Strona Główna Forum motocyklistów
Forum pod egidą KTM 'Husaria' Piła

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
fotoradary straży miejskiej/gminnej
Autor Wiadomość
RafV 
Husaria

Wysłany: 28 Sierpień 2015   fotoradary straży miejskiej/gminnej

Wygląda na to, że od stycznia 2016 mamy w tym temacie spokój :mrgreen:

http://regiomoto.pl/porta...wierdzil-zmainy

janciovodnik 

Wysłany: 31 Sierpień 2015   

To teraz czas na policję i ich "strzelanie" Iskrami-1 bez atestu ;P

Wojciech 
Administrator

Wysłany: 1 Wrzesień 2015   

To znaczy, że co, koledzy?
Skoro nie będzie kontroli, więc cieszycie się na uniknięcie skutków waszej arogancji wobec literalnych zapisów PoRD, w tym o ograniczeniu prędkości? Zupełnie nie rozumiem takich postaw, których skutki po każdym weekendzie opisuje prasa. Może kręcą was trupy i ranni po wypadkach drogowych? Mam nadzieję, że budowany w Polsce system automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym obejmujący 400 fotoradarów, 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości, 20 instalacji rejestrujących na skrzyżowaniach wjazdy na czerwonym świetle oraz 29 mobilnych urządzeń rejestrujących zainstalowanych w pojazdach ITD skutecznie przejmie rolę likwidowanych radarów gminnych.

Trzymajcie się ode mnie z daleka, bo ja chcę przeżywać z radością każdy wyjazd i wracać za każdym razem do domu...

janciovodnik 

Wysłany: 1 Wrzesień 2015   

Wojtek to nie tak. Dobrze wiemy, ze Straż Miejska zamiast pilnować porządku kosiła kasę na podreperowanie budżetów lokalnych.
A co do policji, niejednokrotnie badania wykazały na wadliwe działanie Iskry.

Jestem za pilnowaniem kierowców, podwyższaniem kar (szczególnie finansowych) i pilnowanie porządków na drogach. Tylko w sposób przejrzysty i czytelny dla wszystkich.

Do tego należałoby przyjrzeć sie i pozmieniać oznakowania na drogach bo to co teraz mamy to jeden wielki kociokwik. U Niemców czegoś takiego nie zauważyłem.

Wojciech napisał/a:
bo ja chcę przeżywać z radością każdy wyjazd i wracać za każdym razem do domu...

Ja też :)

Wojciech 
Administrator

Wysłany: 16 Listopad 2015   

janciovodnik napisał/a:
Wojtek to nie tak. Dobrze wiemy, ze Straż Miejska zamiast pilnować porządku kosiła kasę na podreperowanie budżetów lokalnych.

Janusz, nigdy nie miałem wątpliwości wobec Twoich preferencji na drodze w kontekście bezpieczeństwa i koleżeństwa. Moja uwaga skierowana została ex persona do tych, którzy tak ochoczo kwestionują obecność służb nie tylko na drogach!

Wybryków na drodze, chuligaństwa, arogancji w stosunku do innych użytkowników czy lekceważenia prawa nie można tolerować. Obawy wobec tych, którzy z urzędu pilnują porządku prawnego mogą odczuwać jedynie ci, którzy go łamią. Nigdy, powtarzam - nigdy nie czułem dyskomfortu mijając radary stacjonarne czy pojazdy z urządzeniami mobilnymi, patrole policji i stanowiska straży gminnych, o miejskich nie mówiąc. Dlaczego? Bo staram się jeździć w ramach obowiązującego prawa. Relatywizowanie jego zapisów poprzez odnoszenie do reguł panujących w Niemczech, Skandynawi czy Uzbekistanie jest zupełnie niepoważne i nie będę uzasadniał dlaczego.

Jestem jednym z tych, którzy widzą potrzebę działania straży miejskich i gminnych, choćby z jednego tylko powodu. Jest nim, a właściwie są różne kompetencje przypisane do zadań Policji i straży municypalnych czyli powoływanych przez lokalne samorządy. Niektórzy krytykują nadmierną represyjność Państwa w stosunku do obywateli, ale jak sobie inaczej wyobrazić utrzymywanie porządku w demokratycznym kraju ze społeczeństwem, które nie jest partnerem i sprzymierzeńcem w zakresie sprawowania rządów? Ujmę to krótko, nawiązując do wcześniej napisanego zdania - nie musi obawiać się czegokolwiek jednostka praworządna, akceptująca obowiązujący system prawny. Dla przypomnienia - wszyscy obywatele są równi i odpowiedzialni wobec prawa stanowionego przez nich samych!

Wracając zaś do służb i kompetencji, które są różne, choć z zasady każda powinna działać (jak nie działa) dla osiągnięcia wspólnego celu. Straże samorządowe (miejskie, gminne) zajmują się o wiele szerszym zakresem zadań, niż wydaje się to przeciętnemu Kowalskiemu skoncentrowanemu na nieszczęsnych fotoradarach. Dla przykładu podam pilską Straż Miejską, która stosuje fotoradar w ograniczonym stopniu, jedynie w pobliżu szkół i przedszkoli. Oczywiście były i są takie jednostki, które zrobiły sobie z tego zadania doskonałe narzędzie do uzupełniania kasy gminnej, lecz trzeba jasno powiedzieć, że ich dochody są wprost proporcjonalne do liczby popełnianych wykroczeń drogowych. Nie byłoby skutku bez przyczyny!

Jestem gorącym orędownikiem obecności straży samorządowych, gdyż stanowią istotny element w utrzymywaniu porządku nie tylko na drogach, ale na całym terenie przypisanym konkretnej administracji lokalnej. Jedyne, co moim zdaniem wymaga korekty, to mądre przypisanie obowiązków i uprawnień wraz z kontrolą oraz egzekwowaniem obowiązków i praw tych służb przez jednostki nadzorujące. Potrzeba powoływania i funkcjonowania straży municypalnych jest dla mnie niekwestionowana, a wszelkie próby dyskredytowania pracy tych ludzi są w większości hucpą wszczynaną przez pospolitych zadymiarzy.

Odpowiedz do tematu