Strona Główna Forum motocyklistów
Forum pod egidą KTM 'Husaria' Piła

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec działania Forum
Autor Wiadomość
Wojciech 
Administrator

Wysłany: 26 Marzec 2017   Koniec działania Forum

Z powodów technicznych najpóźniej do końca czerwca 2017 zostanie zamknięte i zlikwidowane niniejsze Forum, a przynajmniej przestanie działać pod dotychczasowym adresem, jako część zasobów domeny husaria.pila.pl.

Z tego powodu zwracam się przede wszystkim do autorów publikowanych komentarzy, jak również innych osób pragnących zachować treść wybranych artykułów o ich zabezpieczenie w postaci zrzutów lub kopii do własnych zasobów. Po ostatecznym terminie całość zawartych na Forum danych przestanie istnieć, a wiec dostęp do materiałów stanie się niemożliwy. O kolejnych etapach likwidacji Forum będę informować na bieżąco.

janciovodnik 

Wysłany: 29 Marzec 2017   

Uuuu... niemiła to wiadomość :/

Sylwek3kt 

Wysłany: 3 Kwiecień 2017   Re: Koniec działania Forum

Wojciech napisał/a:
Z powodów technicznych

Rozumiem że albo sypie się komputer albo Wojtek... :) Wojtek, komputer rzecz nabyta, można wymienić na nowy, ale ciebie będziemy reanimować! :)
Pozdrawiam.

janciovodnik 

Wysłany: 3 Kwiecień 2017   Re: Koniec działania Forum

Sylwek3kt napisał/a:
można wymienić na nowy, ale ciebie będziemy reanimować! :)

Jedno i drugie z dotacji ZUS :P

Wojciech 
Administrator

Wysłany: 4 Kwiecień 2017   

Heh, wszystko jest w porządku jeśli chodzi o admina i zarazem sprzęt służący m.in. do obsługi Forum. Dziękuję Wam za troskę i gotowość do przywracania funkcji życiowych, lecz problem tkwi w innym miejscu. Niestety, brakuje zainteresowania tego rodzaju przekazem w naszym regionie i podobnie było z pilskim subforum na ogólnopolskim Forum Motocyklistów. Mam na myśli nie tylko korzystanie z treści, ale aktywny współudział w wypełnianiu ram ograniczanych jedynie wyobraźnią.

Rok 2015 był ostatnim, kiedy tu się coś działo i wcale nie mam na myśli publikacji dokonywanych przez nieliczne jednostki, w tym moją osobę. W tych okolicznościach, po kolejnych i niemalże zupełnie jałowych dwóch latach, podjąłem decyzję o likwidacji. Nawet jeśli aktywność zasobu jest bliska zeru, to trzeba utrzymywać całą strukturę w stanie pełnej sprawności. To wymaga czasu, poświęcenia oraz pieniędzy, choć stosunkowo niedużych. Przez cały czas z dużym zaangażowaniem oddawałem się pasji podtrzymywania tego miejsca przy życiu wychodząc własnym przykładem z różnymi propozycjami. Nie powiem, że bez żadnego odzewu, lecz jego skala była mizerna.

Z dużym powodzeniem działają obecnie inne media społecznościowe o szerokim wachlarzu specjalizacji, które wypierają dotychczasowe projekty. To normalny proces ewolucji w świecie cyfrowej informacji i prócz odrobiny żalu, nie towarzyszą mi jakiekolwiek negatywne emocje związane ze zgonem tego przedsięwzięcia. Natura nie uznaje pustki, więc powstała nisza zostanie wypełniona podobną treścią wcześniej lub później. Pozostanie jednak problem aktywności jej uczestników lub użytkowników. Motocykliści tworzą ciekawą oraz kolorową enklawę społeczną, która ma wiele do opowiedzenia. Szkoda jest tylu ciekawych wypowiedzi, które prawdopodobnie nigdy nie znajda swoich odbiorców i nie zainspirują do podjęcia wyzwań stojących u progu każdego sezonu. No cóż - coś się kończy, coś się zaczyna...

Dziękuję wszystkim forowiczom za wierność i obecność w naszej niewielkiej przestrzeni. Razem stworzyliśmy coś, co będzie jeszcze jakiś czas żyło w wirtualnym świecie i przywoływało miłe wspomnienia. To były dobre lata i niczego nie żałuję kończąc ten rozdział. Do zobaczenia na turystycznym szlaku!

janciovodnik 

Wysłany: 6 Kwiecień 2017   

Wojtek pamiętaj o zaarchiwizowaniu pieknych opowieści o wyprawach motocyklowych.
Z przyjemnoscią czyta sie je. A do tego dobre źródło informacji.
Moze na własnej stronie lub stronie Hustarii ;)

Wojciech 
Administrator

Wysłany: 6 Kwiecień 2017   

Janusz dziękuję za dobre słowo! Oczywiście całość jest regularnie archiwizowana, więc nic nie ucieknie.

Dla pewnej części, głównie własnych publikacji przewiduję godne miejsce na nowoczesnej platformie oprogramowania WordPress. Już w grudniu, podczas podróży do emiratów i nacisków ze strony mojego Kuby, podjąłem decyzję o wykorzystaniu tego atrakcyjnego medium i dokonałem pierwszych prób. Wypadły nader pozytywnie i z pewnością WP stanie się nowym nośnikiem informacji i być może funkcji interaktywnych.

Ciągle udoskonalam warsztat fotograficzny, więc jest również nadzieja na kolejną odsłonę relacji z obrazkami, które będą wykonywane za pomocą sprzętu z matrycą o wielkości pełnej klatki. Jeżeli opanuję skomplikowaną technikę, to wspólnie będziemy się cieszyć zamieszczanymi obrazkami. Czas pokaże ile z tego uda się zrealizować, ale póki co plany są bogate :-P

janciovodnik 

Wysłany: 23 Maj 2017   

Super :)

zibi 

Wysłany: 27 Czerwiec 2017   

Witam po dłuższej przerwie, widzę że chyba po raz ostatni bo jak się okazuje forum czynne będzie jeszcze 3-4 dni. Wpadłem tu zapytać o Głowaczewo co się z nim dzieje, mój najlepszy zlot nagle zniknął. A piszę w innej rubryce dlatego, że chciałem zaznaczyć to, że moja nieobecność tu na forum była wyłącznie podyktowana przez Ciebie Wojtku. Wiem, że nie byłem odosobniony tym działaniem, gdyż niejeden tak postąpił wcześniej. Jesteś wspaniałym prowadzącym forum w swych opisach podróży a także wszelakich newsach. Jednak odnośnie forumowiczów powinieneś nieco lepiej ważyć słowa (jeden z ostatnich skierowanych w moją skromną osobę :) ) Z pozdrowieniami dla Ciebie i pracę jaką tu wykonałeś, oraz dla pozostałych. Cześć

a info o Głowaczewie mile widziane

Odpowiedz do tematu