kontakt do prezesa KTM 'Husaria'
 
   

Archiwum Komunikatów 2016Archiwalne komunikaty i ogłoszenia...

Komunikat 30

Dodano 20.11.2016:
Zebranie organizacyjne w sprawie imprezy andrzejkowej odbędzie się we wtorek 22 listopada o godz. 18:00. Zainteresowanych prosimy o osobistą obecność w Klubie.

Zbliżają się Andrzejki, a więc tradycyjnie organizujemy je w Klubie, w piątek 25 listopada. Bliższych informacji udziela Jurek Kozera telefonicznie lub osobiście. Dzwońcie, odwiedzajcie, pytajcie i przygotowujcie się do hucznej imprezy!
15.11.2016

Komunikat 29

Bieżące informacje o stanie zdrowia Jacka można określić jako optymistyczne i rokujące nadzieje na powrót naszego Kolegi do zdrowia. Nie odbędzie się to w tempie ekspresowym, ale postępy wywalczone przez samego zainteresowanego, Rodzinę, lekarzy i grono przyjaciół są znaczne.

Jacek od ostatniego wpisu pozostaje w domu i cieszy się każdym dniem, a szczególnie gdy wszyscy wokół widzą, że daje sobie radę z prostymi czynnościami, których wykonanie było jeszcze niedawno ponad jego możliwości. Zdawać by się mogło, że to takie oczywiste, lecz skutki i następstwa tragicznej chwili na drodze znacznie odbiegają od wrażenia, jakie może sobie wyrobić ktoś z zewnątrz. Pomimo opuszczenia szpitala i postępującego procesu zdrowienia w życiu całej Rodziny nic nie jest takie oczywiste, choć zdrowie i życie jej członka, dotychczas głowy i żywiciela zostały uratowane.

Nie trzeba się rozpisywać dlaczego ponownie apelujemy do szeroko rozumianej społeczności osób przepełnionych empatią i zrozumieniem, a dotyczy to nie tylko grona ofiarnych motocyklistów. Każde uzasadnienie w obliczu wszystkiego, co już zostało opisane wydaje się zbędne i może jedynie wywołać niepotrzebne reakcje emocjonalne. Dlatego kierujemy apel, tym razem o koleżeńską pomoc finansową dla Jacka i jego Rodziny. Jak nigdy wcześniej zmagają się i będą jeszcze musieli przez czas jakiś sprostać trudnościom, które niespodziewanie stały się ich udziałem. Być może z własnej inicjatywy nigdy nie zwróciliby się do nas z podobną prośbą, ale przecież nie są sami! Właśnie poczucie wspólnoty daje każdemu z nas prawo czuć się wśród innych bezpiecznie, a naszym przywilejem, lecz także obowiązkiem jest współuczestniczyć w pielęgnowaniu bezpieczeństwa wynikającego ze wspólnoty.

Ogłaszamy więc i prosimy o koleżeńską zbiórkę pieniężną z przeznaczeniem na podstawowe cele socjalne Jackowej rodziny. Przez cały listopad otwarty będzie rachunek bankowy Wojciech Skowroński o numerze 50 1020 5558 1111 1237 2860 0029, na który można wpłacić każdą kwotę z dopiskiem 'Dla Jacka'. Po 30 listopada, do końca bieżącego roku wpłaty również będą możliwe, jednak zasadnicza zbiórka powinna zostać przeprowadzona sprawnie i bezzwłocznie. Przytoczyc należy w tym miejscu wcześniej uzyte motto - dziś on, jutro każdy z nas! Daliśmy już tak wiele, ale jeśli trzeba dajmy więcej - tyle ile możemy!
09.11.2016

Komunikat 28

Jutrzejszy dzień - sobota 10 września, będzie symbolicznym zakończeniem sezonu w Czarnkowie. Tamtejsza kompania motocyklowa zaprasza na imprezę, a pilscy motocykliści do wspólnego wyjazdu spotkają się o godz. 13:30 na stacji paliw Orlen koło pilskiego Kauflandu.
09.09.2016

Komunikat 27

Komunikat z ostatniej chwili!
W dniu jutrzejszym czyli w sobotę 3 września wyjazd na pokazy do 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. To pierwsza impreza po zmianie funkcji, jakie pełniła dotychczas jednostka i z pewnością zostanie pokazane wiele z nowości w obecnym profilu działania. Zbiórka chętnych o godz. 9:00 na stacji BP przy al. Powstańców Wielkopolskich. Wstępnie zadeklarowała wyjazd grupka motocyklistów z Piły i Skórki.

