkach nie zapominając, bo przecież stanowiliśmy jedną ekipę. Spróbujemy podsumować efekty nadludzkich wysiłków i wychylimy - być może niejeden - toast za przyszłoroczne zwycięstwo i na pohybel miernemu fartowi w bieżącym roku.

Tak więc zwracamy się do członków, wszystkich naszych sympatyków i przyjaciół o niezawodne przybycie obiecując, że dołożymy wiele starań dla wypełnienia przysłowia, że "czym chata bogata, tym rada"!
24.11.2015

Komunikat 22

W najbliższą sobotę 19 września startuje kolejna edycja "Rajdu w ciemno." Do uczestnictwa przyciąga z roku na rok coraz liczniejsze rzesze sympatyków w trzech kategoriach. Początek rajdu w Złotowie i można jeszcze zapisać się do udziału, ale tylko na miejscu startu.

"Rajd w Ciemno" jest imprezą turystyczną, która łączy 3 aktywności w grupach pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Można mówić o 3 odrębnych rajdach, które mają wspólny start i metę oraz kilka pośrednich punktów. Na starcie uczestnicy dostają pierwsze wskazówki, szukają kolejnych punktów, a w końcu docierają do mety, która jest niespodzianką. Po drodze spotyka ich wiele ciekawych i zaskakujących wydarzeń. Przy okazji podróży w poszukiwaniu celu poznają piękno naszej okolicy – Krajny.

Jak mówią organizatorzy: "Rajd? Dla wielu z Was kojarzy się z wyścigiem, rywalizacją, grą na czas. W naszej zabawie chcemy pokazać Wam, że każdy, bez względu na wiek i zamiłowania, może wziąć w niej udział i wcale nie sprawność czy tempo zdecydują o wygranej."
16.09.2015

Komunikat 21

W bieżący piątek 18 września o godz. 18:00 spotykamy się w Klubie celem integracji z okazji kończącego się lata, bo każdy pretekst do wspólnego spędzenia czasu jest dobry! Dla porządku jedynie informujemy, że obecność jest obowiązkowa z bezwzględnym nakazem zaopatrzenia się w ulubiony napój i coś chłodzącego ;-) Wszelkie zakąski dostępne będą na miejscu, ale jeśli ktoś ma ochotę, to nie zabraniamy dostaw!

Wskazane uregulowanie zobowiązań wobec Klubu wynikających z nieopłaconych dotychczas składek członkowskich, których wysokość, dla przypomnienia, wynosi 240,00 PLN rocznie płatne jednorazowo lub w dwóch ratach po 120,00 PLN wnoszonych na początku każdego półrocza bieżącego okresu rozliczeniowego.
15.09.2015

Komunikat 20

Sławek Przydatek zaprasza do Ustki na zakończenie lata! Będzie kilka atrakcji turystycznych i tradycyjne podziwianie szklanych pamiątek przywiezionych przez kolegów z wakacyjnych podróży dalekich i bliskich. Uczestnicy spotkania będą mile widziani już w piątek wieczorem. Ze szczegółami mozna zapoznać się telefonicznie wprost u Sławka!
25.08.2015

Komunikat 19

W poprzednim komunikacie nr 17 informującym o husarskim grillu niezbedne okazało sie wprowadzenie istotnej poprawki. Otóż impreza jest jak najbardziej aktualna tyle, że odbędzie się w Budzyniu. Zmiana lokalizacji jest wynikiem zaproszenia, jakie przekazał nam wcześniej Adaś Kubacki. Jego ojciec p. Jan Kubacki, właściciel firmy Komfort, otworzył niedawno w Budzyniu pawilon wystawowy obejmujący polskie produkcje pojazdów silnikowych począwszy od motorowerów przez skutery, motocykle, samochody osobowe i ciężarowe, aż po ciężki sprzęt rolniczy. To pierwsze takie przedsięwzięcie w województwie wielkopolskim i Adaś wysunął propozycję połączenia husarskiego grilla ze zwiedzaniem ekspozycji.

