Strona Główna Forum motocyklistów
Forum pod egidą KTM 'Husaria' Piła

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wojciech
5 Czerwiec 2014
Rękawice. Czy wybór może być prosty?
Autor Wiadomość
tito86 

Wysłany: 4 Czerwiec 2014   Rękawice. Czy wybór może być prosty?

szanowni forumowicze/ki nie wiem co wybrac, tzn mam w domu (za duze dla mnie) 30letnie skorzane jofama po dziadku ktory w nich przyjechal pewnej zimy ze skandynawii i sentyment mowi jofama, ale w sklepie ktory mam pod nosem są tylko ozone, retbike i rebelhorn, w Pile jeszcze sa tarbory i modeki z tego co pamietam... pewnie na rekawice nie bede chcial wydac wiecej niz 100-200zl... czy rozwazac skorzane czy bardziej wspolczesne rozwiazania mające np plastiki na kostki, powiem szczere że za duzy dobrobyt na rynku...

dragon 

Wysłany: 6 Czerwiec 2014   

Najlepiej jest kupić rękawice w sklepie przymierzyć na dłoń i zobaczyć w których najlepiej się czujesz. Nowe modele rękawic wydaje mi się że jednak są bezpieczniejsze i bardziej chronią przed urazami. Na markach się nie znam więc w tej kwestii nie jestem w stanie pomóc. Ja swoje kupiłem przez Internet i żałuję są za krótkie.
Jakieś trzy tygodnie temu jechałem to Świecia a później do Torunia było ciepło więc nie zakładałem rękawic i to był mój błąd , po drodze dostałem kamieniem czy jakimś owadem po dłoni, trochę bolało więc szybko się zatrzymałem i ubierałem rękawice. Po tej przejażdżce stwierdziłem że muszę kupić jeszcze jedną parę taką na lato co by chłodziły dłonie a zarazem chroniły.

Wojciech 
Administrator

Wysłany: 6 Czerwiec 2014   

Każda pliszka swój ogonek chwali - tak mówi przysłowie :mrgreen: Ja jeżdżę w skórzanych rękawicach Modeki bez bajerów, ale marka nie jest najważniejsza. Trzeba przymierzyć i ocenić przydatność oraz estetykę o jakości nie zapominając. Niemniej, to nie jest zakup na całe życie, podobnie do wielu innych dóbr doczesnych. Za rok, dwa kupicie następne pary!

W obu pilskich sklepach wybór jest szeroki i naprawdę jest w czym wybierać. Nawet, jeśli nie będzie rozmiarówki, to sprowadzenie właściwej wielkości nie zajmie więcej, jak dwa-, trzy dni! Podział na grubsze i cieńsze w zależności od pory roku nie jest, IMHO, istotny. Jeśli mają nas chronić przed urazami, to nie mogą być obcięte lub cienkie, jak z mysiej pipki.

No i moja uwaga dotycząca drobiazgu, na którym się przejechałem w jednej z par Modeki. Trzeba sprawdzić, czy podszewka nie wychodzi na zewnątrz przy zdejmowaniu! Kiedy dłonie są w środku spocone, to przy złym wszyciu lub braku wszycia, podszewka na tyle się pomarszczy, że nie włożycie ponownie dłoni do środka. To mina, na jaką będziecie szpetnie kląć :mrgreen:

TDM 

Wysłany: 30 Czerwiec 2014   

tak jak koledzy napisali - trzeba mierzyć.
Niestety za 100 zł raczej nie kupisz wysokiej klasy rękawic, co najwyżej chińszczyznę. Na taniości można się czasem przejechać, użytkownicy rękawic pewnej polskiej marki donosili swego czasu że już po miesiącu rozłaziły się im szwy na palcach.

Co do Modeki firma niby niemiecka a (jak większość szwalni) szyje w Pakistanie, globalizacja... . Rękawice przeciwdeszczowe mają podszewkę luźno włożoną, z tego co wiem to jej przyszycie spowodowałoby przedziurawienie membrany. Faktycznie można wyciągnąć podszewkę jak się o tym nie wie a jej włożenie na miejsce jest mocno upierdliwe (ale jak się wie to wystarczy trzymać palce przy zdejmowaniu).

Piotr 

Wysłany: 6 Maj 2015   

"wykopek" z przed roku :).
Kupiłem 2 pary rękawic jedne lżejsze wentylowane z protektorami polskiej firmy, po tygodniu rozeszły się szwy :). Reklamacja, dostałem drugą parę teraz jeżdżę w nich drugi sezon i chyba ostatni, bo już wyglądają nieciekawie, kosztowały 130 zł. Drugą parę kupiłem cieplejszą i dłuższe. Co ciekawe chińszczyzna ale z protektorami itd. jeżdżę w nich już 4 sezon nic się nie rozchodzi, nie pruje i nie rozłazi, kosztowały z przesyłką 75 zł :).

tito86 

Wysłany: 9 Maj 2015   

U mnie przed jesienią padło na shima space runner(chcialem inny model ale nie bylo na miejscu) na razie za wczesnie na ocene, ale nie mam powodów do narzekań:-)

zibi 

co do rękawic, kupiłem HALVARSSONS moim głównym pytaniem przed zakupem było to czy wyściółka nie wyłazi z środka (dokładnie ten sam problem co miał/ma Wojtek). Absolutnie nie, odparł sprzedawca. Na dłuższe trasy OK, wystarczy jednak pobiec za potrzebą do lasku i zaczyna się problem :). Wyłazić nie wyłazi całkowicie, ale co nie co już tak więc dalej jedziesz np.bez jednego palca. Problem mija gdy przeschną i tak już 3-y lata :)

zibi 

I jeszcze jedno, nie zgodzę się z Dragonem co do przymierzania w sklepie. Niestety wszystko wychodzi podczas użytkowania.

Odpowiedz do tematu