Pokazy odbędą się w godzinach 9:00 - 18:00 i przewidzianych jest wiele atrakcji, co opisano na wyżej opublikowanym plakacie. Z historii festynów lotniczych w Mirosławcu wiadomo, że główna grupa wjezdża z pompą na płytę lotniska, jednak pojedynczy motocykliści mogą dołączyć się o dogodnej dla siebie porze zwracając uwagę, że tuż po południu wiekszość z grupy będzie się rozjeżdżać do domów. Jednak warto przyjechać choćby na godzinę, dwie ze wzgledu na atrakcyjny program i porywajace pokazy dynamiczne. Więcej na stronie miasta Mirosławiec oraz stronie Organizatora.
02.09.2016

Komunikat 26

Zakończenie sezonu zostało zaplanowane na trzy dni w weekend 16-18 września w ośrodku naszego kolegi w Ustce. Chętni proszeni są o zgłaszanie przyjazdu do Sławka Przydatka telefonicznie lub osobiście. Legenda, jaka kroczy za ostatnimi spotkaniami pozwala przypuszczać, że i tym razem nastąpi powtórka z rozrywki!
26.08.2016

Komunikat 25

O wypadku Jacka Staszaka, który uległ wypadkowi 2 lipca br. na Al. Poznańskiej w Pile, pisaliśmy już w Komunikatach apelując o oddawanie krwi poszkodowanemu koledze. Kolejny raz zwracamy się o pomoc, gdyż krew jest nadal pilnie potrzebna! Stan Jacka gwałtownie się pogorszył, a wśród powikłań pojawiło się zapalenie płuc i zakażenie bakterią E.coli. W trakcie wielu czynności lekarskich choremu podawana była krew w ilości ponad 100 worków, a ciągle jest niezbędna. Od samego początku o dar serca prosili pilscy motocykliści, a teraz do apelu przyłącza się zrozpaczona żona Magda.

Nieważna jest grupa ani parametry krwi, którą można oddać w Pilskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Rydygiera 1. Centrum Krwiodawstwa czynne jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7:30 - 10:30, natomiast w środy w godz. 12.00 – 16.00. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 67 2106492. Stan jednego z nas jest krytyczny, a jedyne co możemy zrobić to właśnie dać mu swoją krew. Zróbmy to jak najszybciej bez oglądania się na innych, bo czas gra na jego niekorzyść!
Bieżąca informacja opublikowana za materiałem z portalu naglos.pl
18.08.2016

Komunikat 24

Rozpoczęła się rejestracja do piątej edycji 'Rajdu w ciemno 2016' czyli orienteringu przygotowanego przez złotowskie stowarzyszenia turystyczne. Wzorem lat ubiegłych impreza będzie mieć trzy warianty tj. pieszą (nordic walking), rowerową i motocyklową - ta ostatnia została opracowana przez kompanię Explorers z Krajenki. Na stronie internetowej Organizatora zapowiedziano już teraz nieco zmian, a nawet możliwość zarezerwowania noclegu na finiszu.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału i informują, że rejestracja trwa do 10.09.2016 do godziny 23.59 bądź do wyczerpania liczby miejsc. W tym roku rejestracja będzie możliwa tylko przez Internet!
06.08.2016

Komunikat 23

Od piątku 5.08 do niedzieli 7.08. w Nowym Dworze k. Złotowa odbywać się będzie Płonące Party 2016 - kultowa impreza grupy Burning Few z Krajenki.