W związku z tym spotykamy się przy siedzibie Klubu na lotnisku w piątek 10.07.2015 o godz. 17:45 i następnie udamy się wspólnie lub pojedynczo do Budzynia. Serdecznie zapraszamy chętnych jakimkolwiek pojazdem, choć lepiej byłoby autami z kierowcą ze względu na spodziewany suty poczęstunek!
07.07.2015

Komunikat 18

Od Norberta 'Intruza' Duczmala, prezydenta Ignis-Ardens MC Poland z Krotoszyna otrzymaliśmy zaproszenie na IV Mistrzostwa Polski w stunt ridingu "Stunt Open". W tym roku również jako III seria w VI rundach Pucharu Polski "Polish Stunt Cup", które odbędą się w dniach 10-12.07.2015 r. w Krotoszynie.

Podczas zawodów będzie odbywać się także zlot motocyklowy - wszystko znajduje się na jednym terenie (pole namiotowe, scena i muza na żywo w piątek i sobotę, wiele atrakcji i rozrywki). Więcej informacji znajdziecie na stronie Organizatora oraz na FB tutaj lub tutaj

Norbert informuje również, iż w dniach 7-9.08.2015 r. odbędzie się V Runda PSC organizowana w Warszawie na Bemowie w ramach "Warsaw Extreme Motors Day".
06.07.2015

Komunikat 17

Zarząd Klubu informuje członków i sympatyków, że w piątek 10.07.2015 o godz. 19:00 organizujemy husarskiego grilla w naszej siedzibie.

Serdecznie zapraszamy chętnych prosząc jednocześnie o zabranie ze sobą, jak to już w zwyczaju się utarło, tego co sami chetnie widzielibyście na stole podczas imprezy. Będzie podstawowe zaopatrzenie, ale od przybytku głowa nie boli!
06.07.2015

Komunikat 16

Wynyraliśmy w czeluściach Internetu, że od piątku do niedzieli czyli w dniach 3-5 lipca 2015 w Głowaczewie k/Wałcza odbędzie się kolejna, piąta edycja ogólnie uwielbianego Motoparty nad Piławą. Tak jak dotychczas Organizatorzy tzn. pilska formacja RideToLive zapraszają na nietypowy zlot w malowniczych plenerach doliny jednej z najdzikszych rzek naszego regionu.

Z pewnością nie zabraknie atrakcji, o których nic nam nie wiadomo prócz tego, że są już opracowane i przygotowane do konfrontacji z wymagającymi uczestnikami imprezy. Nie powinno zabraknąć na miejscu nikogo, kto z lubością zanurza się w podobne klimaty, a i pogoda latoś ma dopisywać. Będzie więc gorąco! Poniżej kilka słów od sprawców tego zdarzenia:
Serdecznie zapraszamy na MotoParty nad Piławą w Głowaczewie. W tym roku spotykamy się już piąty raz... Pragniemy jakość uczcić ten skromny jubileusz... Pomyśleliśmy o Was, bo to Wam zawdzięczamy, że impreza ma taki specyficzny piknikowo motocyklowy klimat. Dwudniowa wjazdówka na MotoParty w tym roku to tylko 29,99zł!!! Dzieci do lat 12 tradycyjnie bezpłatnie. Mamy nadzieję, że w tym roku nie zabraknie nikogo.
01.07.2015

Komunikat 15

Jak donoszą nam ludzie z Osieka, trwa tam nabór do kultowej imprezy turystycznej na orientację czyli 5 Nadnotecki Rajd Motocykli Zabytkowych 'Stare Skrzydło'! Start w sobotę 13.06.2015 o godzinie 10:00. Więcej szczegółów na plakacie oraz stronie Organizatora.

Kto choć raz uczestniczył w imprezie o walorach naszego Włóczykija, ten z pewnością wróci na szlak Starego Skrzydła również tego roku. Dla świeżaków to okazja poznać trudy regionalnego spaceru po zakamarkach Doliny Noteci i Pałuk. Wystarczy skorzystać z ostatniej okazji i wpisać się na listę uczestników, którzy doświadczą niewątpliwych przyjemności z doskonale przygotowanego rajdu motocyklowego. Impreza łączy cechy romantycznej podróży w nieznane z pokonywaniem kolejnych etapów, gdzie aż gęsto od zagadek, konkursów i sprawdzianów wiedzy, umiejętności i rozwagi. Zatem, jeśli nie macie żadnych planów na najbliższą sobotę, to Stare Skrzydło jest doskonałym remedium na nudę i brak pomysłów. Nie będziecie żałować!
09.06.2015

Komunikat 14

W dniu dzisiejszym o godz. 5:05, po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz husarski towarzysz Marian Frank (1949-2015).

