kontakt do prezesa KTM 'Husaria'
 
     

Włóczykij 2013


Z żalem zawiadamiamy naszych sympatyków, że Włóczykij 2013 jednak nie odbędzie się! To najnowsza i zarazem ostateczna wiadomość o imprezie, która z roku na rok zyskiwała swoich amatorów. Jest nam przykro, że zawiedliśmy po kilku miesiącach oczekiwań, lecz nie da się zrobić tego projektu bez odpowiednich zasobów, a przede wszystkim woli i energii. Nie oznacza to zarzucenia Włóczykija, przełożonego prawdopodobnie do przyszłego roku.

W zamian miłośnicy podobnych imprez mogli zmierzyć się z trasą i niespodziankami zaprojektowanymi przez kolegów z 'Old Wings' podczas tegorocznego rajdu 'Stare skrzydło'. My sami także zrealizowaliśmy inne, alternatywne wycieczki, jak choćby 'Pamięć i wstyd' oraz w założeniu trzyczęściowy 'Projekt Blücher', którego finał odbędzie się w pierwszej dekadzie września br. Nam - organizatorom, a przede wszystkim starszemu Wojtkowi jest bardzo źle, że daliśmy ciała i całą winę przypisujemy problemom, jakie stanęły na drodze do integracji naszych działań. Być może zajdzie potrzeba zreorganizowania zespołu, przegrupowania lub uzupełnienia o 'świeżą krew', lecz pochylimy się nad tym w przyszłym sezonie. Póki co prosimy śledzić informacje poświęcone innym, równie interesującym propozycjom wspólnego spędzenia czasu w siodłach naszych maszyn!


Włóczykij 2013

Włóczykij to impreza zaprojektowana dla aktywnego spędzenia czasu w siodłach motocykli. W swoich założeniach ma ogniskować uwagę uczestników na miejscach szczególnie atrakcyjnych bogactwem walorów krajoznawczych, przyrodniczych i historycznych. Żyjąc w pobliżu, często oswajamy ich sąsiedztwo i nie doceniamy jego znaczenia. Każda kolejna impreza jest podobna do poprzednich rajdów na orientację. Różnią się jednak odmiennymi wątkami historycznymi poświęconymi niezmiennie skromnym zabytkom północnej Wielkopolski i szczegółami charakterystycznymi dla odwiedzanym regionów. Podczas podróży, wiele razy krzyżujemy nasz szlak z zachowanymi obiektami i pamiątkami przeszłości, która zostawiła wyraźne piętno na teraźniejszości. Staramy się o ciekawe zagadek, gdzie nauka dowodzi wyższości nad sprytem lub odwrotnie, co pozwala wyłaniać zwycięzców spośród tych, którzy zechcą użyć własnych talentów i posiadanej wiedzy szkolnej. Staramy się przypominać niektóre sylwetki zapisane na kartach książek i w świadomości pokoleń. No i nie zapominamy o dobrej zabawie w atmosferze życzliwej i radosnej rywalizacji, nie o to kto lepszy, ale kto więcej da innym dla sympatycznej atmosfery i bezpiecznej jazdy.

 
 
Napisz do nas: poczta@husaria.pila.pl
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone Husaria 2008
Stowarzyszenie KTM 'Husaria' Piła