Samego wydarzenia nie trzeba reklamować, gdyż jego legenda kroczy grubo przed samą imprezą, więc ograniczymy się jedynie do zaprezentowania atrakcji i programu tegorocznej edycji.
04.08.2016

Komunikat 22

W ślad za wiadomością od Mirka Kalinowskiego informujemy o zaproszeniu do bramy weselnej, a następnie konwoju Pary Młodej z pod kościoła św. Antoniego do Hotelu Gromada. Ceremonia ślubna w kościele rozpocznie się w sobotę 30.07. o godz. 16:00, natomiast chętni do udziału w paradzie zbiorą się o tej samej godzinie 16:00 przed Klubem Husarii na lotnisku. W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy do udziału!
26.07.2016

Komunikat 21

Pilski motocyklista Jacek Staszak doznał bardzo groźnych urazów wskutek wypadku komunikacyjnego z udziałem samochodu osobowego na Al. Poznańskiej w Pile. Kierowca auta wymusił pierwszeństwo w trakcie wyjeżdżania z drogi podporządkowanej i doprowadził do kolizji obu pojazdów. Stan motocyklisty jest bardzo poważny; podczas operacji została usunięta śledziona oraz fragment uszkodzonej wątroby. Do tego doszedł uraz głowy z krwiakiem wewnątrzmózgowym oraz liczne złamania, a sam poszkodowany utrzymywany jest w śpiączce farmakologicznej w stanie stabilnym

Nasz kolega pilnie potrzebuje krwi, która została już podana i będzie podawana w trakcje dalszych czynności lekarskich. Krew niezależnie od jej parametrów, czyli grupy i czynnika Rh można oddawać w placówkach krwiodawstwa, jak np. w pilskim Szpitalu Specjalistycznym na ul. Rydygiera, koniecznie z podaniem nazwiska Jacek Staszak. Pamiętajmy - dziś on, a jutro będzie to ktoś inny i oby nie ja czy Ty! Oddajmy ten najcenniejszy z leków, bo to nic nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie!
05.07.2016

Jacek przeszedł kolejne zabiegi ratujące życie i krew potrzebna jest w dalszym ciągu! Prosimy wszystkich o solidarność z poszkodowanym popartą wizytą w punkcie krwiodawstwa! Początkowo, po wybudzeniu nastąpiła wyraźna poprawa stanu zdrowia, lecz niespodziewanie optymistyczne rokowania uległy załamaniu z powodu obfitego krwotoku wewnętrznego i konieczna była ponowna interwencja chirurgów. Po kolejnej operacji jest znów w stanie śpiaczki farmakologicznej i mamy nadzieję na stopniową poprawę.
18.07.2016

Komunikat 20

Mariusz, Żanka i Marceli wespół z burmistrzem Tuczna zapraszają motocyklistów regionu do Płociczna k. Tuczna na IV Zlot Motocyklowy w sobotę 2 lipca!

Hej! Mieszkamy blisko siebie, zapraszamy do nas na zlot. Fajni ludzie, super atmosfera, dużo atrakcji, wjazd free! Zapraszamy - Mariusz Błażewicz, Inicjatywa Społeczna Człowiek.


Korespondencję o takiej treści otrzymaliśmy od bliżej nieznanej kompanii, która w serdecznych słowach zwraca się o spontaniczny udział w imprezie. Zbiórka motocyklistów w Tucznie na rynku przed zamkiem o godz. 10:00 skąd nastąpi przejazd do Płociczna na miejsce zlotu. Wszelkie niezbędne informacje zawarte są na zamieszczonym plakacie.
27.06.2016

Komunikat 19

W bieżącym roku Franek Paprota - jeden z założycieli Klubu oraz członek honorowy Husarii obchodzi jubileusz 83 urodzin! Z tej okazji szanowny Jubilat zaprasza Kolegów husarzy na okazjonalne przyjęcie, które odbędzie się w sobotę 2 lipca br. od godz. 17:00 w naszej siedzibie na pilskim lotnisku.