Pogrzeb odbędzie się w sobotę 6 czerwca, a ceremonia żałobna rozpocznie o godz. 11:00 w Kościele Garnizonowym w Pile przy ul. Podchorążych. Wszyscy motocykliści, a przede wszystkim koledzy Zmarłego z Husarii zbiorą się przed Klubem na ul. Kołobrzeskiej o godz. 10:30, skąd udamy się do kościoła, aby wspólnie odprowadzić naszego drogiego Kolegę na miejsce spoczynku.
02.06.2015

Komunikat 13

W najbliższą sobotę 6 czerwca, na terenie Stanicy Turystycznej motocyklistów Krajna Motor Team w Łobżenicy świętować będziemy razem z gospodarzami 6 rocznicę powstania stowarzyszenia.

Piotr Orzeł zaprasza całą Husarię wespół z wszystkimi, którym idea celebrowania święta krajeńskich bikerów przy muzyce, grillu i piwie jest bliska. Mając w pamięci zeszłoroczny festyn z okazj oddania stanicy, mamy prawo przypuszczać, że bieżąca uroczystość nie będzie nawet na jotę gorsza!
01.06.2015

Komunikat 12

Końcówka maja i początek czerwca zapowiadają się, jako niezła okazja do imprez hm... prezentacyjnych. I tak Mirek Kalinowski zawiadamia o zaproszeniu na kawę, ciasto i coś z 'gara', jakie dla Husarii i wszystkich chętnych wystosowało gremium pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Roosevelta w Pile! Jak zapowiada nasz kolega 'wystarczy pojechać do szkoły, postawić motor i rozkoszować się jedzeniem i miłą atmosferą, którą dzieci stworzą dla nas, a my dla dzieci'! Miejmy nadzieję, że dopisze frekwencja ze strony motocyklistów, a na wszelkie pytania odnośnie imprezy Mirek gotów jest odpowiedzieć telefonicznie 889770881. Termin wydarzenia to sobota 30 czerwca. Dla chętnych spotkanie przed imprezą nastąpi w Klubie o godz. 10:15, a wjazd na teren Szkoły o godz. 10:30.

Z podobną inicjatywą zaplanowaną na ten sam dzień, czyli sobotę 30 czerwca, wystąpił Tomek Kołodziejczyk. Piknik charytatywny na rzecz małego chłopca Adasia Undro odbędzie się w obiekcie Szkoły Podstawowej nr 5 przy al. Niepodległości w Pile. Goście, którzy chcą wnieść choćby okruch wsparcia dla cierpiącego malucha będą mile widziani podczas trwania imprezy w godz. 9:00 - 13:00. O historii Adasia można dowiedzieć się więcej w niniejszym linku.

Również Karol Wiśniewski zabiegał o uczestnictwo motocyklistów podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka na pilskim targowisku. Jednak z tej strony nie mamy zbyt wielu informacji, które przybliżyłyby czas, miejsce i charakter całego wydarzenia. O innych propozycjach na weekend można dowiedzieć się z lektury działu Imprezy motocyklowe na naszym Forum.
27.05.2015

Komunikat 11

Na pilskim lotnisku, w sobotę i niedzielę 16-17 maja br. odbędzie się II Miedzynarodowy Zlot Dwupłatowców. W ramach tego wydarzenia zostaliśmy zaproszeni przez Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej na Subregion Pilski działający wraz z Ośrodkiem Integracji Europejskiej do udziału w Targach NGO w sobotę 16 maja. NGO jest skrótem od angielskiej nazwy "non governmental organisations" określającej szeroko pojętą definicję organizacji pozarządowych. Nasz Klub jest stowarzyszeniem działającym w tym sektorze, więc udział Husarii jest nieprzypadkowy.

Zarząd Klubu po ustaleniach ze stroną zapraszającą informuje, że efektem ostatnich spotkań z członkami w tydzień poprzedzający oraz podczas Walnego Zebrania podjęliśmy zobowiązanie uczestnictwa zarówno w Targach NGO, jak również - niejako przy okazji - w świetnie zapowiadającej się, plenerowej imprezie typu 'air-show'. Wstępnie uzyskaliśmy potwierdzenie od husarzy zdecydowanych tego dnia poświęcić swój czas klubowym przyjemnościom wraz z grupą zaprzyjaźnionych motocyklistów ze Sławkiem Grochowskim na czele. W sumie dla połączonej grupy zarezerwowano 20 tzw. wejściówek na Targi, jak również pierwszy dzień Zlotu Dwupłatowców. W ramach umowy z Organizatorem mamy zapewniony catering oraz zaszczyt zaprezentowania dorobku klubowego wśród innych stowarzyszeń.

Spotykamy się przed Klubem w sobotę 16.05. o godz. 10:30, a następnie po sformowaniu kolumny wjedziemy na teren imprezy. Koledzy, którzy potwierdzili obecność nie mogą sprawić zawodu, stąd obecność jest obowiązkowa. Jeżeli ktoś, kto nie uczestniczył w ustalaniu składu podstawowej grupy 20 motocyklistów jest jeszcze zainteresowany wspólnym spędzeniem czasu w sobotnie popołudnie, prosimy o kontakt do Wojtka Skowrońskiego tel. 502616990 najpóźniej do piątku, w przeddzień imprezy. Tego samego dnia w Klubie rozpalimy okolicznościowego grilla dla naszych motocyklistów, więc niech każdy weźmie co tam lubi i stawi się na godz. 16:00 w husarskiej siedzibie. Podstawowe produkty do barbecue są już przygotowane, więc nie przesadzajcie z ilością!
12.05.2015

Komunikat 10

Jedną z istotnych decyzji organizacyjnych podjętą na minionym Walnym Zebraniu Sprawozdawczym jest zmiana terminu oficjalnych, klubowych spotkań jakie dotychczas odbywały się w piątkowe wieczory. Z dniem dzisiejszym prosimy o odwiedzanie Klubu w każdy czwartek od godz. 19:00, co powinno przełożyć się na sprawniejsze ustalanie wspólnych wyjazdów weekendowych oraz zadowolić kolegów, którzy wykonują pracą do późnego popołudnia.
07.05.2015

Komunikat 9

Zarząd Klubu zawiadamia członków Husarii, że w dniu 7.05. (czwartek) o godz. 19:00 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze. Obecność wszystkich Kolegów jest wymagana i obowiązkowa ze względu na spełnienie powinności statutowych, jak również określenie planów i celów na bieżący sezon. W przypadku braku quorum w pierwszym terminie, kolejne zebranie odbędzie się tego samego dnia o godz. 19:15 niezależnie od frekwencji obecnych w miejscu Zebrania. Porządek obrad przedstawia się następująco:

1. Otwarcie obrad
2. Wybór przewodniczącego Zebrania
3. Wybór sekretarza Zebrania
4. Przyjęcie porządku Zebrania
5. Sprawozdanie Zarządu z działalności Klubu w 2014 r. oraz planów na bieżący sezon 2015
6. Sprawozdanie Zarządu z działalności finansowo-księgowej w 2014 r.
7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za 2014 r.
8. Dyskusja nad sprawozdaniami oraz planami
9. Wolne głosy i wnioski
10. Głosowanie nad przyjęciem wniosków
11. Zakończenie zebrania

Zarząd zwraca się do wszystkich członków o odpowiedzialne potraktowanie prośby o powszechną obecność na Zebraniu!
27.04.2015

Komunikat 8

W bieżący piątek 24.04. o godz. 19:00 zapraszamy członków Husarii na spotkanie organizacyjne do naszego Klubu. Jeśli weźmie w nim udział reprezentatywna grupa Kolegów, to w czasie trwania ustalony zostanie termin Walnego Zebrania Sprawozdawczego Stowarzyszenia za ubiegły sezon 2014. Zarząd wstępnie zaproponował jego zorganizowanie na piątek 8.05. o godz. 17:00, lecz w trosce o wystarczającą frekwencję przyjął formułę spotkania poprzedzającego. Wszystkich Kolegów klubowiczów zapraszamy więc w najbliższy piątek wieczorem na lotnisko.
22.04.2015

Komunikat 7

Kolejne rozpoczęcie sezonu przygotowali motocykliści z Old Wings z Osieka n. Notecią. Już w najbliższą sobotę 25.04. w Wyrzysku odbędzie się okolicznościowy piknik motocyklowy z wieloma atrakcjami.