Nie trzeba dodawać, że obecność wszystkich członków jest tak samo honorowa, jak obowiązkowa i nie godzi się zlekceważyć doniosłej rocznicy człowieka tego wymiaru, któremu wszyscy inni zawdzięczać mogą wzorzec prawej postawy, koleżeństwa i wierności pasji, jakiej się oddajemy o tradycji nie wspominając! Absencja bez poważnej przyczyny i wcześniejszego zawiadomienia Zarządu nie wchodzi w rachubę!
26.06.2016

Komunikat 18

W nadchodzący weekend motocykliści regionu z pewnością nie będą się nudzić. Prócz ogłaszanych wcześniej wydarzeń, spośród których na czoło wysuwa się rywalizacja o puchar w strzelectwie sportowym oraz impreza charytatywna dla małej Madzi, jest jeszcze coś ciekawego:

W imieniu władz samorządowych powiatu i gminy oraz pozostałych organizatorów, otrzymaliśmy bardzo serdeczne zaproszenie dla klubów motocyklowych i wszystkich motocyklistów do Białośliwia na sobotę 25 czerwca br. W tym dniu będzie mieć miejsce kulminacja obchodów 800-lecia Białośliwia, a także zaplanowane jest wielkie spotkanie parowozów i motocykli z dużą ilością atrakcji. Koledzy z KMT w Łobżenicy proponują najpierw spotkanie w samo południe na mszy św. w białośliwskim kościele, następnie udział w krótkiej paradzie po gminie Białośliwie z finiszem o godz. 13:30 na terenie Towarzystwa Kolejki Wąskotorowej. Apelują o liczną frekwencję na okrągły jubileusz tej miejscowości, której domy niech się zatrzęsą od naszego przejazdu!

W niniejszym linku więcej informacji na temat całego, trzydniowego (24-26.06.) programu zlotu kolejek wąskotorowych w Białośliwiu.
20.06.2016

Komunikat 17

Jak informuje dzisiaj(!) lokalny portal asta24.pl, na bieżący weekend zapowiedziano wiele ciekawych wydarzeń. M.in. z okolic pilskiej Wyspy wystartuje kolejna edycja Regat Smoczych Łodzi. Nie potwierdzony, ale niemal pewny jest udział motocyklistów startujących jako jedna z osad. Początek imprezy w niedzielę 19.06. o godz. 11:00.
Wiadomość przekazujemy dopiero dzisiaj, bo wcześniej nie mieliśmy żadnych doniesień o uczestnictwie motocyklistów. Zarówno miejscowe media, jak strony internetowe kompanii motocyklowych milczały niczym zaklęte! Konspiracja? Więcej na Asta24.pl...
18.06.2016

Komunikat 16

Od pani Kingi Horst z Piły, która jest organizatorką i koordynatorką charytatywnej akcji na rzecz małej Matyldy otrzymaliśmy niniejszą informację wraz z zaproszeniem dla motocyklistów.


Fundacja Złotowianka wraz z Douglasem Mongtomery przygotowuje akcję charytatywną "2000 chilli dogs – czyli uśmiechy dla Matyldy" z przeznaczeniem dla mojej córki Matyldy - 18 miesięcznej dziewczynki, u której po urodzeniu zdiagnozowano wodogłowie pokrwotoczne. Choruje ona na Mózgowe Porażenie Dziecięce, niedowład spastyczny czterokończynowy, a od niedawna zdiagnozowano u niej również epilepsję i niedowidzenie korowe. Mała wymaga długotrwałej, intensywnej rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu do pionizacji oraz częstych wizyt u lekarzy specjalistów by kontrolować jej stan zdrowia.

Akcja charytatywna "2000 chilli dogs – czyli uśmiechy dla Matyldy" odbędzie się w Pile na Placu Zwycięstwa 25 czerwca 2016 r. od godz. 10.00. W jej ramach mamy zamiar przygotować i sprzedać 2000 chilli dogs w jeden dzień! Planujemy również inne atrakcje; bitwę na balony wodne, zajęcia Zumby i inne. Całkowity dochód z akcji przekażemy, za pośrednictwem naszej fundacji, na leczenie Matyldy.

W związku z tym chciałabym zaprosić serdecznie wszystkich chętnych członków Klubu do wzięcia udziału w naszej akcji. Myślę, że byłoby to wielkim i ciekawym wydarzeniem dla wszystkich dzieci i nie tylko. Będę niezmiernie wdzięczna za każdą, najdrobniejszą nawet pomoc z Waszej strony, bo małe rzeczy od wielu ludzi mogą stworzyć coś wielkiego. Z góry serdecznie dziękuję!

Kinga Horst


Wypada zaapelować do wrażliwości motocyklistów, ich empatii oraz poczucia solidarności z potrzebującym, małym dzieckiem, o wzięcie udziału w szlachetnym wydarzeniu, które naszym niewielkim kosztem może przynieść ogromne korzyści!
15.06.2016

Komunikat 15

Tego jeszcze w historii Husarii nie było, a będzie! W dziele propagowania męskich sportów zapraszamy motocyklistów w szranki Regionalnych Otwartych Zawodów Strzeleckich o 1. Puchar Klubu Turystyki Motocyklowej "Husaria"!

Zawody odbędą się w niedzielę 26 czerwca na obiekcie Centrum Strzelectwa Sportowego 'Tarcza' w Pile przy Al. Powstańców Wielkopolskich 182 w godz. 13:00 - 16:00. Organizatorem jest Strzelecki Klub Sportowy "Inter-Continental" z Piły, a za cel rozgrywek postawiono popularyzację Klubu Turystyki Motocyklowej "Husaria", upowszechnianie strzelectwa wśród motocyklistów i sympatyków motocykli, współzawodnictwo strzeleckie w kręgu różnych grup środowiskowych, jak również promocję pilskiego strzelectwa sportowego oraz strzelnic CSS 'Tarcza' Piła.

Zapraszamy motocyklistów regionu pilskiego spełniających warunki opisane w załączonym regulaminie do rywalizacji w sportowym duchu fair play. Mamy nadzieję, że ciekawa inicjatywa spotka się z dużym zainteresowaniem środowiska oraz licznej widowni, która będzie mogła obserwować zmagania, szczególnie podczas widowiskowej konkurencji trap. Więcej informacji o Organizatorze i jego działalności na stronie Strzeleckiego Klubu Sportowego Inter-Continental w Pile.
10.06.2016

Komunikat 14

Z przyjemnością informujemy o zaproszeniu, jakie wystosowała kompania Old Wings z Osieka na kolejną, szóstą już edycję niezwykle udanego rajdu na orientację 'Stare Skrzydło'.

Impreza odbędzie się w sobotę 11 czerwca na terenie gminy Wyrzysk. Jako miejsce zbiórki uczestników przewidziano Stary Browar w Wyrzysku w godz. 8:00 - 9:30, a motocykle wystartują o godz. 10:00.
Wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie Organizatora lub po kliknięciu w obrazek powyżej. Gorąco polecamy doskonałą zabawę przygotowaną niemałym kosztem trudu naszych osieckich przyjaciół.
Lata wcześniejszych przygotowań i nieposkromiona wyobraźnia animatorów Starego Skrzydła uczyniły z tego wydarzenia czołowy projekt motocyklowego rajdu na orientację łączący poznawanie atrakcji regionu z oryginalnymi wyzwaniami dla motocyklistów na trasie!
03.06.2016

Komunikat 13

Krajna Motors Team w Łobżenicy organizuje imprezę na okoliczność 7 rocznicy powstania stowarzyszenia. Z tej okazji wystosowali m.in. dla naszej kompanii zaproszenie do uczestniczenia w "popołudniowym, kameralnym spotkaniu klubowym".

Miejsce i czas akcji to stanica KTM przy ul. Wodnej w Łobżenicy, w piątek 10 czerwca od godz. 18:00.
30.05.2016

Komunikat 12

Rafał Broda organizuje wyjazd do Austrii na słynny Grossglockner i szlak Hochalpenstrasse! Wiosna jest wymarzonym terminem dla podróży w tereny, które stały się 'mekką' motocyklistów z całej Europy. Wystarczy spojrzeć na fotografie, żeby poczuć przedsmak tej atrakcyjnej wycieczki.