Ze szczegółów podanych na plakacie widać, że zapowiada się niezła impreza. Niemniej wszystkiego skosztują jedynie ci, którzy wezmą w niej udział, do czego serdecznie namawiamy znając gościnność naszych przyjaciół. Pogoda na bieżący weekend zapowiada się fantastycznie, więc zrzucajcie zimowe opony i gotujcie do wyjazdu!
21.04.2015

Komunikat 6

W ślad za informacjami od zaprzyjaźnionej grupy Ride2Live o flagowej imprezie Moto Marzanna 2015 zawiadamiamy na odpowiedzialność Organizatorów, że bieżąca edycja zapowiedziana jest na niedzielę 12 kwietnia.

Mamy nadzieję, że pogoda nie pokaże kolejny raz swojej złośliwej natury i drugi termin długo oczekiwanego pożegnania zimy u motocyklistów w regionie pilskim zyska właściwą oprawę. Zamieszczony wyżej obrazek jest nieautoryzowaną przeróbką pierwotnej wersji, dokonaną w słusznej intencji popularyzowania inicjatywy, która z roku na rok zjednuje sobie wiernych entuzjastów.
04.04.2015

Komunikat 5

Jak informuje Mirek Kalinowski, który tym samym bierze odpowiedzialność za niniejszą treść, w czwartek dn. 2.04.2015 o godz. 18:00 zaproszono motocyklistów do udziału w Światowym Dniu Autyzmu. Impreza odbędzie się przed wejściem do Galerii Vivo (przy dworcu PKP) od strony parkingów (bliżej mostu).

Zadaniem motocyklistów będzie nadać wydarzeniu dodatkowej atrakcji poprzez naszą obecność i wystawę maszyn. Ponadto, co przekazał organizator Tomasz Stalka, przewiduje się wjazd i ustawienie we wnętrzu Galerii trzech motocykli, co da szansę ich właścicielom na niecodzienną prezentację.

Jeśli chodzi o samą organizację grupy, Mirek zaproponował wcześniejszą zbiórkę np. pod Klubem na lotnisku o godz. 17:30 i wspólną paradę na miejsce zdarzenia. Zaproszenie kierujemy dla wszystkich motocyklistów, którzy chcą coś zrobić dla osób chorych na autyzm i jednocześnie z empatią podkreślić, że ich los nie jest dla nas obojętny. O możliwych korektach planu będziemy informować w tym miejscu.
26.03.2015

Komunikat 4

Wzorem lat ubiegłych, tradycyjne święcenie motocykli połączone z mszą świętą organizujemy w Niedzielę Palmową 29.03.2015 o godz. 14:00. Husaria zaprasza wszystkich motocyklistów i sympatyków jednośladów do kościoła Salezjanów przy ul. Dembowskiego w Pile na ceremonię w intencji bezpiecznego sezonu 2015.

Spotykamy się jak zwykle przy kaplicy, gdzie odbywa się nasza ceremonia. Gorąco przyjmiemy każdego, kto wespół zechce doznać duchowego wsparcia w modlitwie i refleksji. Serdecznie zapraszamy i prosimy o nieco wcześniejsze przybycie, żeby celebrujący ks. Arnold Zimnicki mógł punktualnie rozpocząć uroczystość.
21.03.2015

Komunikat 3


Wiesiek Pawłowski zaprasza 10 motocyklistów na festyn charytatywny, który odbędzie się przed południem w najbliższą sobotę 7 marca przy Szkole Podstawowej nr 12 na ul. Lelewela w Pile. Podczas jej trwania organizatorzy będą zbierali środki na leczenie 3 letniego Adasia chorego na raka pnia mózgu. Będzie wiele atrakcji, w tym również bieg i przewiduje się dużą frekwencję zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zbiórka chętnych motocyklistów do godz. 11:30 na stacji paliw obok Tesco przy ul. Bydgoskiej - zaraz za przejazdem kolejowym jadąc na Bydgoszcz. Wjazd na teren imprezy od ul. Rodakowskiego, drugim wejściem o godz. 11:45. Zakładany czas uczestnictwa grupy maksymalnie do godz. 13:00. Wszyscy ludzie dobrej woli mile widziani tym bardziej, że pogoda zdaje się być odpowiednia na pierwszy wyjazd przed sezonem! Tu piszą więcej o imprezie.
05.03.2015