Nawiasem mówiąc, Grossglockner został już kilkakrotnie odwiedzony przez naszych motocyklisów, z czego w jednym przypadku zachowała się całkiem imponująca galeria zdjęć. Wówczas wzięli udział w podróży Paweł Wieczorek, Jacek Kwiatkowski, Rafał Gruszczyński i Tomasz Orchowicz (Aktualności z dn. 01.08.2009). Archiwalna galeria jest do obejrzenia pod niniejszym linkiem w zbiorach opublikowanych na naszej stronie.

Bieżący wyjazd planowany jest w dniach od 26 do 29 maja, a wszelkich informacji udziela animator wyjazdu Rafał Broda osobiście lub pod nr telefonu pięćzeroosiem102922. Zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do 22 maja br.
15.05.2016

Komunikat 11

Sławek Przydatek zaprasza na imprezowe rozpoczęcie sezonu motocyklowego do swojego ośrodka w Ustce. Planowany jest dwudniowy pobyt 13-14.05 czyli od piątku do soboty w przyszłym tygodniu. Chętni proszeni są o kontakt telefoniczny z organizatorem imprezy.
05.05.2016

Komunikat 10

Otrzymaliśmy kolejny raz zaproszenie do udziału w Regatach Smoczych Łodzi, które odbędą się tradycyjnie w czerwcu na Gwdzie, a w lipcu na Płotkach.

Tym razem za powołanie osady na rzekę weźmie się Krzysztof Ostrowski, który uczestniczył w poprzednich edycjach. Więcej szczegółów w Komunikatach naszego Forum!
19.04.2016

Komunikat 9

Mirek Kalinowski wystąpił z propozycją klubowej wyprawy motocyklowej do Skandynawii. Wyjazd nastąpić miałby w czerwcu, ale na razie nie zostały podane żadne jego szczegóły prócz prośby samego organizatora o deklaracje chętnych do wspólnej przygody na dwóch kółkach!
04.04.2016

Komunikat 8

Po drobnych kłopotach z działaniem naszego Forum jest ono znów dostępne i w pełni funkcjonalne. Bieżący skrypt jest bardziej bezpieczny wobec potencjalnych ataków z sieci, dodano (podobno) trochę nowych działań, ale co najważniejsze - znów można w nim pisać do woli! Zapraszamy do korzystania i dzielenia się Waszymi relacjami i rewelacjami!
28.03.2016

Komunikat 7

Na FB znanej pilskiej formacji motocyklowej można przeczytać niniejsze ogłoszenie:

RideToLive zaprasza wszystkich na jubileuszową VIII MOTO MARZANNĘ. Impreza tradycyjnie z humorem i na luzie. Spotykamy się 10 kwietnia o godz. 11.00. Więcej info na bieżąco będziemy dodawać na FB. Pozdrawiamy!


Wydaje się, że nic dodać i nic ująć! Teraz tylko zamówić właściwą pogodę, która dla motocyklistów jest dobra, albo bardzo dobra i... dzida!
22.03.2016

Komunikat 6

Za pośrednictwem Sławka Grochowskiego zwrócili się do nas organizatorzy Światowego Dnia Świadomości Autyzmu z prośbą o wsparcie ich wysiłków obecnością motocyklistów podczas bieżącej rocznicy.

Wzorem ubiegłego roku, wydarzenie będzie mieć miejsce w pilskiej Galerii Vivo obok dworca PKP. Zadanie motocyklistów to przyjazd na umówioną godzinę i prawdopodobnie prezentowanie naszych maszyn wewnątrz obiektu. Ten drobny gest wymaga jedynie poświęcenia odrobiny czasu i aż trudno sobie wyobrazić, jak wiele znaczy dla tych dzieci i ich rodzin!

Lada chwila niniejszy komunikat zostanie uzupełniony o szczegóły, więc zainteresowanych prosimy o śledzenie tej strony! Chętni do wzięcia udziału proszeni są o kontakt telefoniczny ze Sławkiem 606 819 177.
20.03.2016

Komunikat 5

Biuro Promocji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile przesłało plakaty, zwiastuny wydarzenia związanego z zapowiedzią Wielkopolskiego Festiwalu Kultur i Podróży "ToTuToTam", który odbędzie się w naszym mieście od 4 do 9 kwietnia 2016 r.

W okresie poprzedzającym Festiwal prowadzona będzie szeroka kampania informacyjna. Jej elementem stanie się happening na Placu Zwycięstwa (wzdłuż brukowej uliczki dzielącej Plac) w dniu 2 kwietnia od godz. 12:00 do 14:00. Zostaną wystawione emblematy promocyjne, a do tego trochę głośniej muzyki. Do udziału zostało zaproszone Muzeum w Kąkolewicach, skąd przyjadą cuda niegdysiejszej polskiej motoryzacji oraz nasza motocyklowa kompania! Pan Marek Kulec działający w imieniu Organizatora uważa, że byłoby świetnie, podróżniczo no i malowniczo, gdyby pojawiły się nasze motocykle.

Festiwal "ToTuToTam" został przygotowywany przez Stowarzyszenie "Czysty Świat" skupiający podróżników i pasjonatów odkrywania świata oraz innych kultur. Dzięki wspólnym wysiłkom, na terenie kampusu akademickiego PWSZ w Pile, gościć będą wielkie osobowości polskiego świata podróżniczego m.in.: kapitan Krzysztof Baranowski - żeglarz, kapitan jachtowy, twórca Szkoły Pod Żaglami, który dwukrotnie samotnie opłynął kulę ziemską, Tomasza Michniewicz - podróżnik, autor bestsellerowych reportaży książkowych i dziennikarz radiowy, a także Arkady Paweł Fiedler, który kontynuuje podróżnicze pasje swojego znanego przodka.

Organizator wyraża nadzieję, że Klub Motocyklistów "Husaria" skorzysta z zaproszenia i zechce wziąć udział w promocji wydarzeń już w dniu 2 kwietnia (sobota) dołączając do akcji na Placu Zwycięstwa w Pile.
16.03.2016

Komunikat 4

Jak już informowaliśmy w pierwszym komunikacie bieżącego roku, tak teraz przypominamy o ślubie naszego kolegi Wiesia Pawłowskiego z Justyną Jasoń (Luną). Ceremonia odbędzie się w pilskim Urzędzie Stanu Cywilnego w najbliższą sobotę 19 marca o godz. 12:30.
14.03.2016

Komunikat 3

Wzorem lat ubiegłych, tradycyjne święcenie motocykli połączone z mszą świętą organizujemy w Niedzielę Palmową 20.03.2016 o godz. 14:00. Husaria zaprasza wszystkich motocyklistów i sympatyków jednośladów do kościoła Salezjanów przy ul. Dembowskiego w Pile na ceremonię w intencji bezpiecznego sezonu 2016.

Spotykamy się jak zwykle przy kaplicy, gdzie odbędzie się ceremonia. Gorąco przywitamy każdego, kto wespół zechce doznać duchowego wsparcia w modlitwie i refleksji. Serdecznie zapraszamy i prosimy o nieco wcześniejsze przybycie, żeby celebrujący ks. Arnold Zimnicki mógł punktualnie rozpocząć uroczystość.
07.03.2016

Komunikat 2

W miesiącu lutym obrodziło w solenizantów i jubilatów. Z tego tutułu Marian Jędrzejaszek, Jurek Kozera, Arnold Zimnicki, Mirek Kalinowski, Sławek Przydatek, Roman Sendal i Rałał Broda zapraszają Kolegów husarzy do klubu w bieżący piątek 26.02. o godzinie 19:00 na huczną imprezę!
24.02.2016

Komunikat 1

Wiesiek Pawłowski bierze ślub z Justyną w sobotę 19 marca w pilskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Wydaje się oczywiste, że zjawimy się wszyscy na motocyklach czyniąc tym samym 'niespodziankę' dla Młodej Pary! Po ceremonii pojedziemy odprowadzić nowożeńców do obiektu na Płotkach, gdzie spędzą kolejne godziny na hucznym weselisku.

Apelujemy o dokonanie odpowiednich korekt w planie na ten szczególny weekend, żeby oboje - Wiesiek i Justyna dobrze zapamiętali pełną frekwencję husarskich kompanów!
24.02.2016
   
 
     
© Wszelkie prawa zastrzeżone Husaria 2008
Stowarzyszenie KTM 'Husaria' Piła