Komunikat 2


Od soboty 7.02. do niedzieli 8.02. pod Krajenką na Pilotowej Łące odbędzie się siódma już, kultowa impreza Eintopftreffen 2015 pod dyrekcją Burning Few. Robert 'Pilot' Łobodziński serdecznie zaprasza wszystkich twardzieli, którym nie straszny jest mróz, wilgoć i wymowne stukanie w głowę sąsiada widzącego Was wyjeżdżającymi motorem w lutowy poranek!

Organizatorzy jak zwykle zapewniają brak luksusów i ciepłej wody, ale za to niepowtarzalny klimat i dobrą zabawę. Więc jeśli masz już dość siedzenia przy stole, brakuje smaku motocyklowej podróży, tęsknisz za nocnymi rozprawami przy ognisku lub po prostu Ci się nudzi i coś byś zrobił, to wal na Krajenkę! W sekrecie zdradzamy, że pierwsi uczestnicy zjawili się już w piątek po południu, więc kto ma ochotę może na miejsce dotrzeć wcześniej od innych!

Ideę imprezy rozczulająco opisał Pilot: "(...)" Jednakże coś musi być przewodnim tematem. Coś prostego i porywającego zarazem. I wpadł do głowy wtedy pomysł najbardziej na miejscu - zupa! Bo coś jeść trzeba, bo nawet wódka nie jest w stanie nas tak w chłodzie rozgrzać, jak zupa. Gorąca zupa!
Przyrządzamy przecież świetne wynalazki podczas naszych letnich wypraw. I to nie w restauracyjnych kuchniach, tylko w naszym podróżnym garnku. Wrzucając do niego wszystko, co w zabranym worku znajdziemy. I to jest właśnie ten "jeden gar"! Taka babcina zupa; 'Ańtop' krzyczała zwołując do stołu, kiedy garnek na ogniu furkotał radośnie z najlepszą miksturą... Tak powstał przewodni wątek tej imprezy: eintopf - od zupy z byle czego i treffen - spotkania przyjaciół (...)"

05.02.2015

Komunikat 1


W piątek 6.02.2015 o godz. 19:00 organizujemy w Klubie inaugurację noworoczną kolejnego sezonu 2015! Uprzedzamy o fakcie odpowiednio wcześniej, żeby każdy mógł poukładać sobie (niekoniecznie własne) śluby, rozwody, chrzciny i komunie znajdując w efekcie kilka godzin dla siebie i kolegów motocyklistów. Głupio jest potem tłumaczyć się, że właśnie przypomnieliśmy sobie o składanej nazajutrz np. przysiędze małżeńskiej lub o czymś równie (nie-)ważnym. Co prawda, rok nie dla wszystkich rozpoczął się pomyślnie (p. Aktualności), niemniej każda okazja do towarzyskiego spotkania w ten jeden wieczór sprzyjać będzie pobudzeniu energii i sił witalnych niezbędnych dla zachowania zdrowia oraz energii przez cały rok.

Spotkanie uświetni obecność dużej części, a może nawet całego Zarządu Klubu, co będzie atrakcją samą w sobie(?) Pozostałe kwestie, a szczególnie zaopatrzenie w kulinaria załatwimy znanym i dobrze funkcjonującym sposobem, czyli pospołu z funduszy klubowych i przekąskami przyniesionymi tak sobie, jak pozostałym.

Początek spotkania został wyznaczony na godzinę wieczorną, co narzuca dojazd obcym autem z kierowcą zamówionym na wczesny ranek dla odbioru po imprezie. My - co prawda - nie nadużywamy alkoholu, ale nie możemy przecież odpowiadać za innych 'trzeźwych inaczej' ;-) O szczegółach będziemy informowali tutaj, albo przez sms. Serdecznie zapraszamy kolegów i liczymy na duże zainteresowanie klubowym wstępem do nowego sezonu!
20.01.2015
   
 
     
© Wszelkie prawa zastrzeżone Husaria 2008
Stowarzyszenie KTM 'Husaria' Piła